Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, která začínala v 70. letech a od té doby se na ní dějí věci...

Registrace předškoláků: ANO


Registrace profesorů:
ANO

Archiv novinek

Partneři

Famfrpál

Úvodem

Famfrpál je pravděpodobně nejoblíbenější kouzelnický sport na světě. Hraje se na košťatech; hráči jsou rozděleni do dvou týmů po sedmi lidech a hra probíhá na velkém oválném hřišti, na jehož obou koncích se nachází tři vysoké obruče, do kterých se hráči – zvaní střelci – snaží strefit velkým červeným míčem („camrálem“); v tom se jim snaží zabránit brankář. Hru zpestřují odrážeči, kteří dřevěnými holemi odpalují proti hráčům z druhého týmu potlouky – a zároveň se před těmito zákeřnými malými koulemi ze železa snaží svoje spoluhráče ochránit. Během zápasu poletuje po hřišti zlatonka, okřídlený zlatý míček; pokud ji chytač polapí, končí hra a jeho tým získává 150 bodů.

Herní pravidla

Pro každou hru famfrpálu jsou potřeba dva týmy o minimálně třech lidech (každé mužstvo musí mít svého střelce, brankaře a chytače), maximálně sedmi (tři střelci, dva odražeči, chytač a brankář + neomezené množství náhradníků); členové týmu můžou v případě absence konkrétního hráče zastávat jakýkoliv post. Do kolejního týmu může být po konzultaci s profesorem létání kapitánem nebo kolejním ředitelem přijat každý student, který má absolvovanou alespoň jednu výukovou hodinu létání.

Každého zápasu se smí účastnit i libovolné množství diváků; hráči proto píší barvou své koleje, aby se pro přehlednost od příspěvků ostatních postav odlišili.

Datum zápasu je vyhlášeno vždy předem. Do osmé hodiny večerní dne předcházejícího začátku zápasu nahlásí všichni účastníci zápasu svou účast a své famfrpálové posty; komentátor hodem kostky rozhodne, který tým začíná. V pondělí je zápas oficiálně Vypravěčem či jinou oprávněnou osobou odstartován.
Zápas se hraje na kola a pomocí šestistěnné kostky, tzn. každý z účastníku právě jedoucího kola napíše RPG příspěvek, na jehož konec připojí hod kostkou; poté nepíše až do chvíle, než opět začne jeho kolo. Účastníci kola nemusí psát popořadě ani čekat na své spoluhráče. Jakmile napíší příspěvek všichni účastníci kola, je stav hry shrnut Vypravěčem a začíná kolo druhého týmu.
Hra končí chycením zlatonky (tým, jehož chytač polapil zlatonku, získává 150 bodů) ; vítězem se stává tým s více body. 

Vždy se hraje na sudý počet kol – šest maximálně. Pokud bude zápas po posledním kole před vypršením časového limitu nerozhodný, o vítězi rozhodne rozstřel mezi kapitány týmu. Kapitán za sebe může určit i jiného hráče. O brankáři/střelci v případě potřeby rozhodne Vypravěčův/komentátorův hod kostkou.

Hráči (krom chytače) hází šestistěnnou kostkou, tzn. 1d6.

Platí následující pravidla:

Odražeč/odražeči si ve svém RPG příspěvku vyberou kohokoliv z protějšího týmu, koho se snaží srazit z koštěte potloukem. Pokud odražeč hodí 1, oběť další kolo nehraje. Hodí-li 6, hráč je vyřazen ze hry se zranením; nevztahuje se na brankáře, který v tomto případě pouze kolo nehraje.
Střelec/střelci se pokouší vstřelit protějšímu týmu camrálem gól; brankář druhého týmu se snaží brankové obruče ubránit. Oba si hází; pokud hodí střelec či střelci vyšší číslo než brankář, za každý prošlý gól dostává tým střelců +10 bodů.
Chytač se snaží polapit zlatonku. Hází desetistěnnou kostkou, tzn. 1d10. Hodí-li 10, získává zlatonku, jeho tým 150 bodů a hra končí. Pokud ne, jede po shrnutí skóre druhý tým.

Střelci a brankáři si ke svému hodu připočítávají také schopnost létání (získávaná z hodin létání a zápasů) podle vzoru schopnost létání 1= žádný bonus, 2-4 = +1 k hodu kostkou, schopnost létání 5-6 = +2 k hodu kostkou, 7-8 = +3 k hodu kostkou a 9-10 = +4 k hodu kostkou. Při herním dosažení (= dostali jste je z hodin a tréninků) 10 bodů v létání, si automaticky přidáváte k talentu létání +1, tzn. buď si jej zapíšete nově nebo se vám stávající navyšuje o +1.

Pozn.: Pokud některý z hráčů neodpoví do 24 hodin od začátku jeho kola, je automaticky přeskočen.