Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, zasazené v období 70. let - v době vzestupu lorda Voldemorta.

Registrace předškoláků: ANO
období registrace:
1. 1. 2018 - 11. 3. 2018

Dodatečné přijetí a zařazení
Registrace profesorů:
ANO

Volná pracovní místa

Kalendář

AEC v1.0.4

Archiv novinek

Doporučujeme

Tábory Fortescue

Partneři

Školní rok a herní čas

Herní čas

Herní čas se v současné době řídí pravidlem 1 herní den = 2 reálné týdny;  cca podle orientačního schématu pondělí-úterý = nad ránem, středa-čtvrtek = ráno, pátek-sobota = dopoledne, neděle-pondělí = odpoledne, úterý-středa = podvečer, čtvrtek-pátek = večer/noc, sobota-neděle = hluboká noc.

Během 1 reálného roku se odehrají 2 herní roky; roční období se tak mění cca po měsíci a půl reálného času. Přesná data změn období můžete sledovat v kalendáři na fóru. Jeden herní den odpovídá jednomu měsíci v roce, mezi červenec a srpen je vložen přelomový herní den červenec/srpen.

Organizace školního roku

Školní rok oficiálně začíná vždy první den herního podzimu, tzn. zhruba na konci září a na konci března. Na londýnském nádraží King’s Cross je na začátku dne přistaven Bradavický expres, kdy mají hráči možnost zahrát si RPG jízdu vlakem;  na konci dne proběhne ve Velké síni slavnostní zařazování Moudrým kloboukem do kolejí. Herní účast je samozřejmě nepovinná; všechny přijaté postavy předškolního věku s hůlkou budou převezeny a zařazeny automaticky. Stejně tak jsou nepovinné i veškeré další RPG školní akce.

Postavy, které nestihnou zápis (tzn. zaregistrují se příliš pozdě),  mohou využít možnosti dodatečného zařazení.

Během školního roku se samozřejmě konají další akce – výukové hodiny, kde vaše postava může nabýt nových dovedností, zápasy ve famfrpálu, výpravy do zapovězeného lesa,… Nechybí ani tradiční zimní Vánoční ples.

Školní rok končí současně s koncem herního jara; je uspořádána slavnost konce školního roku a vyhlášení školního i famfrpálového poháru. Poté, stejně jako na začátku školního roku, si mohou hráči zahrát odjezd z Bradavic do Londýna, kde jejich postavy tráví léto před novým školním rokem. Během léta je většinou uspořádáno Mistrovství světa ve famfrpálu;  přenášedlo (tzn. samostatný topic) se nachází právě v Londýně.

Přesná data většiny akcí (vyjma hodin výuky, jejichž konání se ohlašuje v Učebnách) najdete vlevo v kalendáři; bližší informace můžete očekávat vždy pár dní před akcí na hlavním webu.

Herní prázdniny

Prázdniny jsou během školního roku celkem troje – zimní, jarní a letní.

Zimní prázdiny se odehrávají v herním prosinci, kdy se konají výlety do Prasinek a Vánoční ples. Vaše postava smí odcestovat ze školy (cesta vlakem se nehraje) a pohybovat se tento herní den mimo Bradavice. Zimní prázdniny nejsou paralelní a vaše postava tak může být buď ve škole nebo mimo školu, ne oboje najednou.

Jarní prázdniny se odehrávají v herním březnu. Jsou paralelní, takže hrajete jak ve škole, tak zároveň i mimo ni, pokud chcete, a obvykle je na tento čas připravena Vypravěčem vedená akce v Londýně. Podrobnosti se vždy dozvíte včas předem.

Letní prázdniny trvají celkem tři herní dny – červenec, červenec/srpen a srpen. Začínají příjezdem vlaku z Bradavic a končí odjezdem do Bradavic, nejsou paralelní, a obvykle se v čase jejich trvání odehrává Mistrovství světa ve famfrpálu.