Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, zasazené v období 70. let - v době vzestupu lorda Voldemorta.

Registrace předškoláků: ANO
období registrace:
1. 1. 2018 - 11. 3. 2018

Dodatečné přijetí a zařazení
Registrace profesorů:
ANO

Volná pracovní místa

Kalendář

AEC v1.0.4

Archiv novinek

Doporučujeme

Tábory Fortescue

Partneři

FAQ

Často kladené otázky:

Je zadaná minimální délka příspěvků? Můžu hrát, i když mi moc nejde gramatika? Jsem Slovák, je to problém?
V jaké době se hraje? Můžu potkat postavy z Harryho Pottera?
Jak funguje odjezd do Bradavic a zařazování do kolejí? 
Nestihl/a jsem registraci, co mám dělat?
Musím se přihlašovat na předměty? Je výuka povinná?
Co musím udělat, abych prošel do dalšího ročníku? 
Jak je to s prefekty a primusy? Jak se jimi můžu stát? 
Existují ve hře questy? Jakou úlohu má Vypravěč? 
Existují ve hře peníze? Jak funguje nakupování?
Jak funguje udílení a strhávání bodů? Co školní pohár? 
Existují ve hře NKÚ a OVCE?
Co se stane po absolvování školy? 
Může má postava zemřít?
Kolik studentů je v Bradavicích? 
Funguje v Bradavicích elektronika? 

Odpovědi:

O: Je zadaná minimální délka příspěvků? Můžu hrát, i když mi moc nejde gramatika? Jsem Slovák, je to problém?

Felix Felicis se snaží být hrou, která se vyznačuje kvalitou hraní. Neznamená to ovšem, že bychom mezi sebe nepřivítali i hráče, kterým dělá sloh nebo gramatika trošku problém – naopak! Přesto však oceňujeme snahu a více než jednovětné příspěvky, na které je většina hráčů pravděpodobně zvyklá z chatových her na toto téma.

Slováci jsou samozřejmě zcela vítáni.

O: V jaké době se hraje? Můžu potkat postavy z Harryho Pottera?

Ano i ne. Felix Felicis klade důraz především na originální charaktery a vlastní dějové linie, ale je samozřejmě možné, že se v nějakém samostatném příběhu postavy z Harryho Pottera objeví. V některých případech se snažíme zachovat určitou historickou posloupnost dění z knih, například ředitelský post Albuse Brumbála.

Hra začíná v 70. letech 20. století, období, ve kterém studovali mladí pobertové (Sirius Black, James Potter, Remus Lupin a Peter Pettigrew) – a také doba, kdy se lord Voldemort teprve dostává k moci. V mudlovském světě to mimo jiné znamená dekádu konce Vietnamské války, technických objevů, jako jsou mobily, walkmany a diskety, dalších přistání na Měsíci a především… zvonáče! :)

O: Jak funguje odjezd do Bradavic a zařazování do kolejí?

V den odjezdu (viz. Kalendář vlevo na webu) je ráno na nádraží King’s Cross přistaven Bradavický expres, ve kterém si hráči mohou odehrát cestu do Bradavic. Celá cesta i zbytek dne je doprovázen Vypravěčem. K večeru herního dne začíná zařazovací slavnost, při které Moudrý klobouk rozdělí nové studenty do kolejí. Automaticky jsou zařazeni také všichni ostatní předškolní studenti s přijatou kartou postavy, hůlkou a alespoň jedním herním příspěvkem.

 Při zařazování se částečně snažíme přihlížet na povahy a chování postav, není to ale vždy možné.  Také věříme, že kolej tvoří samotní studenti, nikoliv pouze tradice; je jen na snaze a chování hráčů, která kolej bude považována ze nejlepší.  Zároveň takový způsob zařazování vytváří mnoho příležitostí pro další rozvíjení postavy a RPG situace.

O: Nestihl/a jsem registraci, co mám dělat?

Registrace se otevírá vždy cca dva reálné měsíce před začátkem nového školního roku. Pokud se starý školní rok blíží ke konci, doporučujeme opravdu počkat na otevření registrací – nepřijdete tak o odjezd do Bradavic, zařazování Moudrým kloboukem a seznamování s ostatními nováčky. Pokud ale propásnete registraci a opravdu se už chcete zapojit do hry,  můžete se jednou za čtrnáct dní dodatečně registrovat (viz zde).

O: Musím se přihlašovat na předměty? Je výuka povinná?

Na předměty se nijak nepřihlašujete; automaticky se počítá, že student chodí na všechny povinné předměty. Je však jen na vás, jestli si občas nějakou předem vyhlášenou hodinu odehrajete nebo ne; jsou samozřejmě nepovinné. Hodiny se vyhlašují v sekci „Učebny“.

O: Co musím udělat, abych prošel do dalšího ročníku? 

Do dalšího ročníku automaticky prochází všichni studenti, kteří jsou během školního roku jakýmkoliv způsobem aktivní. Není nutné mít absolvované žádné předměty.

O: Jak je to s prefekty a primusy? Jak se jimi můžu stát? 

Celá škola má dva primuse a každá kolej dva prefekty, kteří mají herní autoritu a na které se mohou ostatní spolužáci z koleje obracet se svými dotazy či problémy. Studenti, kteří nově ponesou odznak, jsou vyhlašování na začátku školního roku; prefekti a primusové jsou vybíráni většinou ze starších žáků s dobrým chováním a školními výsledky.

O:Existují ve hře questy? Jakou úlohu má Vypravěč? 

Ve hře existují menší dějové linie, které vede Vypravěč. Většinou jsou buď předem ohlášeny, nebo jsou naznačeny různými nápovědami ve veřejných lokacích. Tyto příběhy se odehrávají v samostatných herních tématech, které jsou po odehrání epizody uzamčeny. Hrou se samozřejmě line také hlavní dějová linie, která může probíhat jak v oddělených tématech, tak ve veřejných lokacích.

Vypravěč je absolutní herní autorita, která je nadřazena všem hráčům. Může s ním manipulovat vedení a členové RPG týmu. Určuje a koriguje herní děj.

O: Existují ve hře peníze? Jak funguje nakupování?

V současné době není systém peněz implementován. Vzhledem k poměrné nedůležitosti nakupování (student si kupuje pouze hůlku a školní uniformu) pravděpodobně není třeba.

O: Jak funguje udílení a strhávání bodů? Co školní pohár? 

Právo přidávat a ubírat body mají pouze profesoři. Body se mohou udílet za účast na hodinách a v drobných příbězích; strhávají se naopak za špatné chování a když vás učitel načapá při nějaké lumpárně. Body jsou čistě RPG záležitost; nemusíte mít obavy, že by se body strhávaly kvůli lidem, kteří spamují či jsou vulgární. Počitadlo bodů se aktualizuje přibližně jednou nebo dvakrát za týden.

Školní pohár vyhrává každý rok kolej s nejvíce body.

O: Existují ve hře NKÚ a OVCE?

Ano – NKÚ se skládají na konci 5. ročníku a OVCE na konci 7. ročníku. Probíhají však pouze RPG formou a pokud se vaší postavě náhodou nepovedou, neznamená to neprojití do dalšího ročníku či neukončení školy.

O: Co se stane po absolvování školy? 

Po absolvování školy na vaši postavu vždy čeká jisté místo v Bradavicích. Můžete se rozhodnout stát se učitelem, šafářem, školníkem… Nebo se zapojit do děje jako bystrozor, pracovník na ministerstvu, hospodský v některém z herních podniků… možností je samozřejmě také založit si úplně novou postavu.

O:Může má postava zemřít?

Ano. Stává se to ovšem jen tehdy, pokud svou postavu omylem zavlečete do opravdu bezvýchodné situace (provokuje draka,…). Bez vašeho souhlasu samozřejmě ostatní hráči vaši postavu zabít nesmí.

V případě smrti je možné založit si postavu novou nebo zůstat v Bradavicích jako duch.

O: Kolik studentů je v Bradavicích? 

V Bradavicích studuje každý rok přibližně 300-600 studentů.

O: Funguje v Bradavicích elektronika?

Funguje zde vše, co je na baterie; v Bradavicích samozřejmě není elektřina.