Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, která začínala v 70. letech a od té doby se na ní dějí věci...

Registrace předškoláků: ANO


Registrace profesorů:
ANO

Archiv novinek

Partneři

FAQ

Často kladené otázky:

Je zadaná minimální délka příspěvků? Můžu hrát, i když mi moc nejde gramatika? Jsem Slovák, je to problém?
V jaké době se hraje? Můžu potkat postavy z Harryho Pottera?
Jak funguje odjezd do Bradavic a zařazování do kolejí? 
Nestihl/a jsem registraci, co mám dělat?
Musím se přihlašovat na předměty? Je výuka povinná?
Co musím udělat, abych prošel do dalšího ročníku? 
Jak je to s prefekty a primusy? Jak se jimi můžu stát? 
Existují ve hře questy? Jakou úlohu má Vypravěč? 
Existují ve hře peníze? Jak funguje nakupování?
Jak funguje udílení a strhávání bodů? Co školní pohár? 
Existují ve hře NKÚ a OVCE?
Co se stane po absolvování školy? 
Může má postava zemřít?
Kolik studentů je v Bradavicích? 
Funguje v Bradavicích elektronika? 

Odpovědi:

O: Je zadaná minimální délka příspěvků? Můžu hrát, i když mi moc nejde gramatika? Jsem Slovák, je to problém?

Felix Felicis se snaží být hrou, která se vyznačuje kvalitou hraní. Neznamená to ovšem, že bychom mezi sebe nepřivítali i hráče, kterým dělá sloh nebo gramatika trošku problém – naopak, aspoň se to naučíte! Přesto však oceňujeme snahu a více než jednovětné příspěvky, na které je většina hráčů pravděpodobně zvyklá z chatových her na toto téma.

Bratia Slováci jsou samozřejmě zcela vítáni.

O: V jaké době se hraje? Můžu potkat postavy z Harryho Pottera?

Ano i ne. Felix Felicis klade důraz především na originální charaktery a vlastní dějové linie, ale je samozřejmě možné, že se v nějakém samostatném příběhu postavy z Harryho Pottera objeví. V některých případech se snažíme zachovat určitou historickou posloupnost dění z knih, například ředitelský post Albuse Brumbála.

O: Jak funguje odjezd do Bradavic a zařazování do kolejí?

V den odjezdu je ráno na nádraží King’s Cross přistaven Bradavický expres, ve kterém si hráči mohou odehrát cestu do Bradavic. Celá cesta i zbytek dne je doprovázen Vypravěčem. K večeru herního dne začíná zařazovací slavnost, při které Moudrý klobouk rozdělí nové studenty do kolejí. Automaticky jsou zařazeni také všichni ostatní předškolní studenti s přijatou kartou postavy, hůlkou a alespoň jedním herním příspěvkem.

 Při zařazování se částečně snažíme přihlížet na povahy a chování postav, není to ale vždy možné.  Také věříme, že kolej tvoří samotní studenti, nikoliv pouze tradice; je jen na snaze a chování hráčů, která kolej bude považována ze nejlepší.  Zároveň takový způsob zařazování vytváří mnoho příležitostí pro další rozvíjení postavy a RPG situace.

O: Nestihl/a jsem registraci, co mám dělat?

Nevěšet hlavu, brzy bude otevřena znovu.

O: Musím se přihlašovat na předměty? Je výuka povinná?

Výuka povinná není, studenti se kouzla učí mimo hlavní děj. Přesto je možné se přihlašovat na speciální hodiny vedené profesory, za jejichž absolvování budou všichni aktivní účastníci náležitě odměněni.

O: Co musím udělat, abych prošel do dalšího ročníku? 

Do dalšího ročníku automaticky prochází všichni studenti, kteří jsou během školního roku jakýmkoliv způsobem aktivní. Není nutné mít absolvované žádné předměty.

O: Jak je to s prefekty a primusy? Jak se jimi můžu stát? 

Celá škola má dva primuse a každá kolej několik prefektů, kteří mají herní autoritu a na které se mohou ostatní spolužáci z koleje obracet se svými dotazy či problémy. Studenti, kteří nově ponesou odznak, jsou vyhlašování na začátku školního roku; prefekti a primusové jsou vybíráni většinou ze starších žáků s dobrým chováním a školními výsledky.

O:Existují ve hře questy? Jakou úlohu má Vypravěč? 

Ve hře existují menší dějové linie, které vede Vypravěč. Většinou jsou buď předem ohlášeny, nebo jsou naznačeny různými nápovědami ve veřejných lokacích. Tyto příběhy se odehrávají v samostatných herních tématech, které jsou po odehrání epizody uzamčeny. Hrou se samozřejmě line také hlavní dějová linie, která může probíhat jak v oddělených tématech, tak ve veřejných lokacích.

Vypravěč je absolutní herní autorita, která je nadřazena všem hráčům. Může s ním manipulovat vedení a členové RPG týmu. Určuje a koriguje herní děj.

O: Existují ve hře peníze? Jak funguje nakupování?

V současné době není systém peněz implementován. Vzhledem k poměrné nedůležitosti nakupování (student si kupuje pouze hůlku a školní uniformu) pravděpodobně není třeba.

O: Jak funguje udílení a strhávání bodů? Co školní pohár? 

Právo přidávat a ubírat body mají pouze profesoři. Body se mohou udílet za účast na hodinách a v drobných příbězích; strhávají se naopak za špatné chování a když vás učitel načapá při nějaké lumpárně. Body jsou čistě RPG záležitost; nemusíte mít obavy, že by se body strhávaly kvůli lidem, kteří spamují či jsou vulgární. Počitadlo bodů se aktualizuje nárazově.

Školní pohár vyhrává každý rok kolej s nejvíce body.

O: Existují ve hře NKÚ a OVCE?

Ano – NKÚ se skládají na konci 5. ročníku a OVCE na konci 7. ročníku. Jejich forma je momentálně předmětem divokých změn.

O: Co se stane po absolvování školy? 

Po absolvování školy jste volní jako pták a celý svět čeká jenom na vás, úplně jako ve skutečném světě! Můžete se rozhodnout dál studovat na nějaké vyšší škole, stát se knihovníkem, topičem nebo třeba sňatkovým podvodníkem, možnosti jsou neomezené. Lepší studenti ve škole často zůstávají a stávají se z nich učitelé, těžko říct proč.

O:Může má postava zemřít?

Ano. Stává se to ovšem jen tehdy, pokud o to vysloveně stojíte. Bez vašeho souhlasu samozřejmě ostatní hráči vaši postavu zabít nesmí.

V případě smrti je možné založit si postavu novou nebo zůstat v Bradavicích jako duch.

O: Kolik studentů je v Bradavicích? 

V Bradavicích studuje každý rok přibližně 300-600 studentů.

O: Funguje v Bradavicích elektronika?

Funguje zde vše, co je na baterie; v Bradavicích samozřejmě není elektřina.