Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, zasazené v období 70. let - v době vzestupu lorda Voldemorta.

Registrace předškoláků: ANO
období registrace:
1. 1. 2018 - 11. 3. 2018

Dodatečné přijetí a zařazení
Registrace profesorů:
ANO

Volná pracovní místa

Kalendář

AEC v1.0.4

Archiv novinek

Doporučujeme

Tábory Fortescue

Partneři

Úvod

„Felix Felicis“ je textová online RPG hra („online Bradavice“) založená na světě Harryho Pottera J. K. Rowlingové, zasazeném do 70. let 20. století, době těsně před vzestupem lorda Voldemorta. Každý hráč může začít hrát buď jako právě nastupující student prvního ročníku, a nebo jako začínající bradavický profesor. Kromě hlavní dějové linie čeká na hráče také mnoho pravidelných akcí, jako je slavnostní zařazování, vánoční ples, mistrovství světa ve famfrpálu a další.

Hlavní odlišností FF od ostatních RPG her s tématem online Bradavic je poměrně malá časová náročnost. Hra se odehrává ve formě herního fóra, nikoliv prostřednictvím real-time chatu – není tedy nutné u hry trávit souvislý čas a neustále sledovat dění.
Veškerá výuka, probíhající jen formou RPG, je zcela nepovinná a slouží pouze pro zábavu, zlepšení dovedností postavy a získání kolejních bodů. Daleko víc než na aktivitu a pravidelné psaní úkolů je kladen důraz na kvalitu příspěvků a roleplaying obecně.

Ačkoliv je registrace na Felix Felicis podobně jako na jiných virtuálních školách otevřena pro lepší organizaci střídavě, není problém se po domluvě zapojit do děje i uprostřed školního roku.

Systém kouzlení a famfrpálu je založen na hodu virtuálními kostkami, což zajišťuje dynamický faktor náhody a především zabraňuje tzv. „godmoddingu“, tedy tomu, aby hráči hráli za své postavy jako za neporazitelné.

Snažíme se také o přátelskou a otevřenou herní komunitu, se kterou se může každý nováček seznámit prostřednictvím mimoherních diskuzních témat a real-time shoutboxu zabudovaného do levé části fóra.