Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, která začínala v 70. letech a od té doby se na ní dějí věci...

Registrace předškoláků: ANO


Registrace profesorů:
ANO

Archiv novinek

Partneři

Úvod

Felix Felicis! je textová online RPG hra založená na světě Harryho Pottera J. K. Rowlingové. Začínala v 70. letech 20. století, ale protože se v ní nevyskytují téměř žádné postavy známé z knížek, do dnešních dní si vybudovala unikátní historii a reálie. Každý hráč může začít hrát buď jako student prvního ročníku, jako začínající bradavický profesor nebo jako dospělý kouzelník. Kromě hlavní dějové linie čeká na hráče také mnoho pravidelných akcí, jako je slavnostní zařazování, vánoční ples, mistrovství světa ve famfrpálu a další.

Hlavní odlišností FF od ostatních RPG her s tématem online Bradavic je poměrně malá časová náročnost. Hra se odehrává ve formě herního fóra, nikoliv prostřednictvím real-time chatu – není tedy nutné u hry trávit souvislý čas a neustále sledovat dění.
Veškerá výuka, probíhající jen formou RPG, je zcela nepovinná a slouží pouze pro zábavu, zlepšení dovedností postavy a získání kolejních bodů. Daleko víc než na aktivitu a pravidelné psaní úkolů je kladen důraz na kvalitu příspěvků a roleplaying obecně.

Ačkoliv je registrace na Felix Felicis podobně jako na jiných virtuálních školách otevřena pro lepší organizaci střídavě, není problém se po domluvě zapojit do děje i uprostřed školního roku.

Systém kouzlení a famfrpálu je založen na hodu virtuálními kostkami, což zajišťuje dynamický faktor náhody a především zabraňuje tzv. godmoddingu, tedy tomu, aby hráči hráli za své postavy jako za neporazitelné.

Snažíme se také o přátelskou a otevřenou herní komunitu, se kterou se může každý nováček seznámit prostřednictvím mimoherních diskuzních témat a real-time shoutboxu zabudovaného do levé části fóra.