Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, která začínala v 70. letech a od té doby se na ní dějí věci...

Registrace předškoláků: ANO


Registrace profesorů:
ANO

Archiv novinek

Partneři

Registrace postavy

 Tvorba postavy obecně

Pro vytvoření postavy je potřeba se nejdříve zaregistrovat na herním fóru. Pokud registrace neběží (tzn. na hlavní straně se vedle odkazu „Přihlásit se“ nenachází odkaz na registraci), řiďte se pokyny o dodatečné registraci mimo hlavní období. Poté je třeba zaslat (tlačítko „New Topic“) do sekce „Registrace nové postavy“ na herním fóru vyplněný „charakterník„, který naleznete tamtéž. Pro tento účel se prosím na fóru registruje pod celým jménem své postavy (v případě, že má vaše postava více křestních jmen, stačí použít pouze iniciálu nebo je nevypisovat vůbec). Jméno vybírejte pečlivě, s ohledem na národnost a původ své postavy; zakázána jsou samozřejmě jména reálných osobností, dále také jména z knih, her a filmů – zejména z Harryho Pottera. Výjimku tvoří pouze příjmení; není však povolena jakákoliv příbuznost mezi vaší postavou a postavou z knih J. K. Rowlingové. Při psaní své postavy nezapomínejte na její věk, zázemí a na dobu, ve které se hra odehrává. (Hrajeme v 80. letech, v období války o Falklandy, klasického rocku, prvních počítačů, ekonomického růstu západu a prohlubujícího se úpadku východního bloku; daleko jsou ještě mobilní telefony, mp3 přehrávače a práva menšin.)

Postavy začínají jako obyčejní lidé; veškeré zvláštní schopnosti (animagie, metamorfomagie, pokousání vlkodlakem,…) lze získat pouze v průběhu hry (svým způsobem „za odměnu“).

Je povolené mít pouze 1 postavu; výjimku lze udělit dlouhodobě hrajícím hráčům po konzultaci s admin teamem.

Do karty je možné připsat si i další kategorie (např. přezdívky, motivace, obavy,…) – pro přijetí karty je však nutné mít vyplněny veškeré povinné údaje.

Admin team si vyhrazuje právo hrubě nevyhovující kartu postavy neschválit.

Postava studenta

Předškoláci mají až do odjezdu bradavického expresu přístup pouze do Londýna; nelekejte se, že nevidíte jiné herní lokace nebo do nich nemáte přístup. 

Veškeré postavy studentů začínají na věku 10-11 let. Při psaní postavy na to prosím nezapomínejte; myslete na to, že opravdu píšete vzhled a charakteristiku dítěte (nemějte obavy, postavy se s věkem samozřejmě vyvíjí a různé rysy, které pro ni máte namyšlené, budete moci časem své postavě vtisknout). Datum narození vybírejte tak, aby měla postava v době nástupu do Bradavic už 11 let.

Zvláštní pozornost věnujte výběru národnosti své postavy. Jde o velmi zajímavé zpestření hry; nezapomínejte ale, že je nutné v historii postavy vysvětlit, jak je možné, že nestuduje kouzelnickou školu ve své zemi, ale v Británii, jak se naučila jazyk atd.

Vzhled i povahu se snažte psát tak, aby si vaši postavu mohli spoluhráči co nejlépe představit. Neomezujte se pouze na popisy jako „vysoký a černovlasý“ – vyhrajte si se svou postavou! Jaký má tvar obličeje? Jak nosí učesané vlasy? Má nějaké zvláštní rysy? Obléká se nějak netradičně? Má atletickou, normální, nebo třeba plnoštíhlou postavu? Stejně tak i s povahou – Jak se chová k cizím lidem – jak k lidem, které zná? Má nějaké obavy? Jaké má koníčky, co ho baví? Zkrátka, možností je opravdu mnoho a jedině tak si můžete být jistí, že vaše postava bude opravdu unikát.

Nesnažte se prosím vyloženě stylizovat povahově vaši postavu do určité koleje – při rozřazování postav se sice snažíme řídit jejími povahovými rysy a chováním, ale ne vždy je to z různých důvodů možné. 

Postava profesora

Vyučující, zvaní „profesoři“, vedou výukové hodiny, mají právo dávat a strhávat kolejní body a mají přístup do sborovny, kde mohou diskutovat s ostatními učiteli. Učitelé povinných předmětů mohou také postavám studentů během výuky přidávat body do schopností, jako jsou létání, lektvary a jednotlivá kouzla.

Hodí se však říct, že na postavy profesorů (a dospělých osob všeobecně) jsou kladeny mnohem vyšší nároky než na karty studentů. Očekává se poměrně propracovaná a kvalitně napsaná karta – a také spolehlivá osoba za ní. Postava profesora je také o něco více časově náročná – od profesorů se očekává, že alespoň občas udělají RPG výukovou hodinu, ve které mohou postavy studentů získat nové dovednosti (kouzla apod.) nebo body pro svou kolej za kvalitní herní účast.

Postavy profesorů před přijetím do učitelského sboru čeká vždy něco jako „zkušební doba“. Pokud se prokáže, že je hráč spolehlivý a umí hrát, je přijat mezi stávající profesory.

Hráč si může vybrat, jakým způsobem tuto dobu stráví: první možností je stát se „pedagogickým asistentem“. Taková postava může mít jakýkoliv věk a jakoukoliv vystudovanou školu, v základu Bradavice, Krasohůlky a Kruval. Můžete samozřejmě uvést jakoukoliv fiktivní kouzelnickou školu, kterou vaše postava vystudovala v místě svého původu, ale mějte na paměti, že svět není nafukovací a někdo už vás mohl s vymýšlením školy pro nějakou oblast předběhnout. Postava se může volně pohybovat po hradě a vést svoje vyučovací hodiny. Zkušební doba se v tomto případě pohybuje kolem 2-3 reálných měsíců.

Druhou možností je stát se studentem v 7. ročníku školy. Postavě je 17 let a hráč má tak možnost zahrát si v krátkosti i studentská léta a život.  Předpokladem pro přijetí do učitelského sboru je tím pádem samozřejmě ukončení školy (cca 6 měsíců – pokud se hráč zaregistruje v druhé polovině školního roku, počítá se za studenta 6. ročníku).