Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, která začínala v 70. letech a od té doby se na ní dějí věci...

Registrace předškoláků: ANO


Registrace profesorů:
ANO

Archiv novinek

Partneři

Herní příspěvky

[1] Herní příspěvky se píší dle vkusu hráče buď v 1. osobě (z pohledu postavy) nebo ve 3. osobě (z pohledu nezávislého pozorovatele). Text příspěvku se neohraničuje hvězdičkami ani jinými znaky.

[2] Hráči píší pouze do již založených herních témat (topiců). Vytvářet nové lokace není hráčům povoleno; výjimku tvoří pouze výuková témata založená učiteli v sekci „Učebny“ a samostatné dějové linky (většinou v sekci Přenášedla) vedené Vypravěčem, které se po odehrání uzamykají. Při psaní do veřejného herního tématu by si měl hráč alespoň letmo projít předchozí příspěvky ostatních hráčů, aby mohl psát svůj příspěvek podle situace, která se právě odehrává. Jedna postava samozřejmě nemůže být na více místech současně.

[3] Při příchodu do nové herní lokace v úvodu příspěvku uveďte, odkud vaše postava přišla (např. -> Děravý kotel). Odchází-li vaše postava jinam, stejným způsobem to označte na konci příspěvku – usnadníte tak ostatním hráčům orientaci v tom, kdo se v lokaci momentálně ještě nachází a kdo už ne.

[4] Přímou řeč označujte v příspěvku tučně a v uvozovkách. Můžete pro řeč své postavy také používat určitou barvu.

[5] Hovoří-li vaše postava cizím jazykem, pište řeč stejně jako obvykle, ale místo uvozovek použijte ~vlnovky~ a na konci příspěvku uveďte, o jaký jazyk jde. Pokud chcete použít přímo cizí slova, uveďte za nimi v závorce český nebo slovenský překlad.

[6] Myšlenky postavy se označují kurzívou. Stejně jako řeč můžou být barevně zvýrazněné.

[7]  Pro seslání kouzla slouží systém kostek. Hráč napíše příspěvek obsahující na konci jméno kouzla, jeho efekt, platné modifikátory (viz. sekce schopnosti a kouzlení) a případně na koho je kouzlo určeno + hod kostkou – tlačítko „Dice“ (do pole stačí vepsat „1d10“ pro hod desetistěnnou kostkou (famfrpál využívá šestistěnnou kostku, tedy 1d6). Po vyhodnocení úspěšnosti hráč obratem napíše herní příspěvek, ve kterém postava kouzlo herně sešle/nesešle (dle hodu kostkou). Ostatní hráči na jeho příspěvek počkají.

Toto platí pro volnou hru; v případě, kdy je děj hry udáván Vypravěčem (hl. sekce Přenášedla atp.), vloží hráč hod kostkou na konec svého herního příspěvku a účinek kouzla vyhodnotí Vypravěč.

[8] Příspěvek může obsahovat tzv. offtopic, neherní informaci, pokud je tato umístěna mezi tagy [mh], není zbytečně dlouhá a je ideálně někde stranou.

[9] V současné době není stanovena věková hranice příspěvků. Bude-li váš příspěvek obsahovat situace nevhodné pro mladší hráče, skryjte jej s příslušným označením do spoileru. Při hraní však prosím dodržujte zásady dobrých mravů; nadmíru nevhodné příspěvky mohou být bez varování smazány či upraveny administrátory.

[10] Myslete prosím na to, že nehrajete sami. Ne každý může na fórum psát 24 hodin denně; dejte svým spoluhráčům šanci zareagovat, místo abyste v době jeho nepřítomnosti stihli popsat dvě strany tématu a pro jistotu ještě i odejít jinam.

[11] Pokud jste přihlášeni na hodinu/trénink/zápas a není v úvodním příspěvku od profesora/vypravěče uvedeno jinak, primárně píšete na danou událost a ne do volné hry/vedlejšího eventu.