Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, která začínala v 70. letech a od té doby se na ní dějí věci...

Registrace předškoláků: ANO


Registrace profesorů:
ANO

Archiv novinek

Partneři

Historie

Historické reálie

Historie v naší hře se odlišuje od té v knihách J. K. Rowlingové. Zde najdete přehled nejdůležitějších událostí, o kterých je záhodno vědět dřív, než se pustíte do tvorby postavy.

Na začátku 70. let dvacátého století dochází v Británii k nárůstu moci čistokrevných rodů. Zpočátku nic dramatického, ale je již možné se setkat s první diskriminací nečistokrevných kouzelníků, zvěstmi o tom, že se chystá něco velkého, a prvními pokusy o šíření osvěty pomocí nelegálních rádiových stanic.
V roce 1974 ministerstvo kouzel plošně anulovalo všechny sňatky mezi kouzelníky a mudly, údajně v zájmu lepšího utajení kouzelnické společnosti. Zvedá se vlna protestů, dochází k prvním potyčkám a objevují se první oběti.
Rok 1975 se nese ve znamení častějších demonstrací a hlavně konfliktů mezi silami ministerstva a prvními organizovanými rebely. Albus Brumbál a Nicholas Winnfield zakládají Fénixův řád, souběžně s tím se začíná formovat skupina černokněžníků, kteří si říkají smrtijedi. Začínají se šířit nepodložené zprávy o jakémsi velkém zlu, které získává kontrolu nad ministerstvem a kterému tito smrtijedi slouží. Atmosféra v Británii houstne, některé čistokrevné rodiny začínají otevřeně vystupovat proti mudlorozeným čarodějům a po následující dva roky dochází k celkem běžným potyčkám nejen na Příčné ulici, ale i na dalších veřejných místech.
V březnu 1978 je během infiltrace ministerstva kouzel Fénixovým řádem zabit ministr Romulus Tremlett. Jde víceméně o nehodu, která je však silně medializována a nový režim ji využívá k dalšímu upevnění moci. Ministerské žezlo přebírá bývalý tajemník Lavinius Tinkerbell, který obratem smrtijedy povyšuje na legitimní jednotku elitních strážců pořádku postavenou nad bystrozory. Rovněž ruší plánované mistrovství světa ve famfrpále a netají se tím, že chystá konečné řešení mudlovské otázky. Moc ministerstva a samotného ministra nadále roste.
V září 1980 vychází ministerský dekret, kterým mudlorozeným studentům v Bradavicích vzniká povinnost nosit fialové pásky, aby byli odlišeni od plnohodnotnějších kouzelníků, a také je jim vyčleněn zvláštní vagón Bradavického expresu. Několik smrtijedů se stává součástí tamního profesorského sboru a do školy je vyslána i speciální komise, která má dohlížet na dodržování nařízeného apartheidu.
V květnu 1981 propuká menší povstání ve skotské metropoli Edinburghu, kde několik rebelů zvandalizovalo ulici symboly fénixe a bylo následně rozehnáno bystrozory. Oběti jsou na obou stranách.
Duben 1982 přináší dobré zprávy ze zámoří – prezidentem Kouzelnického kongresu Spojených států amerických se stává Angelito José Armando Fuentes Villanueva, zastánce pokojného soužití s mudly a ostrý odpůrce stále agresivnější čistokrevné politiky v Británii. To spouští vlnu migrace utlačovaných kouzelníků do USA, ale většina jich zůstává a teror pokračuje.
Začátkem dubna 1983 dochází k dramatické bitvě na ministerstvu, v níž je poražen a zničen dosud silně tajemný lord Voldemort. Oficiální verze je taková, že to on štval mudlorozené proti čistokrevným a že ho odstranil chrabrý ministr Tinkerbell, pravda je taková, že ministr byl ve skutečnosti jedním z jeho předních podporovatelů a v příhodnou chvíli mu vrazil kudlu do zad, aby si přisvojil všechnu jeho moc. S pocitem, že teď už ho nemůže nic zastavit, rozjíždí svůj velkolepý plán na ovládnutí světa a podmanění mudlů a mudlorozených kouzelníků.
5. května 1983 posílá několik smrtijedů, aby zatkli bradavického ředitele pro podezření z podpory revolucionářů. Pokus končí masakrem, kromě smrtijedů přišlo o život i několik studentů a Albus Brumbál vztyčuje nad školou ochranný štít, pod nímž mohou studenti s nejistým zázemím strávit celé prázdniny, aby se v Británii nevystavovali nebezpečí.
18. 6. 1983 je během útoku smrtijedů na mudlovskou čerpací stanici přistižen Nicholas Winnfield, aktivní hlava Fénixova řádu. Po detonaci palivové nádrže je prohlášen za pohřešovaného a později zabitého, ale řád bojuje vesele dál.
V polovině srpna 1983 vyhlašují Velké Británii válku tři státy: kromě Spojených států amerických také Irská republika, kterou vede veledruid Brághadach Ó Branagáin, jemuž při květnové potyčce v Bradavicích smrtijedi zabili vnuka, a Island pod vedením Snorriho Saknussemma. Ministr Tinkerbell je nucen odložit plány, ale na veřejnosti i nadále vystupuje sebevědomě a dokonce nechává rozpustit sbory bystrozorů.
14. září 1983 začíná plnohodnotná invaze spojeneckých vojsk do Walesu a kouzelníci s podporou místního obyvatelstva a Fénixova řádu rychle postupují až k hlavnímu městu.

28. září 1983 dochází ke koordinovanému útoku spojenců na klíčové pozice v Londýně a jeho okolí, potyčce na Příčné a obsazení ministerstva. Starý režim je oficiálně rozprášen, stejně tak smrtijedi, ministr Tinkerbell prchá kamsi do Argentiny. Začíná nová éra, tolerantnější, světlejší a veskrze lepší…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *