Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:

Věnujte, prosím, pozornost Dennímu věštci a webu celkově, dozvíte se z nich důležité informace o aktuálním a poměrně dramatickém dění v kouzelnickém světě a rovněž o chystaných reformách herního systému.

Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka postav studentů » Mrzimor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HEAVENSGATE, Lacey Valentine
 Příspěvek Napsal: sob 06. led 2018 23:39:08 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. led 2018 18:12:41
Příspěvky: 30
Obrázek
L A C E Y . H E A V E N S G A T E
-------------------------------------------
Narozena 22. prosince 1970
Britská národnost
(Ne)čistokrevný původ
První ročník
Mrzimor
-------------------------------------------
Hůlka:
sekvoj + žíně jednorožce + 9 a 3/4 palce + poddajná


VZHLED
.
Pokud byste někdy měli to štěstí a potkali Lacey někde, kde se požaduje sedět v klidu, nevrtět se a mít na sobě šaty, zřejmě si budete myslet, že se jedná o porcelánovou panenku. Tohle drobné děvče má tvářičku andělíčka, nevinného a čistého jak čerstvě padlý sníh. Kolem kulatého obličejíku se vlní dlouhé vlásky barvy slámy, které na sluníčku hází zlatavé odlesky, a které děvče obvykle nosí spletené do dvou copů, nebo jinak učesané. Dojem rozkošného andílka ještě umocňují dvě veliká modrá kukadla s dlouhými černými řasami, drobný nosík s bambulkou a růžovoučké rtíky, skrývající řadu bílých perliček. Ve stále ještě trochu dětsky baculatých tvářičkách má Lacey rozkošné ďolíčky (které nenávidí, ale především její babičky přivádějí k uchvácenému óchání a áchání, kdykoliv je spatří). Až když se podíváte blíže do jejích očí, spatříte tam tančit neposedné plamínky,
které vám pravděpodobně brzy napoví, že dívka nakonec přeci jen ani anděl ani panenka nebude.
To ostatně můžete vidět i na oblečení, které se sice její matka snaží neustále udržovat čisté, ale ne vždy se jí to povede. Ne že by byla snad Lacey nějaká špindíra - na čistotu si potrpí tak jako každé děvče, ale jelikož je jí jedenáct a chce prozkoumávat svět, sem tam se na tričku či kalhotách (což je její nejoblíbenější oblečení, kvůli pohodlnosti) prostě nějaká ta zbloudilá skvrnka objeví.
Co se barev týká, děvče vážně nemá preferenci. Nosí tak nějak to, co jí mamka koupí, a češe se tak,
jak jí mamka ráno hřebenem do vlasů hrábne. Doplňky byste u ní hledali opravdu marně, krom maličkých zlatých kroužků v ouškách.
Celkově se dá říci, že se Lacey od svých vrstevníků ničím příliš neliší, a v davu dětí byste ji lehko ztratili. A to i přesto, že má po mamince už teď opravdu pohledný obličejík.

FC: Kirsten Dunst
POVAHA
..
Ani tady se zřejmě nedá říci, že by byla Lacey nějaká výjimečná. Není ani výjimečně chytrá, ani výjimečně hloupá, nemá sklony nepřetržitě mluvit ani zarytě mlčet. Není ani svatoušek, ani příšerný raubíř. Ani moc dívčí, ani jako kluk. Prostě obyčejné jedenáctileté děvče, které sebe samu vlastně ještě hledá, a jen osud a život sám určí, v co se vlastně vyvine. Abychom ale aspoň trochu poodkryli to, jaká Lacey je, tak se pokusíme pár detailů vydolovat.
Zaprvé, je zvědavá. Baví ji objevovat nové věci, zišťovat to, co ještě neví, ale nebojí se zase přiznat, pokud v některé oblasti ty informace prostě nemá. Však nevědět není zločin, a jak jinak se má naučit něco nového než přiznat, že to ještě neumí? V tomhle ohledu nechápe ty lidi, kteří se za každou cenu musí tvářit jako že všechno ví, a tak trochu je proto považuje za slabochy a zbabělce, neschopné přiznat vlastní nedostatek.
Za druhé, je nesobecká. Možná je to tím, že se vždycky musela dělit i se sourozenci, a jejich rodina neměla zrovna přespříliš peněz, ale Lacey se naučila vážit si toho, co má, a pokud to jde (a druhou osobu potěší), tak se třeba i rozdělit. Ví, že na světě jsou lidé, kteří trpí hladomorem, tak proč se hádat o to, kdo z pytlíku snědl víc šumivých bonbónů?
Za třetí, je přátelská. Možná stejně jako většina jejích vrstevníků, i ona ráda poznává nové kamarády,
a i když se jí třeba daný člověk na první pohled nezamlouvá, nakonec dá aspoň nějakou šanci aby jí předvedl, že si třeba to přátelství zaslouží. Svým kamarádům se pak snaží pomáhat, jak jen může.
A za čtvrté, abychom na ni nepěli jen samou chválu, je bohužel Lacey taky roztěkaná a ne zrovna trpělivá. Někdy může být i výbušná, zvlášť pokud se jí něco velmi dotkne. Nebo pokud někdo ubližuje jejím kamarádům. I když je totiž tak trochu prcek, skrývá se v ní obranářská dušička, která chce pomáhat všem slabším. Bohužel neumí ještě pořádně odhadnout situaci, takže někdy oním zásahem celou situaci ještě zhorší.
Jak ale bylo řečeno, Lacey je prostě a jednoduše ještě dítě. Ničím nepoznamenané, veselé dítě.

-------------------------------------------------------

RODINA
Havensgateovi nejsou nijak známá, významná ani bohatá rodina. Spíš naopak. Žijí sice spokojeným životem, ale bohužel si mnohdy nemohou dovolit utrácet peníze bez toho, aby si je předtím pořádně přepočítali. Vlastní sice maličké květinářství na konci Příčné ulice, obchody ale nikdy nenesly tolik, aby jim dovolily nějaký přespřílišný luxus, a živit tři děti holt znamená to, že si někdy nemohou dovolit úplně všechno. Ne že by ale byli extrémně chudí. Jen zrovna nepatří do té bohatší vrstvy společnosti.

TI NEJHLAVNĚJŠÍ
Milovaní nejbližší, na které Lac nedá dopustit

FELICITY SARAH HEAVENSGATE (née Morgan) - maminka
Sice ještě čistokrevná čarodějka, ale po vystudování školy si odmítla vzít toho, kdo jí byl vybrán, a dobrovolně opustila rodinu, vzdala se nároků na jakékoliv dědictví a založila si na Příčné ulici malé květinářství. Proč, to se nesvěřila nikomu krom svého v té době ještě nejlepšího kamaráda Nicholase - ještě než jí byl totiž manžel vybrán, stihla totiž otěhotnět s jiným mužem, s mužem, pro něhož jako nevěsta nebyla dost dobrá, a než by poskvrnila jméno svého rodu tímto způsobem, raději zvolila dobrovolný odchod. Kupodivu právě to a odstup který tak získala, pomohlo aby si utřídila názory a zjistila, že se jí takhle vlastně žije dobře. Nikdy se do svého předešlého života nechtěla vrátit a je spokojená tam, kde je. Dokonce ani její bratr o ní nemá zprávy, a ani ona, ani její rodina, se s čistokrevnou smetánkou nijak neztotožňuje. Ostatně, od doby kdy se vdala, už uplynula dlouhá doba. Felicity je žena nesmírně krásná, se zlatými vlasy a modrýma očima, s neustále milým a přívětivým výrazem v tváři, a s okouzlujícím úsměvem. Věří v to, že si jsou všichni kouzelníci rovni, a hnusí se jí systém a hierarchie čistokrevných rodů. Ale vždy to tak nebývalo, a důkazem toho je právě Lacey, kterou i přes to, že je připomínkou jejího pochybení, má opravdu ze srdce ráda. Lacey sama maminku absolutně zbožňuje.

NICHOLAS HEAVENSGATE - tatínek
Lékouzelník, specializující se na poškození, způsobená zaklínadly. Průměrně vysoký muž s přívětivým obličejem, melodickým, uklidňujícím hlasem a už začínající lysinou v hnědých vlasech. Snaží se své děti vychovávat jako milé a nápomocné bytosti, a to všechny tři, bez rozdílu, a to i přesto, že pouze dvě z nich jsou jeho vlastní. Lacey nebere nijak jinak než své druhé dvě ratolesti, a s tím, že on vlastně není jejím biologickým otcem, si opravdu neláme hlavu. Svou ženu miloval dlouho předtím než se vzali, a dokud si sama neuvědomila co je pro ni nejlepší, tedy zůstat po jeho boku navždy, byl jí oporou, ramenem na vyplakání, vrbou pro všechna její tajemství, a nejlepším přítelem. Právě on je ta druhá žijící duše, která tuší, kdo je skutečným Lacyiným biologickým otcem. Ale i kdyby si na ni někdo přišel dělat nároky, jako že asi už ne, stejně by ji nedal.

VERONA a TERRENCE - sourozenci
Mladší sourozenci slečny Lacey, osmiletá slečna a pětiletý mladík, jsou už skutečně dětmi lásky Felicity a Nicholase. Zatímco Verona už kouzelné nadání projevila, u Terryho se na to ještě čeká. Oba dva sourozenci svou sestřičku zbožňují - jak by ne, vždyť si s nimi často a ráda hraje, povídá jim pohádky na dobrou noc, pokud zrovna rodiče nemůžou, a spolu s nimi si plánuje velké plány do budoucnosti, třeba že postaví hrad, nebo jak spolu jednoho dne všichni tři ovládnou Bradavice. Lacey má ty dva prcky opravdu ráda, a o cokoliv se s nimi rozdělí. Taky se jí, ale to samozřejmě nikde nepřiznává, hrozně líbí role velké sestry ochranářky. Připadá si pak dospěleji.

VALENTINE HEAVENSGATE - babča
Stará paní, u níž doma to vždy voní po skořici, javorovém sirupu a čerstvě napečených lívancích. Je to maminka pana Heavensgatea, už dávno v důchodu, a svá tři vnoučata hrozně ráda rozmazluje. Jedná se přesně o takový ten typ babičky, ke které když přijedete, tak přiberete patnáct kilo, ani nevíte jak. Pořád by jen děti něčím krmila. Ale ty její lívance jsou bezkonkurenčně nejlepší. Vlastní velkého dobromyslného bernardýna, kterému Lacey z legrace říkala tak dlouho Medvěde, až na to začal slyšet.
TAKY RODINA, NO
Rodina, o které se zatím stejně neví ani bž.

ROMULUS AUGUSTUS TREMLETT - prý táta nebo co
Bývalý ministr (a současná čistokrevná mrtvola) je, nebo tedy spíše byl, Laceyiným biologickým otcem. Její matka do tohoto čaroděje byla v mládí zakoukaná, a stačila jen trocha pozornosti z jeho strany, aby uvěřila nemožnému a nechala se svést. Samozřejmě, že Tremlett niky neměl v úmyslu zveřejnit, ne-li vůbec začít nějaký vztah s dcerou vedlejší větve rodu o několik příček níže postaveného než byl ten jeho, a tak poté, co dosáhl svého, zase hezky zmizel ze života Felicity, dávaje tak konečně prostor Nicholasi Heavensgateovi. Laceyina matka brzy pochopila, že z tohohle nic nebude, a takříkajíc jí spadly růžové brýle, i když už bylo pozdě. Kdo ví, jestli si za svého života ten muž vůbec vzpomněl, že nějakou dceru měl - poté, co Felicity pro svou hrdost odmítla být uplácena za mlčení, s ní totiž už nikdy nepromluvil. Lacey ani netuší, že má jiného otce a že to je právě tento muž.
† květen 1978

DALŠÍ ČISTOPŘÍBUZENSTVO
...o kterém nemáme ani tušení...
Ze strany Tremlettových je to především Atticus Tremlet, částečný to bráška, taktéž Charles Queen či Heatcliff Manning, další to částeční bráškové.
Ze strany Morganů pak tedy především strýček Barnabas, jeho dcera Stargazer a další Morgani všude možně...
Jo, kdyby tak věděla, jakou to má vlastně velkou rodinu...

Obrázek

-------------------------------------------------------

HISTORIE
Jak a proč se vlastně stalo, že Lacey přišla na svět, to už víme, podívejme se však na ten zasněžený večer před vánoci, kdy se děvčátko konečně začalo ozývat, že chce na svět, zahleďme se do usměvavých tváří Felicity a Nicholase Heavensgateových, a řekněme si: Není tohle všechno vlastně úplně jedno? Děvče přišlo na svět zdravé, a s evidentním elánem do života. A opravdu. Už od plenek se Lacey snažila doplazit hned tam, hned jinam, prozkoumávat svět kolem sebe, a na všechno se snad už tradičně dívala s nadšením. Rodiče ji pojmenovali Lacey, druhé jméno Valentine dostala po své babičce, které tím udělali neskutečnou radost. Nejprve vyrůstala jako vymazlený jedináček, ale brzy přišla na svět Verona, a tak si malá Heavensgateová musela zvykat, že v rodině není sama. Až s příchodem třetího dítěte, malého Terryho, začali Heavensgateové pociťovat jistou finanční tíseň, a tak si obě dívky musely nyní zvyknout na to, že se ode dneška budou nejen o lásku rodičů, ale i o hračky dělit s malým bráškou. Lacey, která už něco podobného, ač ne v takové míře, zažila po narození sestřičky, si zvykla mnohem rychleji než Verona, a tak to nakonec dopadalo často tak, že koupily-li se dva pytlíky bonbónů, Verry si vydupala jeden celý pro sebe, zatímco Lacey s Terrencem se dělili o ten druhý. Až časem se prostřední ze sourozenců udobřila, a mezi děti vznikl vřelý vztah jen s občasnými menšími hádkami.
Víkendy trávila Lacey i se sourozenci často u babičky Valentine, která ji oslovovala právě jen jejím druhým jménem - jménem, na nějž si děvče nikdy nezvyklo a snášelo ho slýchat jen proto, poněvadž vzápětí dostalo od babičky ty nejlepší skořicové lívance s javorovým sirupem, jaký kdy svět viděl. A tak si Lac pochutnávala na výborných lívancích, hrála si na babiččině zahradě s bernardýnem Bearhardem (kterému stejně nikdy neřekla jinak než Medvěd, protože kdo by si u merlinovy fusekle pamatoval takové hloupé jméno), a vlastně si vedla takový ten šťastný dětský život, krásně ignorujíc cokoliv, co se kolem děje, protože proč by se taky dítě mělo zajímat o politiku, že.
V poměrně útlém věku se pak u dívky objevily kouzelnické schopnosti Rodiče i babička měli samozřejmě radost, jen chudák Medvěd asi na ten den nikdy nezapomene spíš ve špatném světle. Lacey se totiž nějakým záhadným způsobem povedlo, že když se jí nedařilo psovi pořádně rozčesat chlupy a nazlobilo ji to, prostě mu ty chlupy odčarovala pryč.
Tak či tak, tento projev kouzelnických schopností značil jediné - v jedenácti dostala Lacey svůj dopis z Bradavic, a tak nastalo období vysvětlování sourozencům, proč ještě nemůžou jet taky, období zvídavých dotazů o škole a dokonce i prvních (neúspěšných) pokusů naučit se nějaká zaklínadla.
A hlavně, začala se blížit úplně nová kapitola jejího života, slibující mnohem více dobrodružství než kterákoliv předešlá.

-------------------------------------------------------

ZAJÍMAVOSTI:
Lacey se druhým jménem jmenuje Valentine po babičce. Snaží se přesvědčit celý svět, aby na to zapomenul.
Absolutně zbožňuje skořici.
A lívance.
Nesnáší brokolici, no a taky moc nemusí houby a špenát.
Když je uvolněná (a třeba někde sedí), sundává si levou botu i s ponožkou.
INVENTÁŘ
Nic... prázdno... vakuum... a hele, křupka!

-------------------------------------------------------

ABRACADABRA!

TALENT: Přeměňování +1, Formule +1
SCHOPNOSTI: Lektvary 0 | Létání 0

LEKTVARY: -
PŘEMĚŇOVÁNÍ: -
FORMULE: -
OČM: -


Naposledy upravil Lacey Heavensgate dne stř 18. dub 2018 21:47:11, celkově upraveno 2

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: HEAVENSGATE, Lacey Valentine
 Příspěvek Napsal: ned 07. led 2018 14:48:11 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 361
Pro.

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: HEAVENSGATE, Lacey Valentine
 Příspěvek Napsal: ned 07. led 2018 17:37:44 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 727
Obrázek
POVOLENO
HEAVENSGATE, Lacey V.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: HEAVENSGATE, Lacey Valentine
 Příspěvek Napsal: čtv 29. bře 2018 20:25:21 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. led 2018 18:12:41
Příspěvky: 30
ZNÁMÉ POSTAVY
♥ > ++! > ++ > + > ? > / > - > -- > X
Lehce detailní info | +
NEBELVÍR

Mina Alexis Xavier ++!
Poprvé se potkaly: Mžourov, léto 1982
• Kočičí princezna!
• Zvířata!
• KOČKY!
• Jedináček (?)
• Fakt jako boží
• Fakt HODNĚ kamarádka

Ava Fletcher
Poprvé se potkaly: asi zřejmě září 1982, herně na hodině formulí s Annie
• Vcelku sympatická
• Kamarádí se s Minou, takže je to kamarádka, duh.
MRZIMOR

Caoimhe G. O'Donnell +
Poprvé se potkaly: Zmrzlinářství, léto 1982
• Tiché ale milé
• 'Já chci vlasy jako ona!'
• Taky papá ryby.
HAVRASPÁR

Morrígan McFusty /
Poprvé se potkaly: Ollivander's, léto 1982
• Nemluví
• Divně kouká
• 'Bojim!'
- zná jménem jen díky Klobouku
ZMIJOZEL

...


AKTUALIZACE KARTY

• 29/03/2018 → Přidaná hůlka a Mrzimor, a nějaké ty známé postavy
• 18/04/2018 → Talent k Formulím neb mi Lacey hodila desítku na hodině xD

_________________
Obrázek.
HRAJU NEJRADŠI NA NÁHODU. TAKŽE POKUD NĚKDE UVIDÍTE MŮJ POST, KLIDNĚ SE VETŘETE. LAC BUDE RÁDA.
Pokud půjde o výjimečnou domluvenou hru, zohledním to buď v postu nebo poznámce pod ním.


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka postav studentů » Mrzimor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz