Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka postav studentů » Havraspár
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CORNEA, Talyssa H.
 Příspěvek Napsal: úte 06. úno 2018 7:54:47 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. úno 2018 21:42:36
Příspěvky: 54
Obrázek
NAROZENA 10. SRPNA 1971 RUMUNSKÁ NÁRODNOST
PŮVOD NEČISTOKREVNÝ ROČNÍK: DRUHÝ KOLEJ: HAVRASPÁR

Obrázek
Těžko usuzovat, po kterém z rodičů podědila Talyssa svůj roztomilý, avšak ne úplně obvyklý vzhled. Vypadá to totiž, že se příliš nepodobá ani mamince, ani tatínkovi. Zatím má obličejík dětsky zakulacený a roztomilý až běda. Dominuje mu pár velkých, výrazných očí - výrazných hlavně proto, že jsou zelené jako jarní tráva, což je barva ne neexistující, ale rozhodně dost vzácná. Kolem zornic se jí navíc vybarvuje věneček jantarové žluti. Očiska má lemována dlouhými tmavými řasami, kterými umí obdivuhodně mávat, a to hlavně ve chvílích, kdy se jí hodí předvést kukuč roztomilého neviňátka. K vzezření roztomilého neviňátka navíc obstojně napomáhají pihy, kterými má Taly hojně posetý bambulkovitý nosánek i tváře. Její obličejík lemují popelavě blonďaté vlásky, které jsou rovné a nezbedně se vlní, jen když Talysse navlhnou. Taly je prozatím nosí dlouhé zhruba po ramena, ale většinou je má sepnuté v ohonu nebo spletené do volného copu, poněvadž nesnáší, když jí neposlušné pramínky vlasů létají do tváře.
Výškově spadá zatím do obyčejného průměru, ale později se ukáže, že poroste o něco pomaleji, než její vrstevníci - zato ji v budoucnu čeká slušný růstový skok, protože má po kom být vysoká. Zatím je maličko oplácaná, žádná vychrtlina, avšak ani tlouštík, ale má genetické predispozice pro štíhlou postavu. To potvrzuje i fakt, že se cpe jako prokopnutá, ale na váze rozhodně nenabírá.
Šatník nemá nijak zvláštní ani výrazný - nejčastěji nosí džíny, trička a blůzky, když se ochladí, tak svetry i mikiny. Sem tam ji lze zahlédnout i v šatech nebo sukni, ale protože je Lyssa dost aktivní dítě, dává přednost kalhotám, které jsou prostě... víc praktické.

Obrázek
Talyssa je taková malá divoženka, které je všude plno. Nebo takový dojem přinejmenším budí. Je totiž obvykle plná energie, takže pořád někde pobíhá, něco vyvádí a zkoumá. Nedá se ale říct, že by byla vyloženě hyperaktivní, spíš má prostě jen ráda pohyb. Obzvlášť když je venku hezky - v takovém případě nevidí důvod, proč by měla sedět doma a nudit se, když může uspořádat dobrodružnou výpravu. Je zvědavá, takže se hodně vyptává, a díky tomu toho také na svůj věk ví poměrně hodně. Nemá ale potřebu mudrovat - jen pokud ji k tomu někdo vyhecuje. Na to, že je ještě malé škvrně, se už teď umí překvapivě rychle rozhodovat a dlouho nad ničím neváhá; většinou to rozhodnutí i dobře dopadne. Je také dost odhodlaná, takže když si něco vezme do hlavy, jde si za tím. Není ale taková, že by šla přes mrtvoly, na to je moc mírumilovná dušička. Umí být ovšem taky dost tvrdohlavá - rodiče o ní nejednou prohlásili, že má hlavu tvrdší než kámen a že je to pořádně tvrdohlavý mezek. Když se jí něco nepovede, naštve jí to, ale nevzdává se a naopak do dalšího pokusu vloží o to více soustředění a sil. Z toho vyplývá, že z ní jednoho dne určitě vyroste silná žena, kterou jen tak něco nezlomí. To má asi po svém skutečném tatínkovi.
Navzdory své maličko divoké nátuře je Taly poměrně kreativní. Ráda maluje, hlavně to, co viděla venku, a dokáže u své tvorby sedět poměrně dlouho. Je celkem i manuálně zručná, takže jako malá hodně vyráběla z papíru, vyřezávala lodičky z kůry, a tak podobně. A baví jí i čtení, ke kterému se ale uchyluje především, když je venku ošklivo a je lepší zůstat hezky doma v teple, ideálně v houpacím křesle u krbu. S knihou a šálkem horké čokolády. Hloupá není, ale nedokáže se přinutit k tomu, aby se naučila něco, co ji vyloženě nebaví - a to se určitě později promítne i na jejích studijních výsledcích, bohužel.
Co se týče vztahů, Lyssa je kamarádská a ráda navazuje nová přátelství. Snaží se vycházet úplně s každým, ale pokud je někdo idiot, ani ona to nedokáže překousnout a dá to dotyčnému pořádně sežrat. Ona má totiž dost ostrý jazýček, když chce. Ale taky má rozum, takže není přehnaně drzá. Pokud si někoho oblíbí opravdu hodně, nedělá jí problém kamaráda se zastat a rvala by se za něj jako lev, kdyby to bylo třeba. Když navíc slíbí, že dodrží tajemství, opravdu není ochotná nikomu vyzradit, co se dozvěděla.
Ještě by bylo dobré zmínit, že má Talyssa opravdu ráda přírodu, kterou se ráda toulá, ať už sama, nebo s někým. Ráda poznává nové rostliny, nové druhy hmyzu, a má blízko opravdu ke všem zvířatům. Díky svým toulkám po lesích a lukách umí perfektně lézt po stromech a jen tak něčeho se nezalekne.

• kromě rumunštiny mluví obstojně i anglicky, protože ji to naučil Athanasius
• miluje vůni šeříku; ta ji také velmi často obklopuje
• umí jezdit na koni a jezdí moc ráda
• zbožňuje všechno medové, jak vůně, tak chuť i barvu
• Amorův šíp jí bude vonět nepochybně po medu, rozkvetlé letní louce a mokré lesní půdě
• u Ollivandera strávila poměrně dost času, protože si ji vybrala až osmá hůlka v pořadí; od té doby považuje osmičku za své šťastné číslo

Obrázek
Talyssina rodina je, dalo by se říct, takovou vedlejší větví rodu Cornea, který byl dříve rodem čistokrevným, ale teď už na čistotu krve moc nedbá. Nicméně určitý vliv i bohatství mu zůstalo a to se týká konkrétně i Lyssiny rodiny.

Otec CORNELIUS CORNEA
(*1938, nečistokrevný, Kruval)
Cornelius dříve pracoval na rumunském ministerstvu kouzel, ale protože to byla práce plná stresu, jednoduše s tím sekl. Tedy, on pod ministerstvo pořád spadá, ale naštěstí tam nemusí úřadovat každý den, celou pracovní dobu. Je totiž odeklínačem, takže pracuje spíše v terénu. Stejně jako jeho bratr Costel, i on se pyšní hřívou černých vlasů, které nosí krátce zastřižené, a které na spáncích už zdobí stříbrné pramínky. Oči má Cornelius modrošedé a nezajímavé a ve tváři má poměrně ostře řezané rysy, takže se mu Talyssa nepodobá snad ani trochu. S otcem má vřelý vztah, je to taková tatínkova holčička. Cornelius ji sice vyloženě nerozmazluje, ale vždycky s ní trávil hodně času, trpělivě odpovídal na zvědavé otázky, a podporoval dívenku v tom, co ji nejvíce bavilo. A Taly si toho umí cenit.
Matka HANNAH CORNEA, née Néill
(*1948, smíšený původ, Bradavice - Mrzimor)
Hannah má irské kořeny a je to na ní také vidět - vlnité barvy vlasy mědi jí splývají až do půli zad, její obličej je posetý nespočtem pih, a oči má nebesky modré. Je také vřelé, otevřené povahy, baví se s každým bez rozdílu, netrpí předsudky a má opravdu silné pouto k přírodě. Zřejmě právě proto se z ní stala bylinkářka, která se ale ve volném čase zaobírá také kouzelnými tvory a péčí o ně. Talyssa má mamku moc ráda, i když je to právě Hannah, kdo se snaží držet svou poněkud divokou dcerušku aspoň trochu na uzdě. Moc přísná ale není a ať už Taly provede cokoliv, nakonec jí vždycky odpustí.

„If you'll need me, you can always find me in the stars, Taly.“ ~ Athan
Bylo by dobré podotknout, že ani Cornelius ani Hannah nejsou Talyssinými biologickými rodiči, o čemž ale donedávna věděli pouze oni dva a dívčin pravý otec, nikdo další. Jejím pravým tátou je Athanasius Cornea (odkaz), který k holčičce víceméně přišel jako slepý k houslím, když byl ještě hloupé mládě a neměl nejmenší nutkání se usadit a mít rodinu.
Obrázek
Něco takového bylo navíc těžce v rozporu s jeho prací, takže se rozhodl svěřit malou do péče svému strýcovi a tetě, o kterých věděl, že by dítě moc chtěli, ale nedaří se jim počít vlastní. Později bylo zjištěno, že je Cornelius neplodný. Nebylo tedy divu, že holčičku přijali a vychovávali jako svou vlastní, a Athanasius je alespoň často navštěvoval, aniž by ale Talysse cokoliv prozradil - tvrdil, že nevědomost pro ni bude přijatelnější. Hannah Athanasia sice nikdy nepochopila a v jejích očích dost klesl, ale to se nijak nepromítlo v její lásce k Lysse. Dívčina biologická maminka je velká neznámá, Athanasius se pouze několikrát neobratně zmínil o jakési lékouzelnici, s níž měl hlubší vztah, a která mu navzdory tomu později utekla do Ameriky.
Lyssa má a vždycky měla k Athanovi opravdu vřelý vztah, stejně jako on k ní, a pojí je k sobě takové zvláštní pouto, které mnohdy nechápou ani oni dva. Athanasius by na svou dceru nedal dopustit a ona na něj také ne. O tom, že právě Athan je její táta, tušila už nějakou chvíli, avšak potvrzeno jí to bylo až dva dny po jejích jedenáctých narozeninách, kdy ji Athanasius vzal na výpravu do hor. (viz příběh v Athanově kartě) Jejich vztah se tím ještě prohloubil, i když by mnozí očekávali spíš pravý opak.

Obrázek
Jak už bylo naznačeno v předchozích odstavcích, Talyssa se tak úplně nenarodila Corneliovi a Hannah Corneovým, ale lékouzelnici Anně a člověku, kterého považovala za svého bratrance - Athanasiovi. Tomu ale Anna, kariéristka a tak trochu workoholička, dala kopačky, aby mohla odjet pracovat do Ameriky. Odjezd ale musela na pár měsíců odložit, protože zjistila, že je těhotná. Dítě si sice původně vůbec nechtěla nechat, ale Athanasius tak naléhal, že od svého rozhodnutí odstoupila, avšak pouze pod podmínkou, že se o miminko postará tatínek, když ho tolik chce. Tatínek sice dítě v tak mladém věku neplánoval a necítil se jako někdo, kdo by ho měl vychovávat, ale podmínku přijal.
Když se Talyssa narodila, Athanasius už měl dávno promyšlené možnosti - věděl, že se usazovat ještě pár let nechce, a že výchova dítěte (na kterou se navíc fakt necítil) je v rozporu s jeho poněkud nebezpečnou prací, které se ale prozatím nehodlal vzdávat. A tak prcka přenechal na výchovu svému strýci a tetě, kteří se marně snažili o vlastního potomka. Nebylo tedy divu, že Talyssu přijali a vychovávali jako vlastní, pečlivě a s láskou - rozhodně to bylo lepší, než kdyby ji svěřil vlastním rodičům, které by z toho pravděpodobně kleplo a syna by považovali za naprostého idiota. Málokdo totiž dokázal pochopit, proč se o malou princeznu nepostaral sám, přestože to, že ji svěřil do péče Corneliovi a Hannah, bylo to nejrozumnější, co ve své situaci mohl udělat. Athanasius sice dceru navštěvoval poměrně často, ale vždycky to zamaskoval jako návštěvu příbuzných a nikdy ani nenaznačil, že by mu plavovláska mohla být blíž, než to vypadá, ačkoliv ho kvůli tomu pokaždé ošklivě bodalo u srdce.
Talyssa tedy vyrůstala v blažené nevědomosti a měla se dobře. Adoptivní rodiče jí věnovali dostatek času i lásky, a když se navíc zastavil oblíbený bratránek (haha) Athan, byla opravdu nadšená. Právě jeho si totiž nesmírně oblíbila, zejména proto, že ji bral na výlety do přírody, ukazoval jí, jak to tam venku všechno funguje, a vůbec se jí dost věnoval, když zrovna nebyl pracovně někde daleko. Dívka se odmala projevovala energicky a zvídavě a výpravy do přírody podnikala s nadšením sobě vlastním. Naučila se rozeznávat květiny i stromy, dozvěděla se ledasco o chování zvířat, a naučila se nespočet souhvězdí, protože právě hvězdná obloha ji vždycky fascinovala, stejně jako nejrůznější přírodní divy a záhady.
Její kouzelnické schopnosti se projevily právě jednoho podzimního večera, který trávila s Athanasiem - byl chladný večer, oni dva osamoceně seděli u táboráku a Athan jim rozlil do hrnečků zbytek vychladlého čaje. Talysse byla navzdory blízkosti ohně docela zima, a když vzala hrnek do dlaní, tekutina v něm se po chvíli ohřála, čaj se sám promíchal a vydržel v hrnku teplý ještě dlouho. Lyssa se tím domnělému bratránkovi nezapomněla pochlubit, a jemu bylo hned jasné, že je malá čarodějka.
O to víc zvědavá pak dívka byla - neustále se na něco vyptávala a nemohla se dočkat, až začne chodit do školy. Athan ji po dohodě s Corneliem a Hannah přihlásil do Bradavic, hlavně proto, že usoudil, že pro Talyssu Kruval není nejvhodnější volbou, ačkoliv byl přesvědčený, že by si tam poradila. I Hannah ale studovala v Bradavicích, a tak se britská škola jevila jako nejlepší možnost. O prázdninách 1982 Talyssu zastihla sova s přijímacím dopisem, a tak se malá dračice mohla začít těšit, že pozná cizí kraje a naučí se čarovat.

Obrázek
Létání 1/10 ~ Lektvary 0/10
TALENTY: ???

LEKTVARY
NAUČENÁ KOUZLA
3. úroveň | +
-
2. úroveň | +
-
1. úroveň | +
Asius
Colovaria
Lacarnum inflamare
Lumos
Nox
Reparo
Snufflifors
Wingardium leviosa

Obrázek
Hůlka: jedlové dřevo, blána z dračího srdce, 15 palců dlouhá a nepoddajná
Obrázek
Zvíře: popelavě šedý kocourek Zirael
Koště: zatím není
sada hábitů + stříbrná spona ve tvaru vlaštovky
Kvítek heřmánku zalitý pryskyřicí, který dostala od Athanasia k 11. narozeninám a nyní ho nosí na řemínku na krku a nikdy ho nesundává. Zatím nemá ponětí, že funguje jako lotroskop.

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: CORNEA, Talyssa H.
 Příspěvek Napsal: úte 06. úno 2018 14:35:30 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 367
Pro.

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: CORNEA, Talyssa H.
 Příspěvek Napsal: úte 06. úno 2018 19:48:08 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
CORNEA, Talyssa H.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka postav studentů » Havraspár


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz