Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Offtopic » Mimo téma




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ] 



Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Felixácké aktivity
 Příspěvek Napsal: ned 14. srp 2016 18:32:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. led 2013 19:42:55
Příspěvky: 1284
Určitě znáte hru Aktivity, že jo? Člověk se u ní nasměje, obzvlášť pokud je pod vlivem alkoholu, a občas i dost zapotí. Ten, kdo byl na srazech/nevímkdeještě, možná už ode mě slyšel o nápadu udělat si vlastní felixácké Aktivity. Dokážete si totiž představit, jak někdo předvádí Rodwellův růžový dalekohled? :| No, určitě by to stálo za to.

Nicméně aby něco takového vůbec vzniklo, budu potřebovat trochu pomoci (nebo rovnou ochotné pomocníky).
Mou největší a nejzásadnější otázkou totiž je - Máte někdo ponětí, jak je to s takovým tiskem karet? Já totiž koukala na nejrůznější stránky a na všech se opakuje prakticky totéž, a sice, že pokud si chce člověk nechat natisknout jediný balíček vlastních karet, šíleně se to prodraží. Spíš mě tedy zajímá, jestli jsou něco takového schopná tisknout copycentra - jestli je teoreticky možné, aby mi to nějaké copycentrum natisklo tak, že bude na jedné straně papíru líc, na druhé rub karty, a bude to hezky sedět, aby se nic nemuselo lepit. A pak by se to samozřejmě zalaminovalo. Což by pořád ve výsledku mělo vyjít levněji, než to tisknutí vlastních originálních karet jako takových. A taky absolutně netuším, jak je to s formáty. Jestliže má karta zhruba 227 x 360 mm, nacpou mi jich na papír víc, že jo? A nařežou to pak, nebo se s tím budu muset s*át doma? :D Asi trochu stupidní dotazy, ale s tímhle nemám žádné zkušenosti a upřímně doufám, že je tu někdo, kdo je na tom s těmi zkušenostmi líp, i když karty tu teda asi nikdo tisknout nenechával :D

Až tedy vyřešíme tohle - jestli je vůbec možné nechat to nějak rozumně natisknout + cenu - budu to řešit dál a budu potřebovat pomoc od kreativních lidí se smyslem pro humor, aby mi pomohli vymyslet zadání k jednotlivým úkolům :|

_________________
Obrázek
| +
Obrázek
Obrázek

ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Felixácké aktivity
 Příspěvek Napsal: ned 14. srp 2016 19:19:36 
Offline
Lékouzelník
Uživatelský avatar
Lékouzelník

Registrován: pon 22. črc 2013 21:38:17
Příspěvky: 829
Ono asi bude záležet na jednotlivých copycentrech, ale stejně si myslím, že vyjde líp, když si to uděláme svépomocí sami. :D Možná. Já tedy přímo karty nevyráběla, ale chtěla jsem a když se k tomu tenkrát schylovalo, vyšlo mi nejlíp, že bych rub a líc natiskla vedle sebe a pak to přeložila a zalaminovala. Případně je druhá varianta s kvalitním fotopapírem a dobrou tiskárnou (hm, ale vůbec si nevybavuju, jestli to byla laserová nebo inkoustová :|) - tam by se nějaké zalaminování asi řešit nemuselo, mohlo by to jet oboustranně a vypadá to skvěle, kamarádka to takhle dělala. Pravda, trochu tomu předcházelo piplání, protože než si byla jistá, že to z rubu i líce sedí, tiskla si to na obyč papíry. Řezala si to sama (což si myslím, že by to dopadlo stejně, i kdyby si to člověk nechal natisknout v copycentru) a docela dobrý.
Piplačka to bude tak jako tak, no. :D

_________________


Naposledy upravil Maeve N. Cooper dne ned 14. srp 2016 19:24:53, celkově upraveno 1

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Felixácké aktivity
 Příspěvek Napsal: ned 14. srp 2016 19:22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. led 2013 19:42:55
Příspěvky: 1284
Jako mít kvalitní tiskárnu, tak to asi moc neřeším, ale já mám laserovku a s tou se na fotopapír tisknout nedá a na klasickej papír to stojí za prd. Takže kdyby se tu třeba našel někdo, kdo by byl schopnej to vytisknout (a pak bysme udělali brigádní sraz lepení rubu a líce :DD), tak by to bylo super. Samozřejmě by se dotyčnému přispělo na inkoust a papíry.

_________________
Obrázek
| +
Obrázek
Obrázek

ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Felixácké aktivity
 Příspěvek Napsal: ned 14. srp 2016 19:38:14 
Offline
Lékouzelník
Uživatelský avatar
Lékouzelník

Registrován: pon 22. črc 2013 21:38:17
Příspěvky: 829
Ještě by bylo možná řešení natisknout alespoň jednu stranu na etiketové samolepky, tím by odpadlo patlání se s lepidlem. :D
Já se zkusím zítra zaskočit zeptat u nás do cc, máme tam děsně milou paní, tak třeba aspoň minimálně poradí, nebo rovnou vyšvihne nějakou cenu, aby člověk věděl, případně mohl porovnat, kdyby to šel taky někdo zkoumat do terénu.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Felixácké aktivity
 Příspěvek Napsal: ned 14. srp 2016 19:44:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. led 2013 19:42:55
Příspěvky: 1284
Jo, nápad se samolepkou rozhodně není špatnej :D A super, děkuju :3

_________________
Obrázek
| +
Obrázek
Obrázek

ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Felixácké aktivity
 Příspěvek Napsal: pon 15. srp 2016 15:20:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. led 2013 19:42:55
Příspěvky: 1284
Takže, shrňme čerstvě nabyté poznatky - nejlepší asi bude nechat natisknout jednu stranu v copycentru na papír s větší gramáží a tu druhou si vytisknout svépomocí na lepící papír, aby s párováním obou stran nebyla zase taková práce. I když práce to nepochybně i tak bude dost. Pak se to nechá zalaminovat.

Nicméně abychom tedy věděli, na kolik by to přišlo (čti: jakou sbírku na peníze máme uspořádat xDDD), měli bychom se vesele pustit do vymýšlení zadání karet. Mám u sebe grafické návrhy udělané podle těch origoš aktivit karet - tedy karty za tři body, čtyři a za pět, přičemž na druhé straně každé karty je šest zadání. Dvě na pantomimu, dvě na kreslení a dvě na mluvení, tj. šest zadání na každou kartu. Co to znamená? Že potřebujeme vymyslet opravdu hodně číčovin, abychom dohromady dali... kolik vlastně karet? Padesát od každého paklíku?

Ono na tom počtu vlastně nesejde, ale co tím chci říct je, že budu ráda, když se kreativní lidé se smyslem pro humor zapojí a pomůžou vymyslet ta zadání. Nemusíte psát, jestli by to měla být pantomima, mluvení, nebo kreslení, to se roztřídí na závěr, kdy se to taky bude třídit podle náročnosti, podstatné teď je dát dohromady co nejvíc nápadů na úkoly. Samozřejmě z prostředí našich Bradavic (i když něco obecně z HP světa tam být klidně může) a nejlepší bude, pokud to budou úkoly vyloženě z rpg světa. Takže například ten Rodwellův růžový dalekohled, nebo těhotná Lorelei, Hulkernovi hafoni... Přičemž zadání nemusí být dvojslovné, ale klidně i jedno slovo, nebo naopak tři či čtyři. Věty už ale nedoporučuju. A nutno myslet na to, aby to nebyly kraviny, co třeba někteří hráči nemají šanci znát, tudíž ani předvést. Ale já to stejně budu třídit, takže se nebojte vymýšlet. Návrhy můžete házet sem (jenom prosím ne po jednom, ať se to tu hned nezaspamuje), nebo mi je psát PMkou.
Děkuju pěkně, těším se, co vymyslíte! :)

_________________
Obrázek
| +
Obrázek
Obrázek

ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Felixácké aktivity
 Příspěvek Napsal: ned 05. bře 2017 19:39:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. led 2013 19:42:55
Příspěvky: 1284
Obnovuji vlákno a žádost o nápady na naše Aktivity!
Konečně to začínám dávat dohromady.

_________________
Obrázek
| +
Obrázek
Obrázek

ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ] 




Obsah fóra » Offtopic » Mimo téma


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz