Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:

Obsah fóra » Londýn » Příčná ulice

Stránka 64 z 64 [ Příspěvků: 633 ] Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64

Autor Zpráva
 Příspěvek Napsal: ned 12. lis 2017 9:26:58 
Kouzelník

Scottovi se celá ta situace moc nezamlouvala, protože mu bylo jasné, že tady něco nehraje. Dál se Elsbeth ale nevyptával, jen si v duchu udělal poznámku, že jí později bude muset vyhledat a zeptat se na nějaké detaily. Z toho, co mu tady zatím řekla, měl totiž pocit, že je reálná šance, že je Frank jeho syn. Všechno tomu nasvědčovalo - chlapcův věk, fakt, že nemá tátu, a čím déle ho Scott pozoroval, tím víc společných rysů nacházel...
„To jsou moc chytří psi,“ pousmál se na Franka, když mu chlapec hrdě sdělil, že mají smečku australských ovčáků. Pastevecké psy měl Scott rád. A co se týkalo hafoňů, k těm měl taky co říct. „Je to pravda,“ přikývl na chlapcovu otázku. „Já jim tedy dopřávám kvalitní krmivo, ale jsou schopni sežrat vážně úplně všechno, včetně pneumatiky od traktoru,“ pronesl s úšklebkem, protože zrovna tohle viděl na vlastní pohled. Ono bylo zajímavé hafoně sledovat, jak si poradí s takovým obřím kusem gumy... „Jestli chceš a jestli ti to mamka někdy dovolí, klidně ti hafoně ukážu,“ pokrčil pak rameny a hned vzápětí ho napadlo, že možná radši nic takového neměl navrhovat, že to je hloupost. Ale vzít zpátky už to nemohl.
„To je, myslím, pravda,“ přikývl na to, že si Bustera Frank nebude moci vzít do školy. „Já v Bradavicích sice nestudoval, ale tuším, že psa ti tam opravdu nedovolí,“ pokrčil rameny. „Těšíš se do školy?“ zeptal se pak a zvědavě povytáhl obočí. Chlapec měl sice ještě nějakou chvíli čas, ale Scott nepochyboval o tom, že se těší. Co tak slyšel, do Bradavic se těšil prakticky každý. A jeho občas trošku mrzelo, že studoval jinde, i když by studentská léta ve Walesu asi nebral zpátky, ani kdyby mohl. Každá škola měla něco do sebe.

| +
Obrázek

Příspěvek Napsal: ned 12. lis 2017 22:12:04 
Předškolák

Především kvůli tomu, že se Scott už nevyptával měla Elsbeth pocit, že už to celé hodil za hlavu. Jaký šok pak přijde, až jí sám vyhledá, aby se na Franklina zeptal, že. Uvědomovala si sice, že taková šance tu je, ale chtěla věřit tomu, že mu to nedošlo.
"Páni, to by děda neměl radost, kdyby mu snědl nějaký hafoň kolo od traktoru," užasle na Scotta hleděl, usmíval se přitom a už přemýšlel o tom, kde by asi takového hafoně sehnal. Děda by z něho sice nadšený nebyl a Buster asi taky moc ne, ale Frankiemu se to tak nějak zamlouvalo. No a nebýt Elsbeth, která seděla vedle něho, dost možná by se jednoho od Scotta pokusil vyprosit. "Opravdu? To by šlo? Mami? Prosím! Že mi může pan McKay ty hafoně někdy ukázat?" doslova visel pohledem na své matce a snažil se o co nejroztomilejší kukuč, protože on prostě nutně toho hafoně vidět potřeboval. Fakt. A Elsbeth věděla, že to svému synovi jen tak nevymluví. O což se pokusit chtěla, ale kdyby řekla, že to není dobrý nápad, asi by se dostali k tom, proč a to ona v tuhle chvíli nechtěla. "Když slíbíš, že budeš hodný a Scott si na tebe někdy udělá čas, proč by ne," do úsměvu, který věnovala svému synovi, se musela nutit. Ne. Tohle prostě nešlo a věděla, že mu to bude muset vymluvit. Nějakým způsobem.
"To je pěkně nefér, abych jako pravdu řekl. Co beze mě bude Buster dělat?" správně by tedy spíše bylo, kdyby se ptal, co on bude dělat bez něho, ale i tak to vyšlo skoro nastejno. On byl bez svého psa ztracený. "Těším, moc! Ale budu nastupovat až za dva roky. Mamka mi ale často vypraví různé příběhy o Bradavicích, hlavně před spaním. A kde jste studoval vy?" zeptal se zvědavě, protože právě potkal prvního člověka, co studoval jinde, než na škole, kam měl i on sám za pár let nastoupit.

Příspěvek Napsal: úte 14. lis 2017 14:10:48 
Kouzelník

"To by asi neměl," podotkl Scott pobaveně a zakroutil hlavou. Dokázal si představit nadšení farmáře, který zjistí, že má nepojízdný traktor, protože mu nějaký kouzelnický čokl rozkousal a sežral pneumatiky. No, vlastně to ale byla docela úsměvná představa...
"Samozřejmě, že by to šlo, jinak bych to přece nenavrhoval," pousmál se Scott, i když mu bylo jasné, že tohohle bude litovat. Ale třeba chlapec na ten slib časem zapomene a k žádné návštěvě ani nedojde.
Když se řeč stočila ke škole, Scotty se nepatrně pousmál, jakmile mu Frank potvrdil, že se do školy těší a že mu mamka o Bradavicích vypráví. "Ty dva roky ti utečou jako voda," mrkl na něj povzbudivě. "Já jsem studoval na kouzelnické univerzitě ve Walesu," přiznal pak a hořce si vzpomněl na to, proč studoval tam a ne v Bradavicích... Protože nikdo neměl přijít na to, že je syn Domhnalla McKaye. Ale teď už ho to dávno netrápilo.
"No, já budu muset jít," prohodil omluvně, když dopil svou čokoládu a zkontroloval čas na hodinkách. "Mám ještě nějakou práci. Ale rád jsem vás viděl. A na ty hafoně se domluvíme," mrkl na Franka. "Tak se mějte," rozloučil se nakonec, hodil na sebe kabát a v mžiku byl pryč. Měl nad čím přemýšlet a čím se užírat...

>>

| +
Obrázek

Stránka 64 z 64 [ Příspěvků: 633 ] Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64

Obsah fóra » Londýn » Příčná ulice