Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ZAGHLOUL, Faraji Maat
 Příspěvek Napsal: sob 19. srp 2017 8:47:37 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. srp 2017 19:19:56
Příspěvky: 38
Obrázek

Obrázek
Na Farajiho se stačí jednou letmo podívat a musí vám být jasné, že to nebude úplně typický obyvatel Velké Británie. Po delším zkoumání jeho tváře byste však zřejmě usoudili, že nějakou vazbu na Evropu má, poněvadž má poněkud evropské rysy v obličeji, ale pořád u něj z větší části převládá exotický vzhled a šarm. Prostě typický Brit to není - jeho pleť je snědá (i když je fakt, že přes zimu přeci jen trochu vybledne, ale pořád je o dost tmavší než je běžné u obyvatel ostrovů), tvář má větrem ošlehanou a styl oblékání o něm říká taky dost, ale o tom až v dalším odstavci. Faraji má světle modré oči, které z jeho snědé tváře podmanivě září, a plavé kudrnaté vlasy, které se mu neposedně kroutí hned, jak trošičku přerostou, a tvoří blonďaté prstýnky kolem jeho tváře. A protože přesně tohle Fari nesnáší, vlasy nosí zásadně krátce zastřižené. A právě světlé vlasy a oči poukazují na to, že zřejmě nebude čistokrevný Egypťan. Nos má menší, mírně zašpičatělý a trošičku zvednutý, ale neprší mu do něj, fakt ne. Rty má plné, trochu rozpraskané od života na poušti, a zuby ukázkově bělostné, které z tmavé tváře září jako reflexní prvky. Ještě je potřeba zmínit, že mu tvář porůstá několikadenní strniště, které Faraji shazuje opravdu jen zřídkakdy.
Postavu má tak akorát - je kolem sto osmdesáti centimetrů vysoký, tak akorát svalnatý a určitě dobře stavěný. Protože většinu svého života prožil mezi písečnými dunami, je jeho pleť snědá, možná trochu sušší, než je normální, a na jeho těle bychom našli i pár jizev. Ty největší jsou od pouštního červa, jehož krocení mu trošku nevyšlo a ta potvora mu málem ukousla celou paži, takže má kolem ramene věnec jizev od zubů.
Co se týče stylu oblékání, ten má Fari dost specifický... takový pouštní. Beduínský, dalo by se říct. Jeho oděv prakticky sestává z mnoha různě vrstvených látek, většinou jednobarevných, které kolem něj porůznu vlají. A přestože to vypadá hrozně neprakticky, Faraji se v tomhle mundúru zvládá pohybovat překvapivě rychle a navíc mu ani v těch největších vedrech nebývá horko. Spíš má opačný problém - neumí na sebe vrstvit oděv tak, aby mu nebyla zima. Až se trochu aklimatizuje v Británii, zřejmě bude muset svůj šatník trochu přizpůsobit zdejšímu podnebí. Třeba na déšť totiž není zvyklý vůbec. Na hlavě má poměrně často turban, ale fakt pod ním nemá Voldemorta.
No a abychom nezapomněli na zvláštní znamení... kromě těch zmiňovaných jizev musíme zmínit ještě rozsáhlé tetování, které pokrývá velkou část jeho hrudi, zad i paží, a sestává z různě velkých geometrických obrazců, jež se čas od času přeskupí a vytvoří nějaký ten ornament, většinou takový, který má nějaký význam.
Finn Jones

Obrázek
Na první pohled působí Faraji možná poněkud přísně a člověk by o něm asi řekl, že to bude drsňák, který toho moc nenamluví - prostě tak působí. Ve skutečnosti by se jeho povaha dala přirovnat k povaze naivního štěňátka. Dobře, neslintá a nemá potřebu honit se za míčkem, ale naivitu si od dětství zachoval (bohužel) poměrně velkou, navzdory tomu, že hlupák rozhodně není a inteligence mu nechybí. Jen se prostě na svět občas dívá skrz růžové brýle a o to drsnějí pak bývá prozření a pochopení, že realita vůbec růžová není. A občas mu prostě trvá, než mu něco dojde, než něco v duchu vyhodnotí a rozhodne se, jak v dané situaci jednat. Nemůžeme mu ale upřít, že pokud se do něčeho pustí, pustí se do toho s odhodláním sobě vlastním, vkládá do toho veškerou energii a soustředění, a většinou všechno dotáhne do zdárného konce. Navzdory té naivitě mu nechybí ani odvaha, a pokud by se měl postavit za někoho, na kom mu záleží, nebo za své cíle a ideály, bojoval by jako lev. Není totiž vůbec jednoduché ho zlomit. Obecně by se o něm dalo říct, že je to člověk s neuvěřitelně silnou vůlí a vždycky, když ho něco srazí na kolena, se vydrápe zpátky na nohy. A přestože je to naivka, jen tak něco ho nerozhodí, protože na poušti si ledasco zažil a naučil se jednat s chladnou hlavou i v nepřevídatelných, život ohrožujících situacích.

Mezi jeho zájmy patří různá bojová umění, některá dokonce ovládá na poměrně vysoké úrovni - přispívá k tomu především jeho mrštnost. Dále má rád astronomii a noční procházky, při kterých může sledovat noční život a hvězdy na nebi, a v oblibě má i knihy. Nezanevřel ani na kouzelnické sporty, takže se rád podívá na famfrpál a občas se proletí na koštěti (nebo létajícím koberci), ale vyloženě zapálený do létání není.

No a takovou zajímavostí je, že vidí velmi dobře ve tmě, zatímco ve dne se na zrak nedokáže příliš spoléhat. Obzvlášť velké problémy mu činí ostré sluneční světlo (i když žil na poušti), takže bez slunečních brýlí je slepý jako krtek a kdyby si zašel k doktoru, pravděpodobně by mu byla diagnostikována nějaká forma světloplachosti. Faraji je prostě spíš noční tvor. A není zvyklý na déšť, takže z britského počasí je obvykle dost na větvi a před deštěm prchá jako kočka před sprchou. Větší množství vody ho navíc k smrti děsí, asi i proto, že neumí plavat. Miluje silně kořeněná jídla a neustále s sebou nosí lahvičku s kořením, aby mohl dle libosti dokořeňovat. On je totiž na koření tak trochu závislý.

Obrázek
Otec Ramses Zaghloul* (*1926) je kouzelník čistokrevného původu, Egypťan, který se kvůli lásce k nečistokrevné kouzelnici distancoval od svého rodu a žije prakticky ve vyhnanství. Je to snědý muž, jehož černé vlasy už prokvétají stříbrem, a má vlídné hnědé oči. Je klidný, vyrovnaný, a ačkoliv tak zrovna nepůsobí, má velké srdce, je přátelský a nápomocný. Faraji k němu vždycky měl dost blízko a doufal, že jednou dokáže něco, díky čemuž na něj bude otec právem pyšný.
Ramses pracuje jako uznávaný egyptský odeklínač.
*Ramses je původem Aeth, ale protože jej rodina prakticky zavrhla kvůli sňatku s nečistokrevnou kouzelnicí a on neměl zapotřebí se k nim nadále hlásit, změnil si jméno

Matka Leanne Zaghloul, roz. Jones (*1930) je kouzelnice nečistokrevného původu, britská bylinkářka, která kvůli vzácným bylinkám vyrazila do Egypta, kde potkala Ramsese. Přeskočila jiskra, ti dva se do sebe bláznivě zamilovali, a zatímco Ramses kvůli tomu prakticky přišel o své rodinné zázemí, neboť se ho rodina zřekla, Leanne se rozhodla zůstat v Egyptě a vzdát se svého zázemí v Británii. Je to štíhlá žena mající vlnité plavé vlasy a světle modré oči, takže je jasné, že se Faraji pomamil. Leanne se často usmívá a je to energická a moc milá žena, tudíž není divu, že ji má Faraji moc rád.

Obrázek
Fari se narodil a vyrůstal v Egyptě, konkrétně v jedné malé vesnici na kraji pouště, dost daleko od vodního zdroje. Jako malý prakticky nepoznal nic jiného, než písečné duny... No dobrá, sem tam vyrazil s rodiči do civilizace, když potřebovali doplnit zásoby, nebo vyráželi za prací. Ale většinu svého dětství opravdu strávil na písku, na horkém slunci s minimem vody, přežil několik drsných písečných bouří, a tak podobně, a za ta léta se naučil stavět dokonalé hrady z písku. A taky jezdit na velbloudovi. Jeho kouzelnické schopnosti se projevily poměrně brzy, když neplánovaně paralyzoval jednoho z velbloudů, kteří se splašili a měli v plánu zdrhnout do pouště... Faraji ho prostě zastavil. Sice pak velblouda museli probrat oživovacím odvarem z mandragory, ale jinak byli všichni rádi, že je kluk kouzelník. Nejdřív zvažovali, že ho přihlásí do Bradavic, kteroužto školu považovala Leanne za tu nejvyhlášenější, ale nakonec vyhrála soukromá akademie v Gobi, protože to prostředí bylo Farimu přeci jen bližší, než deštivá Británie. Když prošel základním studiem, nastoupil na obor chovu pouštních červů, protože ho právě tyhle potvůrky dost zaujaly. Dostudoval s velmi dobrými výsledky, nějakou chvíli se pak chovu pouštních červů opravdu věnoval a ve volném čase brigádničil jako potulný prodejce koření, ale nakonec usoudil, že to chce nějakou změnu, a rozhodl se pro změnu opravdu razantní - vyslovil přání vyrazit do matčiny rodné Británie, aby trochu poznal cizí kraje a tu známou Školu čar a kouzel v Bradavicích, kde vzal místo lektora zvěromagie, v které sám docela exceloval.
Netuší ale, že v Británii zřejmě umrzne, a pokud neumrzne, kvůli častým dešťům se zřejmě rozpustí, protože na vodu není vůbec zvyklý.

Obrázek
Talent: Přeměňování, +1 k ohnivým kouzlům
Schopnosti: 5/10 lektvary, 5/10 létání
Zvěromagie: Tu ovládl poměrně brzy, přeměňuje se v tarbíka velkého. Poznávacím znamením je mírně zvlněná (tím pádem rozježená) srst, která u tarbíků opravdu není obvyklá.

Kouzla:
100%: Accio, alohomora, expecto patronum (tarbík velký), lumos/nox, wingardium leviosa
3. úroveň: Aquamenti, bona hasamentu, cave inimicum, expelliarmus, incarcerous
2. úroveň: Enervate, everte stati, incendio, mdloby na vás, pluma pondus, portus, salvio hexia, ventus, vulnera sanentur, žer slimáky

Lektvary:
Balzám z levisie, bezesný spánek, lektvar dobrého zraku, lektvar na čištění ran, lektvar ochrany proti ohni, mast na léčbu popálenin, protijed na běžné jedy

Obrázek
Hůlka: Modřínové dřevo, jádro tvoří chlup sfingy, je dlouhá 10 palců a nepoddajná.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: ZAGHLOUL, Faraji Maat
 Příspěvek Napsal: sob 19. srp 2017 18:26:57 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 367
Hůlka tam je, takže pro. :|

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: ZAGHLOUL, Faraji Maat
 Příspěvek Napsal: sob 19. srp 2017 19:07:19 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
ZAGHLOUL, Faraji Maat
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz