Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MARTIN, Gabriel Desmond
 Příspěvek Napsal: stř 01. črc 2015 9:11:13 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. črc 2015 9:07:53
Příspěvky: 49
Obrázek

JMÉNO: Gabriel Desmond Martin
PROFESE: od roku 1965 do roku 1969 odrážeč Haileyburských kladiv za Velkou louží, posléze sportovní komentátor, nyní profesor v Bradavicích
VYUČOVANÝ PŘEDMĚT: Studium mudlů
VĚK: 31 let
DATUM NAROZENÍ: 13. 6. 1945
VYSTUDOVANÁ ŠKOLA + KOLEJ: Bradavice / Nebelvír
NÁRODNOST: Anglicko-Americká
PŮVOD: Dvojí krve
HŮLKA: Pero z ptáka fénixe – 15 palců – vrba - pružná

VZHLED:
Již na první pohled působí Gabriel jako veselý, nedbale elegantní pohodář. Dává přednost pohodlnému oblečení před společenskou upjatostí, a mezi kouzelnickou a mudlovskou módou příliš nerozlišuje. Hlavní je pro něj cítit se dobře, a ne zapadat do představ předních módních kritiků. A proti jeho zálibě v tmavém oblečení a různým šálám a šátkům ještě nikdo nevznesl námitky. Dokonce ani jeho matka. Gabe sice nepatří k nejvyšším, se svými 180 centimetry není ale úplně ani trpaslík. I kdyby byl, nenechal by se v davu jen tak ušlapat. Rád a aktivně sportuje, což se na jeho vzhledu patřičně odráží – drží si štíhlou, pružnou postavu a nějaké to svalstvo najdete i bez lupy. Přeci jen hrával famfrpál, a profesionálně. Mimo to v sedmnácti podlehl partě spolužáků a nechal se potetovat, a poměrně ve velkém. Celou levou lopatku mu pokrývá hejno malých ptáčků – většinou jsou ale zakryti oblečením, takže je příliš na odiv nevystavuje.
Celkově je Gabe docela pohledný muž, i co se obličeje týče. Husté hnědé vlasy, které nechává trochu odrostlejší, protože nesnáší vojenský sestřih, si nepříliš pečlivě vyčesává nahoru, aby mu během dne nepřekážely – i přes to, že jim nevěnuje výrazně mnoho času, je na ně poměrně pyšný. A nestydí se za to, že někdy sáhne po pomádě. Jeho širokému, oválnému obličeji dominuje pár šedomodrých očí, které se na svět vždycky usmívají. Velice výrazné je také jeho vysoké čelo – a Gabe doufá, že ještě minimálně dvacet let nad ním žádnou pleš neuvidí. Jinak je jeho tvář vcelku obyčejná – rovný a mírně bambulkovitý nos, široké růžové rty a dobře patrné vrásky od smíchu. A ačkoli tomu tak nebylo vždy, v posledních měsících si nechává strniště trochu odrůstat a přemýšlí o plnovousu. Líbí se mu to, a ani u něžného pohlaví se nesetkal s negativními ohlasy.
fc.: Ewan McGregor


Obrázek


POVAHA:

Když byl na prahu své školní docházky malý Gabriel zařazen do koleje Godrika Nebelvíra, i jeho vlastní matka si myslela, že se Moudrý klobouk spletl. Ale ten zakřiknutý a nesebejistý klučina je dnes o dvacet let starší a je dospělý, ačkoli se často chová trochu dětinsky a má sklony si někdy nevybíravě a velice nedospěle utahovat ze svého okolí.
Stručně by se dal Gabe charakterizovat jako optimistický pohodář, který z ničeho nedělá vědu a nic příliš nedramatizuje. Vždycky dokáže vidět to dobré a úsloví „ztrácet naději“ nikdy skutečně nepochopil. Napříč tomu ale rozhodně není naivní. Je to zkrátka věčně veselý a úsměvavý sangvinik s výraznou špetkou flegmatika. Z pomyslného charakterního stromu už na něj ale žádná definice tak docela nepasuje – rozčiluje se jednou za uherský rok a nikdy mu to dlouho nevydrží, a svěsit hlavu a zavřít se do sebe taky nedokáže. Na každou věc najde odpověď a je rád, že jeho sluníčková nálada se přenáší i na ostatní lidi, protože nesnese delší pobyt v zamračené atmosféře. Empatie pobral poměrně dost, jen nerad hovoří o problémech. Svých i cizích.
Kromě smíška a kliďase má ale Gabe ještě jednu tvář – onoho lva dřímajícího uvnitř. V životě se nezalekl žádné výzvy a nikdy neměl strach, a nemyslím tím ze tmy, ztráty a tak podobně. Nebál se neznámého před sebou, změny ani životních zkoušek. Mimo to má také poměrně vyvinutý smysl pro povinnost a dodržování pravidel, a ani za svojí hlavu se stydět nemusí. Není to sice Einstein, ale rozhodně napočítá víc než do pěti.
Gabriel je docela zajímavým charakterem, co se zájmů týče. Má samozřejmě velice rád sport v čele s famfrpálem a baseballem (přeci jen je to napůl Američan), který byl docela dlouho i jeho prací. Jinak je ale pan Martin milovníkem umění – ať už malířství, architektury nebo literatury. Vlastní mnoho odborných publikací a ještě víc by si jich chtěl pořídit. Historické klenoty také pravidelně objíždí, protože není nad to vidět vše na hlavní oči. Má sice rád umění mudlovské i kouzelnické, ale to „ne-čarodějné“ je mu zkrátka sympatičtější. Sám ani neví, proč.

RODINA:
| +
SynNicholas Henry Martin
• Aktuálně nejdůležitější člověk v Gabrielově životě. Nickovi se dostává veškeré péče, ale zároveň se ho Gabe snaží vychovat, jak nejlépe svede. Což jde v moderní době plné ostrých názorů poměrně těžko. Naštěstí se ale Martin junior plně potatil, co se vzhledu i povahy týče. Už teď je ale jasné, že je kapku zvídavější než Gabe, a že ke sportu asi potíhne trochu méně. Je to ale zkrátka malý chytrý šikula. Nicky má do Bradavic nastupovat už poměrně brzy (šk.rok. 78/79), a již teď se tam nehorázně těší.
Postava jiného hráče, odkaz na kartu.

SestraMagdalene Lilly Martin
• Majda je Gabrielova o dva roky mladší sestra. Svému velkému bratrovi je podobná jak na povrchu, tak uvnitř, a tito dva spolu udržují skvělé vztahy. Na rozdíl od něj ale Magdalene neudržuje s otcem žádný kontakt, poněvadž je to pro ni téměř cizí člověk. Je vdaná za pracovníka ministerstva a společně s ním a třemi dětmi žije někde ve Walesu. Gabe tak docela neví kde, protože se s Majdou nevídá tak často, jak by chtěl. Ale jeho pouto k ní jen tak nevychladne.

ExmanželkaMarilyn Chloe Green (už ne-e Martin)
• Půvabná mladá Američanka, která byla moc přelétavá na to, aby mohla u svého manžela a syna zůstat. Gabriel se s touhle blonďatou kráskou seznámil jedenáct let dozadu, kdy startoval svou famfrpálovou kariéru. Jejich románek vzplanul velice rychle a vášnivě, do roka se vzali a narodil se jim synek Nicholas. Bohužel šlo rodinné soužití ihned potom do kytek, a tak se stalo, že se Gabriel a Marilyn rozvedli. A Gabe se i s Nickem odstěhoval domů do Británie, zatímco Marilyn zmizela někam na západní pobřeží.

OtecCharles Winston Corkland
• Charles nikdy nebyl a ani není příliš rodinný typ. S Gabrielovou matkou se nikdy neoženil, a kromě samotného Desmonda a jeho sestry má ještě další děti s jinou ženou. O ty se ale Martinovi nikdy nestarali. Charles je čistokrevný mudla, odmítající existenci jakéhokoli kouzelnického světa. Pracuje na stálé pozici bankéře se slušným platem a bydlí na předměstí New Yorku. S Clarisse Martinovou se seznámil čirou náhodou a na základě takové události také jejich vztah nevydržel. Gabe se se svým otcem stýká poměrně často – je to muž za padesátkou s pořádným panděrem odpovídajícím jeho životním poměrům. A rozhodně má raději čísla než lidi.

MatkaClarisse Zoe Martin
• Clarisse je z Gabrielových rodičů ta, na kterou jsou sourozenci Martinovi více podobní. A taky ta, kterou mají Majda s Gabem raději. Clarisse je stále půvabná čarodějka, která vypadá mnohem mladší než na svou padesátku. Fascinují ji okultní vědy a velice ráda cestuje – tak se také seznámila s otcem sourozenců, Charlesem Corklandem. Nyní žije v malém domku doma v Yorkshiru a pomalu se těší do důchodu. Stále ale pracuje jako soukromá učitelka pro čarodějné děti předškolního věku, které zatím nechodí do Bradavic a rodiče třeba nemají čas, aby jim potřebné znalosti natloukli do hlavy sami.


Obrázek
HISTORIE:
Bylo 13. června 1945, 638 let po velkém honu na templáře, a velká válka v Evropě už naštěstí skončila – den, kdy přišel na svět trochu neplánovaný Gabriel Desmond Michael Martin, syn bankéře Charlese Corklanda a čarodějky Clarisse Martinové. Páru, který se dal dohromady naprosto čirou náhodou. Kvůli tomu, že kouzelnice neznalá mudlovských poměrů vešla do banky v domnění, že jde o veřejné záchodky. A pak se to vezlo.
Tohoto dne vypadalo všechno velice růžově a šťastně. Rodinka přechodně žijící na předměstí obřího New Yorku se do dvou let rozrostla ještě o malou Magdalene, ale potom vztah mezi Charlesem a Clarisse vychladl. Ona se vrátila s dětmi domů do Anglie, kde je vychovala. Na své dětství vzpomíná Gabe moc rád – na hlouposti, kterými s kamarády škádlili sousedy a starou paní Burrigsovou, které toho provedli tolik, že si to ani nepamatuje. A taky na to, jak celý život provokoval Majdu Omajdu, svou mladší sestřičku, která bývala trochu zakřiknutější než on.
Změna v Gabrielově životě přišla s nástupem do Bradavic. Byl zařazen do Nebelvíru, kde si okamžitě našel mnoho přátel, kteří mu vydrželi až do dospělosti. Prospěchově se řadil do lepšího průměru, ani NKÚ mu nedělalo tolik potíží, kolik si myslel, a než se nadál, složil OVCE a ze školy odešel. Chvíli si jen tak užíval volna a přemítal o další životní cestě, ale nakonec se přestěhoval do rodné Ameriky. Navázal tam na působení v kolejním nebelvírském týmu a poměrně rychle získal post odrážeče u Haileyburských kladiv. A tam také poznal Marilyn, sestru jednoho ze svých spoluhráčů. Netrvalo dlouho, co kolem sebe kroužili, a dali se dohromady. Gabova kariéra vypadala velice slibně, a stejně tak vztah s jeho zlatíčkem... Bohužel oboje poměrně rychle skončilo. Dva roky po narození jeho jediného syna, Nicholase, kterému se ze začátku příliš nevěnoval, se stala závěrem jeho kariéry poměrně ošklivá nehoda na mudlovské motorce. Žádné trvalé následky si z ní sice neodnesl a do roka byl opět fit, na hřiště se ale nevrátil. Alespoň ne úplně – stal se komentátorem famfrpálové ligy, za svého působení velice oblíbeným. Bohužel se mu mezitím ale rozpadlo manželství a Marilyn jeho i malého Nicka opustila. Ještě pár let Gabe se synkem setrval v Americe, ale nakonec praštil i s komentováním a vrátil se domů do Británie.
Nyní žije u své matky a hledá, kde by se upíchl. Vyhlídka postu učitele na Bradavické škole je pro něj další velká výzva, kterou by v životě mohl pokořit. Nerozhodl se pro to jen tak – celý život poznával stejnou měrou svět otce i matky, má o obou velice dobrou představou a současné dění ve společnosti nese velice špatně. No, a jestli se to má zlepšit... Mládež je budoucnost světa, no ne?


VROZENÝ TALENT:
Létání +1
OPČM +1
SCHOPNOSTI:
Létání: 10
Lektvary: 1
Přemisťování


NAUČENÁ KOUZLA + LEKTVARY:
• 100%
Lumos/Nox
Wingardium Leviosa
Alohomora
Expecto Patronum
Accio
• 3. úroveň
Expelliarmus
Protego
Finite Incantatem
Reparo
Aresto Momentum
• 2. úroveň
Colovaria
Incendio
Diffindo
Reducio/Engorgio
Immobilus
Stupefy
Perikulo
Portus
Riddikulus
• Lektvary
Životabudič
Kostirost
Ostrovtipný lektvar
Splaskávací lektvar
Lektvar na čištění ran

ZAJÍMAVOSTI:
• Jeho třetí jméno zní Michael, ale ani jednou za život ho nepoužil a vlastně na něj občas zapomíná
• Vlastní platný řidičský průkaz na mudlovský motocykl, bohužel v současné době žádný nevlastní
• Dodnes dostává dopisy od některých skalních fanynek a jednou dokonce uspořádal volný seminář o tom, jak správně komentovat zápasy – zkrátka sláva zašlá, ale stálá
• Famfrpálu se samozřejmě nevzdal, rád si zalétá nebo zahraje s přáteli, a byť jeho forma přeci jen není co bývala, nikdy z ní však dočista nevypadl
• Od té doby, co se rozvedl s Marilyn, neměl vážný či dlouhodobý vztah
• Bubákem si je on sám po smrti, v zesměšněné podobě se stává kostlivcem tančícím tango
• Jeho patronem je vlaštovka

INVENTÁŘ:
• Zánovní Zameták sloužící jako náhrada za staré koště, které prodal
• Sovice Kulíška nejmenšího jménem Xantypa, kterou už má pěkně dlouho a kterou si malý Nicky hodně oblíbil
• Osobní korespondence, výstřižky z novin, kde se psalo o něm a veškeré věci, které nasbíral během školní docházky i potom = sbírka naprosto všeho

_________________
GABRIEL DESMOND MARTIN
- Profesor studia mudlů - (užnicmoc)Famfrpálista - Hrdý otec -

| +
Přímá řeč #31245E


Naposledy upravil Gabriel D. Martin dne sob 19. bře 2016 18:41:28, celkově upraveno 1

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: MARTIN, Gabriel Desmond
 Příspěvek Napsal: pon 06. črc 2015 8:54:43 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 747
Obrázek
POVOLENO
MARTIN, Gabriel D.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz