Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SHEPPARD, Susan
 Příspěvek Napsal: pát 04. črc 2014 0:14:15 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar
Profesor

Registrován: čtv 03. črc 2014 23:38:54
Příspěvky: 199
Obrázek
23. 9. 1958 | ANGLICKÁ NÁRODNOST | MUDLOVSKÝ PŮVOD | MRZIMOR (primuska 1976/77)
PROFESORKA OPČM | ČLENKA FÉNIXOVA ŘÁDU


Obrázek
Susie zřejmě nespadá do skupiny snadno zapamatovatelných děvčat, rozhodně ne vzhledem. Výškově se v davu snadno ztratí, se svými cca sto sedmdesáti centimetry opravdu nijak markantně nevyčnívá. A nepyšní se ani výstavní postavou, nicméně přesto, že kromě famfrpálu sportu jinak zrovna neholduje, naštěstí se to moc neprojevuje, asi tu zapracovaly geny. Merlinovi díky, jelikož Susan se v jídle vážně nerada omezuje, protože je toho názoru, že prázdný žaludek nikdy nepřinesl nic dobrého, a i z toho důvodu věčně nosí po kapsách něco k mlsání, ať už se jedná o sušenky, bonbony, čokoládu nebo cokoliv jiného, čímž je mezi svými spolužáky všeobecně známá a nejčastěji někoho uklidňuje právě tím, že mu nabídne sladkost. Ty přece fungují na všechny trable, no ne? Po své matce zdědila pevné a rovné, blonďaté vlasy. Ale nezřídka je možné ji vidět s vlasy navlněnými, zato jen málokdy sepnutými třeba v culíku či copu. Občas má totiž tendence se za ně popotahovat a při tom má vlasy nejradši rozpuštěné. Susan vlastně celkově v mnohém připomíná matku, kromě vlasů má totiž i stejně čokoládově hnědé oči, ve kterých neustále poskakují šibalské jiskřičky. Nos má trochu špičatější, ústa jemně narůžovělá. Přesto že má přední zuby trochu větší, ani to jí nebrání v tom, aby se většinu času zvesela neusmívala, z tohohle menšího nedostatku si hlavu opravdu nedělá. Na prsteníčku levé ruky se jí třpytí zásnubní i snubní prstýnek a jako správná dívka si potrpí i na další doplňky - největší část její šperkovničky zabírají náramky. Není dne, aby na ruce nějaké neměla, ať už se jedná o kupované bižuterní nebo vlastnoručně vyráběné či pletené… A nejlepší jsou ty pestrobarevné. Stejně tak barevné ráda nosí i oblečení, takže si dokážete představit, že uniforma ve škole byla pro ni menším utrpením, ale nikdy nedošla do té rebelské fáze, že by ji odmítla nosit. To ne, jen ji bere jako nutné zlo a jakmile má tu možnost, okamžitě se převléká do něčeho živějšího. Nejradši nosí jednoduché, provzdušněné sukně nebo šaty, ale ani kalhoty vysloveně nezavrhuje, ačkoliv je asi spíš výjimkou, když ji v nich někdo uvidí.
FC: Alona Tal


Obrázek
Ne náhodou Moudrý klobouk umístil Susan do Mrzimoru, vlastně se dá asi říct, že v mnohém je přímo mrzimorským výstavním kouskem. Ke svým přátelům je za všech okolností loajální a za ty opravdu nejlepší by strčila i ruku do ohně. Snaží se zbytečně druhé nesoudit a než si o nich udělá definitivní obrázek, radši se snaží je blíže poznat, ale je fakt, že u některých jedinců je veškerá snaha marná a Susan naštěstí dokáže poznat, kdy je lepší se klidit do bezpečné vzdálenosti. Nepatří mezi poradnové typy a místo rady se od ní dočkáte maximálně ramena k vyplakání nebo otázky „Chceš bonbon/sušenku/čokoládu?“, když ta potřeba vyplakat se není tak akutní. To ale neznamená, že by byla tak necitlivá a nedokázala soucítit, spíš jí trochu dělá problémy se vyjadřovat, a tak všechno raději řeší činy. Radši obejme, než slovně utěší, radši nakopne, než slovně urazí. Což se tedy nestává nějak moc často, ale taky už pár ran Susie rozdala. Rozhodně to tedy není tak, že by byla pasivní a aspirantka na novou Matku Terezu. Občas se doslechne poznámku, že by radši byla bývala měla skončit v Havraspáru, protože Susan se učí fakt dobře. Ale není to tak, že by jí to lezlo samo do hlavy, sice oplývá jakousi přirozenou inteligencí, ale za dobrými známkami se skrývá tvrdá práce a probdělé noci. Ve druhém ročníku si totiž umanula, že se dá na dráhu bystrozora, jakkoliv jsou nároky na bystrozorské zkoušky obtížné.
Zajímavosti:
~ Co před ní zůstane delší dobu ležet, to taky rozebere. Ale nutno říct, že na rozdíl od svých dětských let už aspoň ty věcičky dokáže složit zase i dohromady.
~ Když měl Milo nastoupit do prvního ročníku, tak moc chtěla jet s ním, že mu vyházela půlku věcí z kufru a schovala se do něj sama. Naštěstí na to rodiče přišli ještě před odjezdem.
~ Má absolutně nulový hudební sluch a fakt ji nechcete slyšet zpívat. Muziku ale jinak poslouchá hodně ráda.
~ Je levá. Teda jakože ne nešikovná, ale bez levačky by se prostě neobešla.
~ Pokud u sebe nemá nějakou sladkost, považuje ten den za naprosto katastrofální.
~ Stále spí s plyšovým medvídkem.
~ Stejně jako Miles, i ona má exotického patrona, je jím párek surikat. Susan se dlouho nedařil fyzický patron a vlastně se jí to podařilo až na začátku šestého ročníku, po prázdninách, které strávila cestováním s babičkou a při jednom africkém výletu narazila právě na tahle úžasná stvoření, ke kterým okamžitě přilnula.


Obrázek
MANŽEL Liam Sheppard (11. 1. 1959), ten nejlepší muž Susanina života (ale pššt před Milesem), pro kterého by Susan udělala naprosto cokoliv, protože ho miluje celým svým srdcem a nikdy by se ho nevzdala. Úžasně se doplňují ve své mlsnosti a pokud se o něčem hádají, nejspíš to bude kvůli tomu, že jeden nenechal tomu druhému kus nějaké sladkosti. Snad by ani nebylo s podivem, kdyby místo dortu měli na svatbě, která se odehrála 28. 8. 1978, jablečný koláč. > odkaz na kartu

DCERA Ellen Sheppard (23. 4. 1980) je malý, drobný uzlíček radosti, který zatím neumí nic zvláštního, ale nemůže být pochyb o tom, že je Liamova, protože kdykoliv Susan peče svému drahému koláč, malá Ellenka se při té vůni vždycky zklidní.

MATKA Eleanor Turnerová (13. 8. 1927, za svobodna Fitzgeraldová) je žena plná elánu, který ji neopustil ani po třech dětech. Naopak snad ještě zesílil. Je to drobnější blondýnka se zářivým úsměvem, který jen málokdy uhasne. Momentálně je nejspokojenější, když může být zahrabaná mezi květinami ve svém vlastním zahradnictví a květinářství, které vede už několik let.

OTEC Richard Turner (6. 3. 1925) je v mnohém opakem své manželky. Úsměv z něj kromě Eleanor a potomků vyloudí málokdo a energií vskutku nesrší. Zato je ale výjimečně inteligentní, až je s podivem, že je povoláním automechanik. Své práci se ale věnuje s láskou a pečlivostí, a když zrovna neleží pod autem, nejraději čte noviny nebo hraje šachy, ve kterých zatím jen málokdy nějakou partii prohrál.

BRATR Miles Turner (3. 2. 1955). Nejlepší brácha na světě. A v mnohém Susanin opak (Milo je na rozdíl od sestřičky technický antitalent a ona zase na rozdíl od něj antitalent hudební), nicméně i přesto na něj nedá dopustit, ačkoliv někdy ji trošičku štve, když strká frňák do jejích záležitostí. Ale nikdy se na něj nedokáže zlobit dlouho. > odkaz na kartu

BRATR Rowen Turner (25. 5. 1964) je nejmladším členem rodiny Turnerových a jako benjamínek je patřičně rozmazlovaný úplně všemi. Je ovšem potřeba říci, že navzdory tomu rozmazlený není, naopak je to velice skromný hoch, který si zatím moc přátel nenašel, a raději svůj čas tráví s nosem zabořeným v knížkách. U Rowena se naneštěstí kouzelnické schopnosti neprojevily, ale pokud kouzlení svým sourozencům závidí, nedává to na sobě znát.

BABIČKA Hazel Turnerová (1. 4. 1905, za svobodna Campbellová) je vitální stará dáma a je pilířem celé rodiny. Poslední dobou tedy věčně nepřítomným, ale k tomu se dostaneme. V Hazeliném rodokmenu bychom možná našli několik kouzelníků, ale ty informace se časem ztratily, a když tedy jedenáctiletá Hazel dostala svůj dopis z Bradavic, bylo to pro ni nečekané – ale rozhodně s nadšením přijaté – překvapení. Vystudovala v Nebelvíru, ale po absolvování se rozhodla, že od kouzelnického světa si dá na chvíli pauzu a bude cestovat. A procestovala poměrně dost zemí, z nichž má nespočet různých zážitků, ale mezi ty nejlepší nepochybně patří setkání s jejím pozdějším manželem. S ním se nakonec usadila, a protože u žádného z jejich dětí se kouzelnické schopnosti neobjevily, nechala si své tajemství jen pro sebe a až když přišel Milesovi jeho dopis ze Školy čar a kouzel, teprve tehdy vyšla s pravdou najevo. Netřeba říkat, že tím celá rodina byla „lehce“ šokována. Každopádně – těsně po nástupu Susan do školy zemřel Hazel manžel, a protože nehodlala nečinně truchlit, udělala to jediné, o čem věděla, že by jejího zesnulého drahého udělalo šťastným. V jednu chvíli se prostě sbalila a zase odcestovala a většina rodiny od ní teď slyší jen skrze pohlednice.


Obrázek
Susan měla tak úžasné dětství, jaké jen dítě, které vyrůstá na kraji města s loukou a lesem na dosah, může mít. Ne že by ji tedy příroda až tolik zajímala, ona radši trávila čas v tatínkově dílně, kde mu strašně ochotně pomáhala „spravovat“. Z těch častých návštěv také pramení její neutuchající touha všechno funkční rozvrtat a zjistit, jak co funguje. Vůbec nejradši ale už odmala navštěvovala svou babi, která pro svá vnoučata jednak měla vždycky něco sladkého na zub a jednak ohromně ráda vypravovala zážitky ze svého cestování po zeměkouli. A nejlepší vždycky bylo, když k tomu vyprávění přidala i hranou scénku, z čehož se ostatní vždycky mohli popukat smíchy. Ale zpátky k Susan. Kouzelné schopnosti se u ní projevily celkem brzy, jako čtyřletá totiž nechala svého plyšového medvídka pochodovat po pokoji, ale jejímu nadšenému štěbetání nikdo nevěnoval pozornost, protože to zkrátka nikdo neviděl na vlastní oči, a tak si rodiče mysleli, že jde jen o velkou představivost. Po pár letech ale přišel Milesovi jeho dopis z Bradavic a tak začali tušit, že si Susie možná tenkrát tak úplně nevymýšlela. Susan bráškovi hrozně záviděla, že má jet do kouzelnické školy a jeho učebnice měla přečtené snad rychleji než on sám. Nakonec se ale přece jen svého dopisu dočkala i ona a v rámci nezměrného nadšení měla kufr sbalený už několik měsíců předem. Když se nakonec do Bradavic opravdu dostala, bratr jí sice prorokoval Nebelvír, ale ačkoliv se Moudrý klobouk rozhodoval mezi Nebelvírem a Havraspárem, po dlouhém přemýšlení ji nakonec zařadil do Mrzimoru. (Vážně mu to trvalo dlouho, Susie to v jednu chvíli málem i zadřípla.) Susan nedělalo nejmenší problémy mezi spolužáky zapadnout, na kouzelnický svět byla zvyknutá z Milova vyprávění a tak ji nic pořádně nezaskočilo. Známkami příliš nezaostávala za havraspárskými studenty a průšvihy se občas dokázala vyrovnat i nebelvírským. NKÚ zvládla bez problémů a teď už jí jen zbývají OVCE, které ji dělí od vysněné kariéry bystrozora. Pokud samozřejmě do té doby Ministerstvo nezakáže mudlorozeným kouzelníkům vykonávat kouzelnické profese, že ano.


Obrázek
Přemisťování
Lektvary 7/10
Létání 4/10 DEF
Lektvary +1
OPČM +1 (+1 za vyučovaný předmět)

NAUČENÁ KOUZLA
100%: Accio, Alohomora, Expecto Patronum (párek surikat), Lumos/Nox, Wingardium Leviosa
3. úroveň: Cave Inimicum, Confundo, Expelliarmus, Mdloby na tebe, Povzbuzující kouzlo, Protego, Rennervate, Rictusempra
2. úroveň: Bona Hasamentu, Incendio, Lapifors, Reparo, Pulírexo, Riddikulus, Silencio, Ševelissimo
1. úroveň: Brachium Enmendo, Conjuctivitus, Enervate, Fideliovo zaklínadlo, Finite Incantatem, Furnunculus, Piertotum Locomotor, Protego Maxima, Přeměna jiného člověka ve zvíře, Relashio, Repellentus, Salvio Hexia, Specialis Revelio (Scarpinovo odhalovací kouzlo), Trastuli Alius

NAUČENÉ LEKTVARY
Dokrvující lektvar, Doušek živé smrti, Felix Felicis, Lektvar krásy, Mnoholičný lektvar, Nápoj Euforie, Pohodový odvar, Posilující odvar, Postaršující lektvar, Protijed na málo běžné jedy, Uspávací lektvar, Životabudič
ZVĚROMAGIE
Když profesorka Bellová přišla s nabídkou zvěromágovských kurzů, Susan příliš neváhala a hned se zapsala. Přeměňování jako předmět jí sice nikdy nešlo perfektně (nebo alespoň tak, jak by Susan ráda), ale tohle byla příležitost, kterou si nechtěla nechat ujít. Přeměna v kojota prérijního se jí sice dlouho nedařila úplně dokonale, ale s tím, s jakým nasazením se tomu Susan věnovala, ovládnutí celé přeměny jí nakonec zase až tak dlouho netrvalo. Pro neznalého člověka vypadá kojot podobně jako vlk, ale jakmile je uvidí vedle sebe, všimne si rozdílu hlavně ve velikosti - kojot je menší a má špičaté uši. Susanina kompletní zvěromágovská podoba se od toho pravého kojota liší světlejší srstí a to hlavně v okolí čumáku a na ocasu.

Zkoušky:
| +
NKÚ
Astronomie - Přijatelné
Bylinkářství - Nad očekávání
Dějiny čar a kouzel - Přijatelné
Kouzelné formule - Vynikající
Lektvary - Vynikající
Obrana proti černé magii - Vynikající
Péče o kouzelné tvory - Nad očekávání
Přeměňování - Nad očekávání
Starodávné runy - Přijatelné
Věštění - Mizerné
OVCE
Bylinkářství - Vynikající
Kouzelné formule - Vynikající
Lektvary - Vynikající
Obrana proti černé magii - Vynikající
Péče o kouzelné tvory - Vynikající
Přeměňování - Vynikající

Hůlka
březové dřevo, žíně jednorožce, dvanáct palců, pružná
| +
Ačkoliv bříza bývá braná za slabou, ve skutečnosti to je jedno z nejkvalitnějších a nejlehčích hůlkových dřev. Spojuje se s odháněním temných sil (dokáže vyčarovat opravdu silného Patrona v závislosti na uživateli plus celkově je březové dřevo výborné na štítová a obranná kouzla) a je velmi dobře využitelné při léčivé magii.

Hůlky s žíní jednorožce jako jádrem možná nejsou nejsilnější (použité dřevo ale může tuto nevýhodu vyrovnat), avšak jsou nejvěrnější a je velmi obtížné je používat k černé magii. Pokud je s takovou hůlkou zacházeno špatně, jádro může „umřít“ a musí být nahrazeno jiným.


Inventář:
~ školní uniforma
~ potřebné učebnice
~ mazlíček: potkan jménem Paul †1979

Získáno ve hře:
~ placka z jeleního paroží na šňůrce (Survival '75)
~ oživlá figurka surikaty od Liama (Vánoce '75)
~ poukaz k Fortescueovi taktéž od Leeho (Vánoce '75)


Parťačka do nepohody alias NPC
Obrázek
Meghan Hartson, 14. 2. 1959, Nebelvír
Susan se s Meghan spřáhla dohromady hned na první hodině Kouzelných formulí, kdy se Susie podařilo Nebelvírce podpálit hábit. Být dívka ve Zmijozelu, asi by jí to jen tak nedarovala, ale takhle si děvčata padla do oka a od té doby drží pospolu a nutno říct, že právě Meghan je původkyní všech těch trampot, ve kterých se kdy Susan ocitla. Meg je postavou zhruba stejná jako Susan, ale tady jinak asi veškerá podobnost končí. Má zrzavé vlasy, kterými v Bradavicích sice nijak nevyniká, ale stejně na ně nedá dopustit a mechově zelené oči. Po většinu času je bledá jako smrtka, protože nejen že se špatně opaluje, ale ona sluníčko nemá ráda celkově, takže se mu vyhýbá, jak jen to jde. Povahově si se Susie taky není moc podobná, Meghan je necitlivá jako pařez a většinou má tendence pronést něco nechtěného v tu nejméně vhodnou chvíli, je prostě netaktní. Jako správný nebelvírský exemplář je horlivá a moc nepřemýšlí o důsledcích, zároveň je ale také odvážná a nezalekne se žádné výzvy. Kupodivu se ani neučí špatně, jen je spíše lenivá a většinu úkolů píše na koleni těsně před hodinou.
Kouzelnický původ, tři mladší sourozenci.
FC: Julie McNiven

_________________
Obrázek
Obrázek
| +
„Dej mi kousnout, prosííím!“

Obrázek Obrázek


Naposledy upravil Susan Sheppard dne ned 21. čer 2015 10:43:46, celkově upraveno 8

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: TURNER, Susan
 Příspěvek Napsal: pát 04. črc 2014 6:38:22 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
TURNER, Susan
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: SHEPPARD, Susan
 Příspěvek Napsal: pon 28. bře 2016 14:55:56 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar
Profesor

Registrován: čtv 03. črc 2014 23:38:54
Příspěvky: 199
Přidán manžel a pozměněna grafika. (Na tu herní historii asi nikdy nesáhnu...)

_________________
Obrázek
Obrázek
| +
„Dej mi kousnout, prosííím!“

Obrázek Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz