Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Rozvrh hodin
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Bleskobrk
Oznámení pro hráče:

POZOR, POZOR!
Na vědomí se dává, že souběžně se zahajovací slavností školního roku 1981/82 proběhne masivní čistka neaktivních uživatelských účtů. Do nebytí bude odeslán každý account, který nebyl v roce 2017 ani jednou online a zároveň má méně než třicet příspěvků. Máte-li takový účet a chcete-li ho tohoto osudu ušetřit, obrana je zřejmá – prostě se na něj do 26. 9. 2017 přihlaste.

Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MCGRATH, Isadora A.
 Příspěvek Napsal: pát 02. led 2015 15:04:37 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led 2015 1:39:54
Příspěvky: 23
Obrázek
ISADORA ARRIETH McGRATH
VĚK: 87
DATUM NAROZENÍ: 12.6.1891
STATUS: Čistokrevná*
NÁRODNOST:Skotsko
PROFESE: profesorka, Jasnovidectví
VYSTUDOVALA: Bradavice, Mrzimor

*K původu | +
Isadora je ještě památkou na krev McGrathů, která nebyla znečištěna mudlovskou krví. Její vlastní rod vymizel z povrchu zemského ještě dřív, než vymizela čistá krev McGrathových.

V Z H L E D
FC: Iris Apfel
Isadora je vysoká, hubená čarodějka, které už v jejím věku moc svalstva na těle nezbylo. Má dlouhý krk, ověšený spoustou náhrdelníků, kostnaté ručky s ještě delšími a kostnatějšími prsty, na nichž často můžete vidět několik mohutných prstenů a jejichž dlouhé nehty si lakuje na rudo, případně na černo. Stejně jako ruce, i nohy s vystouplými koleny má žena notně vyzáblé. Nutno ale podotkout, že stále vypadá na svůj věk velice dobře a zdravě, a kostra se jí stářím díkmerlinu nekroutí, takže žena chodí energicky a vzpřímeně. Isadora má velké, zelenkavé oči, jejichž víčka často pokrývá silnou vrstvou modrých stínů. Což ale obvykle zaniká za obřími kulatými brýlemi s masivními černými obroučky, které dokonce přehluší i dominanci jejího skobovitého, dlouhého nosu a rudě natřených rtů, ukrývajících rovné zuby, které, ač už zdaleka ne úplně bílé, jsou stále ještě její. Vlasy, dříve husté a kaštanově hnědé a dnes už dokonale bílé stářím, si nebarví, a má je střižené do krátkého sestřihu, který odhaluje její poněkud velké uši. Ty si nikdy nenechala propíchnout, a pokud někdy nosí náušnice, jsou to kulaté klipsy. Samozřejmě, že má celý obličej pokrytý množstvím vrásek, které se nijak nesnaží zakrýt. Většinou se stejně jedná o vrásky od smíchu, a ty už prostě k Ise patří tak neodlučitelně jako její kulaté brýle. Jinak, jak už pozorný čtenář jistě zjistil, je Isadora přívrženkyně velice extravagantní a aventgardní módy.
Obrázek
Zbožňuje peří, rozevláté látky a šátky, jakékoliv bláznivé potisky a hlavně zářivé barvy. Cokoliv, v čem vynikne z davu. I vzhledem se totiž snaží působit jako to, co by mudlové označili za věštkyni Naopak nemá moc ráda černou a šedivou. Tvrdí, že na takové depresivní barvy je ještě moc mladá. Málokdy ji uvidíte v šatech nebo v sukni, a když už, tak to rozhodně bude sukně až k zemi, prostě proto, že nerada vystavuje na svět svoje nohy. Volbu bot snad jako jedinou tolik neřeší. Cokoliv nenápadného, co nebude rušit dojem z bláznivého modelu nahoře. Na všech kouscích oblečení má v pase našité dvě gumičky, které slouží jako držáčky na hůlku. A nesmíme samozřejmě opomenout ještě jednu důležitou věc - vycházkovou hůl, kterou s sebou Isa nosí, a někdy se už o ní opravdu opírá.


P O V A H A
Většina lidí by řekla, že je Isadora už od pohledu maximálně divná osoba. Na svůj věk až moc aktivní, až moc přátelská žena, oděná do přílišně barevných hadříků. Prostě typická Mrzimorka, která jen přežila už skoro celé staletí, ale i tak bere celý svět se stejným přátelským nadhledem jako v jedenácti letech, když ji Moudrý klobouk poslal do žluté koleje. Nedělá jí problém se zastavit na chodbě hradu s malým prvákem a pomoci mu s čímkoliv - má totiž paměť jako slon, a co se jednou dozví, to už jen těžko zapomene. Nebo si s tím prvákem prostě popovídá. Stejně tak ji můžete často najít v kuchyni, kde ve společnosti skřítků testuje pochutiny a rozdává nápady kolem. Opravdu, jediné, co snad na ní připomíná její věk, jsou vrásky v obličeji, a potřeba si častěji sedat, protože ji z dlouhého postávání pobolívají kolena. Ale jinak? Chová se, jako by jí bylo teprve padesát, ne-li méně. A mladším profesorům s radostí říká "chlapče" nebo "holčičko", což některým může opravdu lézt na nervy.
Taková je však Isadora jen mimo své hodiny. Nikdo neví, zda to je tou mystickověšteckózní atmosférou, která se v podkrovní učebně vznáší, nebo tím, že hodnou chvíli se věštěním živila, a tak je zvyklá na to, že u toho musí hezky vyplodit i nějaké to divadýlko, ale jisté je, že jakmile zavře dveře své učebny, stane se z ní přesně to, co si obvykle mudlové představují pod pojmem věštkyně. Moc keců, mlžení a mystifikující polívčičky kolem, nejednoznačná řeč, a všudypřítomný oblak vanilkové vůně, která je dílem snad tuny vonných tyčinek. Což však nemění nic na tom, že se ve větší míře jedná jenom o hluboce zakořeněný herecký výkon, který už je natolik Isadořinou součástí, že si ho snad ani neuvědomuje.
Jako babička se Isa nikdy moc nevyznamenala. Ostatně, stejně nevalně si kdysi počínala i jako matka. Snad proto, že má tendenci rozmlouvat s nadpozemskými entitami, a to většinu vnoučat i pravnoučat děsí. Pravděpodobně ale spíš proto, že má ve zvyku se třeba najednou sebrat a na půl roku beze slova zmizet merlinví kam. Není to zrovna dvakrát zodpovědná osoba, ačkoliv za hodně mladších let prý taková nebývala, a během školního roku se snaží k té zodpovědnosti vybičovat. Přeci jen má na starost studentíky, ne?


R O D I N A

Lorraine Bethany Glancey - matka, ┼ 1931
Čistokrevná čarodějka z jednoho z tehdejších méně známých rodů, která se po vystudování školy přivdala do rodu Glanceyů, stejně tak ne úplně nejvýše postavenému rodu. Celý život matka v domácnosti. Isadoru měla ve svých dvaceti letech, jakožto druhé dítě.

Felarynn Bethany Glancey - sestra, ┼ 1935
O dva roky starší sestra, která vystudovala s vynikajícími výsledky a začala i slibnou kariéru výrobkyně kouzelných mastí. Nakonec ale doplatila právě na to, otrávila se výpary jednoho z lektvarů, které tehdy v jednom kuse přiravovala.

Balthazar McGrath - syn, ┼ 1943
Isadořin jediný syn, který dále nese jméno McGrathů. Isa se ho snažila vychovat jako správného čistokrevného, okouzlujícího a šarmantního. Zažila to štěstí, že ho viděla se oženit, stejně jako to, že dal narodit dalšímu nositeli jména McGrathů. Stejně tak však byla svědkem jeho nenadálého skonu mnohem dříve, než kdokoliv čekal.

Calvin Balthazar McGrath - vnuk
Chovatel kouzelných tvorů, muž s vlastní hlavou (vzal si proti všem očekáváním mudlovskou čarodějku!) a otec Isadořiny nejoblíbenější pravnučky, Gwen.
Jonathan Ramone Glancey - otec, ┼ 1912
Jediný syn svého otce a také poslední, kdo nesl jméno svého rodu dál. Isa si na něho moc nepamatuje. Ví jen, že to byl velice zaměstnaný a ctižádostivý muž, který však měl horkou povahu a cholericky se vrhal do soubojů. Snad i proto nakonec zemřel v posledních momentech První světové války.

Royce McGrath - manžel, ┼ 1959
Isadořin muž, její první láska, byl svého času havraspárský prefekt v Bradavicích. Čistokrevný, avšak politicky smířlivý muž, který hleděl vždy více na schopnosti, než na původ. Ke konci svého života však trpěl neznámou vleklou nemocí, strávil několik měsíců u Munga a nakonec odešel v srpnu roku 1959 do věčných lovišť. Isadora strávila tu dobu víceméně jen s ním a ačkoliv během jejího života přerušili téměř kontakty, takhle na stará kolena se znovu sblížili a snad díky tomu Royce odešel s úsměvem na rtech.

Gwen N. McGrath - pravnučka
Isadořina oblíbená pravnučka, která momentálně studu-je v Bradavicích v Havraspáru. Právě ona byla asi důvodem, proč se Isa vrátila do Bradavic. Přeci jen ji rodina nenechává dívku moc vídat, jednoduše proto, že si myslí, že by na ni mohla mít špatný vliv.

Více příbuzných v kartě Gweeny.


H I S T O R I E

Jak tak začít s historií něčího života, když je tak dlouhý jako ten Isadořin? Snad povědět, že se narodila jako druhé dítě do nepříliš vlivné, ale čistokrevné rodiny Glanceyů, z nichž dnes už nikdo rodové jméno nepředává dál. Žila tak, jak jen mohla, ve stínu svojí sestry. Brzy se u ní
Obrázek
začaly projevovat kouzelnické schopnosti (dodnes si pamatuje, jak ve vzteku obarvila svojí sestřičku celou na zeleno), a v jedenácti letech podle očekávání nastoupila do Bradavic, kde byla zařazena do Mrzimoru. Což většinu jejích rodinných příslušníků nepotěšilo, ale očekávali to, poněvadž nevykazovala ani velkou odvahu, ani vypočítavost, a buďme upřímní, ani přílišnou inteligenci. Zato se celkem často stávalo, že viděla nebo cítila věci ještě předtím, než se staly, a v hodinách Věštění doslova excelovala.
Po vystudování Bradavic se skutečně věštěním začala živit, a nějakou dobu ve škole i vyučovala Jasnovidectví. Během studia také poznala Royce McGratha, s nímž dlouhou dobu byli nejlepšími přáteli, ač každý z jiné koleje. Jak čas šel, přešlo přátelství v lásku a těsně po ukončení školy se ti dva vzali. Rodiny proti tomu nic neměly, krevní čistota byla zachována a kouzelnické geny předané dál. Život vypadal růžově, Isa měla dobrou práci, která ji bavila, a svou velkou rodinu, kterou milovala nade vše. A ještě zdaleka nebyla tak bláznivá jako dnes.
Jenže pak přišla válka a smrt jejího otce. Ačkoliv ho po děsivé vidině budoucnosti prosila, aby nejezdil do té osudné bitvy, že to bez něj taky půjde, rozhodl se ji otec neuposlechnout a doplatil na to životem. Ani skutečného konce války už se nedožil, a Isadora, která měla pocit, že je za smrt otce přímo zodpovědná, poněvadž ho nedokázala zadržet, ani chvilku neváhala a odešla z učitelského místa, aby se spolu se sestrou starala o matku, která snad smutkem jako by tehdy o dobrých dvacet let zestárla. Pověsila tehdy jasnovidectví na hřebíček a hodlala se věnovat už jen rodině. Porodila syna Balthazara, jehož výchově se snažila dát veškerý svůj čas a být konečně takovou dcerou, jakou z ní chtěla matka mít. Jenže vidiny přicházely dál, a jak se je snažila blokovat, bylo to jen a jen horší. Blízkost lidí jen umocňovala tu možnost spatřovat jejich osudy.
Po deseti letech se pro ni takovýhle život stal neúnosným. A tak Isadora jednoho večera prostě z domova zmizela. Nikomu neřekla kam, nebo proč odchází. Toulala se několik let světem a věštbami na ulici si vydělávala na jídlo a přístřeší. Poznala nové kraje, zvyky, obyčeje a jazyky, ale odcizila se vlastní rodině i své původní povaze. Ani svého manžela a syna nevídala, a jak čas šel dál, přestala jim i psát. Jako kdyby celá Isadora McGrathová tehdy prostě přestala existovat.
Obrázek
A ono to tak vážně chvíli bylo. Své předlouhé kaštanové vlasy tenkrát ostříhala a natočila do nemožně kulatých kudrlin, a pravé jméno také přestala používat. Mohli jste ji ale tu a tam vídat pod pseudonymem Leticia Dreamwaver, pod nímž se stala v mudlovském svědě docela slavnou věštkyní. Nikdo si ji ale nikdy nespojoval s McGrathovými. Dávala si pozor, aby o sobě nenechala žádné informace proklouznout, a někteří její příbuzní začínali věřit, že snad je po smrti. Ani ona sama tehdy o svých příbuzných neměla informace, stejně jako oni nevěděli nic o jejím osudu, a snad právě proto zameškala pohřeb vlastní matky, jenž zemřela věříc, že je Isa sama dávno mrtvá. Jenže některé informace se přeci jen i přes státy, hranice a moře dostanou k uším, k nimž mají, a tak se stalo, že o smrti sestry Feralynn se už Dora dozvěděla, což ji samozřejmě donutilo k návratu.
S rodinou se po těch letech poprvé viděla až právě na pohřbu své sestry, a ke své hrůze zjistila, že i vlastní syn je pro ni jako cizí člověk. Měl už ženu a syna, který už se sám pomalu chystal do Bradavic. Ani jim se změněná Isadora nelíbila, se svou křiklavou módou a mystickoorientálním oblakem, vznášejícím se kolem ní. I tak ji ale zdráhavě přijali zpět do rodiny, když už podruhé za život vzala místo učitelky v Bradavicích, a rozhodla se vrátit. Snad za toto rozhodnutí mohla další válka, která byla na spadnutí, snad se v ženě hnulo svědomí, kdo ví. Roky šly dál a vypadalo to, že se Isa zase dává dohromady a vrací se ke starému životu, ačkoliv už byla považována za blázna rodiny. Tentokrát jak ve škole, tak doma, vydržela Isadora mnohem déle, i když k nejmladší generaci si neudělala žádný bližší vztah.
Dokonce tentokrát ani po smrti vlastního syna v roce 1943 (chudák byl jen v nesprávnou dobu na nesprávném místě, a tak si i druhá válka vzala daň z rodiny McGrathů) nikam nezmizela, jen se na dva měsíce zavřela úplně do sebe a odmítala komunikovat se světem. Sžíralo ji svědomí, protože synovi nevěnovala zdaleka tolik času, kolik by jako správná matka měla. Tehdy také její muž onemocněl, a nemoc se pomalu začala vyvíjet v něco mnohem horšího, než by kdo mohl očekávat. Royce brzy přestal pracovat a byl upoután na lůžko, a tak Isadoře nezbylo nic jiného, než se ve svém zaměstnání protentokrát udržet, ačkoliv se po chodbách Bradavického hradu ploužila téměř jako tělo bez duše.
Z pozice učitelky Jasnovidectví ale nakonec znovu odešla. Bylo to roku 1959, z toho důvodu, aby mohla trávit poslední měsíce života se svým manželem. Skutečně s ním tehdy byla téměř dvacet čtyři hodin denně, a u Munga tak téměr bydlela. Snad mu chtěla vynahradit všechnu tu izolaci a přehlížení před lety. Znovu se sblížili a obnovil se mezi nimi cit, který k sobě chovali už v době studia, a Isadora u lože svého manžela vydržela až do konce. A poté, co v srpnu toho roku i Royce odešel na věčný odpočinek, udělala totéž co tenkrát po smrti otce. Beze slova se sebrala a odjela. Jediný rozdíl v tom byl, že někdy jezdila na návštěvy domů a občas i napsala. Nezmizela už nikdy úplně. Dokonce si i pořídila malý byt v Londýně, kde žije se svou andulkou Jimmym do dnes a skutečně čas od času McGrathovy ve Skotsku navštíví. Už to ale není ta žena, jakou byla dříve. Oddala se totiž plně Jasnovidectví a začala skutečně působit jako cvok. Veselý, přátelský šílenec, který není pro okolí nijak nebezpečný. Oblíbila si svou pravnučku Gwen, ačkoliv jí nikdy nebylo dovoleno si s ní dlouho povídat, prý aby na ni nepřenesla svou nestálou povahu, a teprve až když začala slečna McGrathová chodit do Bradavic, začala i Isadora uvažovat o svém dalším návratu. Do třetice všeho dobrého, říkala si, když před měsícem odesílala Brumbálovi žádost o místo…

I N V E N T Á Ř
- Předměty každodenní potřeby -
- Klec s Jimmym -
- Potřeby pro věštění, včetně úctyhodné sbírky tarotových karet -
- Malý zlatý medailonek, v němž je obrázek Royce McGratha -

Hůlka:
Dřín - 13,7 palce - žíně z jednorožce - nepoddajná
S C H O P N O S T I
Lektvary - 8
Létání - 2
Věštění
Přemisťování
Základy Nitrobrany

Talent:
OPČM+1
Přeměňování +1

N A U Č E N É . L E K T V A R Y
Protijed na běžné jedy
Protijed na málo běžné jedy
Lektvar zapomnění
Euforie
Mnoholičný lektvar
Esence z třemdavy
Posilující odvar
Uklidňující odvar

K O U Z L A
100%
Lumos/Nox
Wingardium leviosa
Alohomora
Expecto patronum
Accio
III
Bona hasamentu P
Enervate P
Bombarda OPČM
Voluma Tesamentum P
Expelliarmus OPČM
II
Aquamenti
Cave Inimicum OPČM
Confundo OPČM
Aresto Momentum
Epoximise P
Finite Incantatem
Homenum revelio
Mdloby na tebe OPČM
Protego OPČM
Riddikulus OPČM
Scarpinovo odhalovací kouzlo
I
x


Bubák: otcova tlející mtrvola
Patron: chameleon


Naposledy upravil Isadora A. McGrath dne pon 30. kvě 2016 22:30:41, celkově upraveno 7

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: MCGRATH, Isadora A.
 Příspěvek Napsal: pát 02. led 2015 17:53:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. říj 2013 22:17:53
Příspěvky: 120
Kromě toho, že z té karty nadšeně spazzím... no, určitě jde poznat, že nemám námitky, nenacházím žádné chyby a jsem PRO :3

_________________

| +
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: MCGRATH, Isadora A.
 Příspěvek Napsal: pát 02. led 2015 23:06:09 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 686
Obrázek
POVOLENO
McGRATH, Isadora A.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz