Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:

Věnujte, prosím, pozornost Dennímu věštci a dalším zdrojům, dozvíte se z nich důležité informace o aktuálním a poměrně dramatickém dění na hradě a v kouzelnickém světě.

Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: STERLING, Albert R.
 Příspěvek Napsal: ned 15. bře 2015 20:46:50 
Offline
Praktikant
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. bře 2015 20:29:12
Příspěvky: 8
Obrázek
ČISTOKREVNÝ | ANGLIČAN | VYSTUDOVAL BRADAVICE - NEBELVÍR | PRAKTIKANT STUDIÍ MUDLŮ
Vlastník dvanácti palcové pružné ořechové hůlky s jádrem z blány z dračího srdce.Obrázek
ZEVNĚJŠEK A JEHO UPRAVENOST

Pokud Albert své okolí něčím zaujme hned na první pohled, je to určitě jeho upravený zevnějšek, na který dbá opravdu s detailní přesností. Tmavě hnědé vlasy nosí zastřižené tak, aby se mu na nich po ránu netvořilo vrabčí hnízdo, a pokud už přesáhnou stanovenou mez, je ochoten strávit před zrcadlem stejně dlouhou dobu jako kterákoliv marnivá žena, jen aby je dostal pod kontrolu. Albertovi totiž na upravenosti vážně velmi záleží. V hnědých očích se mu odráží jistá inteligence a úzké rty zvládá kroutit do nejrůznějších mimických patvarů, od úsměvu po pohrdavý nebo znechucený škleb. Občas se stane, že mu tváře porostou kratším strništěm, které mu přidává na věku, ale on sám dává přednost tvářím hladkým jako dětská prdelka. Chodí vždy vzpřímeně a nehrbí se, a možná má pár miniaturních faldíků na břiše, když se posadí, ale to jen proto, že má vážně hodně rád sladké.
Albertův šatník je docela jednotvárný, protože obsahuje hlavně obleky. Spoustu obleků. Světlé, tmavé, vycházkové i společenské, smoking, károvanou soupravu na golf i s tou vtipnou čapkou, několik vest i pletených vestiček a svetry s norským vzorem, které s oblibou nosí přes košile, kterých má také nespočet. A kravaty. Kdyby je na sebe všechny navázal, mohl by po nich sešplhat z Nebelvírské věže až na zem. Všechno šité na míru a z kvalitních látek, protože Albert by se dřív osypal, než aby se spokojil s čímkoliv menším.
FC: Joseph Gordon-Levitt


Obrázek
MANÝRY A VYCHOVÁNÍ

Pochybovat o tom, že je Albert ve vší pravdě především džentlmen, by mohl jen blázen. Jako správný kavalír otevírá dámám dveře (tam, kde se to očekává - do podezřelé putyky by vlezl první, aby to taktéž jako první schytal letícím půllitrem), nosí jim tašky a kufry, dbá o jejich bezpečí a spokojenost. Dokáže ho vytočit sebemenší smítko na obleku (pokud ovšem zrovna neprovádí činnost, při které se dá očekávat, že se zamaže, jenže v takovém případě si na sebe samozřejmě nebere oblek, to dá rozum), hulvátství a nevychovanost, pro kterou nemá žádná lichotivá slova, ačkoliv je zcela nemyslitelné, aby se Albert snížil k užívání vulgárních výrazů nebo sprostých nadávek. Když Albert uráží, uráží sofistikovaně a s grácií, ale na ztracené existence neplýtvá drahocenným časem ani dechem. Pokud u někoho postrádá zdání inteligence, odmítá bojovat s neozbrojeným protivníkem. Jednoduše by tím utrpěla jeho čest.
Albert je tedy vychovaný a zdvořilý, čestný a svým způsobem i odvážný, ačkoliv mnozí by to spíš označili za nervážnost mládí či prchlivost. Albertovi opravdu někdy dochází trpělivost až příliš rychle, obvykle ve chvílích, kdy se mu něco ani trochu nedaří, a on by to měl už nejraději z krku. Zato u krejčího je schopný na perfektní výsledek čekat třeba roky.
Mezi Albertovy libůstky se dá beze sporu zařadit mudlovský golf, čaj o páté, cestování a sbírání pohlednic, které si pečlivě ukládá do alb. Nepohrdne ani poslechem jazzu a tancem, protože tančí velmi rád, a nepochybně mu to jde. Alespoň žádná jeho taneční partnerka si zatím nestěžovala.


PŘÍBUZENSTVO

Sterlingovi jsou čistokrevným rodem s nemalým majetkem, ale pořád nedosahují takového významu, jakého by dosáhnout chtěli. Jejich společenské postavení se odvíjí především od svazku s rodinou Aldwinckleů, jinak by se dalo říci, že je jejich rod celkově v úpadku. Největší rozkvět zažili v době zlaté horečky, kdy se několik jejich členů stalo šťastnými zbohatlíky.

OTEC Harvey Malcolm Sterling
Albertův otec, vášnivý sběratel motýlů a zástupce vedoucího oddělení pro styk se skřety. Nemá svou práci rád, ale finančně mu vyhovuje. Albert je mu vzhledově hodně podobný a co se týče vystupování, tak si mohou oba džentlmeni podat ruce.

MATKA Camilla Jean Sterling
Zelenooká hnědovláska s vlídným úsměvem, kterým mate nepřátele i rodinu. Ač by raději byla ženou v domácnosti, vzhledem k rodinné situaci si to nemůže dovolit, a tak předstírá, že by se doma nudila a proto se rozhodla pracovat. Stejně jí je práce ve správě letaxové sítě proti srsti a doufá, že se její syn výhodně ožení.

SESTRA Lanya Anabelle Aldwinckle, roz. Sterling (1943)
Vysoká štíhlá dáma, působící až plastickým dojmem. Vždy dokonale upravená, bez jediné chybičky, ačkoliv povahově má chyb zcela jistě dost. Chladná, přísná, zákeřná k těm, kteří jí nejsou sympatičtí. Brunetka s jasně zelenýma očima, která zvládne manipulovat snad s každým, kromě svého manžela. Dříve pracovala na ministerstvu kouzel, nyní je to žena v domácnosti, která vychovává syna a stará se na společenských večírcích o pověst rodiny. Svého bratra vyloženě nenávidí.

ŠVAGR Keilan London Aldwinckle a SYNOVEC Liam Keilan Aldwinckle


(NE)STRUČNÁ BIOGRAFIE

Do očekávaných jedenáctých narozenin se toho v životě Alberta Sterlinga neudálo moc zásadního. Prošel si všemi stádii dětského vývoje jako ostatní – tedy narozením, osvojením si základních návyků, prvním úspěšným posazením se na nočník a jeho naplněním, z čehož měl celý rod daleko větší radost než z právě probíhajícího deště v pouštních oblastech Afriky. Albert byl milované dítě. Už od malička si zakládal na zdvořilosti a svém vystupování, což u tak malého šprčka působilo roztomile komicky, ačkoliv Albert to bral nesmírně vážně. Jak sám často prohlašoval, šlo mu o jeho džentlmenskou čest.
Tuhle část své osobnosti neztratil ani po letech, ale nejdříve je třeba zmínit ty osudné narozeniny a dopis, který toho dne Albert obdržel od důstojně vyhlížejícího výra. Nikdo ani na vteřinu nepochyboval, že mladému Sterlingovi dopis z bradavické školy přijde, ale přesto to byla velká událost, která zastínila i nejnovější úspěchy Albertovy starší sestry Lanyi. Ta ho sice nikdy neměla příliš v lásce, ale tohle ji přimělo chlapce z duše nenávidět, takže ať už se Albert později pokusil vše napravit jakkoliv, nic nepomáhalo. A netrvalo dlouho, a Albert nastoupil do prvního ročníku svého kouzelnického studia.
Ačkoliv rodinní příslušníci tajně sázeli na Mrzimor, Moudrý klobouk chlapce poslal do Nebelvíru. Možná na to nikdy nevypadal, ale Albert měl kvality, kterých si lví kolej ctila, a ač nikdy nebyl tak ztřeštěný jako jeho spolukolejníci, nedalo se mu upřít čestné chování a smysl pro spravedlnost, nu a taky celkem ucházející pravý hák, kterému přišel na chuť někdy v pátém ročníku, když bránil čest spolužačky – ta si to sice nezasloužila, protože opravdu vymetala přístěnek s každým, kdo na ni jen mrknul, ovšem Albert takhle o dívkách a ženách nikdy nesmýšlel. Byly to dámy, ať už po nocích vyváděly cokoliv.
Bylo by kruté říct, že Albertovy OVCE dopadly mizerně, ale zároveň by to asi nebylo daleko od pravdy. Učil se sice dobře, ale biflování mu nikdy nešlo, takže zatímco u praktické části zářil, u té písemné to byl naprostý propadák. Prolezl sice s odřenýma ušima, ale s úsměvem na tváři, a protože tou dobou zrovna randil s jednou mrzimorskou slečnou z mudlovské rodiny, stavil se doma jen pro pár náhradních spoďárů, než frnknul překvapeným rodičům do světa vstříc dobrodružství.
I když mu to s Carlou dlouho nevydrželo, Albert se ani po rozchodu domů nevrátil, a rozhodl se prozkoumat svět stylem, který by asi jiného čistokrevného kouzelníka zrovna nenapadl – po mudlovsku. Takže se stalo, že rodičům sovy donášely domů pohlednice z nejrůznějších koutů světa, a občas se mezi tou záplavou pouhých poštovních kartiček našel i nějaký ten naditější dopis s úhlednými řádky ujišťujícími o tom, že i když ho v Malajsii málem sežral tygr, tak se má báječně, a ne, domů se vážně ještě vracet nehodlá. Kromě čtiva, nad kterým otce poléval pot a matka se kácela v mdlobách, se v obálkách často nacházely i fotografie zachycující Alberta na poli, v buši, v džungli, slonovi za krkem, na nefalšované indické svatbě a při různých jiných příležitostech. Bylo i pár míst, kde se mladý pan Sterling zdržel déle jen proto, že ho začala bavit manuální práce, i když nikdy nezatoužil na daném místě zůstat na věky. Rok strávil na ranči v Austrálii, další půlrok na čajovníkových plantážích a rýžových polích. A v Americe se mu stala vtipná věc.
První den, který Albert v Americe strávil, byl určitě nezapomenutelný, kdyby si ho ovšem sám Albert pamatoval. Když se totiž druhého rána, nebo spíše odpoledne, probudil na lavičce v parku s příšernou bolestí hlavy, měl dojem, že na něj někdo použil obliviate nebo ho praštil tou lahví od whiskey, kterou si předchozího dne dopřával – to ovšem věděl jen proto, že mu ta lahev sloužila místo polštáře. A pak tu bylo to štěně. Koulelo na Alberta velkýma smutnýma očima, vrtělo zakrouceným ocáskem, a když nakonec Albert vstal a dal se do chůze, nadšeně se mu pověsilo na paty a celou cestu ho následovalo. Po dvou hodinách se Albert slitoval a chytil mopsíka pod paži, zeptal se nějakého kolemjdoucího, ve kterém městě se to vlastně nachází, a když dostal odpověď, rozhodl se, že si malého Washingtona nechá.
A taky se rozhodl, že je čas, aby se navrátil domů.
Ke svému velkému překvapení zjistil, že jeho sestra stihla mít syna, ale bohužel jí to od ledovosti nepomohlo, spíše naopak, takže když mu rodiče předhodili, že by bylo záhodno, aby si sám našel nějakou čistokrevnou manželku (netuše, že se při cestě domů stihl seznámit s dánskou famfrpálistkou), odvětil něco jako „ne“, sebral psa a odstěhoval se na mudlovský venkov. Bohužel jeho odmítnutí způsobilo menší finanční krizi, protože ho rodiče už nadále odmítali sponzorovat, takže sáhnul po nejbližších novinách a i když ho vážně lákalo dělat ve Skotsku střihače ovcí, nakonec se rozhodl vzít místo praktikanta na své bývalé alma mater.


UMĚNÍ MAGICKÉ

Ač byl jednou v zahraničí zahrnut talenty až po hlavu, nadán jest pro PŘEMĚŇOVÁNÍ a LÉTÁNÍ.
PŘEMISŤUJE se bez obtíží, jen mu bývá blivno, když si před tím přihne lihoviny.
Na LEKTVARY mu schází nadání a ani pílí kýžených výsledků nedosahuje - 2/10, zato v LETU NA KOŠTĚTI je si jistý - 8/10.


ČÁRY A MÁRY

Accio | Alohomora | Lumos/Nox | Wingardium Leviosa | Expecto Patronum - TUČŇÁK

+ II
Aresto momentum
Expelliarmus
Ferula
Finite incantatem
Locomotor
+I
Balit!
Acer
Aqua eructo
Incendio
Cave inimicum
Erecto
Impervius
Incarcerous
Zateplovací kouzlo
Ukaž mi cestu
+0


LEKTVÁRY NEOBYČEJNÉ MOCI

Esence z třemdavy
Lektvar proti kašli
Mast na léčbu popálenin
Protijed na běžné a málo běžné jedy


SKROMNÉ JMĚNÍ

Je chudý jak kostelní myš, na půdě půdy má tajnou skrýš. A v ní pusto.


DRAHOKAM

Obrázek
GEMMA MORTENSEN, přezdívaná přáteli Gems, je pro tuto chvíli drahokamem Albertova srdce. Čistokrevná kouzelnice dánského původu, která je shodou okolností odrážečkou dánského národního famfrpálového týmu, se s Albertem poznala při cestě z Ameriky do Evropy a rychle si padli do noty. To ale neznamená, že si z ní stejně rychle nemohou odpadnout. Gemma je ve vší upřímnosti vzhledově excentrické a živé stvoření, které neumí ani zbla anglicky. Všude chodí se slovníkem, mluví s vtipným přízvukem, má na svém kontě několik roztomilých přeřeknutí a nevědomých urážek, a zcela vážně prohlašuje, že její rodina má slavné předky v řadách vikingských válečníků. Ostatně její účes a přístup k odražečskému postu by tomu odpovídal, takže se jí to nikdo nepokouší vyvracet nebo jí snad nevěřit.


(NE)VĚRNÝ SPOLEČNÍK

Obrázek
WASHINGTON je ještě štěně mopsíka, líné to zvíře s tvrdou hlavou, které nikdy nebude dělat to, co po něm jeho páníček chce, zatímco u ostatních se div nepočůrá na povel, aby si s nimi mohl hrát. Svého páníčka má jako nutné zlo, které ho provází světem dvouhoných, ale jinak by si bez něj vystačil. Asi tak, že když jde do úzkých, je schopný Albertovi vyšplhat třeba na hlavu a spí mu každou noc schoulený na peřině u nohou. Za pamlsek umí udělat mrtvolu, což je asi tak to jediné, co ho Albert zvládl a hlavně chtěl naučit. Zbytek není tak zábavný, tak proč se s tím zdržovat.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: STERLING, Albert R.
 Příspěvek Napsal: sob 21. bře 2015 8:53:52 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 726
Obrázek
POVOLENO
STERLING, Albert R.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz