Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FORSYTH, Marcus J.
 Příspěvek Napsal: úte 14. bře 2017 20:44:14 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. bře 2017 11:12:53
Příspěvky: 105
Obrázek

Marcus se narodil 12. září 1963 a v současnosti studuje démonologii. Jinak ale vystudoval Bradavickou školu čar a kouzel, kde byl zařazen do Mrzimoru. Je to kouzelník nečistokrevného původu britské národnosti. Jeho blízcí mu velmi často říkají Javi*, což je zkrácenina jeho druhého jména - začala s tím jeho španělská prababička, když byl malý, a protože je to roztomilé a hodí se to k němu, nějak se to uchytilo.
*španělská výslovnost, děkuju pěkně

Jeho hůlka je vyrobena z ořechového dřeva, její jádro tvoří žíně jednorožce, je dlouhá rovných jedenáct palců a je pružná.

Obrázek

Ještě poměrně nedávno byl Javi hubené ušaté torpédo, které k sobě svým celkem tuctovým vzhledem nijak přehnaně nepřitahovalo pozornost, avšak puberta udělala svoje a z toho torpéda vyrostl sympatický mladý muž, za kterým už se ohlédne nejedna slečna. Javi už naštěstí nepřipomíná reklamu na zájezd do Osvětimi, naopak nabral trochu toho svalstva a rozhodně už nepůsobí vyhuble; je zkrátka tak akorát. A to jak do šířky, tak do výšky - nepřesahuje totiž svoje vrstevníky, ale ani se neztrácí v davu, za což vděčí svým průměrným sto sedmdesáti osmi centimetrům. Pravděpodobně už neporoste, protože nemá po kom být vysoký.
Javi je takové věčně se usmívající sluníčko, což mají Forsythi asi prostě v krvi. I když se zrovna neusmívá, stejně to vypadá, jako by zářil na všechny strany, a pozitivní energie z něj úplně sálá. Má veselé hnědé oči, jejichž barvu bychom na světle označili spíš asi jako medovou, přímo tmavé totiž nejsou. Psí oči ale zvládá Javi udělat naprosto precizní a po většinu času mu v očích přeskakují veselé jiskřičky. Nos má tak akorát, stejně jako rty, a když se zeširoka usměje (což dělá docela často) odhalí bělostné rovné zoubky, které ještě nedávno zdobila rovnátka. Vlasy nosí Javi krátce zastřižené, dlouhé sotva pár centimetrů a po stranách kratší, než na vrchu hlavy. A taky mu začaly růst vousy. Javi se ale většinou holí, nebo si nechává opravdu jen kratičké strniště, aby nebylo poznat, že jsou ty vousy pořád ještě spíš chmýří puberťáka, než plnovous muže.
Vyhraněný styl oblékání Javi nemá. Pokud byste měli šanci nahlédnout mu do šatní skříně, našli byste tam převážně nejrůzněji barevné a vzorované košile, ale taky kostkované flanelky, a stejně jako na nažehlené kalhoty byste mohli natrefit i na seprané džíny. Zkrátka a dobře - když se chce obléknout pohodlně, tak se tak oblékne, a když chce vypadat k světu, umí se obléknout jako gentleman. Faktem je, že v tom pohodlnějším oblečení se neobjevuje mezi lidmi zas tak často, což je škoda, protože ve vytahané mikině a sepraných džínech vypadá jako roztomilé štěňátko k poňufání. Ale popojedem.
Faceclaim: Javier Marinello

Obrázek

Javi je člověk do nepohody, takové to štěňátko, které můžete poňufat, když vám není zrovna do zpěvu, a svěřit se mu, když vás něco tíží. Máte stoprocentní jistotu, že vaše tajemství nikomu nevykecá (to by musel být dost opilý) a že bude dělat všechno, co je v jeho silách, aby vám zvedl náladu. Javi je prostě přítel k nezaplacení - zábavný společník, který se umí bavit a je trošičku praštěný, a zároveň loajální mazel, co umí být drahocennou oporou v těžkých časech. Přestože je docela přátelský, je taky dost stydlivý, takže v navazování nových vztahů většinou čeká, že první krok udělá ten druhý.
Navzdory tomu, že se někdy chová dost divoce a praštěně, má dostatek trpělivosti na učení. Ne že by se učit musel, on je totiž nadprůměrně inteligentní; Forsythi jsou ostatně známí svou vysokou inteligencí. Javi si tedy pamatuje hodně věcí z hodin a pak nemusí sedět nad učením. Psaní úkolů mu nedělá sebemenší problémy. Baví ho získávat nové vědomosti a rozvíjet je, takže se občas zapomene nad knihami a prosedí v knihovně celé dny.
To, že byl do Mrzimoru zařazen právem, potvrzuje i fakt, že miluje dobré jídlo a spánek. Navíc se může cpát jako prokopnutý a nepřibere ani trošku, za což zřejmě vděčí rychlému metabolismu a dostatku pohybu. Javi se hýbe rád, ale na druhou stranu i rád lenoší, záleží na náladě. Jak už bylo naznačeno, miluje knihy, ale zajímají ho i filmy a hudba. On sám umí hrát na klavír a zpěv mu taky docela jde - ještě nikdo neohluchl. Byl nucen naučit se španělsky, i když vyloženě plynule nemluví - to kvůli španělské babče, jejímž přičiněním dostal své prostřední jméno.

Obrázek

Historie rodu Forsythů sahá několik století zpět a je celkem obsáhle zaznamenána ve starých rodinných kronikách, denících a listinách; první záznam o rodině pochází z roku 1346. Z kronik se dozvídáme, že Archibaldovi předci byli zámožní měšťané obchodující s orientálními látkami. Už tehdy byli bohatí a na svou pověst a peníze velmi dbali, takže majetek jen narůstal, a to i přesto, že učinili několik nešťastných investic, na kterých dost prodělali. Později pod jejich správu spadalo několik tvrzí a malých vesniček a jejich vliv rostl. V některých denících je dokonce okrajově zmíněno, že se někteří členové velmi rozvětveného rodu dokonce dostali do královy družiny. Co je na tom pravdy, o tom se dnes můžeme jen dohadovat. Rod byl až do osmnáctého století ryze mudlovský, ale roku 1731 proběhl první sňatek s nečistokrevnou kouzelnicí a rodině byl tak odhalen fascinující svět kouzel. Mnozí z členů rodu, kteří se mohli pyšnit svou neobvykle vysokou inteligencí, se začali o magii opravdu hluboce zajímat, leč většina rádoby magických pokusů se jim stala osudná. Postupem času se mezi Forsythy přibývalo kouzelníků a oba světy, jak kouzelnický, tak ten mudlovský, se celkem úspěšně prolínaly. Na počátku dvacátého století ovšem už nebyl rod tolik rozvětvený, jako dříve, a hodně Forsythů padlo v obou světových válkách. V padesátých létech rod čítal už jen několik zbývajících členů, mezi něž se řadí i Marcusovi rodiče.

Tahle větev Forsythů momentálně žije v rodinném sídle nedaleko Londýna, které je dobře skryto před zraky mudlů. Je to starý dům s rozhlehlými zahradami, postarším služebnictvem a několika domácími skřítky. Ani tahle větev rodu Forsythů není zrovna chudá...

Otec Marcus Jacob Forsyth (*1943)
• kouzelník, vystudoval Bradavice a byl zařazen do Havraspáru, nyní přední démonolog
Marcus starší působí jako poměrně odtažitý muž, ale ve skutečnosti je to přátelský a milý člověk, který se též pyšní vysokou inteligencí, takže není divu, že studoval zrovna v Havraspáru. Poté absolvoval studium démonologie, které se věnuje naplno již od svého mládí. Poslední dobou ale nevyráží příliš do terénu, protože je často nemocen. Co se vzhledu týče, je to vysoký štíhlý muž s hnědými, vždy pečlivě učesanými vlasy a modrýma usměvavýma očima. Většinou chodí formálně oblečen.

Matka Evelyn Anna Forsyth, roz. McDermott (*1944)
• kouzelnice, vystudovala Bradavice a byla zařazena do Mrzimoru, ošetřovatelka u Munga
Marcusova matka je příjemná žena nižší, atletické postavy, od pohledu sympatická - vždy usměvavá s upřímnýma oříškově hnědýma očima. Je to empatická duše, která ráda pomáhá ostatním, takže není divu, že studovala v Mrzimoru a že se po Bradavicích rozhodla pro studium lékouzelnictví. Nikdy ale neměla vysoké ambice, takže nakonec skončila jako "pouhá" ošetřovatelka. Ta práce jí ale vyhovuje a má ji ráda. Má medově nazlátlé vlasy a na tvářích spoustu pih.

Vzdálenější příbuzenstvo:
Bratranec Archibald Horace Forsyth (karta)
Javi Archieho miluje - prakticky s ním vyrůstal, bere ho spíš jako svého bratra, než bratrance, a nedá na něj dopustit. Rád ho doprovází ať už na těch serióznějších akcích, pokud je to možné, nebo na těch poněkud uvolněnějších. A že se ti dva umí odvázat!

+ Archieho přítelkyně Jordan McLarken (karta)
+ Archieho nevlastní sestra Everleigh Forsyth (coming soon)

Obrázek

Javiho historie je poměrně nezajímavá - narodil se jednoho deštivého zářijového večera v Londýně, dostal jméno po otci a po zesnulém pradědečkovi ze Španělska, a prakticky chvíli po narození dal všem najevo, že je kouzelník skrz naskrz. Jedné ze sestřiček na porodním oddělení totiž obarvil plášť, když se ho drobnou ručkou dotkl, a další, která mu nepadla do oka, jeho vinou narostla velká chlupatá bradavice na nose. Jenže usměvavému roztomilému miminku bylo hned všechno odpuštěno a rodiče mohli oslavovat nejen to, že mají dědice nemalého majetku, ale taky to, že jejich syn nebude žádný moták.
Sourozence se přes všechno snažení rodičů nedočkal, takže si alespoň mohl jejich pozornost užívat plnými doušky. Rozmazlený zmetek se z něj ale naštěstí nestal, na to si oba rodiče dávali pozor. I tak ale byla Javimu dopřána volnost, takže jako prcek trávil celé dny venku s kamarády, namočil se do nějakých těch patálií, ale jinak byl zlatíčko. Dokonce se doma snažil pomáhat mámě i tátovi... že jim spíš přidělával starosti, to byla věc druhá. Už jako mrně se ale projevoval velice inteligentně, dělal si nejrůznější sbírky květin, hmyzu a známek, hodně četl a neustále se na něco zvědavě vyptával.
Když oslavil jedenácté narozeniny, podle všech očekávání dostal dopis z Bradavic, kam také posléze nastoupil a byl zařazen do Mrzimoru. Moudrý klobouk se nicméně opravdu dlouze rozmýšlel mezi Havraspárem a Mrzimorem, avšak Javiho bezprostřední přátelská povaha ho zřejmě přesvědčila, že Mrzimor je jediná správná volba. A Javi své koleji rozhodně nikdy nedělal ostudu. Ze školy byl přímo u vytržení, protože byl najednou jeho svět plný nových věcí, které bylo třeba prozkoumat, a navíc se mu otevřela brána k neskutečnému množství nových vědomostí, jež Javi začal okamžitě nasávat. Na škole nikdy nedělal žádné větší problémy, i když úplný svatoušek v pubertě taky nebyl, ale rodiče na něj mohli být pyšní. Obzvlášť když zkouškami NKÚ prošel se samými vynikajícími výsledky. Tedy, vezmeme-li v potaz, jak příšerné profesory na zkoušky měl...
Co bude dělat se svým životem po dostudování, tím si zatím není tak úplně jistý, ale on za ty dva roky určitě na něco přijde.

Obrázek

Javi není vyloženě talentovaný ani na lektvary (4/10), ani na létání (9/10), ale ani v jednom si nevede vyloženě špatně. Kotlíky mu pod rukama nevybuchují a z koštěte nepadá, pokud ho nesrazí potlouk. Umí se přemisťovat a talent má na všechno možné, zejména ale na přeměňování a kouzelné formule.

Kouzla:
100%: Accio, Alohomora, Expecto patronum, Lumos/Nox, Polštářové kouzlo, Wingardium leviosa
III. úroveň: Cantis, Confundo, Entomorphis, Expelliarmus, Mdloby na tebe, Ševelissimo, Ventus, Žer slimáky
II. úroveň: Abeo Cultivare, Aresto Momentum, Awinio Radix, Bona Hasamentu, Cave Inimicum, Ebublio, Finite Incantatem, Hydratus, Incendio, Klihando, Pulírexo
I. úroveň: Bombarda, Brachium Enmendo, Colovaria, Crinus Muto, Cullenfors, Everte Stati, Expulso, Fideliovo zaklínadlo, Obliviate, Piertotum Locomotor, Pluma Pondus, Portus, Protego, Pullus, Rennervate, Repellentus, Risus Hilaris, Videatur, Voateaceterain, Voluma tesamentum


Lektvary:
Doušek smíchu, Felix felicis, Kamarádský koktejl, Matoucí utrejch, Nápoj euforie, Sršící roztok, Životabudič

Obrázek

Zkoušky:
NKÚ:
Obrana proti černé magii - Nad očekávání
Kouzelné formule - Vynikající
Přeměňování - Vynikající
Lektvary - Vynikající
Dějiny čar a kouzel - Vynikající
Bylinkářství - Vynikající
Astronomie - Vynikající
Věštění - Nad očekávání
Péče o kouzelné tvory - Vynikající
Studium mudlů - Vynikající

Zajímavosti:
• naprosto bezmezně miluje kokos v jakékoliv podobě
• zvládá se domluvit španělsky
• umí zpívat a hrát na klavír
• vlastní Kometu 220

Inventář:
• 3ks ingrediencí dle výběru (který teprve vymyslím)
• Balíček rachejtlí (3 ks barevných rachejtlí, 5 ks bomb hnojůvek, 5 petard)
• bedna s cvičnými míči (camrál, zlatonka, potlouk)
• 1 slevenka do famfrpálových potřeb
• figurky hráčů Applebyjských šípů
Nimbus 1001, ten Javi na konci svého studia věnoval Montymu.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: FORSYTH, Marcus J.
 Příspěvek Napsal: úte 14. bře 2017 21:00:47 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 379
Pro.

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: FORSYTH, Marcus J.
 Příspěvek Napsal: úte 14. bře 2017 21:03:20 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 730
Obrázek
POVOLENO
FORSYTH, Marcus J.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: FORSYTH, Marcus J.
 Příspěvek Napsal: ned 17. zář 2017 13:10:24 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. bře 2017 11:12:53
Příspěvky: 105
Aktualizace po Pevnosti:
Entomorphis a Ševelissimo z druhé úroveň na třetí (20 bodů)
Confundo na druhou úroveň z první (8 bodů)
3 ks ingrediencí (6 bodů)
Balíček rachejtlí (6 bodů)

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: FORSYTH, Marcus J.
 Příspěvek Napsal: ned 04. úno 2018 9:58:29 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. bře 2017 11:12:53
Příspěvky: 105
4.2.2018 - postudijní aktualizace

_________________


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz