Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: GROßEBURG, Wilhelm Bruno
 Příspěvek Napsal: čtv 11. led 2018 22:02:52 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. led 2018 22:13:14
Příspěvky: 4
Obrázek]

Obrázek

Vystudovaná škola: Lichtberg
Kolej: Lišky (Fuchs)

Profese: Právník

Datum narození: 2.11.1950

Národnost: Německá

Původ: Kouzelnický čistokrevný
Obrázek
Wilhelm se se svými skoro sto devadesáti centimetry řadí mezi vyšší část populace a rozhodně by se nedalo mluvit o tom, že by mu to nějak vadilo, i když to má svá úskalí. Je ho tudíž opravdu těžké přehlédnout, ale i kdyby se vám to náhodou povedlo, tak si vaši pozornost stejně získá ihned, co se na vás zadívá. Patří totiž k těm lidem, které si prostě pamatujete, i kdybyste je viděli pouze jednou v životě.
Co se postavy týče, tak se nedá mluvit o tom, že by byl nějaký atlet, ale zároveň se nedá říct, že by o sebe nedbal, spíše naopak a tak byste na jeho těle nějaká ta kila navíc či podobné nedokonalosti hledali asi marně. A to i přesto, že patří mezi ty lidi, kteří tloustnou snad i z pohledu na sladké.
Když se zaměříte na jeho tvář, tak vás jako první uhrane jeho smyslný pohled, kterému dominují světle zelené oči plné tajemna. Pokud se ale od nich dokážete odtrhnout, tak si dále všimnete jeho jemně ostrých rysů v obličeji, které dokonale podkreslují jak již zmíněný pohled, tak i relativně úzké rty a lehce špičatější nos, který má však tu správnou velikost. Co se úsměvu týče, tak ten má po většinu času podobný nádech tajemna, jak již zmíněný pohled, ale sem tam se na něm objeví i poněkud širší úsměv, či úšklebek, ale to převážně v blízkosti přátel či rodiny. V běžném životě se snaží tvářit možná trošku vážněji, než skutečně je.
Pokud bychom se zaměřili na jeho vlasy, tak ty nesou barvu špinavého blondu a nosí je lehce delší, avšak vždy perfektně upravené, jelikož na svůj vzhled poměrně dbá a to převážně kvůli své profesi, kde si nemůže dovolit působit neupraveně. Co se vousů týče, tak ty má stejně jako vlasy vždy perfektně upravené a zastřižené do úhledného strniště, které skvěle pasuje k jeho ostřejším rysům.
V jeho šatníku byste následně našli řadu na míru šitých formálních i neformálních obleků, které využívá jak při pracovních příležitostí, tak i velice často v běžném životě. Jiné oblečení, než obleky, košile a podobné věci byste v jeho případě hledali jen velice těžce, jelikož i v létě ho potkáte navlečeného do obleku, i když šitého z lehčích látek. Je to jednoduše elegán každým coulem a na tom se zřejmě nic jen tak nezmění.
FC: Gabriel Aubry

Obrázek
Povaha je ve Wilhelmově případě opravdu zapeklité téma, jelikož i když může na první pohled působit, jako kdejaký čistokrevný snob, tak opak je velice často pravdou. Na rozdíl od valné většiny své rodiny je Wilhelm opravdový lidumil, který je ochotný pomoci každému, kdo jeho pomoc potřebuje. Tudíž se není čemu divit, že bytostně opovrhuje nařízeními ministerstva omezující práva nečistokrevných kouzelníků, ale na druhou stranu má dost vychování a respektu, aby se proti němu přímo nestavil a tak je někde na půl cesty mezi poslušným členem vyšší společnosti a aktivistou za lidská práva. Z tohoto důvodu byste ho našli jak mezi smetánkou, tak i mezi obyčejnými lidmi a dokonce i mudly, kterým velice často pomáhá při potížích se zákonem. Dalo by se říct, že je to takový lidový právník, který si za své služby neúčtuje víc, než je opravdu potřeba a v případě ne zrovna majetných se stává, že je obhajuje vlastně skoro zadarmo (Ne-li přímo zadarmo). Co se ale kvality jeho služeb týče, tak ty se pohybují na opravdu vysoké úrovni. Je to způsobeno jak kvalitním vzděláním, tak i jeho poměrně vysokou inteligencí a nezvyklou kreativitu, kterou dost často doplňuje i nějaká ta lstivost. Řečník je to opravdu skvělý a se slovy pracuje snad lépe než s hůlkou. V poslední době se z něj tak stal postrach velkého množství pracovníku ministerstva, jelikož je Wilhelm schopný nalézt a využít i těch nejmenších chyb a všemožných kliček, aby dosáhl svého a že se mu to velice často daří.
Když však opustíme jeho pracovní život, tak zjistíme, že se jedná o velice milého a přátelského člověka, který sice postrádá větší smysl pro humor, ale rozhodně to není tak, že by se nedokázal bavit. Je velice otevřený a upřímný, tudíž i když může působit tajemným dojmem, má velice často srdce doslova na dlani a v jeho blízkosti se lidé cítí příjemně a bezpečně. Sám sebe popisuje za pyšně skromného člověka, což by se mohlo zdát jako nesmysl, ale každý, kdo ho aspoň trochu zná by přesně věděl, o čem mluví. Na svůj původ je totiž patřičně hrdý a reprezentuje svou rodinu přesně tak, jak by se od něj očekávalo (I přes neshody co se práce týče), ale zároveň není ten typ člověka, který by se povyšoval nad ostatní nebo si snad myslel, že je něčím výjimečný. Dle svých slov se cítí neobyčejně obyčejný, což je další z jeho slovních hrátek, na které si musí lidé v jeho blízkosti jednoduše zvyknout, protože je používá poměrně často, stejně jako třeba i hádanky.

Obrázek
Vliv 6 (V Německu 5) Bohatství 8

Německý rod Von Großeburg patří k těm starším, někteří by možná řekli až prastarým, jelikož jeho kořeny sahají až do období ranného středověku, kdy jistý dávno zapomenutý předek získal od tamního barona rytířský titul a věž k tomu. Od té doby získával rod stále více prestiže a z věže se pomalu ale jistě začala stávat tvrz a později i hrad. Čím však byli a v určité míře stále jsou členové tohoto rodu nevšední je jejich až podivné zaměření na souboje, ať už kouzelné, tak i ty mudlovské. Prakticky všichni členové jsou učeni v boji s mečem (nikoliv v šermu). Z tohoto důvodu byli velice obávaní, jelikož ať si kdo chce říká cokoliv, sek mečem bolí i kouzelníka.
Když se však podíváme do dnešních dní, zjistíme, že i přes své stáří postrádá rod vyšší úroveň vlivu a jejich postavení ať už v kouzelnické, tak i mudlovské společnosti není nejlepší. Důvodem je jejich počínání v první polovině dvacátého století, kde získali ohromný majetek díky spolupráci s mudlovskými režimy. Díky tomu se bohatství rodu ztrojnásobilo, ale v očích společnosti klesl až na samé dno a až v dnešních dnech se rodu daří pomalu získávat své postavení a reputaci zpátky.

Obrázek (*8. 2. 1918) - Otec
Wilhelmův otec je poměrně horkokrevný člověk, který velice lpí na tradicích a dobrém jménu a odkazu své rodiny. Taktéž by se dal považovat za muže činu, který vždy jedná nekompromisně, avšak čestně a nezřídka tak docházelo k duelům, ve kterých bránil rodinnou čest. V současné době pracuje jakožto ředitel kouzelnické školy Lichtberg, kterou vystudoval v koleji Vlka.

Obrázek(*25. 2. 1919) - Matka
Helene je přesným opakem svého muže, jelikož zatímco on řeší věci napřímo a dost často horkokrevně, ona se velice často uchyluje ke lstím a manipulaci. Někteří jí dokonce přezdívají ledovou královnou, jelikož nějaké větší emoce byste od ní čekali asi marně. Pracuje jakožto šéfredaktorka jednoho významnějšího kouzelnického bulvárního týdeníku. Vystudovala v Lichtbergu v koleji lišky.

Obrázek (*12. 4. 1954) - Bratr
Wilhelmův mladší bratr je synem svého otce, po kterém zdědil snad všechno, co mohl. S Wilhelmem v poslední době nevychází zrovna nejlépe, jelikož se jejich pohledy na svět dost liší a zatímco Wilhelm bojuje za práva mudlů, Walter proti nim naopak zbrojí a je naprosto oddaný ministerstvu a ideologii nadřazené společnosti. Pracuje jako bystrozor a vystudoval v Lichtbergu v koleji vlka.

Obrázek (*1. 7. 1961) - Sestra
Nejmladší ze sourozenců a skutečná dáma, která ale na rozdíl od své matky vsází více na šarm, než na intriky. Je velice výmluvná a okouzlující, což jí často dopomáhá k tomu, aby dosáhla svého. V současné době cestuje po světě jakožto spisovatelka na volné noze. Vystudovala v Lichtbergu v koleji sovy.

Obrázek (*8. 7. 1948) – Bývalá žena
Rozhodná a sebevědomá žena pohybující se ve společnosti s neobyčejnou ladností a elegancí, i přestože nepochází ze žádného významnějšího rodu. Díky její eleganci si jí však vybrali Wilhelmovi rodiče jako vhodnou ženu pro svého syna a jí tím katapultovali na pomyslné výsluní společnosti. Avšak, jakmile se Wilhelm začal „Bouřit“ a podporovat mudly, využila toho k rozvodu, na kterém poměrně vydělala. Vztahy mezi ní a Wilhelmem jsou v současné době dalece za polárním kruhem. Pracuje jako módní návrhářka. Vystudovala Bradavice ve Zmijozelu.

Obrázek (*14. 9. 1970) - Syn
Nedá se říct, že by se Edmund moc potatil, jelikož zatímco Wilhelm překypuje tajemností a je vynikajícím řečníkem, jeho syn by se dal spíše považovat za menšího introverta a přesně toho člověka, kterého jednoduše přehlédnete, jelikož postrádá nějaký ten prvek zajímavosti. Co však spolu sdílí je dobré srdce, stejně jako přátelskou duši. Měl by příští rok nastoupit do Bradavic (I přes velkou nevoli rodiny).

Obrázek(*30. 3. 1974) – Dcera
Jennifer je přesně ta dívenka, které stačí zamrkat, aby dostala všechno, co jí ostatní na očích uvidí. Povahově je na rozdíl od svého bratra hodně podobná svému otci, i když na ní má velký vliv její matka, která si jí „přetváří“ k obrazu svému. I přesto se jedná o veselou a vychytralou dívenku, která své rodiče jednoduše nezapře.

Obrázek
Jak se dá předpokládat, rodina von Großeburg patří v Německu k těm významnějším a to převážně díky svému bohatství, jelikož co se vlivu týče, tak ten dost utrpěl během první poloviny 20. století, kdy sice zbohatli, ale v očích společnosti a nejen té kouzelnické byli za supi. Toto se s rodem táhne až do dnešních dní a proto není divu, že se jeho členové snaží vymanit z pout minulosti a očistit své jméno. Asi nejvýraznější osobností je bezpochyby Wilhelmův otec Herman, který proslul jakožto vynikající duelista a v nejednom souboji hájil rodinou čest a zájmy, díky čemuž se stal nejen obávaným, ale stejně tak uznávaným a to natolik, že mu bylo v pozdějších letech jeho života nabídnuto místo ředitele místní kouzelnické školy, díky čemuž se pošramocená pověst rodu relativně zlepšila.
Jak je již zřejmé, tak Wilhelm je nejstarším dítětem Hermana a Helene, kteří jako spousta jiných čistokrevných párů byli spolu zasnoubeni svými rodinami a jelikož ani jeden z nich nějak víc neprotestoval, byla posléze svatba a nedlouho po ní i dítě, které se už od narození těšilo velké pozornosti jak ze strany svých rodičů, tak i širší rodiny. Ještě aby taky ne, když se mělo jednat o dědice rodinného hradu a většiny majetku.
Jak roky plynuly, tak se začalo ukazovat, že malý Wilhelm nezdědil zřejmě ten správný zápal, jakým se pyšnil jeho otec, stejně jako valná většina rodiny. Naopak to vypadalo, že zdědil víc z povahy své matky, což se následně i potvrdilo, když byl zařazen do koleje Lišky, z čehož jeho otec pochopitelně radost neměl, jelikož dle jeho názoru z koleje lišky nemohl nikdy vzejít pravý bojovník. Inu, dalo by se říct, že se mýlil, i když z Wilhelma nakonec vyrostl trošku jiný bojovník, než by si býval jeho otec přál, ale to předbíháme.
Studijní léta byla pro Wilhelma vcelku ošemetná, jelikož zatímco všichni ostatní neustále mluvili o jeho výjimečnosti, on si naopak připadal až neobyčejně obyčejný a tak se není čemu divit, že po nějaké době všemožná slova o tom, jak slibnou budoucnost má, jak mocný kouzelník bude a jakou čest bude své rodině dělat jednoduše přecházel se zdvořilým úsměvem, protože vychování měl, na rozdíl od ega. Co možná ještě stojí za zmínku je jeho působení jakožto prefekta a následně i primuse, jelikož již v této době se jednoduše začalo projevovat jeho charisma a dejme tomu řečnické schopnosti, které ho následně dovedly až na dráhu právníka.
Po škole Wilhelm studoval právo, sociologii a politologii, což mu následně otevřelo dveře na vcelku dobrou pozici na Britském ministerstvu, kde během studia působil jakožto stážista a jelikož mu Londýn učaroval, rozhodl se tam již zůstat. Avšak už v této době na fungování ministerstva nacházel ony drobné střípky, které se mu moc nezamlouvaly a které měly v následujících letech poskládat obrázek dnešní doby. Byla to však ta samá doba, kdy si měl brát Melissu a tak nějaké pochybnosti o ministerstvu šli jednoduše stranou, tedy minimálně na nějakou dobu.
Svatba byla přesně taková, jaká se na společnost, ve které se Wilhelm pohyboval patřila a sám na ní dodnes rád vzpomíná a označuje jí za jeden z mála dní, kdy si vážně výjimečně přišel, jelikož si bral výjimečnou ženu a že Melissa v jeho očích opravdu taková byla a všechno se zdálo být jednoduše dokonalé a vypadalo to, že by mohli být jeden z těch párů, kteří spolu nejsou jen protože jim to nařídila rodina. A že s narozením Edmunda a následně i Jennifer to tak vypadalo čím dál tím víc. Bylo to jak nějaká pohádka, ve které všichni žili svůj spokojený život, ale jak to tak už bývá, i pohádky časem šednou a na každé obloze se jednou objeví mraky. Práce na ministerstvu Wilhelma doslova drtila a to jak fyzicky, tak i psychicky, až se nakonec rozhodl jednoduše odejít ze své funkce jakožto vedoucího právního oddělení, což s sebou samozřejmě neslo své následky a to hlavně v rodinném kruhu, kde se okolo toho strhla menší aféra, která se rozhořela ještě víc, když se následně dal na dráhu soukromého právníka, kde obhajoval lidi nižšího původu a dokonce i mudly. To bylo hlavně z pohledu jeho otce naprosto nepřístojné a tak mu pohrozil morálním vyděděním, které spočívalo v přeskočení hlavního dědice z něj na jeho bratra. Wilhelm byl však ve svém rozhodnutí naprosto utvrzený a poprvé v životě otci otevřeně odporoval a dokonce došlo i na ostrou hádku, která jen zázrakem neskončila magickou přestřelkou.
Wilhelm si však z onoho morálního vydědění zas tak moc nedělal, jelikož nikdy nebyl zrovna materialistický typ člověka, i když by se nedalo úplně říct, že by ho celá ta situace nijak netrápila. Přeci jen v určitém ohledu zklamal svou rodinu, i přestože jednal dle svého nejlepšího uvážení. Kdo však celou situaci nenesl dobře vůbec byla Melissa, která se jednoduše nedokázala smířit se ztrátou takového majetku a už vůbec ne s ponížením, které z takového aktu vycházelo. Bylo to zkrátka potupné, být ženou někoho, kdo se otevřeně hlásal k mudlům a nečistokrevným kouzelníkům, zvláště v těchto dobách. A jelikož Melissa ani trochu nesdílela Wilhelmův pohled na věc a on si zas nenechal rozmluvit své rozhodnutí, začaly být hádky na denním pořádku a stále ostřejší a ostřejší, až to jednoho dne došlo tak daleko, že se Melissa jednoduše sbalila a i s dětma odešla. Asi netřeba říkat, že něco takového Wilehlma semlelo víc, než parta smrtijedů a že dokonce na chvíli zauvažoval nad návratem k ministerstvu. Avšak, možná byla silnější jeho hrdost, možná jeho svědomí a možná jen fakt, že by ho práce tam tentokrát opravdu zabila, ale zkrátka a jednoduše nemohl opustit své hodnoty a postoje, i když to znamenalo rozpad rodiny, který si vyčítá do dnešních dní. A i když byl právník opravdu obratný, tak rozvod záměrně prohrál a své ženě přenechal větší část majetku výměnou za společnou péči o děti. Ne že by je v péči mít nechtěl, jen byl až moc svědomitý na to, aby je pak kvůli práci zanedbával a tak bylo pro ně lepší zůstat u matky, aspoň prozatím.
A tady se pomalu dostáváme do současných dní. Celá ta záležitost s rozvodem se odehrála před více jak dvěma lety a od té doby se Wilhelmův život táhl v relativně konstantním směru. Hlavní prim zde hrála jeho práce, které v dnešních dnech měl opravdu hodně, jelikož nespravedlivé soudy s nečistokrevnými kouzelníky byly na denním pořádku, což se odráželo na nedostatku času na všechno okolo, včetně svých dětí, který se to snaží všemožně vynahrazovat.

Hůlka: Cedr, pero z fénixe, 12 palců, neohebná

Vrozený talent: Kouzelné formule +1, OPČM +1

Schopnosti:
Létání 6
Lektvary 4
přemisťování

Lektvary: LEKTVAR ZAPOMNĚNÍ, OSTROVTIPNÝ LEKTVAR, PAMĚŤOVÝ LEKTVAR, POSILUJÍCÍ ODVAR, UKLIDŇUJÍCÍ LEKTVAR, VERITASÉRUM.

Kouzla:
100%
lumos/nox
wingardium leviosa
alohomora
expecto patronum
accio
3 úroveň
Protego (Maxima) (OPČM)
Pečetící kouzlo (KF)
Expelliarmus (OPČM)
Aresto Momentum (KF)
Accio (KF)
2 úroveň
Alohomora (KF)
Aparecium (P)
Brachiabindo (OPČM)
Homenum revelio (KF)
Illegibilus (P)
Lumos (Maxima) (KF)
Odhal svá tajemství (KF)
Reparo (P)
Ševelissimo (KF)
Reparifarge (P)


Majetek: Mudlovské auto značky mercedes


Zajímavosti:

- Wilhelm vlastní čistě mudlovský dům v centru Londýna
- Je velice schopným tanečníkem
- Naprosto zbožňuje mudlovskou kinematografii
- Je držitelem mudlovského řidičského oprávnění
- Je to abstinent, až na výjimečné události
- Miluje sladké, i když by ho neměl
- Mluví plynule Anglicky s lehkým přízvukem

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Wilhelm B. von Großeburg dne stř 31. led 2018 21:59:36, celkově upraveno 1

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: GROßEBURG, Wilhelm Bruno
 Příspěvek Napsal: pát 12. led 2018 17:27:04 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. srp 2012 13:01:36
Příspěvky: 810
Vítáme novou postavu ve hře :)

Jen maličké upozornění, neoficiální kouzelnické školy by měly nejdříve projít mým schválením, ale zde nevidím větší problém, takže škola povolena.

_________________
Obrázek
I'm not the jealous type, but what's mine is mine. End of story.
Pačku!

| +
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: GROßEBURG, Wilhelm Bruno
 Příspěvek Napsal: sob 20. led 2018 11:36:51 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 379
Já tam asi nikde nevidím, jak se Wilhelm dostal do Anglie? Chápu tedy asi, že má ženu Angličanku (ta je mimochodem z jakého rodu? I když je nevýznamný, chtělo by to se s někým domluvit), ale nikde nevidím zmínku, kdy a proč se v té Anglii ocitl atd. Takže to tam, prosím, doplň, než dostaneš zelenou. :)

P. S.: Velké písmeno - Vám, Vás... - používá ve formální zdvořilé konverzaci, nejvíce v dopisech nebo e-mailech. A i to je v dnešní době relativně přežitek. Nicméně - rozhodně se to nepoužívá takhle v popisu vzhledu/povahy/čehokoliv dalšího a rozhodně se to nepoužívá v postech v přímé řeči. To jen mimochodem. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: GROßEBURG, Wilhelm Bruno
 Příspěvek Napsal: stř 31. led 2018 22:04:14 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. led 2018 22:13:14
Příspěvky: 4
Tak, konečně jsem se dokopal k tomu to dopsat :D Snad ten důvod výskytu v Anglii bude stačit takhle stručně :) (Stejně tak připsán řádný rod bývalé ženě)

P.S.: Já už jsem z té školy tak zblblý, že jsem to tak začal psát automaticky, ale dám si na to pozor :D

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: GROßEBURG, Wilhelm Bruno
 Příspěvek Napsal: ned 04. úno 2018 19:08:37 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 379
Tak pro.

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: GROßEBURG, Wilhelm Bruno
 Příspěvek Napsal: ned 04. úno 2018 21:34:55 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 730
Obrázek
POVOLENO
GROSSENBURG, Wilhelm Bruno
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz