Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: McKAY, Scott
 Příspěvek Napsal: úte 26. srp 2014 13:16:49 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. srp 2014 14:27:29
Příspěvky: 43
Obrázek

VZHLED
Scott je člověk, kterého si zřejmě představíte pod označením "typický Skot". Má zrzavé vlasy, svaly a nosí kilt, takže splňuje všechny podmínky. Podívejme se na tohle kvítko ale trochu více zblízka.
Scotty se pyšní hezky vypracovanou postavou, která je možná trošičku podsaditější, ale zato se nemůže pyšnit nadprůměrnou výškou. Vlastně se naopak nachází maličko pod průměrem, avšak na první pohled to viditelné fakt není a v davu lidí se díky výrazně zrzavým vlasům stejně neztratí, ani kdyby chtěl. Vlasy se mu navíc kroutí do kudrlinek a spadají mu volně kolem obličeje a přes uši, ale vyloženě dlouhovlasá mánička Scott není. V obličeji je to poměrně sympaťák, i když výrazným lícním kostím a docela špičaté bradě působí možná trošku přísně. V šedomodrých očích mu neustále přeskakují nebezpečné jiskřičky a rty se mu prakticky pořád vlní do pobaveného úculu či úšklebku. Jeho pleť je bledá, na slunci se poměrně rychle spaluje, a v létě Scottovi navíc vyskakují shluky pih na tvářích a kolem nosu. Tváře mu porůstá krátké zrzavé strniště, které část těch pih účinně zakrývá.
Scott vždycky preferoval neformální oblečení a vlastně tomu tak je dodnes. Ale přeci jen se jeho šatník trochu změnil - oblíbené džíny, mikiny a trička nosí vyloženě jen ve svém volném čase. Do práce se obléká do společenských kalhot neutrálních barev a jednobarevných nebo decentně vzorovaných košil, minimálně tedy v případě, že musí jednat s lidmi. Když je zalezlý v kanceláři, na formální oblečení takříkajíc dlabe. Pokud je ovšem donucen vytáhnout paty do vyšší společnosti, umí se obléknout opravdu elegantně a uvidíte ho pravděpodobně ve společenském hábitu šitém na míru. Jeho vzhled občas doplňují nevýrazné dioptrické brýle, které má Scott na čtení, protože se mu během posledních let maličko zhořil zrak. Taky už není nejmladší, že jo, ehm.
K jeho image patří také silný skotský přízvuk, kterého se asi jen tak nezbaví (ani nechce), a fakt, že mezi řečí občas prohodí něco málo gaelsky, což je prostě síla zvyku.
Na závěr ještě nutno podotknout, že je dost podobný svému bratrovi Blaineovi, a nejednou se mu stalo, že ho lidé na ulici zastavili kvůli podpisu. Ten podpis jim samozřejmě dal.
FC: Sam Heughan

POVAHA
Ty doby, kdy býval Scott bohém, choval se jako utržený ze řetězu a vyloženě si jenom užíval života, jsou asi konečně pryč. Ne že by se z něj najednou stal kliďas, co večery tráví čtením v houpacím křesle u krbu, ale přeci jen už se trochu usazuje. Pořád je pro něj důležité užívat si život plnými doušky, ale pochopil, že pod pojmem "užívat si života" se neskrývají jenom pitky s přáteli, rozhazování peněz, a tak dále. Scott konečně pocítil touhu mít vlastní zázemí, něco, co si sám vybuduje, co bude jeho odkazem... a tak se prostě zklidnil. Začal pracovat v nakladatelství, koupil si vlastní menší domek na skotské Vysočině, a stal se z něj poměrně rozumný mladý muž, který se učí hospodařit s tím, co má, a dělat radost spíš svým blízkým, než sám sobě. Ukazuje se, že je to poměrně hodný a nápomocný chlap s nemalou dávkou pochopení, ale přesto se občas chová nabubřele a arogantně, protože především tvrdohlavost není něco, čeho by se člověk dokázal zbavit. A Scott je tvrdohlavý pořád až až. Je to extrovert, který nemá problémy s navazováním nových vztahů, a i když občas jedná nerozvážně a jako trouba, inteligenčně na tom není vůbec špatně. Dokoce si teď čas od času najde chvilku na čtení (dělá konec konců v nakladatelství), takže zjistil, že knížky jsou vlastně docela fajn, tím pádem načerpává nové a nové znalosti a významně si rozšiřuje obzory. Stejně jako mu zůstala tvrdohlavost, zůstala mu i hrdost. Jestliže má někdo nějaké řeči na adresu Skotů nebo Skotska obecně, Scotty nezůstává chladným a za svou zemi je ochotný se rvát, stejně jako za čest svou či čest jeho blízkých. A taky ho fakt hodně štve, když si z něj někdo utahuje kvůli zrzavým vlasům nebo nošení kiltu. K čertu s takovými vykuky! Scott velmi nerad přiznává svou chybu a v hádkách je málokdy schopný ustoupit, takže není tak úplně výjimkou, když se hospodské dohadování změní ve rvačku. Ale jinak se fakt zklidnil.

Možná se zklidnil a usadil, ale jeho zájmy zůstaly stejné - pořád miluje sport, a to především famfrpál (není divu, když hraje jako střelec nějakýho týmublablabla), a skotskou historii. Té je naprosto oddaný, ví o ní prakticky všechno, a ze všeho nejradši je, když ji může přivádět k životu na nejrůznějších akcích, kde na sebe bere kostýmy a obstojně se ohání mečem.

RODINA
Scott měl to štěstí, že se narodil jako syn Domhnalla McKaye, byť jako syn nemanželský. Otec totiž jeho matce i jemu věnoval honosné sídlo na skotské vysočině a dostatek peněz, aby nikdy nemuseli poznat nouzi a chudobu. Scotty sice odmalička vyrůstal víceméně bez otce, ale měl pohádkové dětství a naučil se žít i s tím, že ho Domhnall zatajil a pořád tají, tudíž se s širší rodinou z otcovy strany nikdy nepotkal.

Matka Ysabelle McTavish (*3.11. 1931) je rodilá Skotka, tmavovlasá s bledou pletí a podmanivýma modrýma očima, půvabná a přitažlivá, takže není divu, že Domhnall podlehl jejímu kouzlu. Je to čistokrevná kouzelnice, která je vzdáleně příbuzensky spjatá s Dungworthovými a Aubreyovými. Než potkala Domhnalla, pracovala jako úřednice na Ministerstvu kouzel, nicméně poté, co otěhotněla, se vzdala práce a zůstala doma, aby posléze mohla dohlédnout na výchovu malého McKaye. Belle se sice chová chladně a nepřístupně, ale v nitru je divoká a nespoutaná, a není pochyb o tom, že Scotty zdědil svůj temperament právě po ní.

Otec Domhnall McKay (*20.3. 1930) je muž nepřístupného vzhledu, ale kupodivu vstřícného jednání, pokud je v jeho prospěch. Ponížení rodiny v očích ostatních čistokrevných kouzelnických rodin by nesnesl, a možná právě proto se rozhodl utajit svého nemanželského syna, aby zlí jazykové neměli záminku, proč rodině škodit. Je to jeden z předních pracovníků na Ústředí administrativních služeb Starostolce. Se Scottym se vídal jen velmi zřídka, ale zajistil, aby se nejstarší z jeho dětí mělo jako v bavlnce.

Sourozenci:
Blaine Hamish McKay (*16.4. 1951)
Lorelei Charlotte Andersen (*5.7. 1954)
Eileen Tabitha McKay (*30.5. 1963)
viz Loreleina karta

Syn Franklin Campbell
Scott o tom, že má syna, nemá nejmenší potuchy. Ale ono se není čemu divit, vzhledem k tomu, jaký bohémský život až donedávna vedl, že...
karta

HISTORIE
Vzhledem k tomu, že Scotty vyrůstal pouze s matkou, neměl úplně běžné dětství. Nikdy si ale nestěžoval, neměl na co – otce nikdy pořádně nepoznal, takže mu pochopitelně nechyběl, a všeho ostatního měla rodina vždycky dostatek. Matka nechodila do práce, tudíž malému Scottymu věnovala dostatek času, a pokud zrovna neměla čas ona, postaralo se o něj služebnictvo. Protože byl vychováván jako jedináček a navíc žil odmala v luxusu, býval jako dítě poměrně rozmazlený. Věděl, že si může dovolit ledasco, a jako prcek docela řádil. Jeho matka z něj častokrát chytala příšernou migrénu a služebnictvo si s malým McKayem nevědělo rady. A otec tu nebyl, aby jeho výchovu usměrnil. Sice mu občas něco málo ze svého času věnoval, ale nestačilo to ani k tomu, aby ho Scott za svého otce vůbec začal považovat. Nebylo pochyb o tom, že se narodil jako kouzelník, protože už od batolecího věku kolem něj běžně levitovaly věci, měnily barvu a tvar, a tak dále. Kdyby se Domhnall nerozhodl nemanželského syna držet v tajnosti, pravděpodobně by ve svých jedenácti letech nastoupil do Bradavic. Místo světoznámé Bradavické školy čar a kouzel však vystudoval soukromou kouzelnickou univerzitu nacházející se na jihu Walesu, a vystudoval ji s vynikajícími výsledky, přestože s ním puberta mávala opravdu silně. Po dokončení školy se vrátil domů a pár let jen tak proflákal (a udělal si syna), ale pak se začal věnovat famfrpálu a pobíhání po lukách v historických kostýmech, takže aspoň neměl čas na vymýšlení hloupostí. S přáteli procestoval poměrně hodně zemí, ale nakonec se vždycky vrátil domů. Nějak netušil, jak by se měl postavit na vlastní nohy, když byl zvyklý, že má kolem sebe luxus a služebnictvo, a že peníze prostě dostane, kdykoliv je potřebuje. Postupem času si ale našel několik brigád, u kterých vydržel kupodivu celkem dlouho, a usoudil, že by nebylo zase tak špatné, kdyby se odstěhoval od matky a našel si vlastní práci. Nelíbí se mu totiž představa, že by do konce života zůstal závislý jen na otcových penězích. Jenže právě to osamostatnění se mu zatím příliš nedaří, protože pro to ani nevyvíjí příliš úsilí. Rád by sice žil ryze vlastní život, ale zvykl si na svoje pohodlí.
No a nakonec se mu to osamostatnění podařilo - začal hrát jako střelec Kudleyských kanonýrů a později navíc dostal práci v kouzelnickém nakladatelství, kde je naprosto spokojený, protože začal objevovat kouzla knih a čtením si rozšiřovat obzory. Navíc mu ta práce celkem slušně vynáší a není zase tak náročná, tudíž pro Scotta tak akorát. Navíc si pořídil vlastní malý domek na skotské Vysočině, konečně se usadil a začal žít vlastní život. Konečně má pocit, že se zvládl postavit na vlastní nohy a žít vlastní život... a že mu ten život možná brzy převrátí naruby zjištění, že má syna, to je jenom maličký detail.

SCHOPNOSTI
Přemisťování
Létání 9/10
Lektvary 2/10
Talent: lektvary, opčm

Lektvary: kostirost, lektvar na čištění ran, matoucí utrejch, posilující odvar, životabudič

Kouzla:
100%: accio, alohomora, expecto patronum (ovce), lumos/nox, wingardium leviosa
3. úroveň: aresto momentum, expelliarmus, incendio, protego, repellentus
2. úroveň: asius, bona hasamentu, erecto, finite incantatem, impedimenta, locomotor, petrificus totalus, pulírexo, reparo, ukaž mi cestu

INVENTÁŘ
• Košťata: Nimbus 1001 (momentálně příliš nepoužívaný), Tardis
• Chovní hafoni: Nessie & Lachlann

_________________
Obrázek
Real men wear kilts.
Cha deoch-slàint, i gun a tràghadh.

| +
Obrázek


Naposledy upravil Scott McKay dne sob 28. bře 2015 20:28:41, celkově upraveno 3

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: McKAY, Scott
 Příspěvek Napsal: stř 27. srp 2014 13:20:05 
Offline
Člen Fénixova řádu
Uživatelský avatar
Člen Fénixova řádu

Registrován: ned 17. bře 2013 21:46:48
Příspěvky: 194
Zdravím,

nevím, co s tou školou, ale pokud je to domluvené s Lorelei, tak jinak v kartě všechno sedí a máš mé pro.

_________________
Obrázek
"Teachers open the door. You enter by yourself."
♥ MEIRRY & Max the baby ♥


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: McKAY, Scott
 Příspěvek Napsal: pát 29. srp 2014 6:46:12 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 732
Obrázek
POVOLENO
McKAY, Scott
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: McKAY, Scott
 Příspěvek Napsal: pon 30. říj 2017 19:51:33 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. srp 2014 14:27:29
Příspěvky: 43
Kompletně překopaná karta, hlavně tedy vzhled a povaha, připsán synek a doplněn odstaveček historie.

_________________
Obrázek
Real men wear kilts.
Cha deoch-slàint, i gun a tràghadh.

| +
Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz