Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DAVIAU, Laurence
 Příspěvek Napsal: čtv 01. led 2015 0:13:13 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led 2015 0:10:43
Příspěvky: 174
Obrázek


Obrázek

Z Laurence se už pomalu stává mladý muž a rozhodně nepřipomíná to pískle, které v jedenácti letech nastupovalo do Bradavic. Za prvé povyrostl, ale jak se dalo očekávat, není to žádný zběsilý růst a z davu Laurence výškou nevyčnívá. Ale protože chodí se zády narovnanými, hlavou zvednutou a bez nejistého pohledu, tak tam ani jen tak nezapadne, což je též pozitivní. Jeho tmavě blond vlasy ztmavly ještě více a nyní jsou spíše hnědé a blonďatá se mihne maximálně v náznaku nějakého pramínku. Taky si je konečně nechal trochu sestříhat, takže naštěstí nedošel do toho stádia, kdy by připomínal vlasatou máničku, a teď se mu jen krátce kroutí. Ale když se na vás podívá svýma modrýma očima a nasadí svůj odzbrojující úsměv, pořád byste v něm našli toho andílka, kterým býval. Nicméně se umí i mračit a to mu už jde lépe, ačkoliv většinou k tomu nemá důvod a tváří se spíše přátelsky. Zvláštními znameními žádnými neoplývá, žádné zvláštní seskupení pih ani zvláštně tvarovaný ušní lalůček… Jediné, co stojí za zmínku, je malá jizva těsně na hranici vlasů a čela, a tak nebývá moc vidět, pokud to někdo vysloveně nezkoumá. Získal ji tehdy, když se pokoušel dosáhnout na knihy na nejvyšší poličce v matčině knihovně, ale podařilo se mu akorát to, že ho do čela trefilo těžítko ve tvaru sněhové koule. Tedy jeho podstavec. Samozřejmě že si na to nemohl vzít schůdky vzdálené jen několik metrů, kde v tom bylo to dobrodružství? Těžko říct, jak by se na to tvářil, kdyby na něj místo těžítka spadly rovnou všechny police.
Co se oblečení týče, Laurence nakonec nevyrostl z výběru matky a raději se obléká spíše formálně a elegantně, ale rozhodně to nepřehání. Když mu košile nebo polo trička začnou lézt krkem, vždycky je rád s chutí vymění za trička s nevkusným potiskem, kterými ho zásobuje excentrická babička.


Obrázek

Jako mladší býval Laurence hodně rýpavý, protože byl (tedy pořád je) už odmala přechytřelý, čímž většinu lidí kolem sebe přiváděl k čistému šílenství. Ptal se. Ptal se často a na takové otázky, které by snad ani nikoho normálního nenapadly. Zvídavost se nicméně rozhodně nevytratila, spíš si to Laurence jen schovává pro sebe a co se týče znalostí, už není tak otevřený jako býval. Sám si vyhledá nové informace, sám se naučí a ten mezilidský kontakt už mu tolik po chuti není, nemá potřebu někomu něco dokazovat. Ale samozřejmě – když on nějakou otázku dostane, odpoví. A odpoví tak, že dotyčný učitel většinou lituje, že to vůbec zkoušel.
Laurence je přátelský a nemá problémy se s někým bavit. Není ten typ, který by někoho bezdůvodně neměl rád, ale určitě si nenechá líbit urážky. Což neplatí jen tehdy, kdy to někdo zkouší na něj, ale i na jeho blízké. K nepravostem by se ale nesnížil. Protože se noříval hlavně do encyklopedií a beletrii moc nemusel, mívá problémy s tím, aby opustil logiku a vyjevil svoje emoce. Resp. se s nimi neumí moc poprat, poněvadž ho vždycky překvapí. Možná i proto se Laurence jen nerad vzdává někoho, k němuž ty pozitivní emoce přece jen projeví. A to platí jak o přátelství, tak i o… tom hlubším citu. Takže je možná trochu majetnický.
Chová se s rozvahou, a pokud se ho něco osobně nedotýká, drží se spíše stranou. Není horká hlava a všechno si raději třikrát rozmyslí, než se do něčeho zapojí. Pokud ale máte jeho přátelství, tak nehrozí, že by vás nechal ve štychu, ať už by se pravděpodobně jednalo o cokoliv.
Jasně má i svoje negativní vlastnosti, například těžce nese prohru u něčeho, na čem (nebo na kom) mu opravdu záleží, a v tu chvíli s ním není kloudné řeči a spíš jen bručí, nicméně takové vlastnosti se snaží potlačovat. Vždyť on se ani nerozčílí, pokud k tomu nedostane pádný důvod.

Zajímavosti:
- Laurencův otec je Barnabas Harrington, chlapec o něm ví již několik let, ale neprojevil touhu ho poznat. Proč by také měl, když Barnabas sám o něj ten zájem také nejevil.
- umí hrát na panovu flétnu a baví ho to mnohem víc než klavír, do kterého ho nutí matka
- jeho nejoblíbenějším spisovatelem je H. G. Wells
- má panický strach z vody, kde nevidí na dno
- prostřední jméno (Albert) má po babičce a k smrti ho nesnáší, takže se s ním ani nikde nechlubí
- raději má francouzštinu, ale matka mu vštěpuje, že když už jednou žije v Anglii, měl by anglicky i mluvit (angličtinu zvládá na velmi dobré úrovni jen s malým přízvukem)
- někdy ve čtvrtém ročníku se začal zajímat o bojová umění a zatím ho to stále baví
- přestože zvažoval nějakou vědeckou kariéru, navzdory všem očekáváním si zamiloval famfrpál, a teď by se rád ubíral tímhle směrem


Obrázek

Rodina Daviau je ve Francii poměrně rozvětvená a různí příbuzní by se našli i po celém světě. Ač se jedná o nečistokrevnou kouzelnickou rodinu, která se svazkům s mudly vůbec nebrání, finančně si na tom stojí lépe i snad než některé zcela čistokrevné rodiny. Ač jsou rodinná setkání poměrně častá, Laurence jinak žije pouze se svou matkou. Marcelline Daviau je rázná blondýnka zaměstnaná jako pracovnice Ministerstva kouzel na Odboru pro mezinárodní kouzelnickou spolupráci (Francie > Británie > návrat do Francie). Studovala v Krásnohůlkách, má ráda kočky a potrpí si na mléčnou čokoládu. Dalším významným člověkem v Laurencově životě je babička Albertine. Poťouchlá stará dáma, lišící se od zbytku své nejbližší rodiny snad vším. Vynálezkyně, objevovatelka nových (z devadesáti pěti procent neúspěšných) kouzel a má vlastní letadlo. Laurence ji má velmi rád.

V březnu roku 1984 se ovšem nepostradatelnou součástí jeho nejbližší rodiny stala Veronica (roz. Aldwinckle). Jediná dívka, které kdy patřilo a bude patřit Laurencovo srdce, respekt a oddanost. Lau Verunku zbožňuje minimálně od druhého ročníku ve škole a neodradila ho od ní ani přítomnost draka flusajícího oheň jejího otce, který na škole působil jako profesor a kolejní Zmijozelu. Ještě v sedmém ročníku ji požádal o ruku, a protože nikdo neměl námitek (zaznělo jen zaskřípění zubů), mohli se po škole spokojeně vzít. Po téměř dvou letech spokojeného soužití se mu a Verunce narodili Nicholas se Sophie (*20. 12. 1985), a přestože Laurence zprvu zaskočilo, že místo očekávaného jednoho dítěte se bude nakonec starat o dvě, zvládl se s tím smířit poměrně svižně, a teď už by si bez těch dvou pokladů společně s Verunkou nedokázal představit svůj život.


Obrázek

Psal se konec roku 1963 a pod záštitou francouzského Odboru pro mezinárodní kouzelnickou spolupráci probíhal večírek na oslavu nastupujícího nového roku. Marcelline s Barnabasem, pracovníkem britského ministerstva na tomtéž odboru, kolem sebe kroužili již několik měsíců a zřejmě až silvestrovské bujaré veselí prolomilo poslední zbytky bariéry, která je od sebe dělila. Barnabas byl čistokrevný a ženatý a Marcelline to věděla, to jí v tu chvíli ale vůbec nevadilo. Zabývat se důsledky začala až o několik týdnů později, kdy zjistila, že je v očekávání. S Barnabasem se snažila spojit, ani ne tak proto, aby po něm chtěla nějaké finanční vyrovnání, ale hlavně proto, aby vůbec věděl, že nějakého syna má. Ale nezdálo se, že by ho to nějak zajímalo. Malý Laurence tedy vyrůstal bez otce, Marcelline si už nikoho jiného potom nenašla, ale nevypadalo to, že by to jí nebo chlapci v průběhu let nějak vadilo. Laurence už odmala projevoval neobvyklou bystrost a většinou byl vždy o krok napřed před svými vrstevníky. Když mu byly necelé tři roky, Marcelline dostala nabídku pracovat několik měsíců na britském Odboru pro mezinárodní kouzelnickou spolupráci. Přijala ji a do Anglie se odstěhovala společně se svým synem. Smlouva jí byla několikrát prodloužena, až se nakonec stalo, že se na ostrovech usadili natrvalo. Laurence docela dlouhou dobu neprojevoval kouzelnické schopnosti – ne že by mu to vadilo – ale nakonec se přece jen objevily. To když se opět natahoval po jedné knížce v matčině knihovně a opět hrozilo, že na sebe něco shodí. To se ale nakonec nestalo, požadovaná kniha mu totiž naprosto nečekaně a bezpečně přistála v rukou. Událost zanechala Laurence zamlklého úžasem po celý den, z čehož byla zase užaslá Marcelline, protože takto svého syna snad ještě nezažila. Laurence oslavil jedenácté narozeniny, a proti všem očekáváním mu posléze přišel přijímací dopis z Bradavic.

Obrázek

Coming soon. Maybe. Maybe not.


Obrázek

Létání 9/10
Lektvary 6/10
Talent:
Kouzelné formule +1
Přeměňování +1
Létání +1
přemisťování

Naučené lektvary
Kouzelné rachejtle
Lektvar na čištění ran
Lektvar na léčení vředů
Posilující odvar
Doušek živé smrti
Lektvar proti strnulosti
Lektvar zapomnění
Uklidňující lektvar
Esence z třemdavy
Nápoj euforie
Nadouvací roztok
Postaršující lektvar
Životabudič
Uspávací lektvar

Naučená kouzla
Accio, Alohomora, Expecto Patronum (krkavec), Lumos/Nox, Wingardium Leviosa
KF
Abeo Cultivare
Aresto Momentum (+2)
Awinio Radix
Cantis
Colloportus
Deprimo
Diffindo
Finite Incantatem (+1)
Fumos
Geminio
Povzbuzující kouzlo (+2)
Pulírexo (+2)
Revelio
Silencio
Specialis Revelio
Ukaž mi cestu
Zateplovací kouzlo
P
Aparecium
Asius
Avis
Balit! (+1)
Bona Hasamentu
Colovaria (+1)
Crinus Muto
Duro
Ebublio
Engorgio
Entomorphis
Episkey
Evanesco (+2)
Geminio
Herbifors
Incarcifors
Lapifors
Multicorfors
Mustelfors
Orchideous (+2)
Polštářové kouzlo (+1)
Pouta na tebe
Pullus (+1)
Reducio
Rennervate (+2)
Reparifarge
Reparo (+1)
Snufflifors
OPČM
Bombarda
Cave Inimicum
Confundo (+2)
Defodio
Everte Stati
Expelliarmus (+2)
Impedimenta
Incendio (+1)
Koktací kletba
Mdloby na tebe
Mucus ad Nauseam (+1)
Periculo
Petrificus Totalus (+1)
Plantamitto
Protego (+2)
Relacio
Rictusempra
Riddikulus
Tarantallegra

Zkoušky:
NKÚ
Obrana proti černé magii - Vynikající
Kouzelné formule - Vynikající
Přeměňování - Vynikající
Lektvary - Vynikající
Bylinkářství - Vynikající
Astronomie - Vynikající
Péče o kouzelné tvory - Vynikající
Studium mudlů - Nad očekávání
Starověké runy - Nad očekávání
Dějiny čar a kouzel - Nad očekávání
OVCE
složil všechny na výbornou

Obrázek

- první výtisk Stroje času od H. G. Wellse (stáří je na něm znát, Laurence by ho ale stejně za novější nevyměnil)
- menší sbírka komiksů
- učebnice a školní pomůcky
- uniforma
- odznak s Bradavicemi z Přeměňování (po poklepání hůlkou se začnou měnit roční období)
- porcelánová figurka triceratopse z hodiny POKT
- hůlka: habrové dřevo, žíně testrála, dvanáct a půl palce, ohebná
- sova (výreček malý) jménem Weena
- Nimbus 1000 z druhé ruky
- bedna s cvičnými míči, tábor 1981
- dva slevové kupony do famfrpálových potřeb
- figurky týmu Applebyjských šípů

_________________
Obrázek

| +
Obrázek

I'll love you long after you're gone... ♪♫


Naposledy upravil Laurence Daviau dne pon 11. kvě 2015 12:48:25, celkově upraveno 1

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: DAVIAU, Laurence
 Příspěvek Napsal: čtv 01. led 2015 12:51:24 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 734
Obrázek
POVOLENO
DAVIAU, Laurence
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: DAVIAU, Laurence
 Příspěvek Napsal: sob 09. pro 2017 22:35:59 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led 2015 0:10:43
Příspěvky: 174
Aktualizace vzhledu (+ přehození faceclaimu, kdyby to náhodou někdo nepoznal) a povahy.

[25. 6. 2017] +2 body k létání za trénink a tréninkovou hodinu, zbytek bude doplněn jindy
[5. 8. 2017] přidán talent k létání za kvíz z loňského survivalu + aktualizován zbytek kouzel a lektvarů a tak
[9. 10. 2017] odměny z tábora - bod k létání, navýšeno aresto, zapsáno polštářové kouzlo, cvičné míče, dva slevové kupony, figurky
[9. 12. 2017] NKÚ edit:
- 100% úspěšnost u lumos/nox, wingardium leviosa, alohomora, expecto patronum, accio
- přemisťování
- 2. úroveň: Finite Incantatem, Balit!, Petrificus Totalus, Polštářové kouzlo
- 3. úroveň: Aresto Momentum, Pulírexo, Evanesco, Protego
- nově naučená: Diffindo, Fumos, Zateplovací kouzlo, Ukaž mi cestu, Koktací kletba, Impedimenta, Geminio, Entomorphis
- lektvary navýšeny na 5, nic nepřesunuto, naučen Uspávací lektvar a Esence z třemdavy
- za nepovinné: Orchideous (+), Rennervate (+), Povzbuzující kouzlo (+), Defodio

A pak jsem aktualizovala naučené věci po hodinách, takže něco už třeba sedět nebude. Plus přičten bod k létání z tréninkového létání s Andym.

[13. 1. 2018] Aktualizována kouzla z OPČM, nahozen vyšší ročník.

_________________
Obrázek

| +
Obrázek

I'll love you long after you're gone... ♪♫


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: DAVIAU, Laurence
 Příspěvek Napsal: pon 22. dub 2019 0:51:52 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led 2015 0:10:43
Příspěvky: 174
Aktualizoval jsem, aktualizujte taky!
Vyměněn header a doplněna rodinka. :3

_________________
Obrázek

| +
Obrázek

I'll love you long after you're gone... ♪♫


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz