Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MEADOW, Julia
 Příspěvek Napsal: čtv 01. led 2015 22:42:51 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led 2015 19:48:08
Příspěvky: 98

7. ROČNÍK | MRZIMOR
hůlka: růžové dřevo • žíně jednorožce • 9 a 3/4 palce • málo pružná

Obrázek
Během posledních let Julia přeci jen trochu dospěla, minimálně po vzhledové stránce ano. Dlouhé, zvlněné blond vlasy, velké uši, nosík s bambulkou a poněkud špičatější brada zůstaly, stejně jako vesele se lesknoucí velké zelené oči s dlouhými černými řasami a plné růžové rtíky. Obličej má také stále spíše kulatý než podlouhlý, a stále působí na pohled trochu dojmem štěněte, které byste nejraději vzali do náruče. Co se ale změnilo je ona díra mezi zuby, kterou si nedávno na truc rodičům Julča nechala prostě kouzly opravit, takže její bílé perličky teď už nemají žádnou chybu. Vlasy nosí obvykle rozpuštěné a při různých příležitostech si navykla jimi pohazovat. Jen pokud se má třeba hrabat v zemi nebo ví, že by jí nějak překážely, si lokny navykla stahovat do rozcuchaného, neumělého drdolu. Mladá žena už také není tak prťavá jako bývala, ačkoliv nevyrostla do nijak závratné výšky. Je prostě tak akorát, a to nejen zmiňovanou výškou, ale i váhou. Není ani příliš tlustá, ani extrémně hubená, a to i přesto, že Mrzimorské žranice si užívá stejně jako když jí bylo jedenáct. Co se Julince také vyvinulo, jsou jisté části těla, které mohou přitahovat pozornost k její pěkné postavě.
Postavu ostatně ráda zdůrazňuje přiléhavým oblečením, a ačkoliv jinak to není její nijak přehnaně oblíbená barva, nejraději obléká černou nebo tmavě šedou barvu. Má-li na sobě školní uniformu, ta je vždy perfektně upravená a čistá, stejně jako ostatně vždy Julinčino oblečení je. Na doplňky dívka moc nedá, snad proto že se bojí, že by je někde poztrácela, kdo ví, nicméně líčidla objevila úplně stejně jako skoro každá dívka v jejím věku. Nepoužívá je ale hojně, pouze si řasenkou zdůrazňuje už tak dlouhé a husté řasy, a opticky tak ještě zvětšuje letní louku svých zelených očí.
Nerada nosí (příliš) vysoké podpatky, a pokud už musí, tak se snaží vyhnout typickým 'jehlám', a šaty nebo sukně si už obléká taky spíš výjimečně. Zjistila totiž, že v kalhotech jí je prostě pohodlněji. A taky mají kapsy, což je rozhodně výhoda. Na nějakou přílišnou extravaganci si v oblékání nepotrpí. I tak ale záhadným způsobem vypadá jako takový ten prototyp 'blbé blondýnky' z vtipů, čemuž se sama je schopna zasmát a nijak si to nebere.

Obrázek
I když se někteří mohou podle vzhledu domnívat, že je Julinka hloupá, není tomu tak. A ačkoliv nijak neholduje čtení, rychle chápe většinu věcí, pokud ji ovšem zajímají. Má problém se učit věci, které jí hned ze začátku úplně nejdou nebo ji nebaví. Je to energická mladá žena, která se ráda vrhá do akce a nějaké to sezení a pročítání stohů knih není nic pro ni. Ve své mudlovské škole navštěvovala kurzy scénického tance a dramatický kroužek. Což nám může napovědět, že je to tak trochu herečka. Například umí na povel omdlít nebo se rozplakat, zvlášť pokud chce dosáhnout svého, a zjišťuje, že dokonce i teď, když povyrostla, se jí tyhle schopnosti vážně hodí. Jakožto nejmladší potomek je totiž trochu rozmazlená. Takový ten rodinný benjamínek, kterému všichni všechno odpustí. Pokud náhodou není po jejím hned, nemá problém buď různými intrikami si vydobýt svého, nebo jak už bylo zmíněno, použije herecký talent. Nemá problém navazovat nové kontakty a pokud se jí zdá, že je někde až moc ticho, prostě plácne první hloupost, co jí přijde na mysl, aby znovu rozproudila hovor. Myslí obvykle ale tak na miliardu věcí najednou, takže se někdy může opravdu zdát, že mluví z cesty. Ale to ona zase ne, když se nad tím, co vyslovila zamyslíte, určitě v tom všem najdete nějakou souvislost. Jen musíte prostě zkusit myslet jako ona. To znamená úplně pokrouceně a vlastně nelogicky. Zbožňuje zvířata, rostliny a obecně přírodu. Naopak je nepřítelkyní techniky. Umí ale perfektně postupovat podle návodu. Také se jí příčí konflikty a špatně snáší, když ji někdo nemá rád. Proto ostatně často prostě opakuje názory lidí kolem sebe, aniž by dala najevo ten vlastní, a stává se tak snadno ovladatelným cílem. Je to požitkářka - miluje jídlo a zábavu, a proto ostatně také nemá moc sebeovládání či zdrženlivosti, a špatně snáší, musí-li si něco odpírat. Je ale opravdu milá, přátelská a nápomocná, jak jen to jde, a srdíčko má na pravém místě. Kouzelníky rozhodně nedělí na mudlorozené a čistokrevné, jen prostě lidi dělí na boží a na idioty. Všechno prožívá silně a intenzivně, ale například zakoukání do osob opačného (i stejného) pohlaví je u ní obvykle stejně krátké jako intenzivní. Což nám napovídá, že je vlastně trošičku přelétavá. Ne že by si to uvědomovala. Když má člověka ráda, tak ho má prostě ráda, a tečka. Julinka je prostě tak trošku takový motýlek paradox.

Obrázek
Meadowovi bydlí v klasickém anglickém domku na předměstí Oxfordu. Za domem mají malou zahrádku se skleníkem, v němž se dívka ve volném čase ráda s maminkou zabere do pěstování všelijakých rostlin, bylin, a hlavně zeleniny. Rodina není nijak velká, ani samotou jedináčka však Julinka netrpí. Jelikož se narodila s velkým odstupem po sestrách, má už dívka docela staré rodiče, ale nikdy jí to nevadilo.
ADELAIDE MEADOW(*1927), Julinčina maminka, je prodavačkou v místním zelinářství. Je to žena rázné ruky i vystupování, ale nikdy není nefér. Na spolupracovnici ve skleníku neexistuje nikdo lepší. Jen je maličko posedlá zdravou výživou, čemuž nijak nepomáhá ani fakt, že dívčin otec, CARL MEADOW(*1925) je zubařem na klinice v centru města. Na rozdíl od matky je ale ve výchově značně benevolentní, dbá prakticky jen o to, aby se jeho dcery patřičně staraly o své zuby. Julinku má ze svých dcer nejraději a patřičně ji rozmazluje. EVE MEADOW(*1953), prostřední sestra Meadowová, je velice chytrá dívka, která vystudovala sociologii na Oxfordské univerzitě a nyní vyučuje na střední škole, zatímco si hledá nějaké lepší místo. Víceméně celé dny proleží v knihách a možná právě kvůli ní se jich Julča ani nedotkne, aby snad nebyla jako sestřina kopie. Dívky jsou si totiž neuvěřitelně podobné. Obě totiž zdědily maminčiny plavé vlasy a zelená kukadla. Nejstarší Julinčina sestra, MARIA REED(*1950) bydlí se svým mužem SIMONEM(*1948) a malým dárečkem MICHAELEM(*1974) v domě o několik ulic dál. Rodinka ale i tak často zavítá na návštěvu. Julča je má moc ráda.

Obrázek
Předherní historie | +
Julinka se narodila jako třetí dcera, kterou už nikdo nečekal, do docela harmonické rodiny. Byla takovým tím dárečkem, o který jste si neřekli, ale udělá vám největší radost, a protože i její sestry už byly velké, neměla nikdy problém s tím, že by se o ní neměl kdo starat, nebo že by si snad musela hrát sama. Sestry ji ve svém volném čase nejen hlídaly nebo si s ní hrály, ale dokonce ji učily spoustě věcí, které už samy znaly, takže v době nástupu do první třídy základní školy už Julinka
Obrázek
uměla plynule číst a zvládla trochu kostrbatě i psát. Ve škole si našla dívka nejlepší kamarádku Susan, s jejíž rodinou podnikala různé výlety, stejně jako Susan často někam jezdila s Meadowovými. Život si probíhal naprosto idylicky, jak tak už dětský život probíhat má, žádná větší dramata, žádné neštěstí. A pak se kolem malé Julinky začaly dít podivné věci, a klid šel, slušně řečeno do kapusty. Bývalo pak docela běžné, že pokud se Julča vztekala, praskaly skleničky na poličkách nebo třeba během pláče, když zjistila, že Susan se stěhuje do Londýna, vytopila koupelnu a rodiče nevěděli, co se to s jejich dítětem děje. Matka to samozřejmě řešila pomocí zaracha a podobných věcí, ačkoliv to jen těžko mohlo potlačit kouzelné schopnosti, které se v dítěti začaly probouzet. Julia byla prostě označená za divnou, za blázna, a začala chodit k psychiatrovi. Nic takového taky nepomáhalo a nakonec to došlo až k tomu, že když se malé blondýnce k tomu hnusnému chlapovi, co chce pořád malovat stromy a kolečka opravdu nechtělo, vzlétla vždycky sama od sebe až ke stropu, kde se držela do té doby, než jí rodiče slíbili, že s ní nikam nepůjdou. Jediné, co proti přílišným projevům kouzelné energie pomáhalo, byl pohyb a spousta zájmových kroužků. Julinka tak během krátké doby chodila na balet, klavír, judo, scénický tanec a do dramatického kroužku. A taky do jazykového kroužku. Všechno jí to bavilo, ale herectví ji asi chytilo nejvíc. I přes spoustu nových zájmů se ale kouzelné schopnosti projevovaly dál. Na sestřině svatbě před dvěma lety například navztekaně rozmázla svatební dort pouhou myšlenkou po celém stole. A asi tak ji také objevil úředník Ministerstva, který byl zjevně jedním z hostů na ženichově straně. Vzal si tehdy její rodiče stranou a všechno jim vysvětlil. Ti tomu samozřejmě nemohli prvně uvěřit, ale fakty mluvily proti přesvědčení. Ministerského úředníka od toho dne nikdo z nich neviděl, až teprve nedávno, kdy ten stejný muž doručil rodině dopis, zvoucí dívku ke studiu na škole čar a kouzel v Bradavicích, a vysvětlil jim, jak se dostat na Příčnou ulici, kde se seženou všechny předměty ze seznamu pomůcek. Julia byla vším tím samozřejmě fascinovaná, a tak rodiče přemluvila, aby jí skutečně do té divné čaroškoly nechali chodit.
Ještě před odjezdem do Bradavic potkala Julia na Příčné 'nefalšované kouzelnické děcko', čistokrevného synáčka Romea Jonathana Howellse, se kterým si hned padli do noty a vypadalo to, že z nich budou opravdu dobří kamarádi. No řekněte, co jiného je znakem nekonečného přátelství, nežli společné probírání možnosti létajících vysavačů nad kopečkem zmrzliny? Takže ano, Julča si hned ze začátku udělala kamaráda. A díky tomu se ostatně do Bradavic děvče těšilo ještě víc. Moudrý klobouk zařadil Julinku do Mrzimoru, a ona sama si myslí, že se do lepší koleje dostat nemohla, a to i přesto, že Romeo byl poslaný do Zmijozelu. Však ona si v Mrzimoru Julinka našla docela dost kamarádů i tak. A neviděla problém v tom se kamarádit i s někým z jiné koleje.
Problém totiž skutečně nebyl v kolejích, ale spíš v tom, že její rodiče nekouzlí. Julinka, která si pravděpodobně k malému Howellsovi začala pěstovat city i jiné než kamarádské, dostala studenou sprchu, když se k ní Romeo najednou začal chovat, jako by snad byla vzduch, nebo minimálně něco, co by ve stejné místnosti jako on opravdu mít nechtěl. Zranilo ji to, a hodně, a to i přes pozdější vysvětlení, že by se spolu neměli bavit, protože původ a bla, bla, bla.
Aby toho nebylo málo, doslechli se rodiče o tom, co se děje v dnešním světě s mudlorozenými kouzelníky, a rozhodli se, že raději vezmou Julii zpátky domů, a budou ji dál vychovávat jako by vůbec magii v sobě neměla. To ale Julča nehodlala připustit, a tak, ačkoliv jen teoreticky (protože doma přeci nezletilí nesmí kouzlit), studovala. Ano, ona, která nesnášela čtení, studovala magii, a snažila se rodiče přesvědčit, aby ji pustili zpět do školy. To se jí povedlo až po několika letech, hektolitrech slz a snad stovce hysterických záchvatů, a to tak, že ještě stihla zkoušky v šestém ročníku. Jak si při nich ale jako nyní těžký teoretik povede, to je ve hvězdách. Je však pravdou, že návrat do Bradavic, i když pravděpodobně jiných než je znala, pro ni byl jedním z nejlepších dnů za poslední léta...


Obrázek
• Julinka je alergická skoro na všechny druhy srsti a peří. Proto nikdy neměla žádné zvíře a pro jistotu denně užívá pilulky.
• Během mudlovské školy se učila rusky, takže víceméně něco rozumí, se sestavováním vět a hovorem má ale trochu problémy.
• Nedokáže vyčarovat Patrona.
• Její bubák nabývá podobu jí samotné, osamocené v temné ulici.
• Ještě stále jsou jejím nejoblíbenějším jídlem gumoví medvídci.
Obrázek
• Školní uniforma v barvách Mrzimoru
• Učebnice a pomůcky
• GUMÍDCI!


Obrázek
Lektvary 4
Létání 1
lektvary+1, přeměňování+1
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
KOUZLA:
100%
Accio
Alohomora
Lumos/Nox
Wingardium leviosa

Přeměňování:
Asius
Reparo
Duro
Colovaria
Snufflifors
Obrana:
Expelliarmus
Petrificus Totalus
Perikulo
Relashio
Protego
Tarantallegra
Rictusempra
Mucus ad Nauseam
Stupefy
Bombarda
Furnunculus
Repellentus
Formule:
Incendio
Aresto Momentum
Pulírexo
Lektvary:
Lektvar na léčení vředů
Lektvar zapomnění
Lektvar proti strnulosti
Nadouvací roztok
Splaskávací lektvar


Naposledy upravil Julia Meadow dne pon 19. bře 2018 16:19:40, celkově upraveno 20

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: MEADOW, Julia
 Příspěvek Napsal: pát 02. led 2015 12:14:47 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar
Kouzelník

Registrován: ned 20. říj 2013 20:48:54
Příspěvky: 127
Pro.

_________________
Obrázek
| +
Obrázek

Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: MEADOW, Julia
 Příspěvek Napsal: pát 02. led 2015 22:53:32 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 730
Obrázek
POVOLENO
MEADOW, Julia
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: MEADOW, Julia
 Příspěvek Napsal: sob 13. led 2018 12:53:26 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led 2015 19:48:08
Příspěvky: 98
staré | +
EDITACE KARTY
27.1.2015 - Přišla hůlka! Also odstraněn roztahující nápis z horní části karty.
1.4.2015 - Přehufflepuffováno, přidány nějaké obrázky, ročník a tak. Plus známé postavy, viz níže
30.4.2015 - bodík z létání, kouzla z Přeměnka s Finlaym (Asius, Reparo, Duro, Snufflifors, Colovaria)
20.5.2015 - kouzla z OPČM s Keilanem (Expelliarmus, Petrificus Totalus, Relashio, Perikulo)...som zapomněla...
22.5.2015 - nahozeni medvídci do Zajímavostí.
30.9.2015 - nový obrázek v kartě, zvýšen ročník, předělán žebříček známých postav.

7.1.2018 - megapřekop, přepsaná povaha & vzhled, doplněná historie a vysvětlení díry, grafická překopávka (with interaktivní header XD)
13.1.2018 - dopřekopáváno, přidaná kouzla z OPČM (ačkoliv fakt nevím co si Julča za ležení a zásah Romea zaslouží LOL)

Obrázek

Julinka se teprve nedávno vrátila zpět do kouzelnického světa, takže vlastně vůbec netuší, kdo a jak na ni zapomněl nebo nezapomněl, ale samozřejmě má sama svoje názory. Které (dost možná) časem poněkud pozmění...
Archiv starého smýšlení o postavách | +
STARÝ ŽEBŘÍČEK ZNÁMÝCH POSTAV

Aww! ♥

Romeo Jonathan Howells
Alexander Faust
William Faust
Ňááh!

Dante Foglionni
Gwendolen Alwull
Larten Fawbert

Preston Powell
Flann O'Fearraigh
Hmm.

Peter Powell
Darya Udinov

Ren Scrivers
Isaac Woodheart
Bleh.

Agrippina Olšenko

_________________
Obrázek
| +
FOOD IS LOVE, FOOD IS LIFE.
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek Obrázek
ObrázekObrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz