Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: KING, James Theobald
 Příspěvek Napsal: ned 04. led 2015 2:04:41 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. led 2015 1:20:04
Příspěvky: 87
Obrázek

NAROZEN
20. března 1960
VYSTUDOVAL
Bradavice, Havraspár
(1971-1978)
KREVNÍ STATUS
čistokrevný
ZAMĚSTNÁNÍ
profesor Kouzelných formulí
Archiv Ministerstva kouzel


HŮLKA
habrové dřevo | blána z dračího srdce | 12 a ½ palce | nepoddajná

Obrázek
Ač příjmením King, vzhledově (a kolejově) dědil James spíše po matce. Temně hnědé, spíše skoro černé vlasy ale na rozdíl od Adiny nemá zvlněné, nýbrž pevné a rovné. Zvláštní péči jim ale nevěnuje, ráno si je pouze zlehka pročísne. Nebo se na to vykašle a chodí s lehce rozcuchaným hárem, což je asi tak jediná rebelská věc, kterou byste na něm našli, nejen z hlediska vzhledu. Pod obočím stejné barvy jako vlasy se nachází pár oříškově hnědých očí. Říká se, že oči jsou oknem do duše a u Jamese to platí stoprocentně, člověk vždycky pozná, jakou má náladu, když už ne podle toho, jak se tváří, podle očí to odhadne vždy. Nejčastěji se v nich zračí spíše zamyšlený pohled, kterým James pečlivě hodnotí všechny kolem sebe, jsou ale samozřejmě i chvíle, kdy se oříškově hnědá rozjasní v dobré náladě nebo naopak potemní, pokud se James dostane do situace, která mu není příjemná. Nos se snad žádnou zvláštností nevyznačuje a tak už zbývá popsat jen ústa. Ta jsou spíše menší a většinu času sevřená v nicneříkajícím výrazu. Vidět úzké rty zvlněné do úsměvu je tedy vzácné, což ale neznamená, že by to James neuměl. Jen to nepotřebuje činit přehnaně, v dobré a příjemné společnosti se usmívá i rád. Co se týče doplňků a zvláštních znamení, tady to bude asi krátké. Ničím takovým James neoplývá, žádné jizvy byste na něm nenašli, žádné zvláštně tvarované pihy a jediný doplněk, který byste na něm mohli spatřit, jsou velmi luxusní náramkové hodinky. Ty někdy vymění za velmi staré kapesní, ale vzhledem k tomu, že se jedná o ceněné dědictví od pradědečka z matčiny strany, bere si je pouze při formálních a speciálních příležitostech. Oblečení volí James nejraději kouzelnické, mudlovské módě nikdy zcela neporozuměl.
fc: Shiloh Fernandez

Obrázek
Jamesův přístup a chování by se dalo označit za rezervované. Za extroverta se nepovažuje, ale typickým introvertním Havraspárem také nikdy nebyl. Nemá problémy mluvit na veřejnosti a za svými názory – pokud je projeví – si pevně stojí, což ale neznamená, že by si je nedal vymluvit, pokud by se ukázaly býti nesprávnými. James umí uznat chybu a netrvá tvrdohlavě na své pravdě, i kdyby to pravda nebyla, je rozumný. Je inteligentní a sečtělý, což ve zkratce znamená, že se vyjadřuje kultivovaně a zdvořile, jak k tomu byl ostatně i vychováván. Není to ale tak, že by měl potřebu dávat najevo svou inteligenční převahu, nevytahuje se a nepotřebuje si dokázat, že je lepší než někdo další. Přátel má pouze pár a není to proto, že by se choval věčně nepřátelsky. On si zkrátka jen pečlivě vybírá ty, kteří mu za to stojí a kterým má cenu se nějak více otevřít. Konverzovat ale zvládne s kýmkoliv, pokud je o čem hovořit, nesmyslným tlacháním o počasí a o ničem tak trochu pohrdá. Není chladný, jen je potřeba ho lépe poznat, což může chvíli trvat. Za ty, které má rád, se dokáže postavit a vyjádřit jim podporu, ale jinak nemá potřebu kohokoliv bránit, ať si každý své problémy vyřeší sám. On by za prvé stejně neznal podklady k takovému chování a za druhé zastává názor ‚silnější přežije‘, člověk se buď umí bránit sám, nebo má prostě smůlu. Má rád klid a ticho a velmi rád se probírá starými svazky, nejlépe takovými, na které nikdo léta nesáhl. Po škole by se docela rád ubíral cestou k práci v archivech.

Obrázek
○ Má hrůzu z létání, ale nikdy by to nedal najevo.
○ Mladší sestra ho často oslovuje zkráceninou druhého jména, Tibby. James to nesnáší.
○ Umí dosti obstojně malovat, svůj talent ale upírá maximálně pouze k vlastním ilustracím některých oblíbených knih.
○ Při zkoušce z Obrany proti černé magii vyšlo najevo, že jeho bubákem je Ariana.


Obrázek
James pochází z čistokrevně čistokrevného svazku Heralda Kinga a Adiny Hayes. Brali se ale kupodivu z lásky, navzdory tomu, že rod Hayesových se nepovažuje za příliš vlivný. Pořád jsou ale čistokrevní, na čemž záleželo nejvíc, když bylo nejmladšímu z bratrů Kingových uděleno povolení ke sňatku.
| +
Herald Adair King (*1930), pracovník Ministerstva na Oddělení prosazování magického práva, nejmladší sourozenec Geralda Claudiuse a Wulfrica Garretha. Vystudoval ve Zmijozelu, přesto je to ale poměrně dobrý a milý člověk, který na svou manželku s dětmi nedá dopustit. Snaží se s nimi být tak často, jak to jen jde, ale práce je práce a Herald je pečlivý člověk, který nedopustí jedinou chybičku.
Adina Louise King (née Hayes, *1931), ceněná lékouzelnice v Mungově nemocnici, starší bratr Alastair Raymond Hayes. Vystudovala v Havraspáru, je to klidná a trpělivá žena, obětavá a milující. To ale neznamená, že by si nedokázala zjednat pořádek, naopak.
Elizabeth Margareth King (*1950 - †1956), první dcera manželů, malý modrooký blonďatý andílek, který dělal radost snad úplně všem. Šikovná holčička, jejíž život byl bohužel předčasně ukončen nezjištěnou nemocí, na kterou byla veškerá kouzla krátká.
Anna-Maria Elspeth Tinkerbell (née King, *1961), blondýnka s ocelově modrýma očima, která vystudovala ve Zmijozelu. Je mnohem prohnanější a ačkoliv učení jí dělá problémy zhruba tak velké jako Jamesovi, úkoly ji nebaví a považuje je za něco podřadného, co je vhodné pouze pro její poskoky. S bratrem tohle vzdala dávno, ví, že u něj s ničím takovým neuspěje. Po ukončení školy se provdala za Lavinia Tinkerbella, současného ministra kouzel, a James je popravdě rád, že se s ní už nemusí vídat tak často. (odkaz na kartu)
Everett Charley King (*1965), rodinný benjamínek, který byl zařazen do Zmijozelu. Vzhledově se podobá spíše Jamesovi, zatímco povahově se blíží Anně-Marii.

VLASTNÍ RODINA
Brittany Knight (*1960, odkaz na kartu) Obrázek
James byl poměrně smířen s tím, že mu po zbytek života bude dělat společnost Ariana, ale stačilo jedno zakutálené jablko a bylo jasné, že tomu tak nebude. Dobře, to byla trochu nadsázka, protože i přes několikero návštěv kavárny James dlouho považoval Brittany jen za dobrou přítelkyni, resp. by asi byl rád i za něco více, ale vzhledem k jeho původu to v sobě moc pravděpodobnosti neneslo. Jenže na vánočním ministerském večírku měli moc dobrý punč... A zbytek už si každý domyslí. James Brittany zbožňuje tak, jako ještě nikoho jiného, a v současné chvíli si nedokáže představit, že měl někdy život nalajnovaný úplně jinak.
Mary a Francis Kingovi (*srpen 1979)
Na vánočním večírku se rozdávalo plno dárků, ale tyhle dva dárečky byly asi nejméně očekávané a také Jamesovi nejvíc nejvíc zavařily. Zodpovědnosti se ale nezřekl, to ho snad ani nenapadlo, ale rozhodně tahle událost dala do chodu několik věcí, které by se jinak nestaly.
Jsou to dva malé uzlíčky, relativně klidné (s povahou rodičů ale asi nešlo očekávat nic jiného) a ačkoliv tomu James ještě pořád nemůže chvílemi uvěřit, ani za nic by se jich nevzdal.


Obrázek
Poté, co Adina ztratila svou první holčičku, kvůli prodělanému stresu dlouho nemohla znovu otěhotnět a ačkoliv si to usilovně přála – v čemž byl možná ten háček – podařilo se to až za pár let, kdy se ke konci března 1960 narodil James. Ačkoliv chlapec v nedostatku nevyrůstal a v podstatě si nemohl na nic stěžovat, oproti všem předpokladům se z něj nestalo rozmazlené princátko. Jakkoliv totiž jsou oba rodiče milující, stejným způsobem si dokážou zařídit respekt a úctu a nikdy by nedovolili, aby jim děti začaly skákat po hlavě. James byl ale docela klidné dítě, na rozdíl od jeho o rok mladší sestry, která mu nedala pokoje, a tak se před ní často schovával do rodinné knihovny, která se rychle stala jeho nejoblíbenějším místem, poněvadž tam to Annu-Marii vůbec nebavilo, knížky, pff. To James tam klidně trávil hodiny a vůbec nejraději měl knihy, které se zabývaly historií, případně rodinnými rodokmeny, v nejlepším případě těmi, které byly doplněny o medailonky různých rodinných příslušníků a nádherně iluminovány. Kouzelnické schopnosti u Jamese se projevily celkem brzy, což znamenalo, že o jedenáctých narozeninách obdržel svůj dopis z Bradavické školy čar a kouzel. Cestu Bradavickým expresem absolvoval bez karambolů, aby byl později večer zařazený do matčiny koleje – Havraspáru. Moudrému klobouku rozhodnutí ale trochu trvalo, chvíli se přikláněl i ke Zmijozelu, ale nakonec zjevně dospěl k názoru, že v modré koleji bude moct James lépe uplatnit svou pomalu vzrůstající vášeň. A on byl v Havraspáru opravdu spokojený, možná si nikdy nenašel tolik přátel jako někteří extrovertní jedinci, ale určitě se nedá říct, že by mu to někdy vadilo. S učením nikdy neměl problémy, paměť má více než dobrou, a tak nebylo divu, že jeho školní výsledky bývaly málokdy jiné než Vynikající. A pokud snad náhodou dostal horší známku, celkem rychle se ji snažil napravit, ačkoliv věděl, že z jednoho jediného poklesku by se svět nezbořil, každopádně on si pro svůj lepší pocit musel dokázat, že se jednalo jen o kratičké selhání. Zkouškami NKÚ prošel James bez sebemenších problémů, a i když nepochybuje o tom, že stejný úspěch zopakuje i u zkoušek OVCE, nebrání mu to v tom, aby se na ně pečlivě nepřipravoval už teď.
Herní historie:
Být čistokrevný s sebou nese určité povinnosti, a tak není divu, že byl James před šestým ročníkem zasnouben a to s nikým jiným než s Arianou Harringtonovou. Nebyla to dívka, kterou by si on sám vybral, ale dohodl to Jamesův otec ze staré známosti, a James nebyl někdo, kdo by se bezdůvodně postavil proti slovu rodičů. I když z toho neměl až takovou radost, nebránilo mu to v tom, aby se nesnažil s Arianou vycházet, zatímco ona jeho snahy bez výjimky mařila a odmítala veškeré pokusy byť alespoň o přátelství. Nakonec se situace obrátila a James Arianě už nepřipadal jako tak špatná možnost. Jenže tou dobou mladý pan King ze své snoubenky nabíral pomalu hrůzu a vyvrcholilo to zjištěním na zkoušce z Obrany proti černé magii, že se jeho bubák mění do Arianiny podoby. Yay.
Ačkoliv byl James tedy po NKÚ odhodlaný svůj úspěch zopakovat, nakonec se mu zkoušky OVCE nevyvedly tak, jak by rád. Ještě štěstí, že mu to nijak nezabránilo v zisku místa v ministerském archivu, kde si to naprosto zamiloval.
Když James jednou mířil za otcem, potkal s jeho asistentkou, Brittany Knightovou. A ačkoliv přehnaně upovídaní lidé jdou mimo něj, slečna Knightová si ho nějakým způsobem dokázala získat a James zjišťoval, že se v její společnosti cítí dobře a bez svých obvyklých rezervovaných zábran. V něčem víc mu bránily jeho závazky, tedy alespoň si to myslel. Nakonec ale stačil jeden vánoční večírek, aby se mu převrátil život naruby.
Zjištění následků ho sice stálo několik probděných nocí, dohadů s rodiči a dobrovolně opuštěné místo na ministerstvu, ale pravda je, že se teď James cítí mnohem šťastnější, než byl kdy dřív. Herald i Adina se na tuhle událost netvářili zrovna nadšeně, ale protože oni sami se brali z lásky, nakonec byla jejich reakce vstřícnější než James očekával. Nicméně i když mu odsouhlasili zrušení zásnub s Arianou a pomohli mu zařídit bydlení, o tom, že by Brittany nesla příjmení Kingová, nechtějí ani jeden slyšet. A James zatím nemá odvahu se od své rodiny kompletně odtrhnout, protože si ani není jistý, co všechno by to vyvolalo, a on nemá zájem o to, aby Brittany s dětmi nějak ohrozil.
Zatím dal pro jistotu sbohem místu na ministerstvu, a protože se už nemusel bát toho, že by tam potkal Arianu nebo sestru, vrátil se do Bradavic jako profesor Kouzelných formulí.


Obrázek

Lektvary 8 | Létání 1 | Kouzelné formule +2 | Lektvary +1 | přemisťování

Kouzla 100%
Accio | Alohomora | Expecto Patronum (výr velký) | Lumos/Nox | Wingardium Leviosa

Lektvary
Bezesný spánek
Doušek živé smrti
Esence z třemdavy
Lektvar na čištění ran
Lektvar neviditelnosti
Lektvar proti kašli
Matoucí utrejch
Mnoholičný lektvar
Nápoj Euforie
Pohodový odvar
Posilující odvar
Protijed na běž. jedy
Uklidňující lektvar
Uspávací lektvar
III. úroveň
Aguamenti
Awinio Radix
Bona Hasamentu
Dolévací kouzlo
Expelliarmus
Mdloby na tebe
Povzbuzující kouzlo
Protego (Maxima)
Rennervate
Reparo
Silencio
Ševelissimo
Voluma Tesamentum
Zateplovací kouzlo
II. úroveň
Abeo Cultivate
Anapneo
Brachium Enmendo
Cave Inimicum
Cistem Aperio
Colloportus
Episkey
Epoximise
Illegibilus
Kletba sulcových prstů
Melofors
Obliviate
Specialis Revelio
I. úroveň
Balit!
Calvorio
Confundo
Evanesco
Expulso
Geminio
Incarcerous
Koktací kletba
Orchideous
Piertotum Locomotor
Piscifors
Portus
Pulírexo
Repellentus


z k o u š k y
| +
NKÚ
Astronomie - Nad očekávání
Bylinkářství - Vynikající
Dějiny čar a kouzel - Vynikající
Kouzelné formule - Vynikající
Lektvary - Vynikající
Obrana proti černé magii - Nad očekávání
Péče o kouzelné tvory - Přijatelné
Přeměňování - Nad očekávání
Starodávné runy - Vynikající
Věštění - Přijatelné
OVCE
Astronomie - Vynikající
Bylinkářství - Vynikající
Dějiny čar a kouzel - Nad očekávání
Lektvary - Vynikající
Kouzelné formule - Vynikající
Obrana proti černé magii - Nad očekávání
Přeměňování - Přijatelné


Obrázek
Ariana Harrington
Bývalá snoubenka, která mu byla vnucena na začátku šestého ročníku, a vzhledem k tomu, že je James takový, jaký je, vzal příkaz s klidem a nepřemýšlel o tom, že by zasnoubení zrušil, ačkoliv ho dívka žádným způsobem neoslnila. Jejich vzájemný vztah se pohybuje na bodu mrazu, a to nikoliv na Celsiově stupnici. James postupně své snahy alespoň o přátelství vzdal a při zkouškách OVCE dokonce vyšlo najevo, že je Ariana jeho bubákem, což ho zanechalo poněkud... traumatizovaného.

_________________
Obrázek
| +
Obrázek


Naposledy upravil James T. King dne úte 01. bře 2016 19:58:45, celkově upraveno 3

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: KING, James Theobald
 Příspěvek Napsal: sob 10. led 2015 9:40:54 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
KING, James T.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: KING, James Theobald
 Příspěvek Napsal: úte 01. bře 2016 19:59:25 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. led 2015 1:20:04
Příspěvky: 87
OVCEdit:
- talentový bod ke KF
- dva body k Lektvarům
- lektvary: Lektvar na čištění ran, Mnoholičný lektvar, Protijed na běžné jedy, Uspávací lektvar
- na 3. úroveň: Awinio Radix, Dolévací kouzlo, Mdloby na tebe, Protego Maxima, Reparo, Ševelissimo, Voluma Tesamentum
- na 2. úroveň: Anapneo, Brachium Enmendo, Cistem Aperio, Colloportus, Epoximise, Obliviate, Specialis Revelio
- na 1. úroveň: Balit!, Calvorio, Evanesco, Geminio, Incarcerous, Koktací kletba, Orchideous, Pulírexo

_________________
Obrázek
| +
Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz