Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CRANE, Sky
 Příspěvek Napsal: pon 02. úno 2015 19:13:58 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2015 19:05:30
Příspěvky: 195
Obrázek

NEBELVÍR V. ROČNÍK 1.4.1966 SKOT NEČISTOKREVNÝ

Tvá hůlka byla vyrobena z akátového dřeva a jádro tvoří pero ptáka fénixe.
Je dlouhá 11 a tři čtvrtě palce a je pružná.
Užívej ji dobře. G. Ollivander.


___________________________________________________________________________


VZHLED
„Ses nechal natáhnout? Loni si mi byl sotva po pas!“

Ačkoliv dřív měl Sky docela problém dosáhnout na vyšší patra poliček s ingrediencemi do lektvarů, za poslední prázdniny (léto 1981) se docela vytáhl a srovnal se s běžným průměrem, nicméně to zřejmě nebude konec jeho růstu, protože mu s každým měsícem zase nějaký ten centimetr naskakuje. Strašně ho to štve, ale aspoň už mu nikdo nemůže nic schovávat na výše položená místa. I když je Skyův apetit srovnatelný s apetitem těhotné trollice, na mladíkova žebra by se pomalu dalo hrát jako na xylofon. Nikde ani špíček, ale nějaký ten sval by se tam díky tréninkům famfrpálu najít dal a ne jeden. Tělesnou konstitucí tak připomíná takové ty hvězdy amerického fotbalu ze střední, ale naštěstí má mozek.
Kratší vlasy světle hnědé barvy mu na sluníčku často světlají do medových odstínů s proužky slámově žlutých pramínků, a kdyby ho po ránu matka neodchytila a neučesala, pobíhal by až do večera s vrabčím hnízdem na hlavě, aniž by ho to nějak víc trápilo. V modrozelených očích se Skyovi často prohání nezbedné jiskřičky a rty mu zdobí šibalský úsměv, ale není výjimkou, že se dokáže tvářit i jako nevinný andílek, kterému by byla odpuštěna i potopa světa. Sky dovedl k dokonalosti pohled opuštěného štěněte i ďábelského zmetka.
Ve skříni má Sky kromě ultranepořádku taky nějaké to oblečení tvořené především jednobarevnými tričky, které vypadají, jakoby je zdědil po starším bratrovi, seprané džíny a vytahané mikiny, u kterých si často ohrnuje rukávy. A taky má šálu Woollongonských válečníků, kterou vyměnil na nějakém famfrpálovém zápase za balíček Bertíkových fazolek a rozbitý všechnohled.

fc: Drew van Acker


POVAHA
„Sky? Ten to nebyl, to je zlatíčko!“

Sky zůstal věrný chaosu i co se jeho charakteru týče, takže se od něj dá očekávat téměř cokoliv. Jako každé dospívající mládě je i on zvídavý jako obtížný hmyz a stejně tak dotěrný, pokud něco chce. V takovém případě rodičům a starším sourozencům doslova leze po hlavě, než dosáhne svého, ať už psíma očima, tvrdohlavou neústupností nebo... vydíráním. Jakoby si pořád nemohl vybrat, jestli chce být ten hodný kluk, který to vždycky odskáče, nebo ten prevít, kterému nakonec všechno projde. Oboje má svoje výhody a Sky si to moc dobře uvědomuje. Co se mu ale rozhodně nedá upřít, je jistá zlomyslnost a vyčůranost, s níž řeší své průšvihy, které obratně připíše na vrub někomu jinému, kdo to sice neudělal, ale proč by z toho někdo podezříval zrovna Skye, když se mu ta nevinnost odráží v očích, a v podstatě má srdce na dlani. Lhaní mu nedělá sebemenší potíže, i když před matkou si to nikdy nedovolí, jenže u té si je jistý, že mu to po nešťastném pohledu a několika falešných slzičkách sama odpustí, ať už provedl cokoliv.

Obrázek

Když se ho jedna z tetiček o jeho pátých narozeninách zeptala, čím by chtěl být, až bude velký, odvětil, že drakem. Na otázku „proč drakem“ obratem vysvětlil, že by pak mohl sežrat lidi, které nemá rád, a přiložil otázku, jestli je teta alergická na nějaké koření.
Sbírá mudlovské modely letadýlek, které mu otec nadšeně pořizuje, a občas je s ním i sestavuje.
Fandí Tutshillským tornádům a Woollongongským válečníkům, ačkoliv netuší, co je ten druhý tým vlastně zač.
O banán by se klidně popral. Jednou se pokoušel vypěstovat banánovník v květináči, ale sežrala mu ho sestřina sova. Bohužel mu nikdo nedovolil, aby ji z pomsty sežral taky.
Je členem punkové kapely Expecto Punkeros, kde hraje na ukulele.
Od školního roku 79/80 je chytačem nebelvírského famfrpálového týmu.
V listopadu 1979 se po jedné hodině OPČM v prázdné učebně poprvé líbal s holkou - s Jasmine.
Hulí trávu, kouří a pije. Nicméně sexuálně nežije.
Když se dozvěděl, že Iggy spal s Jasmine, přestal s Jasmine mluvit. Iggyho vzal na milost, protože je to nejlepší kamarád, ale stejně ohledně toho není hepy jak dva grepy.
Od března 1981 do prosince 1981 chodil s Angie. Ale nic zásadního s ní za tu dobu neměl.

RODINA
„Kolik máme dětí? Osm? Tolik? A jsi si jistá?“

Bennet Crane
23. 3. 1927, Nebelvír
Úřad pro absurdní patenty (vedoucí), trochu vynálezce

Bennet pochází z rodiny tradičních, ale naprosto nečistokrevných kouzelníků, jejichž počátky v Craneovic rodu se datují do počátků osmnáctého století. Bennet se na první pohled jeví jako nerudný muž ve středních letech, ovšem jen do té doby, než otevře pusu. Pak poznáte, že zapšklý není ani náhodou, naopak je to nadšenec do všeho mudlovského a hlavně nových a bláznivých kouzel. Nejenže je vedoucím na Úřadu pro absurdní patenty, sám má některé absurdní vynálezy na svědomí. Doma je to milující otec, který občas nemá přehled o tom, kolik dětí vlastně má, a nemluvě o tom, jaká jsou jejich jména či pohlaví. Ale když může, splní jim každé přání, a vlastně by tak velkou rodinu za žádnou menší neměnil.

Eleanor Crane
17. 1. 1933, Mrzimor
Zkušební středisko přemisťování (instruktorka, nyní už jen občasná výpomoc)

Rodiče Eleanor byli oba mudlovští kouzelníci, v jejichž minulosti by se možná sem tam nějaké magické geny našly, ale museli bychom hodně hrabat v rodokmenu. Kdybychom chvíli pozorovali Eleanor s Bennetem, nebylo by pochyb o tom, že z těch dvou je právě Eleanor ta, která vede pevnou rukou celou domácnost a na rozdíl od svého manžela je o něco vážnější a respekt si dovede vydobýt mnohem snadněji. Snad i proto by si žádné z jejích dětí nedovolilo o něčem zalhat, jako to často zkouší právě na Benneta, který by jim povolil cokoliv. Momentálně je víceméně ženou v domácnosti a uvažuje o tom, že s prací na Ministerstvu definitivně skončí, poněvadž nesouhlasí s tím, co se všechno děje.

Tyrian Crane
5. 6. 1952, Nebelvír
bystrozor

Nejstarší syn, který se svému otci podobá více, než je zdrávo. Jako první ze sourozenců zdědil otcovu kolej a také jeho lásku k často nesmyslným přístrojům. Dříve hrával divadlo, a i když ho doposud miluje, teď už na to čas nemá. Za všech okolní čestný a lež mu jde z pusy jen horko těžko. Odvážný, ani trochu horkokrevný, nejprve si potřebuje věci řádně promyslet a nějakému nebezpečí by jen tak na špek neskočil. Občas působí, jako by pocházel z jiného století, chová se rytířsky a ke všem slečnám s naprostou úctou. Zatím si ale žel žádná nedokázala získat jeho srdce, nicméně Tyrianovi to nepřekáží, raději se totiž soustředí na svou práci. Bystrozorství ho baví a kdyby si mohl znovu vybrat svoje životní poslání, sáhl by znovu po tom. Ačkoliv poslední dobou jdou podle něj původní bystrozorské principy do háje.
FC: Tom Mison
Ivory Crane
28. 7. 1956, Zmijozel
magizooložka

Dívka, která se ve Zmijozelu ocitla snad jen díky svým ambicím, jinak by ji leckdo zařadil do Mrzimoru. Ivory je přívětivá, ráda se usmívá a ještě raději se stará o zvířata, k čemuž lnula už odmala a bylo jí naprosto jasné, čím chce být, až dostuduje, ať už by to mělo být v mudlovském světě nebo kouzelnickém. U Ivory se až do poslední chvíle příliš netušilo, jestli vůbec nějaké kouzelnické schopnosti má, ale nakonec se přece jen projevily. Každopádně se ve Zmijozelu neměla tak úplně nejhůře a po složení OVCE se stala magizooložkou fušující do všech zvířecích odvětví, nejvíc se ale přece jen specializuje na vzácná zvířata, kterých je třeba na světě jen poslední pár kusů.
FC: Amy Manson
Amber Crane
3. 10. 1958, Zmijozel
diplomatka na MK

Amber se do hadí koleje hodila už o něco více než její starší sestra. Podobá se spíše na matku – ne vzhledově, v tom je více po otci – chová se vážně a se stejnou snadností si dokáže získat respekt. Někdy se možná chová až moc tvrdě a co chce, to dříve či později získá. A vzhledem k tomu, že občas působí jako porcelánová panenka, jíž by každý nejraději snesl modré z nebe, jen aby jí udělal radost, tak se jí to docela daří. Amber každopádně není zlá, jen neumí příliš dobře projevovat pocity a rozhodně se jen tak nechová přátelsky k někomu, kdo není součástí její rodiny. Občas bývá nešikovná a schopná zakopnout na rovném povrchu. Má velký talent na jazyky, a i to je důvod, proč po škole zamířila na Ministerstvo kouzel, konkrétně Odbor mezinárodní kouzelnické spolupráce.
FC: Sarah Gadon
> odkaz na kartu

Scarlet Crane
23. 11. 1959, Nebelvír
magiarcheoložka, úča lol
odkaz na kartu

Scarlet vystihují její pihy a zase pihy, pak taky jistá tvrdohlavost a přelétavost od jedné záliby k druhé. S oblibou si přivlastňuje rodinnou Vespu, kterou by Sky rád přestavěl na letadlo, kdyby k tomu dostal příležitost, ale Scarlet by mi asi dřív přerazila ruce, než aby mu dovolila na motocykl sáhnout. Je poměrně pomstychtivá, umí se prát a baví ji famfrpál.
Chodí s Atticem Tremlettem a to tak intenzivně, že se jim z toho narodila dcera Esther.
FC: Freya Mavor
> odkaz na kartu

Rose Crane
15. 5. 1962, Havraspár

O pár minut mladší dvojče, přesto se ale zdá, že na rozdíl od Ruby jako by shrábla veškerou inteligenci a tichost. Rose je milé děvčátko, blonďatý andílek, který by ani mouše neublížil. Popravdě je nejspokojenější, když si může o samotě číst v knihovně a nikdo ji nevyrušuje. Což ale neznamená, že by byla rozmrzelá či naštvaná, pokud by ji někdo otravoval, naopak. Ráda pomůže, když se ten někdo slušně zeptá a patří k té sortě lidí, kteří klidně nechají někomu obětavě opsat svůj úkol. Zatím ještě nemá nejmenší tušení, co by chtěla po škole dělat.

Ruby Crane
15. 5. 1962, Nebelvír

Jak bylo zmíněno výše, ačkoliv jsou vzhledově navlas stejné, povahově by se snad Ruby od Rose nemohla lišit více. Nedá se říct, že by byla úplně hloupá – i když zrovna v tomhle se podobá právě Scarlet – ale nerada se zdržuje přemýšlením a většinou dělá to, co ji napadne jako první, ať už jsou důsledky jakékoliv. Věčně se směje, mračit se asi ani neumí, v hodinách bývá ta nejhlasitější a také většinou ta, která jako první dostane školní trest. Jako malá se chtěla stát pirátkou, teď se spokojila s cestovatelkou.

Ebony Crane
29. 2. 1972

Nejmladší Craneová a také už poslední. Opět trochu nečekaný dáreček, dokazující akorát jen to, že ani po tolika dlouhých letech láska mezi Eleanor a Bennetem nevyhasla. Navzdory svému jménu je Ebony z celého klanu Craneů nejblonďatější, ačkoliv jí lehounce začínají vlasy tmavnout, nicméně úplně tmavé samozřejmě nebudou nikdy. Tak trochu rozmazlovaný benjamínek, kterému stačí udělat smutné oči a dostane se mu čehokoliv, co si zamane. Teprve oslavila čtyři roky, ale stejně je panovačná až hrůza.


HISTORIE
„Ten kluk zase někde lítá!“

Sky se narodil do většinového babince, takže nebylo divu, když se postupem času pověsil za zadek staršímu bratrovi a otci, ke kterým už od malička vzhlížel. Věkový rozdíl byl ale na jeho vztahu k Tyrianovi docela znát, takže malý Sky svého pubertálního bratra v té době spíše otravoval než cokoliv jiného. Jeho hřištěm se tak stal svět imaginárních kamarádů a často trávil volné chvíle tím, že prostě koukal k nebi, a představoval si, jaké by to bylo létat. Panenky ho nebavily, takže sedánky se sestřičkami u čajových dýchánků s prázdnými hrníčky pro něj byly ztrátou času, zatímco otcovo království ho fascinovalo. A nejvíc ho fascinovalo to létání, o které se po měsících odhodlávání nakonec i pokusil skokem ze střechy do navršených peřin celé rodiny, což skončilo pobytem u Svatého Munga, kde prskal Kostirost na všechny strany. Ani zlomená ruka mu ale nezabránila v tom, aby o létání snil dál. Někdy v té době si usmyslel, že si kromě malých modelů letadýlek vyrobí i funkční letadlo v životní velikosti, ale zatím se nedostal k tomu, aby svůj plán uskutečnil, což je možná dobře. Dlouho nebylo po Skyových kouzelnických schopnostech ani památky, ale při denním snění o vzdušné akrobacii, se Skyovi povedlo nechat vzlétnout jeden z jeho modelů, který si vystřihl v obýváku pár vývrtek, než se tragicky zřítil k zemi. Teď už jen, aby mu o jedenáctinách přišel ten očekávaný dopis. A nakonec přišel.SCHOPNOSTI

Talent
Létání +3
Lektvary +1
Lektvary 4/10
Létání 10/10 edit 17.12.2017 - +1 závody
...speciálně neschopný...


Kouzla

Formule
wingardium leviosa
flipendo
lumos/nox
incendio
aresto momentum II.
finite incantatem II.
ukaž mi cestu
aqua eructo
carpe retractum
locomotor
locomotor mortis
descendo
Přeměňování
reparo
colovaria
asius
snufflifors
avis
glisseo
orchideous
balit!
reducio
draconifors
quietus
sonorus
Obrana
protego III.
expelliarmus II.
relashio
petrificus totalus
klopýtací kletba
rictusempra
everte stati
immobilus
glacius
riddikulus
expecto patronum

Lektvary

...umí uvařit perfektní kakao s marshmallows...

Lektvar na léčbu vředů
Lektvar neviditelnosti
Lektvar na čištění ran
Mast na léčbu popálenin
Lektvar vytrvalosti
Ostrovtipný lektvar
Postaršující lektvar
Matoucí utrejch
Protijed na málo běžné jedy
balzám z levisie
magičističKUFR a KLEC

Nevlastní tchoře a strašně by chtěl.
Zato vlastní tyrkysové ukulele.
Potkan Zmettikus, toho jména první, pojmenován po Atticovi Zmetkovi, bystrozorském dobyvateli ženských (Scarletina, kašli kašli) srdcí už mu umřel.
Taky vlastní nějaké koště od bratránka, ale pořád zapomíná, jak se jmenuje.
4 ingredience jako odměna z lektarového tábora, ale ještě nemám vymyšleno jaké.
Flakónek s magičističem, se zpívajícím lektvarem a lechtajícím lektvarem, vždy po 1ks od každého.


Herní historie, známosti, myšlenky a kraviny ve všech možných formách zde.
Naposledy upravil Sky Crane dne stř 30. zář 2015 21:18:06, celkově upraveno 1

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: CRANE, Sky
 Příspěvek Napsal: stř 04. úno 2015 7:19:36 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 730
Obrázek
POVOLENO
CRANE, Sky
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: CRANE, Sky
 Příspěvek Napsal: úte 06. říj 2015 21:04:56 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2015 19:05:30
Příspěvky: 195
6.10.2015 - taková ta lehčí inventura majetku, přidána kolej a taky odkaz na WIP verzi sklerotikova deníčku.

_________________
Obrázek
| +
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: CRANE, Sky
 Příspěvek Napsal: sob 07. říj 2017 7:59:38 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. úno 2015 19:05:30
Příspěvky: 195
7.10.2017 - aktualizace všeho chybějícího k aktuálnímu datu (hodina KF, lektvarový tábor, zajímavosti a vzhled především)

_________________
Obrázek
| +
Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz