Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BECKETT, Holly Victoria
 Příspěvek Napsal: pon 09. úno 2015 21:00:33 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. úno 2015 19:31:55
Příspěvky: 96
WIP
Obrázek
Narozena 15.2.1940 Anglická národnost Nečistokrevná
Nebelvír (primuska) Matka v domácnosti/výpomoc v sirotčinci

hůlka: jabloň - 12 palců - žíně z jednorožce - pružná


Obrázek
fc: Jessica Chastain
Holly je průměrně vysoká žena dobře tvarované postavy, jejíž největší zbraní je nejspíš vodopád rezavých vlasů, splývajících v lesklých loknách až do půli zad. O své vlasy opravdu s láskou pečuje, ostatně jako dbá o celý svůj zevnějšek. Pokud jí snad někdy uvidíte neupravenou, je buď nemocná, a to hodně, nebo tak dává najevo, že dnes nechce mít se světem nic společného. Vypadá možná trochu mladší, než jaký je její věk, a kupodivu to není zásluhou líčidel, která jsou jinak jejím každodenním přítelem. Disponuje dvěma dokonale zelenýma očima, v nichž nechybí živé jiskřičky někoho, kdo má rád život, rovným nosíkem, zakončeným bambulkou, malými, trochu odstávajícími oušky, v nichž se ne zřídkakdy houpají nějaké hezké náušnice, a rovnými rty, na nichž s oblibou zkouší různé barvy rtěnek. Za těmi se pak skrývá řada rovných, bílých zubů, které se obvykle odhalí v širokém, přátelském úsměvu. Její tvář je hubenější, ostřejších rysů, avšak nepřátelsky nepůsobí ani náhodou. Také je pravdou, že má téměř nepostřehnutelné obočí a řasy, čemuž napomáhá právě pomocí líčidel.
Snad jako většina zrzavých lidí, je i Holly poněkud náchylná na sluníčko. Pokud se jí podaří na přímém letním slunci strávit příliš času, aniž by se předtím namazala ochranným krémem, nejen že její kůže nabere ošklivý červený odstín, ale po jeho zmizení na ní ještě několik týdnů zůstanou ošklivé velké pihy. Holly totiž není schopna jednolitého opálení.
Co se oblékání týká, volí obvykle něco, co by se dalo zařadit pod pojem jednoduchá elegance. Žádné přehnaně křiklavé vzory nebo přemrštěně mnoho doplňků. Oblíbené barvy tvoří černá a bílá, nezřídkakdy však sáhne i po jiné barvě, dokud zůstává hezky jednolitá. Snad jen oranžovou nerada nosí, tvrdí, že si v ní vždycky připadá jako měsíček pomeranče - odshora dolů oranžová. Neupřednostňuje ani kalhoty ani sukně, ovšem ze srdce se jí příčí riflovina. A kecky. Ráda působí na okolí žensky a svým způsobem už od pohledu smyslně. Tedy, alespoň na ten první pohled. Nemá ale problém pokusit se vrhat do okolí zdání autority.

Obrázek
Těžko popsat Hollyinu povahu tak, abychom nezůstali u jediného slova. Obyčejná. Všední. Poněvadž přesně tak se jeví na první pohled. Velice ženská bytost, ale jinak úplně obyčejná. Když se však podíváme na ženu pozorněji, začnou nám pomalu ale jistě vyplývat na povrch drobnosti, které ji odlišují od lidské masy kolem. Například obětavost. Je přesně tím typem člověka, ochotného pomoci komukoliv, kdo potřebuje, nabídnout pomocnou ruku a nežádat nic na oplátku. O čemž zřejmě svědčí i její volba zaměstnání. Zároveň však není žádnou uťápnutou puťkou. Ač se v cizí společnosti chová trochu nejistě, stačí chvíle k osmělení a nemá problém vyjít se svými názory, obvykle co nejvíce taktně, napovrch. Má vlastní hlavu a příčí se jí, když se jí někdo snaží vnucovat své názory. Je zdravě sebevědomá a cílevědomá, pokud si vypočte, že na něco má, a stanoví si to svým cílem, můžete si být jisti, že cíle nakonec dosáhne, ať to trvá, jak dlouho chce. Není proto ani trochu zvláštní říci, že na rozdíl od spousty jejích někdejších spolužáků z Nebelvíru, jí nechybí trpělivost. A tím, co jí nejspíše kdysi dostalo právě do červené koleje, je ona nutnost pomáhat slabším, hraničící někdy i se zbytečnou hrou na hrdinu. A budeme upřímní, i ona umí někdy vybuchnout, a není moc dobře schopná přetvářky vůči lidem, kteří jí jsou nesympatičtí.

Názor na momentální dění...
Holly je jednou z těch, kteří postoj Ministerstva a momentální dění nejenže neschvalují, ale přímo odsuzují. Několikrát se anonymně zapojila do protestů, tedy než se narodil Jacob, od té doby se snaží být nenápadná, ač se její názory nijak nezměnily.
Pro ni se skutečně svět nedělí na mudly a kouzelníky, na čisté a nečisté. Všichni jsou přeci pořád lidé, a mohou to být jak skvělé osobnosti, tak nechutní hajzlíci, které by bylo nejlépe odstranit z pozice, v níž mohou napáchat zlo.


Obrázek
Holly je adoptovaná, a moc dobře to o sobě ví. Netuší, kdo je jejím biologickým otcem, a nikdy neměla potřebu po tom pátrat. Dle jejího názoru to rozhodně nebude nikdo hodný pozornosti, když byl schopný ji a její matku opustit.
Profily rodinných příslušníků | +
Holly Overwood
Victoriina biologická matka. Zelenooké a hnědovlasé stvoření, které si v mladém věku zadělalo na problémy s vysoce postaveným synem čistokrevného rodu, o moc starším než ona sama. Samozřejmě, že jakožto nečistokrevná byla jen zábavou na chvíli, a tak onen neznámý zmizel dřív, než se mohl o jejím těhotenství dozvědět. O dítě se pak žena nedokázala starat, a tak nakonec dceru odložila do jednoho z kouzelnických sirotčinců (ano, přesně do toho, kde později bude Holly na čas pracovat) a zmizela. Holly se o matčině existenci dozvěděla před pěti lety, kdy se poprvé odhodlala pátrat po pravdě. Obě svá jména má právě od této ženy, ač Victoria je prý to, jak si přál její tatínek, aby se jmenovala.

Barbara a Tobias Beckettovi
Hollyini adoptivní rodiče, kteří si ji ze sirotčince odvedli v jejích osmi letech, poněvadž nemohou mít děti. Byli tehdy ještě hodně mladí a Holly si chvíli nedokázala zvyknout na to, že by měla říkat někomu tak mladému maminko a tatínku. Barbara je lékouzelnicí, Tobias vlastní malé knihkupectví na odlehlém předměstí Londýna, které nabízí jak mudlovské, tak kouzelnické publikace. Oba dva jsou zrzaví, a ostatně, Holly si tehdy vybrali právě proto, aby nikdo nezpochybňoval jejich příbuznost. Mají ji rádi skutečně jako vlastní dceru, a Holly ostatně oba dva také považuje za rodiče, a je jí úplně jedno, že je ve skutečnosti nepojí krev.

Thomas Beckett
Hollyin bráška. Adoptivní, samozřejmě. Stejně zrzavý jako ona a jako rodiče, ale také s nimi nesdílí krev. Je to upřímný, přímočarý mladík, který si s radostí pěstuje svoje vlasy, a jinak je pro každou zábavu. Vystudoval v Bradavicích v Mrzimoru.

Argus Howells(podrobnější info v kartě Therona Howellse)
Tento muž si zaslouží zmínku jen proto, že se jedná o Hollyiného biologického otce. Zrzavé vlasy, znak Howellsovské pokrevní linie, zřejmě žena zdědila po něm, je to však jediné, čím tento muž nějak přispěl do jejího života. Hollyina matka byla pro Arguse záležitostí na jednu noc, ke které se nikdy v myšlenkách nevracel. Argus je bývalým bystrozorem, který zešílel, bývalou hlavou rodu Howellsů a manželem Ethel Howellsové, zemřel dřív, než se Holly stihla dozvědět kdo to je.

Vlastní rodina...
Jacob Beckett (*14.12.1979)
Syn, kterého Holly nadevše miluje, a který je zřejmě odsouzen nikdy nepoznat svého otce. Jacob je plodem citového vzplanutí k Jeremiahovi Van Helmontovi, muži, o němž Holly už od počátku věděla, že ho nemůže mít, jednak proto, poněvadž patří k úplně jiné společenské vrstvě než ona, druhak proto, že je ženatý. Ani tak ale nepotlačila vlastní city, a na celý románek má teď památku v podobě malého chlapečka s očima stejně pomněnkovýma jako měl jeho otec. Jacob je malý andílek, se kterým (alespoň zatím) nejsou žádné problémy.


Obrázek
Dětství a škola...
Jak už bylo naznačeno, narodila se Holly jako nechtěný omyl jedné noci plné vášně, a ačkoliv se o ni její matka prvně chtěla starat, posléze zjistila, že to nebude tak jednoduché. Bohatý a vlivný Hollyin otec o její existenci netušil, a Holly starší byla moc mladá na to, aby chápala všechny souvislosti, a tak udělala jediné, co považovala za správné - umístila Holly v Lullabyině sirotčinci pro kouzelnické děti. Křivdili bychom komukoliv, kdo v tomto sirotčinci kdy pracoval, kdybychom tvrdili, že se tam Holly neměla dobře. Nikdy na ni nikdo nebyl zlý, a většina lidí ji měla i docela ráda. Pokud udělala nějaký průšvih, bez remcání si odpykala daný trest, a jinak s ní nebyly větší problémy. Kouzelnické schopnosti se u ní začaly projevovat celkem brzy, naštěstí však nijak bouřlivě nebo nebezpečně, jen předměty kolem ní někdy měnily barvu dle dívčiny nálady. Nic, s čím by si tamní personál nedokázal poradit.
Jeden z mezníků přišel několik týdnů po Hollyiných osmých narozeninách. Sirotčinec totiž navštívili dva velice mladí ryšaví lidé - Beckettovi, kteří si malou rusovlásku téměř ihned oblíbili, a netrvalo dlouho, a Holly už se stěhovala k nim domů, a směla jim říkat maminko a tatínku, ačkoliv nebyli o více než dvanáct let starší než ona. Právě s Beckettovými strávila zbylé roky. Byli to oni, kdo s ní poprvé navštívili Příčnou, kdo jí koupil hůlku, hábit a knížky, a kdo jí poslal do Bradavic. A také to byli oni, kdo si časem pořídili další adoptované děcko - dnes patnáctiletého Thomase, ale to bychom předbíhali.
V Bradavicích zařadil klobouk po chvíli rozmýšlení Holly do Nebelvíru, kde po většinu studia platila za tu klidnější, umírněnější a moudřejší, a postupně si prošla od stádia obyčejného studentíka až k postu prefektky a časem i primusky. Našla zálibu v Přeměňování a v pomáhání druhým, a několikrát dokonce už během studia uvažovala, že by v Bradavicích zůstala i po jeho dokončení, nakonec však ale nejen nebylo žádné místo volné, ale hlavně mladá čarodějka došla k názoru, že raději půjde pracovat tam, kde ji přijali, když neměla nic a nikoho.

Mezi Bradavicemi a Bradavicemi...
A tak se v čerstvých osmnácti letech vrátila Holly do sirotčince, který v té době viděla po deseti letech poprvé. Zde pracovala jako vychovatelka a snažila se být dětem bez rodiny tím, kým byly slečny vychovatelky jí samotné, než našla štěstí mezi Beckettovými. Někdy v té době přivedli malého zrzavého klučíka jménem Thomas, který se s Holly hodně sblížil. A tak se stalo, že ona uprosila své adoptivní rodiče, aby přijali i tohoto malého chlapce do rodiny. A poté roky šly mírumilovně dál. V den svých třicetin se dokonce Holly rozhodla, že začne pátrat po své rodině, zanedlouho nalezla svou biologickou matku a víceméně se udobřily, ačkoliv Holly starší jí odmítala (a stále odmítá) prozradit, kdo je její otec. To však Victorii nijak nevadilo, v životě měla to, co potřebovala. Jen v posledních letech začalo v sirotčinci přibývat sirotků, jejichž rodiče byli mudlovského původu. A v Londýně přestávalo být bezpečno. Holly tehdy také zaslechla, že v Bradavicích se prý uvolňují místa vyučujících, jak někteří kouzelníci mudlovského původu beze stopy mizeli či prchali. A tak se rozhodla, že znovu zkusí štěstí. Rozhodla se po devatenácti letech vrátit do Bradavic. Tentokrát jako učitelka.

Obrázek
Obecně...
Přeměňování+1
OPČM+1
Lektvary 7/10
Létání 3/10
Registrovaný zvěromág (surikata)
Naučené lektvary..
Esence z třemdavy
Protijed na běžné jedy
Veritasérum (+protilátka)
Lektvar zapomnění
Odvar z mandragory
Uspávací lektvar
Životabudič

Naučená kouzla...
100%
Accio
Alohomora
Lumos/Nox
Expecto Patronum (surikata)
Wingardium Leviosa
III.
Expelliarmus OPČM
Incarcerous P
Vulnera Sanentur P
Priori Incantatem KF
Rennervate P
II.
Alarte Ascendare KF
Anapneo P
Aresto Momentum KF
Bombarda (Maxima) OPČM
Densaugeo P
Voateaceterain P
Incarnifors P
Protego (maxima)OPČM
Petrificus Totalus OPČM
Stupefy OPČM

I.
Specialis revelio
Avifors
Vera Verto
Balit!
Reducio
Engorgio
Avis


Obrázek

} Maurice - kocourek siamské kočky, kterého Holly naprosto zbožňuje, a který je, dle jejího názoru, lepší než kdejaký chlap.
Obrázek

} Holly nezná totožnost svého biologického otce, a on na oplátku vůbec netušil o její existenci.
} Je vegetariánka.
} Od narození Jacoba je jejím bubákem jeho mrtvé tělíčko.
} Jejím jediným vztahem kdy byl románek s Jerrym Van Helmontem, a ani to se za plnohodnotný vztah považovat nedá.
} Její nejoblíbenější květiny jsou bílé růže.


Naposledy upravil Holly V. Beckett dne pon 08. led 2018 2:49:15, celkově upraveno 7

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: BECKETT, Holly Victoria
 Příspěvek Napsal: pát 20. úno 2015 17:49:12 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 730
Obrázek
POVOLENO
BECKETT, Holly V.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: BECKETT, Holly Victoria
 Příspěvek Napsal: pon 08. led 2018 2:50:24 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. úno 2015 19:31:55
Příspěvky: 96
Obrázek
...záznamy o těch, kdož se více zapsali do Hollyiny paměti...
...pravděpodobně se časem rozrostou...

Sebastian O. Scott +
J. N. Van Helmont </3
Darrel B. H. Gall +
Obrázek
} 31.5.2015 - Úplně dokonalá grafická proměna by Maeve ♥ Also, přidány známé postavy...
} 8.1.2018 - Další grafická proměna, tentokrát by me, přidán Jacob, v plánu herní historie

_________________
Obrázek
| +
Obrázek
#804040


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz