Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: JÄRVINEN, Erkki
 Příspěvek Napsal: sob 25. dub 2015 14:02:56 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pát 24. dub 2015 14:44:56
Příspěvky: 281
Obrázek

KOLEJ: Havraspár ROČNÍK: 6.
Od července 1981 je oficiálním náhradníkem národního famfrpálového týmu Finska.

Obrázek
Již od prvního pohledu je jasné, že Erkki zřejmě nebude rodilý Brit. Naopak by kdekdo tipoval, že pochází odněkud ze Skandinávie a tipoval by správně. Jeho pleť je bledá, avšak neznamená to, že by se na slunci spaloval – bronz chytá tak dobře, že by mu to někteří Britové mohli závidět. Kolem nosu a na tvářích má spoustu pih, které jsou však výraznější pouze pokud tráví delší dobu na sluníčku. Světlé má Erkki i vlasy, a to hodně. Barva jeho vlasů by se dala označit jako platinová blond, tedy skoro bílá. Žádný konkrétní účes nenosí, vlasy má zastřižené na délku zhruba jednoho palce a nosí je porůznu rozčepýřené. Zkrátka účes „vstanu a jdu“. Jen ofinu si vyčesává tak, aby mu vlasy nepadaly do čela, protože to ze srdce nenávidí. Jeho oči mají modrošedou barvu a jsou poměrně velké, zvídavé. Často jsou však schované za brýlemi s modrobílými nebo černými obroučkami. Nos posetý pihami připomíná bambulku, a úzké rty mají lehce narůžovělou barvu. Ze zástupu průměrných obyvatel britských ostrovů trošičku vyčnívá a zřejmě vždycky vyčnívat bude. A poslední dobou vyčnívá ještě markantněji, neboť celkem vytáhl a nyní měří kolem 185 centimetrů. Jeho postava není příliš mohutná, ale ani vyloženě vyhlublá, dalo by se hovořit nejspíš o atletické stavbě těla, na které už se rýsuje slušné množství svalů, především díky famfrpálu, kterému Erkki věnuje naprostou většinu svého času.
I ze stylu oblékání je poznat, že Erkki pochází ze Skandinávie. Miluje totiž svetry všech barev a vzorů, nejvíce si však oblíbil svetry s norským vzorem. K těm nosí manšestráky neutrálních barev. Neznamená to však, že by na sebe nikdy nebral džíny nebo mikiny – bere, a docela rád. Pokud je tepleji, rád nosí džínové kraťasy a kostkované košile, a co se bot týče, miluje prošlápnuté kecky. Abychom to shrnuli – obléká se zkrátka tak, aby se cítil pohodlně. Zbožňuje i doplňky, hlavně podobě šátků, které nosí kolem krku, a náramků, jimiž má ověšené obě zápěstí. Jsou to náramky pletené, ale i z korálků či kované. Skoro by se dalo uvažovat nad tím, že si Erkki zakládá nějakou náramkovou sbírku.
Mutování už má za sebou a hlas se mu usadil poměrně nízko, nicméně zní příjemně vrnivě a je neskutečně příjemné jej poslouchat.
Rick Cosnett

Obrázek
Obrázek
Jako mrně býval Erkki možná lehce hyperaktivní, ale jakmile trošku vyrostl, uklidnil se. Nemá potřebu pobíhat energicky z místa na místo jako blázen a projevovat se zbytečně hlasitě. Pohybuje se a jedná celkem klidně, avšak to neznamená, že by nedokázal propadnout třeba hlasitému záchvatu smíchu. Jediné, co narušuje jeho klidné jednání, je docela častá a dost výrazná gestikulace – když mluví, mává kolem sebe rukama tak, že z dálky musí připomínat větrný mlýn. Erkki je člověk zdravě sebevědomý. Věří si natolik, aby se hlásil při hodinách a oslovoval cizí lidi a nepotřebuje moc motivovat, aby něco dokázal, avšak jeho sebevědomí se drží v mezích, tudíž se díky tomu nechová ani namyšleně, ani arogantně, k čemuž mají přehnaně sebevědomí lidé sklony. Erkki je přátelská a milá bytost, která ráda pomůže komukoliv, kdo požádá o pomoc nebo radu – jednak za to může jeho obětavost, a jednak fakt, že neumí nikoho přímo odmítnout. Má srdce na správném místě, takže mu nedělá problém najít si přátele a v kolektivu je docela oblíbený. Erkki je chytrý a kreativní, rád se dozvídá nové věci a má spoustu zájmů. Než něco podnikne, většinou si to předem promyslí a naplánuje, není žádná horká hlava. Chladnou hlavu ostatně zvládá zachovat téměř ve všech situacích, což je taky důvod, proč dokáže z hádek vybruslit s ledovým klidem. Sporům se ale raději vyhýbá, pokud to jde; nerad si zadělává na problémy. Je to takové to vzorné dítě, které se nechá k záškodničení zviklat jen těžko. Má ale i slabší chvilky, kdy se nechá vyprovokovat k rvačce, ve které kupodivu nemusí nutně být tím prohrávajícím. Erkki někdy umí být až děsivě upřímný, což mnohým lidem není po srsti. Sarkasmu zatím příliš nerozumí, ale není pochyb o tom, že se jím v budoucnu bude rád ohánět. Inteligenci na to rozhodně má, dokonce nadprůměrně vysokou.

Obrázek
Erkki má spoustu zájmů, kterým se věnuje se zápalem sobě vlastním, má-li k tomu příležitost. Je náruživý přírodovědec – příroda ho zajímá a fascinuje, takže často sám podniká vědecké výpravy do lesů, aby zkoumal brouky, nebo trhal květiny do herbáře. Rád chodí na výlety s rodinou a nedělá mu problém strávit několik dní mimo pohodlí domova, třeba pod stanem. Miluje hvězdnou oblohu, takže zná spoustu souhvězdí a o polární záři by mohl vyprávět od rána do večera. Rád maluje a kreslí, ale ještě raději má manuální práci, ať už to je stavění ze složitějších stavebnic, nebo vyřezávání loděk z kůry stromů. Nesmíme opomenout knihy. Erkki totiž moc rád čte, hlavně dobrodružné příběhy. Nebrání se však ani encyklopediím. A v neposlední řadě pochopitelně miluje famfrpál – je zapáleným fanouškem finského nároďáku a jednou by chtěl hrát tak dobře, jako táta. Na koštěti řádí jako drak.

Obrázek
Otec BJARN JÄRVINEN
(*10. 11. 1942), kouzelník
Soukromá akademie kouzel v Helsinkách
Střelec finského famfrpálového národního týmu

Obrázek
Bjarn je od pohledu sympatický muž ve středních letech, jehož tvář je poměrně známá mezi všemi famfrpálovými nadšenci – je totiž nejstarším hráčem finského famfrpálového národního týmu a mezi fanoušky je velmi oblíbený. Berou ho jako takového taťku finského nároďáku. Bjarn hraje v národním týmu od svých dvaadvaceti let a na kontě má mnoho úspěchů, ale i neúspěchů v podobě zranění. Na ta má po těle spoustu připomínek v podobě jizev. Je to příjemný a milý muž, který se se všemi snaží vycházet a jednat s nimi přívětivě. Pokud si k němu někdo přijde pro pomoc, určitě se nemusí bát odmítnutí. Bjarn je zkrátka zlatý člověk se srdcem na správném místě. Vzhledově je to sympaťák – má věčně rozježené hnědé vlasy a nebesky modré oči, které však skrývá za brýlemi s modrobílými obroučkami. Právě tyhle brýle neodmyslitelně patří k jeho image. Tváře mu porůstají krátké vousy.
Matka ELKE JÄRVINEN, roz. Lëppälä
(*7. 3. 1947), kouzelnice
Bradavice, Nebelvír
Odeklínačka na poloviční úvazek


Obrázek
Elke je drobounká mladá žena, která má platinově blond vlasy, andělsky modrá kukadla a vzhled pohádkové víly. Vypadá tak křehce, že vzbouzí v člověku ochranitelské pudy, ale zdání klame. Elke totiž sice vypadá jako anděl, ale pod vzhledem éterické bytosti se skrývá poměrně vášnivé nitro, které jí nedovolí chvilku posedět na místě. Neustále někde kmitá, něco vymýšlí, a hlavně se na plný úvazek věnuje dětem, zkrátka energická žena. Je hodná a přátelská, rozhodně extrovert. Přestože se vyžívá v popichování svých přátel (a hlavně svého muže), nikdy nic nemyslí špatně a většina lidí jí má ráda. Má ráda svou práci, ale upřednostňuje před ní svou rodinu, na kterou nedá dopustit. Bjarna podporuje naprosto ve všem a je vášnivou fanynkou finského famfrpálového nároďáku.
Bratr Heski Järvinen
(*18. 8. 1969)
Hnědovlasý hubený klučík s jasně modrýma očima, který má někdy až moc energie. Je velmi kreativní a neustále něco vymýšlí, stejně tak se ale rád pošťuchuje se sourozenci i s rodiči. → odkaz na kartu
Bratr Kris Järvinen
(*25. 3. 1971)
Kris podědil po matce světlé vlasy, i když ne tak moc světlé. Barva jeho vlasů by se zřejmě dala přirovnat k písku. Má šedomodré oči, která se neustále energicky a zvědavě rozhlíží kolem sebe. Není tolik aktivní, jako jeho starší bratr, ale rozhodně není pasivní a rád se zapojuje do kolektivu. Je to přátelský extrovert, takový miláček širšího příbuzenstva.
Sestra Taika Järvinen
(*1. 5. 1974)
Světlovlasé mrně, které toho zatím moc nezvládá a vyžaduje hlavně maminčinu pozornost. Už odmalička náruživě kouzlí, takže z ní rodiče občas mají nervy v kýblu. Určitě vyroste do krásy, protože už teď připomíná malou roztomilou vílu, jen ta křidélka a vílí prach jí chybí.

Obrázek
Erkki měl naprosto obyčejné dětství, pokud se tedy dětství malého kouzelníka dá nazvat obyčejným. Je prvorozeným synem Bjarna a Elke a nějakou chvíli byl opečováván a rozmazlován jako jedináček. Protože je ale Erkki vstřícné povahy, na příchod sourozenců se těšil a nijak mu nevadilo, když se rodičovská pozornost přesunula k mladším členům rodiny. Znamenalo to, že má více času pro sebe a může si dělat, co chce - ten čas využíval k toulkám po okolí, čtení a kradení otcových košťat, na kterých se už odmala pokoušel létat. Rodičovské lásky měl však dostatek. Celá rodina často jezdila na výlety, po návštěvách příbuzných, a tak podobně, zkrátka spolu trávili hodně času. Není proto divu, že jsou vztahy v rodině na velmi dobré úrovni a mezi všemi členy klanu panuje docela silné pouto. Erkki už jako mrně dostal své první koště, na kterém rejdil po zahradě nehledě na počasí, a otec, který se už jako mladík dostal do národního týmu Finska, svého synka zasvěcoval do tajů létání a famfrpálu. Byl opravdu nadšený, když se ukázalo, že Erkki zřejmě zdědil jeho nadání pro létání a vášeň pro famfrpál. Už jako mrně chodil na zápasy, aby fandil tátovi, a famfrpálu brzy zcela propadl. Jako šestiletý si usmyslel, že se jednou stane slavným famfrpálovým hráčem a ještě ho to nepustilo. Při létání se také prvně projevily jeho kouzelnické schopnosti. Ani on totiž není dokonalý a několikrát se mu stalo, že z koštěte spadl. Avšak jednou, když padal z větší výšky, se stalo, že se těsně nad zemí zastavil. Byl sám, takže jeho pád nemohl zastavit nikdo z dospělých. Od té doby se kolem Erkkiho děly poněkud nevšední věci zahrnující levitující hračky, tatínkovy z ničeho nic barevné vlasy, a tak podobně... Rodiče to samozřejmě vítali s nadšením, a syna přihlásili do Bradavic. Bjarn totiž nechtěl, aby kluk studoval v Kruvalu, soukromou akademii taky nepovažoval za vhodnou, a usoudil, že studiem v Bradavicích se aspoň naučí další jazyk a pozná taky jinou krajinu, než tu skandinávskou. Erkki se proto začal učit anglicky, avšak stále angličtinu neovládá příliš dobře a zřejmě mu ještě nějakou chvíli potrvá, než začne mluvit zcela plynule. Na legendární Školu čar a kouzel v Bradavicích se však neskutečně těší a netrpělivě očekává svůj dopis.

Obrázek
Obrázek
Lektvary 5/10
Létání 10/10
Talent: Létání +3, přeměňování
Čtení a psaní oghamem a starším futharkem
Čtení a psaní skřetím písmem
Oghamová hortikultura
Věštění z run
Výroba runových amuletů

Zvěromagie: V průběhu učení (40%), lektor Faraji Zaghloul
Famfrpál (+7)
Preferovaný styl: Ofenzivní
Odehraných zápasů: 11
Soupiska zranění: Vykloubené rameno, jedno zlomené a dvě naprasknutá žebra, pneumotorax, pohmožděné rameno
Vstřelených gólů: 12
Zachycených gólů: 7
Sejmutých soupeřů: 1

KOUZLA
100%
Accio
Alohomora
Expecto patronum (liška polární)
Lumos/Nox
Wingardium leviosa
III. úroveň
Everte stati
II. úroveň
Aresto momentum
Asius
Bombarda
Engorgio
Expelliarmus
Finite incantatem
Incendio
Plantamitto
Reducio
Risus hilaris
I. úroveň
Abeo cultivare
Aqua eructo
Avis
Awinio radix
Cantis
Carpe retractum
Cistem aperio
Colovaria
Confundo
Diffindo
Draconifors
Ducklifors
Duro
Flipendo
Glisseo
Immobilus
Incarcifors
Klopýtací kletba
Mdloby na tebe
Mustelfors
Petrificus totalus
Pluma pondus
Polštářové kouzlo
Povzbuzující kouzlo
Protego
Quietus
Relashio
Reparo
Rictusempra
Silencio
Skurge
Snufflifors
Sonorus
Ukaž mi cestu

LEKTVARY
Lektvar na čištění ran
Lektvar na léčbu vředů
Lektvar vytrvalosti
Lektvar zapomnění
Matoucí utrejch
Nadouvací roztok
Ostrovtipný lektvar
Pohodový odvar
Postaršující lektvar
Splaskávací lektvar
Sršící roztok
Uklidňující lektvar
Životabudič

Obrázek
Obrázek
MAZEL
Erkkiho společníkem jest mourovatý maguár Floki, který v rodině Järvinenů žije už nějakých pár let. Je Erkkiho oblíbencem, takže není divu, že si ho chlapec rozhodl vzít s sebou do školy - rodiče mu to bez námitek povolili. Floki je takové to zvíře, co má všechno na háku, většinu času se válí a občas se přijde pomazlit s elegancí sobě vlastní.
INVENTÁŘ
Hůlka: Hrušňové dřevo, pero z ptáka fénixe, 11 palců dlouhá a ohybná.
Koště: 1) Nimbus 1500, který dostal při nástupu do finského nároďáku.
2) Nimbus 1000, koupený na MS 1977 za velmi protekční cenu.
kompletní školní uniforma
kompletní školní pomůcky
prázdná kniha, která po napsání otázky ukáže základní odpověď na dané téma, dárek od Destiny k Vánocům 1978
poukaz na zmrzlinový pohár k Fortescuovi, z bruslení 1978
lahvička Matoucího utrejchu
ochranný amulet z hodiny run, chrání proti nemocem a podporuje imunitu

Získané body: 570
Ztracené body: 0

_________________
Obrázek
Sbírka placek | +
Obrázek Obrázek


Naposledy upravil Erkki Järvinen dne ned 15. kvě 2016 17:20:21, celkově upraveno 2

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: JÄRVINEN, Erkki
 Příspěvek Napsal: sob 02. kvě 2015 10:03:08 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 730
Obrázek
POVOLENO
JÄRVINEN, Erkki
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: JÄRVINEN, Erkki
 Příspěvek Napsal: ned 01. kvě 2016 12:10:08 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pát 24. dub 2015 14:44:56
Příspěvky: 281
1.5.2016 - Přidány dva body k létání za trénink a tréninkové létání. Aktualizovány informace v kolonce famfrpál.

_________________
Obrázek
Sbírka placek | +
Obrázek Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: JÄRVINEN, Erkki
 Příspěvek Napsal: ned 04. úno 2018 9:52:00 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pát 24. dub 2015 14:44:56
Příspěvky: 281
4.2.2018 - zapsána 100% kouzla

_________________
Obrázek
Sbírka placek | +
Obrázek Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz