Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RAVENSDALE, Destiny A.
 Příspěvek Napsal: ned 16. srp 2015 22:14:26 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2015 20:46:22
Příspěvky: 62

DESTINY ANTOINETTE RAVENSDALE
x Narozena 21.6.1966 x
x 6. ročník - Havraspár x
x Čistokrevný původ x
x Britská národnost x

x HŮLKA x
Jeřáb - žíně z jednorožce - 10,75 palce - pružná

x VZHLED x
FC: Ryan Newman → Sophie Powles
Destiny je průměrně vysoká mladá slečna štíhlé, ne však vyhublé postavy, světlé pleti a poněkud princeznovského vzezření. Je však pravdou, že kromě zářivě modrozelených velkých očí, které vynikají v jejím kulatém obličeji s drobnými rtíky a ještě drobnějším nosem, na ní není nic, co by budilo přehnanou pozornost. Ani vlny hnědých vlasů, splývajících mladé čarodějce do půli zad, ať už rozpuštěné, nebo stažené do jednoduchého účesu, nejsou ničím výjimečným. Není samozřejmě ošklivá, jen se ale taky nejedná o nějakou modelku z první stránky časopisu o módě. Pokud už si tedy na slečně něčeho na první pohled všimnete, pravděpodobně to budou buď oči, nebo mnohem spíše drahé materiály, z nichž je vyrobeno její oblečení. Látky, použité pro ušití hábitů, sukní a šatů které nosí, jsou totiž prvotřídní kvality, a už na první pohled do okolí div nekřičí, že osoba, která je do nich oblečená, si zřejmě žije dost ve vatě. Ostatně, celá Destiny svým vzezřením zapadá krásně do stereotypu čistokrevné princezny, která měla jakožto jedináček už od dětství na růžích ustláno. Proto jsou u ní běžné spíše světlé barvy, květinové vzory a krajky, a rozhodně je větší šance, že ji potkáte v šatech nebo sukni, než aby měla kalhoty. Školní uniformu, stejně jako veškeré oblečení, nosí čistou a pečlivě upravenou. A pokud se ptáte na objev líčidel, tak ano, rozhodně se k ní dostal, nicméně ji málokdy uvidíte s něčím víc než řasenkou, kterou si zvykla zvýrazňovat své hypnotické oči. Ani co se týče doplňků, nepotrpí si Destiny na nic přehnaného či extravagantního.
x POVAHA x

Destiny je většinu času tiché, mírné stvoření, které se ve společnosti nijak přílišně neprojevuje, a zaujímá mnohem raději roli pozorovatele a posluchače. Je milá, mírná, nehádá se, a děsí se konfliktů jakéhokoliv druhu, takže nakonec je ona většinou tou, která ustoupí. Existuje sice pár výjimek, ale ty jen potvrzují pravidlo. Nedělá rozdíly mezi lidmi, což je vzhledem k jejímu původu a prostředí, v němž vyrůstala, možná maličko zvláštní. Nicméně ona je svým způsobem vděčná za to co má, a rozhodně nechápe všechno to dělení společnosti na čistokrevné a nečistokrevné, na chudé a bohaté, a kdoví na co. Lidé jsou buď fajn, nebo idioti. A každý nový člověk, kterého Destiny pozná, má nejprve možnost se ukázat v tom či onom světle, než si na něj dívka udělá názor. Je však do jisté (a poněkud znatelné) míry ovlivnitelná okolím, a někdy se stává, že prostě vypouští z pusy něco, čemu sama nevěří, například aby neudělala otci ostudu, nebo aby nedejmerline nerozdmýchala hádku na večírku čistokrevné smetánky. Všechny tyto akce mimochodem opravdu nemá ráda, a mnohem raději upřednostní schůzku v malém kruhu přátel, nebo ještě lépe, večer u krbu s knihou, kočkou vrnící v klíně, a sklenicí horkého kakaa. Jenže je velice poslušná, a když jí řeknou ať na ten večírek jde, tak jde, a nějak to přečká. Není totiž tak úplně samotář, a v té správné náladě je mezi lidmi opravdu ráda. Krom četby a různé umělecké činnosti, mezi níž mimo jiné patří i hra na harfu, má Destiny ještě několik zálib, od dámy poněkud nečekaných. První z nich je famfrpál. Děvče totiž létá kupodivu docela dobře, a hra ji baví. Dále, a to by samozřejmě v dnešní době nikde nepřiznala, se velice zajímá o mudly a mudlovské technologie, a (dost potajmu) studuje různé způsoby, jak mudlové mohou obejít neexistenci kouzel v jejich životě. má taky opravdu moc ráda zvířata. Nejvíc kočky. Ale i všechna ta ostatní. Jen z pavouků má strach. Vlastně je tak trochu obecně strašpytel.

x RODINA x
Ravensdalovi jsou jednou z těch rodin, která se nachází na pomyslné špičce společenského ledovce. A nebude to jenom příbuzností se současným Ministrem kouzel, ale i dlouhou historií, která rod provází. Nejsou sice třeba tolik bohatí či známí jako třeba právě Tremlettovi nebo Tinkerbellovi, ale i tak patří členové Ravensdalského rodu mezi nejvyšší společenskou smetánku, a rozhodně se mohou pyšnit historií i bohatstvím...

OTEC Barnaby Ravensdale, je pro Týnku tak trochu něco jako postrach a zároveň osoba, kterou neuvěřitelně obdivuje. Dětská představa poloboha s bezmeznými schopnostmi. Momentálně je ředitelem Azkabanské věznice, a tento post se i doma docela projevuje. Jednak pracovním vytížením, znamenajícím téměř nulovou přítomnost v domě, druhak přísnou výchovou.
MATKA Elleonora (roz. Greyburnová, neteř Edrica Greyburna) je pak taková ta typická čistokrevná kouzelnice, která dělá to, co se od ní očekává, a žádné skandály ji neprovází. Možná má nějaká svá tajemství, ale kdoví, jestli je někdy vyjeví na odiv světu či ne. Nikde se nešíří se svými názory, a pokud snad někdy byla svému muži nevěrná, umně to skryla, a živá duše o tom nemá ani zdání.
"TETA ROSE", Rosemary Hathaway je čarodějka ne zrovna čistokrevného původu, která v rodině Ravensdalů působí jako Destinina vychovatelka. Je to rozhodně osoba, se kterou Týna trávila nejvíce času, a ke které má nejblíže. To právě s ní má spojenu většinu vzpomínek, které by snad měla mít spojeny spíše s matkou. A také právě teta Rose byla tou, kdo objevil dívčino nadání ve sportu, poněvadž rodiče ji samozřejmě vedli jen k těm ženštějším druhům zábavy.

Dále je Týnka příbuzná s různými jinými čistokrevnými, nejvíce za zmínku stojí asi spřízněnost s Tremlettovými (Cassiope Tremlettová je sestrou jejího otce). Vzhledem k faktu, že pro ni ale takovéhle věci nic moc neznamenají, není zřejmě třeba se v dalších příbuznostech rýpat.
x x x x x x x

SNOUBENEC Edgar T. Carlyle je někdo, o kom toho Destiny zrovna moc neví. Viděla ho zatím snad jedinkrát a jen na kratičkou chvíli, nicméně působí jako dobrý člověk, a ona nevidí důvod, proč by se měla stavět proti rozhodnutí otce ji provdat právě za tohoto muže. A že je Edgar o dost starší, nebo že se vlastně ještě musejí pořádně poznat, vůbec jako problém nevidí. To je holt život čistokrevné dcery, a Týna si je moc dobře vědoma toho, že dopadla vlastně docela dobře.


x HISTORIE x
Destinin život byl takovým tím typickým životem čistokrevného jedináčka. Pravda, původně se očekávalo, že se místo dívky narodí chlapec, pokračovatel rodového jména a tak dále, ostatně prosto také Destiny dostala jméno, použitelné pro obě dvě pohlaví. To, že druhým jménem byla pojmenována právě Antoinette, potom vzniklo ve chvíli, kdy se místo kluka na svět vylouplo malé děvčátko s už tehdy velikýma panenkovskýma očima. Na rozdíl od jiných rodů, čekajících na syna, ale Týnku její rodina úplně nezavrhla jenom kvůli pohlaví. Byla vymodlené dítě, a tak mohli být nejspíš rádi, že mají v rodině alespoň nějakého potomka.
Už od malička byla Týna vychovávaná svou chůvou Rose, která nejenže odmítala používat v nepřítomnosti dívčiných rodičů celé to hrozné jméno, a oslovovala ji zkráceně, Týno, ale hlavně děvčeti potajmu vštěpovala myšlenky rovnováhy kouzelníků s mudly. No a malou Destiny začínali mudlové čím dál tím více fascinovat a zajímat, až posléze začala sbírat různé mudlovské předměty, které s pomocí tety Rose schovávala před rodiči. Stejně jako zpočátku spolu ukrývaly i koťata, která domů Týna vždycky natahala, kdykoliv se ocitla v blízkosti nějakého obchodu se zvířaty. Jednou dokonce přinesla i nějakou kdoví čím nakaženou toulavou kočku. Což ve výsledku prozradilo celou kočičí farmu, a mimoto taky většinu jejích členů zahubilo. Týna ale začala s chovem nanovo. A o tom už rodiče věděli. Skrýš s mudlovskými předměty ale neobjevili. Naštěstí. Týnka vyrůstala v sympatickou a milou dívku, učila se hře na harfu i kreslení a malbě, tak jak si to přáli rodiče, a posléze i sama poprosila, zda se nemůže učit létat. Košťátko jí samozřejmě upřeno nebylo, a tak si užívala chvílemi i toho letu, v němž ukázala jakýsi talent. Pravda, rodiče ji nechávali létat jen za odměnu, a koště obvykle bývalo zamčené v jednom z úložních míst v domě, ale i tak to byl vlastně docela úspěch, za který byla dívka ráda. Existenci rodičů mimo jiné vnímala spíš jako nějakou tu autoritu než cokoliv jiného, a ačkoliv je samozřejmě měla ráda, mnohem více za ty roky přilnula k Rose.
Kouzelnické schopnosti se u děvčete neprojevily nijak brzy, ale ani příliš pozdě, a tak poté, co jednoho dne omylem nechala chlupy veškerých koček změnit na fialovo, už všechny ani nenapadlo pochybovat o tom, že určitě v den jedenáctin dostane děvče dopis z Bradavic. Dostalo.
Moudrý klobouk dívku (celkem očekávatelně) zařadil do Havraspáru, kde si našla nejen spoustu podnětů k přemýšlení (a čtiva ve společence), ale i nějaké ty kamarády. A časem i jakési platonické poblouznění vůči jednomu z nich, které ale odešlo stejně jak přišlo - nepozorovaně. V to alespoň Destiny doufá, a doufala i tehdy, protože už tenkrát jí bylo jasné, že jako jediná dcera Ravensdaleů zrovna v tomto ohledu moc volnosti mít nebude, a upřímně? Chtěla si ušetřit zklamání, a navíc, daný člověk stejně nikdy nejevil zájem tohoto druhu. To ale stejně nevadilo - Destiny si prostě žila docela spokojený klidný život bez lumpáren nebo skandálů, a nakonec došla i k NKÚ, kterými prošla docela úspěšně, a začala se připravovat na OVCE, zatím aniž by blíže tušila, co chce vlastně dělat v budoucnu.
To, že měla ohledně celé té vztahové šlamastyky pravdu, se ukázalo v létě 1982, kdy jí otec jednoho dne představil muže, o dost staršího než ona sama. Až později, když se jí zeptal, co na něj říká,začala mít nějaké podezření, a až po další chvíli z Barnabyho vypadlo, že Edgar Carlyle je vlastně její snoubenec. Destiny to přijala kupodivu s téměř absolutním klidem. Přeci jen, ten člověk jí nebyl ničím odporný, a možná bylo mnohem lepší se to celé dozvědět teď, a neudělat během posledních dvou měsíců ve škole nějakou hloupost, že. Drobný zásnubní prsten ale Týna nenosí, má ho schovaný v krabičce, a plánuje ho navléci až po skončení studia v Bradavicích.

x INVENTÁŘ x

x různý majetek, pomůcky...
x zásnubní prsten, pečlivě uložený v krabičce (srpen 1982)

x KOČKY x
Týnka je velký kočkomil, jak už bylo nastíněno. Doma má celkem sedm čičin, no a už několik let přemlouvá rodiče, aby jí pořídili lva, tygra, nebo nefalšovaného maguára.
Alladin je bílý perský kocour, který má každé oko jiné, a nedělá nic jiného, než že leží a spí. Nebo žere.
Bonbónek je úplně obyčejný kocourek domácí, hladké bílé srsti s černými flíčky, a je to hravé a přátelské stvoření.
Kleopatra je kočka siamská, a je to takové plaché a bojácné zvíře.
Nana je britská modrá kočka. Je to takový mazel a hrozně ráda se cpe. Týnka jí někdy z legrace říká slečna Špekáčková.
Ofélie je turecká Van, která do sbírky koček přirostla jako poslední. Jen nedávno odrostla kotěcímu věku, a na jejím chování to může být ještě trochu patrné.
Rianna je exemplářem habešské kočky. Je to kočka samotářka, která se vlastně skoro pořád tváří pyšně a otráveně.
Sir Henry z Kocourkova nebo také prostě Kocour je nádherným exemplářem Ragdoll s PP. Je to Týnin asi nejoblíbenější kočičák.
x ZAJÍMAVOSTI x

x Týna nemá absolutně žádný orientační smysl.
x Podepisuje se (velmi často) D.A.R.
x Píše se spoustou kudrlinek.
x Jelikož se bojí spousty věcí, její bubák má každý den jinou podobu.
x Nepřiznala by to, ale je to beznadějná romantička.
x A fakt má ráda pohádky.
x Přála by si mít mudlovského kamaráda.


x SCHOPNOSTI x
Talent: Přeměňování, Létání
Lektvary: 3
Létání: 4

Naučené lektvary: Lektvar na léčení vředů, Lektvar zapomnění,Lektvar ochrany proti ohni, Matoucí utrejch, Ostrovtipný lektvar

x KOUZLA x
100%
Accio
Lumos/Nox
Alohomora
Wingardium Leviosa
Expecto patronum (kočka Ragdoll)

OPČM
III.
Protego
II.
Relashio
Petrificus Totalus
Expelliarmus
I.
Klopýtací kletba
Přeměňování +1
III.
Episkey
II.
Asius
Duro
Reparo
I.
Avis
Colovaria
KF
III.
Ukaž mi cestu
II.
Incendio
Flipendo
Diffindo
I.
x


Naposledy upravil Destiny A. Ravensdale dne ned 18. bře 2018 22:18:00, celkově upraveno 10

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: RAVENSDALE, Destiny A.
 Příspěvek Napsal: ned 23. srp 2015 7:59:03 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 730
Obrázek
POVOLENO
RAVENSDALE, Destiny A.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: RAVENSDALE, Destiny A.
 Příspěvek Napsal: ned 18. bře 2018 22:21:34 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2015 20:46:22
Příspěvky: 62
Obrázek
| +
30. září 2015 - Přehavraspárováno (MILUJU to nový kódování! ♥), přidán ročníček, kolejíček, hůlčička a složka na známé postavy
19. ledna 2016 - Aktualizace po skončení školního roku. Kouzla za prvák!
18. března 2018 - Šesťákostav. Aktualizace všeho. Snoubenec.

Obrázek
Nechám tak, ať mám pocit, že Týna někdy někoho znala. Heh.
.Septimus Strange*
Erkki Järvinen++
Matthias Cooper
Gwen McGrath
Auguste Richelieu
Alexander Faust+
William Faust+
Taren Hart
.Yvonne Montgomery+
Nathaniel McLarken

_________________
Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz