Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:


Vážení hráči, dovolujeme si upozornit na čistku neaktivních účtů, která proběhne začátkem března. Pokud o své účty nechcete přijít, jednoduše se na ně do 28.2. přihlaste. Více info v článku na webu.


Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvek: 1 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TYERS, Samuel E.
 Příspěvek Napsal: pon 19. lis 2012 18:20:13 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. lis 2012 22:17:57
Příspěvky: 91
Obrázek


• Jméno: Samuel Edward Tyers
• Profese: Pedagogický asistent
• Vyučovaný předmět: Obrana proti černé magii
• Věk: 27 let
• Datum narození: 31.3.1945
• Vystudovaná škola/kolej: Bradavice - Nebelvír
• Národnost: Anglická

Obrázek

Obrázek
Samuel je poměrně mladý, elegantní kouzelník s dobrou stavbou těla a vcelku milým kukučem. Při popisu od vršku dolů nejprve uvidíte delší, zhruba po ramena, tmavě hnědé vlasy, které se mírně vlní. Po většinu času má vlasy vždy urovnané, úhledně zastřižené a kupodivu i voňavé. Vlasy jsou totiž jedna z mála věcí, o které doopravdy pečuje a to i za pomoci kouzel.
Pozvolna se dostáváme k obličeji. Sam celkově budí dojem mnohem staršího a to hlavně, když na jeho tváři zanechá po delší dobu světle hnědý vous. Střídají se u něho prakticky dvě období. Na jaře a v létě se vousu zbavuje, čímž získá svůj mladistvý vzhled. Zbylé období si pak vous nechává zase dorůst a podobně jako o vlasy o něj pečuje. V těchto chvílích se mu dá typovat hned o několik let více. Vous má hnědou barvu a soustřeďuje se především na bradu a taktéž pod nos.
Nadále lze najít šedo-modré oči, které skrývají již nějakou tu zkušenost a znalosti potřebné k vykonávání jeho povolání. Nos je pak průměrné velikosti a ničím nevyniká. To samé platí o ústech. Pokožka má mírně opálenou barvu, ale i tak není příliš tmavá.

Co se týká celkové tělesné stavby, dosahuje výšky zhruba 185 centimetrů a nepatří zrovna mezi nějaké kulturisty. Ramena nemá příliš široké, je nemohutné postavy, avšak i na svojí celkovou stavbu skrývá pod kůží poměrně dobře vyrýsované svaly. Trochu cvičení přeci ještě nikdy nikoho nezabilo.
Toho co mu bylo naděleno, využívá vskutku mistrně. Pohybuje se s notnou dávkou elegance, která by šla přirovnat k nějakému šlechtici z minulosti s nejvyšší formou společenského vzdělání. Je to jakýsi jeho způsob jak nabalovat děvčata. V případě, kdyby ho někdo spatřil v krátkých kalhotách nad kolena, mohl by si všimnout jisté prohlubně na pravém lýtku. Kus svalu mu totiž „odsekla“ kletba, po které nešla rána plně zhojit. Kůže sice dorostla, ale sval již zůstal deformován.

Co se týká odívání, má Samuel poměrně velkou šatní skříň. Co se barevného zastoupení týká, naleznete u něho především tři hlavní barvy. Tou je černá, coby klasická barva školních hábitů studentstva, ale i kouzelnického společenstva a následně převážně kombinačního zastoupení červené a zlaté, coby barev původní koleje, ve které Sam studoval, tedy Nebelvír. Naleznete tu však i tmavě modrou, smaragdovou a dokonce i jednu modro-stříbrnou kombinaci.
Co se typů oděvu týká, podobně jako u většiny čarodějů jedná se převážně o hábity, cestovní pláště a domácí oblečení. K nalezení je však i černý oblek s rudou kravatou, případně s černým motýlkem, pro případ, kdyby se měl dostat do milovského světa. Zkušenosti ho naučili býti nenápadným.

Obrázek

Jak by se to dalo říct. Samuel je prostě ten typ chlapa, který má rád ženy, dobrou společnost, elegantní chování a sem tam i ten alkohol. Částečně mu v tom pomáhá velké tučné konto u Gringottových, který má zpřístupněn od svých rodičů a již pěkně s ním zahýbal, což znamená, že se někdy chová i dost rozhazovačně, co se peněz týče. To vše však přebíjejí jeho převážně kladné hodnoty. Vzhledem k tomu, že ho před mnoha lety moudrý klobouk zařadil do Nebelvíru, lze uhodnout, že se v něm skrývá jistá dávka odvahy a rytířského chování, které však upřednostňuje ve společnosti žen.
Jelikož mu byla svěřena výuka studentstva, dalo by se říct, že je i z jisté části spolehlivý a trpělivý. Taktéž je to poměrně veselá kopa, takže se rád pobaví v dobré společnosti a nepohrdne žádnou soutěží. Je tak trochu soutěživý typ a za splněním svých snů si tvrdě jde.

Co se týká jeho učitelských schopností a zaměření, upřednostňuje praxi, díky které mimochodem musí i platit alimenty na nemanželského synka, kterého více méně zapírá. I on byl výsledkem jeho praktického stylu učení v mladších letech.
Po svém přijetí na post Pedagogického asistenta do školy čar a kouzel v Bradavicích se rozhodl předávat své znalosti pokud možno co nejlépe. Navíc, vzhledem k jeho předchozí profesi si vybral obor, ve kterém měl zkušenosti největší.

Při vzpomínce na školní léta by šlo vystihnout, že jeho studijní výsledky byly téměř bez poskvrny a nikdy nepatřil k velkým buřičům. Pouze sem tam dostal nějaký ten školní trest za muchlování na chodbách po večerce. Ale o tom více v historii.

Obrázek

Rodina Tyers je jedna z těch starých kouzelnických rodin s tučným kontem, dlouhou docházkou do Bradavic a jistou ideologií dědící se z generace na generaci. Vzhledem k tomu, že tato rodina již po staletí chodila do Nebelvíru, neprahne po čistotě krve, a proto neváhá ani příjmout kouzelníka smíšeného, či dokonce mudlovského původu. Avšak částečně se stále snaží udržet jakousi pomyslnou, čistokrevnou linku.


Edward Wilhelm Tyers, jest jedním z čistokrevných potomků hlavní linky rodiny Tyers. Je docela podobný svému synovi, co se týká vzhledem, ale povahově je to něco naprosto jiného. Je velmi svědomitý, starostlivý a myslí především na blaho rodiny. Proto se i často dostává do sporů se svým jediným potomkem, tedy Samuelem.
Povoláním je bystrozor a svojí službu vykonává i v dnešních dnech i když mu táhne skoro na šedesát pět let. Není se tedy čemu divit, že již nevykonává aktivní službu, ale pouze školí ty mladší. Má totiž bohaté znalosti a dost věcí již zažil na vlastní kůži.
Velmi dbá na etiketu a zároveň střeží sídlo rodiny Tyers a její bohatství.

Scarlet Tyers, rozená Jefferson. Čarodějka pocházející z mudlovské rodiny a matka Samuela. Se svým manželem se seznámila samozřejmě v Bradavicích, ale na rozdíl od obvyklého Nebelvíru chodila do Havraspáru. Avšak to ničemu nevadilo, protože mezi jí a jejím manželem je to nejsilnější magické pouto, tedy opravdová láska. Navíc, zhostila se svého postavení ve společnosti špičkově a chová se lépe jak většina rodiny. Je laskavá, ale až příliš dbá na pořádek. Proto se v mládí dostávala do sporu se svým synem, co se týkalo úklidu v pokoji. Je o dva roky mladší než její choť, ale je stále energetická jako za mlada. Po vystudování školy nikdy nebyla zaměstnaná, raději se starala o rodinu.

Daniel Robert Tyers, je bratrem Edwarda a tedy strýc Samuela. Je o pět let mladší než jeho bratr, ale v současnosti je jakousi pomyslnou hlavou rodiny, protože na něj připadlo jakési nepsané pravidlo, že by měl mít manželku z čistokrevné rodiny a tak se také stalo. V současné době ještě velmi cestuje a proto správu nad rodinou a majetkem přenechal vyrovnanějšímu a klidnějšímu Edwardovi.
V současnosti je jediný, kdo ví o nemanželském synovi Samuela – Jackovi.

Jack S. Strike. Nemanželský syn Samuela Edwarda Tyerse a jisté čarodějky. Chlapcovi jsou tři roky a vyrůstá se svojí matkou, aniž by se nějak vázal na otce. Taky by z toho ještě neměl rozum. Samuel se o něj taktéž zrovna dvakrát nestará, pouze na něj přispívá nekřesťanské alimenty. Zdálo se, že si ta čarodějka uměla zajistit trvalý přísun peněz, když takto využila Samovi záliby v ženách.

Samozřejmě pak existují další příslušníci a příbuzní rodiny Tyers, ale ti nejsou nijak důležití.

Obrázek

Samuel se narodil coby první a poslední dítě kouzelnickému páru krátce před koncem druhé světové války, vedené mudly. Díky tomu, že v té době Samuel nic nepamatoval, nemusel si nikdy dělávat starosti. Navíc kouzelníci dokázali v té době dost dobře ochránit své majetky před zbraněmi mudlů. Narodil se v domě svých předků na anglickém venkově, kde následně několik let prožíval spokojené dětství. Již v mládí se u něj projevovali jisté kouzelnické schopnosti, podobně jako u většiny malých čarodějek a čarodějů. Samozřejmě byl poučen, aby nikdy své schopnosti neodhaloval lidem nekouzelnického původu, se kterými se však do styku moc nedostával. Rodinné sídlo bylo poměrně velké, takže měl vždy co dělat. Otec i matka ho zároveň už od mala učili jakémusi noblesnímu chování a etiketě, na které sice časem trochu zanevřel, ale jistá část se v něm skrývá prakticky do teď.
Zlom pro něho, podobně jako pro většinu kouzelnických dítek, přišel v jeho jedenáctém roce života, kdy nastoupil na Bradavickou školu Čar a Kouzel.
Když prvního září 1956 stanul na prahu Bradavické školy, nejspíše nikdy netušil, že se do ní bude vracet i v pozdějších dobách. Během plavby po jezeře byl dokonce tak natěšen, že se rozhodl si nedobrovolně zaplavat. Za odměnu pak byl vystřelen kýmsi až na břeh jezera, přičemž si odřel nos! To však nijak nezmenšilo jeho nadšení pro věc a při zařazování zase pro jistotu sejmul stoličku na kterou se měl posadit. I přes jeho dočasnou nemotornost, kterou sice měla potlačit jeho výchova, ale nějak se nezadařilo, mu hned po nasazení klóbrcu na hlavu bylo oznámeno jeho umístění. K jeho spokojení to byl samozřejmě Nebelvír.
Od toho dne začal pozvolna získávat přátele, které do těchto dob neměl. Sice si doma hrával s bratránkem, kterému přezdíval Ťunťa, ale uznejme, že to zase tak velká společnost nebyla i když se téměř nevešel do dveří. Díky bohu, že rodinu převezme jeho mladší bratr. Netrvalo to dlouho a zvykl si na podmínky, které panovali na hradě, seznámil se s ostatními a přidal se k rivalitě mezi Nebelvírem a Zmijozelem. Popravdě, nikdy si nenechal ujít šanci vystřelit nějaké uřknutí po nějakém hadovi. Ale nikdy se na něj nepřišlo.
Jeho studium bylo poměrně poklidné. Měl jisté vlohy, které mu pomáhali v učení a tak vždy absolvoval na výbornou. Menší zlom přišel při zkouškách NKÚ, za které se stydí až do dnešní doby a nikde je neuvádí. Naprosto a totálně vyhořel u zkoušky z Věštění/Jasnovidectví a vysloužil si jedno krásné T-čko. Byl to pro něj nejhorší den v životě a možná proto do dnes tento obor čar a kouzel neuznává. Ze zbylých předmětů pak nasbíral převážně V-čka a N-ka. V pátém ročníku se taktéž stal členem Nebelvírského famfrpálového týmu na pozici střelce.
Během posledních třech let se taktéž plně rozvinula jeho záliba v něžném, ženském pohlaví. Některé slečny se ho zároveň začali stranit, aby nemohl nijak ohrozit jejích neposkvrněnou čistotu, avšak z jeho pohledu se jednalo pouze o nezávazné flirty, což mu zůstalo do dnes. Taky měl kvůli tomu dost často problémy a několikrát se tak dostal i na ošetřovnu, když nějaká slečna nezvládla jeho odkopnutí.

Po velmi dobře složených zkouškách OVCE se od něj čekalo, žeby se mohl chytit podobně jako jeho otec na ministerstvu, například v oddělení bystrozorů. Samuel však všem udělal pěknou čáru přes rozpočet, prostě se na všechno vybodnul a raději se věnoval vlastnímu samostudiu a samozřejmě ženám, divokému životu mladíka a sem tam alkoholu. To se však trochu nelíbilo jeho otci a prakticky celé rodině. V těch dobách byl jakási černá ovce rodiny, takže byl i na čas odstřihnutý od velkého trezoru plného zlaťáčků. V těchto chvílích si občas sáhl i na samé dno, přeci jen si díky kouzlům opatřil dost věcí, ale bylo to složitější. Když se konečně trochu umoudřil, byl zase přijat rodinou jako člověk dospělý.
Kolem dvacátého prvního roku života se mu zdárně podařilo ovládnout magii zvěromágů a začal se proměňovat do podoby sokola.
Nakonec se začal vydávat na různé toulky jak po Británii tak do zahraničí. Poznal trochu málo historie kouzelníků, prohloubil si své teoretické znalosti o černé magii a jak se jí bránit a tak podobně.
Naplno se do Británie vrátil zhruba před třemi lety. V té době potkal jednu okouzlující čarodějku se kterou v praxi provozoval ty nejvášnivější zážitky svého života. Bohužel, tato takzvaná praxe mu vynesla nemanželského syna na kterého musí dodnes platit alimenty slušné výše, ale jinak se o něj nikdy moc nestaral, protože se s ním ona dívka rozešla hned po týdnu. Poznala zřejmě, že se se Samuelem nedalo tak snadno manipulovat, jak si myslela.
Uplynuly další tři roky a Sam se konečně rozhodl nastoupit do zaměstnání. Byl přijat na svojí starou školu, do pozice učitele Obrany proti černé magii, která mu v minulosti šla nejlépe a znalosti ohledně měl sesbírané i v letech po škole. Uvidíme co přinese jeho profesorský život.

Obrázek

~ Momentálně nezadaný
~ Majitel slušného konta a člen dobré rodiny
~ Dobře školený proti černé magii
~ Svojí praktickou výukou se dopracoval až k potomkovi
~ Milovník žen
~ Nositel prokletého T-čka z věštění při zkouškách NKÚ
~ Registrovaný zvěromág
~ Pijan ohnivé whisky
~ Nováček v učitelském sboru, buďte na něj hodní

Obrázek

Jasan ¦ Pero z fénixe ¦ 35 cm / 13,78 palců ¦ Pružná


V magických a okultních praktikách se jasanu může využívat při vyvolávání kouzel, která vyžadují intenzivní zaměření se na cíl. Jasan také poukazuje na spojení vnitřních a vnějších světů. Je spolehlivý při práci a sesílání kouzel zahrnujících duševní a emoční očistu či koncentraci.
Toto je dokonale všestranná hůlka a jedna z nejlepších možných voleb – schopná, přesná a snadno ovladatelná zároveň. Poukazuje na vlastníkovy nemalé schopnosti v oblasti magie stejně jako na jeho vlastní stabilitu. Je velmi efektivní, co se týče pokročilého přeměňování a vytváření spletitých vazeb. Dobře se s ní manipuluje při ovládání vůle a může být prospěšná i při výrobě lektvarů. Dá se využívat k černé magii, ovšem ne k přímému ničení.

Obrázek

Přemisťování
Zvěromág
Nabírá podoby obvyklého Sokola stěhovavého, přičemž má jeden důležitý rozpoznávací znak.
Na pravé nožce mu chybí prostřední spárek a jeho zobák je zbarven spíše do zlata.
Létání 10/10
Lektvary 1/10


Obrázek

Mnoholičný lektvar
Rujovníkový lektvar
Veritasérum
Uspávací lektvar
Kostirost


Obrázek

Lumos/Nox
Wingardium levita
Alohomora
Expecto patronum
Jeho patron nabírá podobu sokola, avšak trochu většího než reálného, živého.
Taktéž zvládne za jeho pomoci posílat zprávy,

Accio


Obrázek

Expelliarmus
Fulgur vestis
Mdloby na vás/Stupefy
Petrificus totalus
Protego
Zastírací kouzlo


Obrázek

Aqua Erupto
Arania Exumai
Enervate
Glacius
Finite incantatem
Reducto
Protego maxima
Reparo
Confundo


Obrázek

-----


Obrázek

Klíček k trezoru
Dostatek oděvů pro každodenní nošení
Proměnlivý obsah městce
Potřebné učební pomůcky
Faceclain: Craig Parker
Theme Song: Simple plan - Last One Standing

_________________
Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvek: 1 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz