Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Londýn » Obrtlá ulice
 Stránka 7 z 7 [ Příspěvků: 62 ] Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: [Borgin & Burkes]
 Příspěvek Napsal: ned 12. srp 2018 9:46:49 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2018 20:21:48
Příspěvky: 71
Než stačil Borgin Kaila rozbít a nastartovat v něm o něco chladnější ještě jízlivější verzi, vypadla z něj cena, která klukovi na zlomek vteřiny vyrazila dech. Prosím? Za tohle? Moriarty nasadil ukázkový pokerface a kriticky si chlapa přeměřil. Prvotní zaraženosti už se nabažil dost, teď už v Kailovi zvítězil pocit nespravedlnosti a ten veškerý zbytek emocí úplně přebyl. "Zkoušíte mě," odtušil Moriarty chladně. "A ty mi zdržuješ obchody, 3 galeony a níž nejdu," upřel na něj pronikavý pohled někoho, kdo nemá blízko k tomu, aby začal znovu řvát. Kail se zamračil - dostal se přece tak daleko a TO. Přejel pohledem sklenici a levou rukou si přitom na noze cosi vyťukával. Ze zvědavosti se podíval směrem k Ianovi, jestli nebude náhodou zachránce celé akce, ale moc na to nesázel. Kdyby tak uměl trik, nebo kouzlo, aby proměnil srpce v galeony... po tváři se mu rozlil spokojený úšklebek, ale pak si za něj v duchu akorát vynadal. Nemohl toho chlapa prostě podvést, to už by sem nikdy nemohl ani páchnout - pokud by to celé přežil. Podal rozhodně na pult 2 galeony. "Dobře, chlapče," obrátil si peníze rychle v ruce. "To jsou ale jenom dva! Doplať, prcku, a to rychle," Kluk si smutně povzdechl, přesně tohle nechtěl, aby se stalo - mohlo to přece vyjít, ne? "Ne," pokrčil lhostejně rameny s provokativním šklebem. Borgin praštil pěstí do stolu až sebou Moriarty cuknul dozadu. "Takhle to u nás nefunguje! Plať, nebo vypadni, a to jsem milosrdnej, protože odsud možná odejdeš v celku," Kailovi přejel mráz po zádech. Nádech, výdech. Risk? "Vaše škoda, takhle už k Vám nepřijde taťka, kterej si tu chtěl vykoupit tyhle jedy pro všechny příležitosti a nějaký ty prokletý ozdoby, a tady můj strýček si už nejspíš taky nikdy u Vás nekoupí ten med," zběžně koukl Ianovým směrem, jakože ať mu to fakt nezkazí (protože stejně by to na něj jinak hodil) a rychle se zadíval na černý lustr, který vypadal dost draze. "a ten lustr, ten jsme taky chtěli koupit, já tu byl jenom jako pokus, aby táta zjistil, jestli jste poctivý obchodník a domluvím se s Vámi na dobrém obchodu," málem si oddechl nahlas. Tohle ho stálo všechnu trpělivost a sílu na několik dní. A když kolem na ulici prošel zahalený pán, Moriarty se okamžitě chopil příležitosti, protože Borgin chvilku rudnul vzteky a nenašel slovo."Kecáš, chlapečku. Ale pověz mi, kdo je ten tvůj otec, když se s ním tak oháníš? Kde ho máš?" Právě včas. posměšně se ušklíbl. "Vidíte ho?" ukázal ke dveřím. "to je on,"
Když pomineme Broginův oční útok a otrávené škleby, Borgin ukázal ke dveřím a s krátkým: "tak už hlavně vypadni," , protože ten chlap venku skutečně mířil k jejich antikvariátu. Kail se s odchodem dlouho nezdržoval, už jenom proto, že si nebyl jist, jak dlouho mu ta lež vydrží, samozřejmě pokud ho Ian příliš nepotopil, ale ono se na to taky mohlo mezi řečí zapomenout, když pak přišel s tou příhodou o taťkovi a Kail pro jistotu zamával neznámému před obchodem rukou, na Iana se škodolibě zaškaredil a už zmizel i s dešníkem a pomrkávající sklenicí v dešti.

>>>

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Borgin & Burkes]
 Příspěvek Napsal: ned 12. srp 2018 18:30:54 
Offline
Obliviator
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. led 2015 20:36:31
Příspěvky: 11
Ian s potěšením pozoroval, že Borgin je stejná držgrešle za všech okolností a že nejen on dává za zdejší zboží poněkud přepálené částky. A to to zboží objektivně potřeboval, co měl dělat chudák mrňous, co nejspíš vůbec nevěděl, co s tou flaškou může udělat, aby se nestala jen absurdně drahým těžítkem či lapačem prachu.
Té pohádce s taťkou se už chtěl začít smát (zle, pochopitelně), ovšem to, že ho do ní Kail zapojil, ho poněkud zaskočilo. Vyměnil si s Borginem pohled, beze slov mu potvrdil jeho domněnky tím, že protočil panenky a zaklepal si na čelo, a pak to najednou docela rychle vyeskalovalo. Kluk si buď dobře hodil na bluff, nebo Borgina přestávalo bavit hádat se o ceně zbytečného a už tak předraženého krámu, Ianovi to bylo vlastně fuk. Měl, pro co sem přišel, a byl bohatší i o nějaké ty zkušenosti, vesměs tedy vyhrál a jenom sledoval, jak se za Kailem zavírají dveře.
„Smradi,“ ujelo v tu chvíli jak Borginovi, tak Ianovi, a ten druhý se pak úklonem rozloučil a taky ráčil vypadnout. Než vykročil do deště, nasadil si kápi zpátky na hlavu, s pomocí metamorfomagie se proměnil do své ženské podoby a kráčel domů, protože měl spoustu práce.
Jeho kolegové z ministerstva se se ostatně těžko otráví sami.

>>

_________________


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 7 z 7 [ Příspěvků: 62 ] Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Obsah fóra » Londýn » Obrtlá ulice


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz