Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Vedení » Školní rada
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Seznam košťat
 Příspěvek Napsal: pát 18. pro 2015 17:57:17 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. led 2013 19:42:55
Příspěvky: 1267
HO HO HO! Ježíšek Erýšek vám tímto k Vánocům naděluje slíbený přehled košťat, která jsou v našem universu k mání.
Menší upozornění | +
Co bylo k nalezení na oficiálních i neoficiálních webech samozřejmě nebylo měněno, ale údaje, které se nikde najít nedaly, jsou prostě vymyšlené mnou. A to se týká hlavně ceny - ta je pouze orientační a myšlena jako momentální česká měna, tzn. je skutečně jenom pro vaši hrubou představu.
Tento seznam vznikl hlavně proto, abychom předešli tomu, že si například malé jedenáctileté dítě přiveze do školy nejnovější model Nimbusu, na který pravděpodobně nemají ani jeho rodiče. Když tedy budete pořizovat své postavě koště, berte ceny v potaz. Téměř všechna košťata, kromě těch vyloženě nejnovějších, se dají sehnat i v bazarech - tam se cena samozřejmě rovná stavu koštěte. Čím zachovalejší, tím dražší. A třeba takový Nimbus 1000 tam stejně levně neseženete. Berte také potaz fakt, že ne všechna košťata jsou lehce ovladatelná a tudíž ne všechna košťata zvládne začátečník.

ZÁVODNÍ KOŠŤATA

ZAMETÁK JEDNA
Rok uvedení na trh: 1926
Výrobce: Cleansweep Broom Company
Popis: Úplně první model uvedený společností Zameták, určený navíc ryze pro sportovní potřeby. Krátce po uvedení na trh se stal nejprodávanějším sportovním koštětem. Oproti dnešním modelům vypadá zcela obyčejně - rovná násada, o kterouž je nutno aspoň jednou do týdne pečovat, jinak hrozí zadření třísek do sedací soupravy letce, polstrovaná jen velmi chabě, takže delší lety se stávají spíše utrpením, než požitkem. Proutí je rozježené a vyžaduje péči, jinak se začne lámat a opadávat. Koště nemá stupačky pro opření nohou.
Letové vlastnosti: Ve srovnání s dnešními košťaty patří Zameták jedna mezi ty hůře ovladatelné modely a na famfrpálovém poli už se neobjevuje vůbec. Dosáhne maximální rychlosti 15 mil za hodinu, pak se stává neovladatelným.
Cena: Srovnatelná s dnešními staršími telefony (2 až 4 tisíce korun)

Obrázek

ZAMETÁK DVA
Rok uvedení na trh: 1934
Výrobce: Cleansweep Broom Company
Popis: Stručně řečeno - jedná se o vylepšenou verzi jeho předchůdce, Zametáku jedna. Druhý model je o něco pohodlnější, nevyžaduje tolik péče. Designově se ale nezměnil skoro vůbec.
Letové vlastnosti: Koště není o moc lépe ovladatelné. Maximální rychlost se zvyšuje na 17 mil za hodinu, což není žádná rapidní změna.
Cena: O špetičku dražší, než model jedna. (2 500 - 4 500)

ZAMETÁK TŘI
Rok uvedení na trh: 1937
Výrobce: Cleansweep Broom Company
Popis: Opět se jedná o vylepšenou verzi předchozího modelu. Násada je lehce prohnutá, proutí pevněji svázané, takže se neláme a vydrží vyšší rychlosti. Výrobci zapracovali na aerodynamice, čímž se koště stává rychlejším, ale i bezpečnějším. Konečně má stupačky pro opěru nohou.
Letové vlastnosti: Poměrně dobře ovladatelné při nižších rychlostech, hůře při vyšších, avšak zkušený letec si poradí. Zameták tři je obecně lepší pro pomalejší hru, kde není nutno příliš rychle manévrovat.
Maximální rychlost: 25 mil za hodinu, což je příjemné zlepšení
Cena: Srovnatelná s pořízením průměrného počítače. (cca 20 tisíc, opotřebované modely se dají sehnat za 15 000)

ZAMETÁK PĚT
Rok uvedení na trh: 1950
Výrobce: Cleansweep Broom Company
Popis: Mohutněji stavěná košťata s mírně prohnutou násadou a protáhlým proutím. Působí robustně - masivní jsou i ocelové stupačky, o něž se dá bez problémů opírat celou vahou.
Letové vlastnosti: Zameták pět je stabilní koště, které na povely sice reaguje pomaleji, ale spolehlivě. Poryvy větru s ním nic nedělají, stabilně drží ve vzduchu i za nepříznivého počasí a nerozhází ho ani zvýšená rychlost. Tento model se stal oblíbeným především mezi odrážeči.
Maximální rychlost: 27 mil v hodině
Cena: cca 25 000, opotřebované modely se dají sehnat minimálně za 16 tisíc

Obrázek

ZAMETÁK ŠEST
Rok uvedení na trh: 1975
Výrobce: Cleansweep Broom Company
Popis: Zameták ztratil svou mohutnost a získal na eleganci - elegantně prohnutá násada, mosazné stupačky a úhledně zastřižené ocasní proutí, to je nový Zameták šest. Je to spolehlivé koště, o němž dokonce jeden nejmenovaný kouzelník tvrdí, že s ním doletěl až na měsíc. Raději to nezkoušejte.
Letové vlastnosti: Výrazně se zlepšily - výrobci opět zapracovali na aerodynamice, takže je nový model rychlejší a lépe ovladatelný, vhodný i pro úplně začátečníky. Je rychlý, vhodný i pro rychlejší manévrování, tudíž ve famfrpálu poměrně oblíbený. Jen v horším počasí a za silného větru se ovládá trošku hůře, to je však jediným záporem.
Maximální rychlost: 50 mil za hodinu
Cena: zhruba 50 tisíc, v bazaru se dá sehnat za 44 tisícKOMETA 140
Rok uvedení na trh: 1929
Výrobce: Comet Trading Company
Popis: První svého druhu, ač staré koště, na rok své výroby věru pokrokové. Designově sice pokulhává - násada je sukovitá, proutí rozježené do všech stran a chybí stupačky, ale letové vlastnosti tyto nedostatky vyvažují.
Letové vlastnosti: Sice pomalejší, ale zato velmi dobře ovladatelná za jakéhokoliv počasí. Koště je vybavené brzdovým kouzlem pánů Hortona a Keitche, zakladatelů společnosti. Brzdové kouzlo napomáhá k lepší ovladatelnosti a jest prvním svého druhu na trhu s košťaty.
Maximální rychlost: 16 mil v hodině
Cena: kolem 4 000 korun

Obrázek

KOMETA 180
Rok uvedení na trh: 1938
Výrobce: Comet Trading Company
Popis: Víceméně se jedná především o designové vylepšení prvního modelu. Koště získává leštěnou násadu, lehce prohnutou, pevně svázané vrbové proutí a konečně i železné stupačky. Aerodynamicky je na tom podstatně lépe.
Letové vlastnosti: Pořád se řadí ke košťatům pomalejším, ale precizně ovladatelným. Na Kometě zvládne létat i naprostý začátečník, je dobře ovladatelná i za špatného počasí a díky brzdovému kouzlu bezpečnější, než mnohá jiná košťata.
Maximální rychlost: 20 mil v hodině
Cena: kolem 10 tisíc korun

KOMETA 220
Rok uvedení na trh: 1967
Výrobce: Comet Trading Company
Popis: Za těch několik desítek let Kometa poněkud pozměnila design, je teď mnohem elegantnější. Proutí má úhledně zastřižené a rovné, násada je rovná, avšak řešená velmi aerodynamicky, a taktéž velmi pohodlná díly posílenému polštářovému kouzlu. Železné stupačky jsou zdobené rytou výzdobou.
Letové vlastnosti: Výborně ovladatelné koště, vhodné i pro naprosté začátečníky. Je stabilní a zcela spolehlivé i za nepříznivých podmínek, na druhou stranu nedosahuje tak závratné rychlosti, jako jiná závodní košťata.
Maximální rychlost: 80 mil v hodině
Cena: kolem 100 tisíc korun

Obrázek

KOMETA 240
Rok uvedení na trh: 1980
Výrobce: Comet Trading Company
Popis: Elegantní koště s mírně prohnutou, velmi pohodlnou násadou vyráběnou prvotně z jasanového dřeva, tudíž má světlounkou barvu podobající se smetaně či bílé kávě. Ohon koštěte je pevně svázaný a proutky zastřižené do špičky, stupačky jsou z nejkvalitnější ocele, případně zlaté, záleží na přání zákazníka.
Letové vlastnosti: Zatím ty nejlepší, jaké kdy Comet Trading Company nabídla. Stoprocentně spolehlivé koště za všech podmínek, stabilní. Zpočátku se může zdát trošičku divočejší, ale jde o zvyk. Perfektní brzdové vlastnosti. Jen pozor při překračování maximální rychlosti - v takovém případě se jinak stabilní a lehce ovladatelné koště stává nezvladatelným.
Maximální rychlost: cca 120 mil v hodině
Cena: cena srovnatelná s koupí přímořské vily. Nebo možná celého letoviska. Prostě je to zatraceně drahá záležitost, pro obyčejné smrtelníky prakticky nedosažitelná.NIMBUS 1000
Rok uvedení na trh: 1968
Výrobce: Nimbus Racing Broom Company
Popis: Naprosto revoluční model závodního koštěte. Stabilní, avšak přesto elegantní. Nimbus 1000 se honosí závodně prohnutou násadou z leštěného dřeva, precizně upraveným ocasním proutím, které nevyžaduje skoro žádnou péči, a pozlacenými stupačkami. Vyrábí se v několika barevných kombinacích. Famfrpálové týmy si jej nechávají vyrábět v národních barvách.
Letové vlastnosti: Neuvěřitelně rychlé koště, přesto však velmi dobře ovladatelné. Hůře se ovládá jen v podstatně zhoršených podmínkách, jako jsou vánice a husté lijáky. Na jednom místě se dokáže otočit o 360°, což doposud nezvládala ani moderní košťata. Díky brzdovému kouzlu je i poměrně bezpečné.
Maximální rychlost: lehce přes 100 mil v hodině
Cena: srovnatelná s koupí nového auta, tedy v řádech statisíců (zhruba 700 tisíc - cena klesla po uvedení Nimbusu 1001)

Obrázek

NIMBUS 1001
Rok uvedení na trh: 1972
Výrobce: Nimbus Racing Broom Company
Popis: Rozeznat nový model od staršího je věru těžké, protože zase tak rozdílné nejsou. Jedná se víceméně o vylepšení Nimbusu 1000, k výrazné designové změně nedošlo.
Letové vlastnosti: Ještě o špetku lepší, než u předchozího modelu - koště je ovladatelnější, skvěle se na něm létá za všech podmínek. Díky své ovladatelnosti umožňuje neskutečné dechberoucí manévrování využívané především při famfrpálu. Posílené brzdové kouzlo zajišťuje bezpečnost a umožňuje rychle měnit směr.
Maximální rychlost: kolem 108 mil v hodině
Cena: o něco vyšší, než u Nimbusu 1000, tedy zhruba 800 tisíc

NIMBUS 1500
Rok uvedení na trh: 1977
Výrobce: Nimbus Racing Broom Company
Popis: Koště luxusního vzezření - nablýskaná násada je výrazně prohnutá a vpředu se lehce prohýbá dolů, čímž činí koště aerodynamičtější. Pohodlí zajišťuje silné polštářové kouzlo, takže se na koštěti dají podnikat i dlouhé lety - v září roku 1977 na něm Markus Raleigh přeletěl Atlantický oceán bez jediné otlačeniny. Ocasní proutí je pevně svázané, nalakované, aby netrčelo a nevyžadovalo příliš péče, a nechybí ani pozlacené opěrky nohou. Ke koštěti je možno dokoupit kouzelnický navigační systém.
Letové vlastnosti: Precizní. Koště je stabilní, velmi snadno ovladatelné za všech podmínek. Reaguje okamžitě, proto není doporučeno úplným začátečníkům, aby se učili létat právě na tomto modelu - může se jim zdát příliš zbrklý. Koště dokáže precizně manévrovat i za vysokých rychlostí. Brzdové kouzlo zůstalo z předchozího modelu, což se ukázalo býti více než dostačující.
Maximální rychlost: cca 115 mil v hodině
Cena: asi jako levnější přímořská vila, tedy v řádech miliónů. Cena zcela určitě dosahuje téměř hranice čtyř miliónů.
ObrázekMETÁL
Rok uvedení na trh: 1982
Výrobce: Metál Corporation
Popis: Úplně první model, který na trh uvedla prakticky neznámá, avšak rychle se rozrůstající společnost Metál Corporation. Je to elegantní koště s lehce prohnutou a velice komfortní násadou, která je nejčastěji vyráběna z bukového dřeva a barvena do odstínů šedi, stejně jako útlé a pevně svázané ocasní proutí. U něj ale existují i barevné varianty dělané na zakázku. Stupačky jsou v levnějších variantách z oceli, v těch dražších ze stříbra nebo bílého zlata, případně alespoň postříbřené.
Letové vlastnosti: Vlastnosti tohoto koštěte za letu jsou téměř dokonalé - koště je sice trochu divočejší, ale není těžké se s ním sžít a ovládat ho zvládne i pouze mírně pokročilý letec. Pro úplné začátečníky jej ale raději nedoporučujeme. Za silné nepřízni počasí se koště ovládá hůře, zejména protože je méně stabilní. Brzdové vlastnosti jsou ale precizní.
Maximální rychlosti: cca 100 mil v hodině
Cena: Srovnatelná s koupí přímořské vily - koště je přeci jen považováno za poněkud luxusní záležitost.TARDIS
Rok uvedení na trh: 1975
Výrobce: Dale Co.
Popis: Elegantní a draze vypadající koště, vyráběné především v modré barvě. Na zakázku je však možno vyžádat i barvy jiné. Násada je lehce prohnutá, špička aerodynamicky rozšířená. Stupačky jsou z ryzího stříbra, pevné a elegantně zakroucené. Proutí je rovné, na konci sestříhané do špičky.
Letové vlastnost: Podobné jako u Nimbusu. Tardis je však koště, které má svou hlavu, a rozhodně není vhodné pro začátečníky. Chvilku trvá, než se s ním člověk sžije, avšak jakmile se tak stane, lze na něm předvádět psí kusy. Tardis je vhodné pro manévrování i za vysokých rychlostí, zůstává poměrně stabilní i za horších letových podmínek. Občas se ale stane, že je obtížné jej přemluvit ke spolupráci. Spíše než profesionálními hráči famfrpálu je vyhledávané cestovateli, neboť umožňuje překonávat velké vzdálenosti za velmi krátkou dobu. Wibbly wobbly timey wimey stuff.
Maximální rychlost: 120 mil v hodině
Cena: srovnatelná s koupí nového ferrari

Obrázek

OSTATNÍ KOŠŤATA

MĚSÍČNÍ PAPRSEK
Rok uvedení na trh: 1901 (první model, který byl později vylepšován. Posledního vylepšení se dočkal roku 1959)
Výrobce: Gladys Boothby
Popis: Na první pohled celkem obyčejné, ale sympatické koště. Násada je lehce prohnutá, proutí zastříhnuté tak akorát, nikoliv uhlazené. Celé koště je vyráběno ve stříbrné barvě, aby dostálo svému jménu.
Letové vlastnosti: Poměrně rychlé a celkem dobře ovladatelné koště, avšak s Nimbusy či posledním Zametákem se srovnávat nedá. Ovládá se lépe za nižších rychlostí a stabilní je především za klidného počasí. Má však jednu výhodu, kterou ostatní košťata nedisponují - dokáže vyletět neskutečně vysoko, aniž by se to na něm jakkoliv podepsalo. Zato jeho zrychlení za moc nestojí.
Maximální rychlost: 40 mil v hodině
Cena: kolem 40 tisíc

Obrázek

DUBĚNKA 79
Rok uvedení na trh: 1879
Výrobce: Elias Grimstone
Popis: Poměrně velké a těžké koště konstruované především na hodiny létání, tedy pro úplné začátečníky. Rovná sukovitá násada, rozježené proutí, vrzající stupačky. A jen opravdu slabé polštářové kouzlo, takže otlačení zadku zaručeno.
Letové vlastnosti: Jedno z nejstabilnějších košťat vůbec. Létá líně pomalu a je poměrně náladové - někdy se ovládá snadno, někdy těžce. Říká se, že záleží hlavně na tom, kdo na koštěti sedí. Nedokáže vyletět příliš vysoko, při vyšších rychlostech by se pravděpodobně rozpadlo, ale na druhou stranu s ním nehne ani ten nejsilnější poryv větru. Je to koště, na němž jako první přeletěla Atlantický oceán Jocunda Sykesová.
Maximální rychlost: 12 mil v hodině
Cena: většinou symbolická - do 1 000 korun. Brzy se však zřejmě začne cenit to, že se jedná už téměř o starožitný kousek.

Obrázek

METEOR
Rok uvedení na trh: 1955
Popis: Poměrně líné koště - pomalé, hůře ovladatelné. Dokáže však vyletět do úctyhodných nadmořských výšek. Jeho zrychlení za moc nestojí.
Letové vlastnosti: Celkem stabilní, avšak pomalé a nepříliš snadno ovladatelné koště. Nutno ale podotknout, že vydrží i nepříznivé podmínky, například vysoko v horách. Takových košťat moc není.
Maximální rychlost: 20 mil v hodině
Cena: 8 tisíc

STŘÍBRNÝ ŠÍP
Rok uvedení na trh: 1960
Výrobce: Leonard Jewkes
Popis: Koště sice jednoduchého, ale elegantního vzhledu. Má rovnou násadu opatřenou kvalitním polštářovým kouzlem, která je jemně umělecky kroucená. Ocasní proutí tvořené převážně vrbovými větvičkami je zarovnané a sestřižené do nevýrazné špice. Koštěti pochopitelně nechybí ani kvalitní ocelové stupačky.
Letové vlastnosti: Stříbrný šíp je trochu divočejší koště, které vyžaduje cit pro ovládání. Zbrklí letci na něm daleko nedoletí, chce to za letu přemýšlet i hlavou a nenechat se příliš strhnout vysokou rychlostí, kterou koště dokáže vyvinout. Obzvlášť za vyšší rychlosti je totiž potřeba sousředit se na let. Za nepříznivého počasí je koště hůře ovladatelné, ale zkušený letec jej bez problému zvládne.
Maximální rychlost: 70 mil v hodině
Cena: 30 tisíc

Obrázek

ŽÍZNIVÁ ČÁRA
Rok uvedení na trh: 1952
Výrobce: Ellerby and Spudmore
Popis: Koště vzhledově dost podobné Stříbrnému šípu, postrádá však ledabylou eleganci a působí spíše stroze. Ocasní proutí je pevně svázané a zastřižené dokulata.
Letové vlastnosti: Výraznou nevýhodou tohoto koštěte je jeho neschopnost rychle vystoupat vzhůru, tudíž se rozhodně nehodí pro žádné akrobatičtější létání. Nejvhodnější je zřejmě pro cestování, klidně i na další vzdálenosti. Je totiž podstatně stabilnější, než Stříbrný šíp, a ani nepřízeň počasí jej nerozhodí.
Maximální rychlost: 50 mil v hodině
Cena: 12 tisíc

MASAŘKA
Rok uvedení na trh: 1940
Výrobce: Ellerby and Spudmore
Popis: Toto koště je, i přes svůj věk, stále ještě jedním z nejpopulárnějších rodinných košťat. Má širší dubovou násadu, odolnou vůči nepříznivým vlivům počasí i rozdováděným dětem, proutí je mírně rozježené, ale svázané pevně a ani po čase nehrozí jeho vypadání. Vyžaduje ale péči, aby se nelámalo. Stupačky má jedny stabilní a troje přídavné pro ostatní letce - na koště se totiž vejdou až čtyři cestovatelé.
Letové vlastnosti: Koště není vhodné na divoké poletování a je využíváno spíše pro cestování na dovolenou a na dovolené. Klidně i s dětmi. Je stabilní až běda, ale na úkor rychlosti. Příjemným bonusem je kouzlo proti ukradení, jímž je koště opatřeno - ať už se ukradené koště dostane kamkoliv, vždycky jej snadno najdete.
Maximální rychlost: 25 mil v hodině
Cena: 8 tisíc


_________________
Obrázek
| +
Obrázek
Obrázek

ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Seznam košťat
 Příspěvek Napsal: ned 07. led 2018 17:37:54 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. led 2013 19:42:55
Příspěvky: 1267
Opožděný Ježíšek - přidáno nové závodní koště :|

_________________
Obrázek
| +
Obrázek
Obrázek

ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ] 
Obsah fóra » Vedení » Školní rada


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz