Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: O'KEEFE, Caitlin V.
 Příspěvek Napsal: stř 16. dub 2014 21:57:35 
Offline
Praktikant
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. dub 2014 15:28:32
Příspěvky: 25
Caitlín Valerie O'Keefe


Profese: Pedagogická praktikantka
Vyučovaný předmět/y: Bylinkářství/Dějiny magie
Věk: 29
Datum narození: 22. červen 1945
Vystudovaná škola/kolej: Bradavice (Havraspár)
Národnost: irsko-italská
Původ: čistokrevný

.::HŮLKA::.
| +
14 a 1/2 palce ~~~ Cedr ~~~ Žíně z jednorožce ~~~ Nepoddajná


.::VZHLED::.
Na první pohled by nikdo neřekl, že se jedná o maličko výstřední, lehce roztržitou čarodějku. Na jejím vzhledu to totiž nejde příliš poznat.
Příroda jí do vínku nadělila štíhlou, hezky tvarovanou, víceméně průměrně vysokou postavu (170cm) a opálenější odstín pleti.
Většinou chodí upravená, lehce vlnité tmavé vlasy nosí svázané do volnějšího uzlu nebo copu, ve volném čase je často nosí rozpuštěné. Dává přednost nenápadnějšímu líčení, lehce zdůrazňujícímu velké oči a plná ústa, která se většinou lehce usmívají, pokud nemá vyloženě špatnou náladu.
Obléká se elegantně a dalo by se říct univerzálně nadčasově, ať už jde o mudlovské oblečení nebo hábit. V oblibě má syté, většinou tlumené barvy, veselý a divoký hippies styl nebo zvonové kalhoty byste v jejím šatníku hledali jen těžko.
I když na svůj vzhled dbá, vyloženě na něm nelpí. Nedělá jí problém se umazat, když má někde přiložit ruku k dílu a pokud je v nějaké situaci praktičtější obléct si kalhoty a pracovní boty, sice s mírnou nelibostí, ale podpatků a sukně se holt vzdá.

| +
Obrázek Obrázek
faceclaim: Minka Kelly

.::POVAHA::.
Vnímavá, citlivá a všímavá. Velmi inteligentní a zvídavá s až encyklopedickými znalostmi, a svým způsobem dost výstřední, i když se to naučila skrývat za rezervovanou maskou před těmi, které nezná.
Ve společnosti cizích nebo nepříliš známých lidí vystupuje navenek víceméně klidně a přátelsky, i když možná trochu odměřeně. Pokud se cítí bezpečně, stačí málo, aby odložila masku stranou, a pak se zajímá o všechno možné a ráda se pouští do debat na nejrůznější témata, pokouší se vtipkovat – se střídavými úspěchy vzhledem k osobitému smyslu pro humor.
Má ráda děti a (jiná) zvířata, a při jednání s nimi většinou projevuje velkou trpělivost.
Je hrdá a tvrdohlavá, a i ta jiskřička italského temperamentu by se v ní kdesi hluboko dala najít, a i když je dle slov svého bratra někdy „až příliš klidná“, není sporu o tom, že se u ní po jižanských předcích zachovala schopnost užívat si života. Dobré jídlo a pití jí vždycky dokáže zdvihnout náladu, ve správné společnosti dokáže překvapivě pookřát.
Je schopná si s dětinskou radostí vychutnávat i zdánlivé maličkosti – to občas vybublá na povrch její ztřeštěná a bláznivá část, a Cat se chová „nevhodně na dámu svého věku a postavení“… ať už je to brouzdání bosky po trávě pokryté rosou za letních rán, šplhání po střechách a koukání na hvězdy, nebo chytání vloček na jazyk, když sněží.
Schopnost empatie a vnímavost má i své stinné stránky.
Občas může být náladová. Má nutkání lidem pomáhat, pro své nejbližší by se rozkrájela, takže se někdy zbytečně vysiluje. Nedělá jí dobře, když někdo trpí a pokud je to někdo blízký, tím hůř.
Nesnáší bezpráví. To jediné ji pravděpodobně dokáže opravdu rozzuřit.
I když je schopná vstřebat neuvěřitelné množství informací a detailů, často se kvůli podobnému návalu stává, že přehlédne nějakou věc, která je jinak naprosto očividná. Občas jí unikne nějaký ten vtípek a část jakýchkoliv náznaků jde mimo ni, nebo ji alespoň mate.
Pokud nemá Cat zrovna dobrý den, popřípadě se zamyslí, nebo se „kochá“ něčím v okolí, má tendence „vypínat“ a v té chvíli je schopná se přerazit i o lem vlastního hábitu, kolemjdoucí osobu nebo sloup na chodbě. Celkem pravidelně se jí tak stává, že zakopne na schodech, a když má hodně špatný den je schopná se z nich i skutálet.

.:RODINA::.

Historie rodiny
| +
Na irské poměry má Cat poněkud exotické kořeny – zpoloviny na Sicílii.
Tamní lidé byli už od nepaměti k čarodějkám a kouzelníkům velmi benevolentní, a žilo se jim tam poměrně dobře… dokud se ve 20. letech 20. století nezačala na severu v Itálii formovat hrozba fašismu. Rodina Cipriani přežila období lovů čarodějnic, Risorgimento, i nástup mafie, ale jakmile se tam začala třískat mafie s fašisty nabírajícími na síle, Catin dědeček se raději rozhodl sebrat rodinu a odjet za svým bratrem do Irska, kde v té době existovala poměrně velká italská komunita.
Marissa byla poměrně rázná a temperamentní žena, a když zjistila, že své magické nadání – které do té doby využívala víceméně instinktivně a bylo na Sicílii vyučované spíše na bázi ústního praktického předávání zkušeností – může rozvíjet i jinak, začala pátrat.
A při honbě za vzděláním se seznámila se Seamusem. Kouzelníkem, kterému po jeho sice víceméně čistokrevné, trochu podívínské rodině zbylo jen sídlo a nějaký ten skrovný obnos u Gringottových.
Po nějaké době známosti se pár vzal a zanedlouho poté se jim narodil syn Seán. Po pěti letech k němu přibyla i Caitlín.
Manželský pár nebyl zrovna nijak movitý, ale i přesto měli Caitlín a Seán víceméně šťastné dětství. Tedy až do chvíle, než jejich matka onemocněla. Těžko říct, jak moc velkou úlohu v tom hrálo vlhké irské počasí, ale stačil rok a šestiletá Cat a jedenáctiletý Sean zůstali sami.
Doslova, protože Seamus byl k neutěšení, takže se jen tak tak zvládal o děti za pomoci domácích skřítků postarat.
Z ulity ho nakonec vytáhla jistá ambiciózní vdova s malým synem, která zřejmě byla toho názoru, že podobná genialita a talent by se neměly zahazovat. Sestřenka Domhalla McKaye. Její větev rodiny se sice netěší takové prestiži jako jeho, ale dostatečně zabezpečená a čistokrevně naškrobená je také.
Těžko říct, zda to bylo tím, že se její chladné srdce při pohledu na uštvaného otce ustrnulo, nebo trocha vypočítavosti v tom, že při správné péči Seamus udělá nějaký zásadní objev a mezi kouzelníky stoupne jak on, tak jeho rodina na prestiži. Každopádně slovo dalo slovo a zatím neumřeli, takže si celkem spokojeně žijí dodnes.
Zezačátku svou nevlastní matku s bratrem svorně nenáviděli a Cat obzvlášť, protože každé prázdniny se jí od ní dostávalo drezúry, jak by se měla oblékat, chovat a mluvit… Bratr to upřímně nesnášel, a čím byl starší, tím častěji se pokoušel nacházet si způsoby, jak se dostat pryč z domu, což se mu jako kandidátovi na Bystrozora podařilo poměrně záhy.

Rodinné vztahy se sice nakonec uklidnily a urovnaly, a oba sourozenci si k nevlastní matce a bratrovi našli cestu, ale zabralo to nějakých deset let.


Členové rodiny
Otec Seamus O‘ Keeffe – Tak trochu „čistá duše“. Velmi inteligentní kouzelník se zlatým srdcem, který ovšem na praktičnosti příliš nepobral. Napsal několik knih o teorii magie, na kterých se v kouzelnických knihkupectvích jen práší a až na pár šílených akademiků po nich neštěkne ani pes. (fc: Russell Crowe)
Matka Marissa Cipriani – Čarodějka původem ze Sicílie, její rodina přišla do Irska kvůli hrozbě nastupujícího fašismu. Oplývala silným duchem, ale poněkud křehkým zdravím. (fc: Ayelet Zurer)
Bratr Séan O‘Keeffe, vlastní bratr Caitlín, přinesl si v krvi do Irska nefalšovaný středomořský temperament, aniž by však byl zbrklý. Má silně vyvinutý smysl pro čest a spravedlnost, talentovaný kouzelník. Konflikty nevyhledává, ale má velmi rád duely a je v nich opravdu dobrý. Studoval v Bradavicích v Nebelvíru a podařilo se mu projít celým těžkým výběrovým řízením na Bystrozora. (fc: Pedro Pascal)

Martha McKay - Otcova druhá žena, aristokratka každým coulem, chtěla dopřát všem dětem „správnou výchovu“, což se ne u všech setkalo s pochopením. Jinak je to ovšem na svůj původ celkem vlídná a laskavá osoba, i když dost přísná. Ponechala si jméno své rodiny. (fc: Diane Lane)
Roderick O’Keeffe – nevlastní bratr, mazánek, který se zatím jeví jako po všech stránkách „super“. Zatím neprovedl nic, čím by to vyvrátil. Jeho minulost i současnost je po všech stránkách triumfální. (fc: Henry Cavill)

HISTORIE POSTAVY:
Když přišla pozvánka do Bradavic, Caitlín se otevřel celý nový svět.
Nedosáhla tam ruka ani přísná výchova domova, mohla se vzdělávat a nasávat vědomosti o všem možném, v Havraspárské koleji se cítila jako ryba ve vodě.
Celé studium tak prošla většinou s výbornými známkami, a uběhlo rychleji, než by jí bylo milé.
Po ukončení studia ji nevlastní matka viděla v nějakém pěkném, předem domluveném sňatku, po nějakém čase se přišlo na to, že z ní výstavní plemenná čarodějka do domácnosti nejspíš nikdy nebude.
Díky její průpravě sice byla Cat schopná relativně úspěšně proplouvat i mezi „vyšší třídou“, ale vybíralo a vybírá si to na ní daň – je to pro ni vyčerpávající a nedokáže se v podobných situacích koncentrovat na masku dokonale vychované, poslušné slečny soustředit moc dlouho. A pokud akce trvala více dní, končila po nich natažená doma na gauči s mokrým ručníkem přes čelo.
Naštěstí měla Martha dostatek prozíravosti, aby věci nelámala přes koleno a rozhodla se „dceru“ zaměstnat jinými, společensky přijatelnými způsoby.
A po nějaké době zasáhl i bratříček. Těžko říct, jestli to bylo proto, že potřeboval nějakou zástěrku pro svoje bystrozorské hledání a pátrání, ale vzal na cesty po světě drahou sestru s sebou. Na tu cestování hluboce zapůsobilo – koneckonců i její patron nabyl podoby tajemné šelm(ičk)y, kterou se jim podařilo v Jižní Americe zahlédnout.
Ale nic netrvá věčně, takže nakonec nastal čas vrátit se na britské ostrovy.
Po návratu se Cat rozmýšlela co dál, a když objevila v novinách článek, že na její alma mater, na kterou měla tak hezké vzpomínky, hledají pedagogickou výpomoc, rozhodla se to zkusit právě tam.


.::SCHOPNOSTI::.
Nitrobrana
Létání: 2/10
Lektvary: 8/10

Naučené lektvary:

Rujovníkový lektvar
Kostirost
Lektvar ochrany proti ohni,
Mnoholičný lektvar
Protijed na běžné jedy
Protijed na málo běžné jedy
Posilující odvar
Uklidňující odvar

Naučená kouzla:
Lumos/Nox
Wingardium Leviosa
Alohomora
Expecto Patronum (Kočka horská)
Accio

(III)
Aresto momentum
Brachium enmendo - Kouzlo na opravení kostí.
Bona hasamentu – Léčivé kouzlo
Reparo - Opravovací kouzlo.
Salvio hexia - Ochranné kouzlo, zabezpečí místo.

(II)
Scarpinovo odhalovací kouzlo na určení složení jedu (Specialis revelio)
Bombarda
Expelliarmus
Fideliovo zaklínadlo (Utinam iste totum aspectus amittere et porro is non visum)
Glacius
Mdloby na vás/Stupefy
Pluma Pondus – Zlehčující kouzlo; sníží hmotnost libovolného předmětu
Protego/Protego Maxima - Štítové kouzlo.
Pulírexo - Formule na uklizení znečištěných míst či předmětů.
Relashio - Obranné kouzlo. Uvolňuje sevření nebo pouta.
Ševelissimo - Všem nežádoucím osobám v okolí zaplňuje uši nevysledovatelným šumem, takže je možné mluvit bez obav, že jste zaslechnuti.

Inventář:

_________________

| +
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: O'KEEFE, Caitlin V.
 Příspěvek Napsal: čtv 17. dub 2014 17:30:44 
Offline
Člen Fénixova řádu
Uživatelský avatar
Člen Fénixova řádu

Registrován: ned 17. bře 2013 21:46:48
Příspěvky: 194
Ahojky, vítám Tě u nás :3
V kartě nevidím nic, co by bránilo v přijetí, a proto dávám své pro. Jenom mi přijde, že tam máš zbytečně moc věcí odEnterovaných a pak to působí lehce roztahaně a heslovitě ;)

_________________
Obrázek
"Teachers open the door. You enter by yourself."
♥ MEIRRY & Max the baby ♥


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: O'KEEFE, Caitlin V.
 Příspěvek Napsal: čtv 17. dub 2014 17:42:38 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
O’KEEFE, Caitlin V.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz