Průvodce nováčka

Felix Felicis! je textová online RPG hra založená na světě Harryho Pottera J. K. Rowlingové. Začínala v 70. letech 20. století, ale protože se v ní nevyskytují téměř žádné postavy známé z knížek, do dnešních dní si vybudovala unikátní historii a reálie. Každý hráč může začít hrát buď jako student jakéhokoliv ročníku, jako začínající bradavický profesor nebo jako dospělý kouzelník - možnosti zaměstnání jsou takřka neomezené (ale musí dávat smysl). Kromě hlavní dějové linie čeká na hráče také mnoho pravidelných akcí, jako je slavnostní zařazování, vánoční ples, mistrovství světa ve famfrpálu a další.

Hlavní odlišností FF od ostatních RPG her s tématem online Bradavic je poměrně malá časová náročnost. Hra se odehrává ve formě herního fóra, nikoliv prostřednictvím real-time chatu – není tedy nutné u hry trávit souvislý čas a neustále sledovat dění.
Veškerá výuka, probíhající jen formou RPG, je zcela nepovinná a slouží pouze pro zábavu, zlepšení dovedností postavy a získání kolejních bodů. Daleko víc než na aktivitu a pravidelné psaní úkolů je kladen důraz na kvalitu příspěvků a roleplaying obecně.

Momentálně při registraci na Felix Felicis neexistuje žádné časové omezení a je otevřena po celý rok pro všechny.

Systém kouzlení a famfrpálu je založen na hodu virtuálními kostkami, což zajišťuje dynamický faktor náhody a především zabraňuje tzv. godmoddingu, tedy tomu, aby hráči hráli za své postavy jako za neporazitelné.

Snažíme se také o přátelskou a otevřenou herní komunitu, se kterou se může každý nováček seznámit prostřednictvím chatu na Discordu (odkaz v levém menu).


DISCLAIMER

Ve hře se mohou vyskytnout témata nevhodná pro osoby mladší 15 let. Většina stávajících hráčů už dávno překročila práh dospělosti a tomu také odpovídá obsah i charakter hry.

Ačkoliv děj místy může nabýt temnějšího rázu, hra není založena na násilí a doslovné popisování krvavých scén, mučení či hrubého zacházení zde není žádané.

Jelikož je podstatou textových RPG her interakce postav hráčů mezi sebou, je jen nasnadě, že se mezi postavami vyvíjejí více či méně přátelské vztahy. Pokud špatně snášíte interakce vztahového charakteru, pak tato hra není pro vás, ale děkujeme za váš zájem.