Denní Věštec – duben 1982

Prakticky celou první stranu zabírá černobílá fotografie urostlého muže snědé pleti s širokým kloboukem na hlavě, který promlouvá do objektivu.

Breaking news

Prezidentem Kouzelnického kongresu nečistokrevný Texasan mexického původu!

Šokující zpráva dorazila od našich amerických kolegů – dosavadní prezident Kouzelnického kongresu, nejmladší ve svém úřadu, Balthasar Zacharias Barlowe, se rozhodl odstoupit ze své funkce, ve které nesetrval příliš dlouho; rozhodně ne tak dlouho, jak se od něj očekávalo. Co mladého prezidenta vedlo k takovému klíčovému rozhodnutí není známo – sám Barlowe uvedl, že odchází z osobních důvodů. „Všechny nás to překvapilo,“ přiznala mluvčí Kongresu, „bylo to velmi náhlé rozhodnutí.“
Ještě překvapivější však je, že prakticky přes noc byl zvolen nový prezident Kouzelnického kongresu, kterým se stal Texasan mexického původu, Angelito José Armando Fuentes Villanueva, přezdívaný „El Muerte“. Dozvěděli jsme se o něm, že je nečistokrevného původu a jeho rodokmen sahá až k aztéckým králům. Umí nebezpečně přesně švihat bičem, do lasa chytí i mouchu a chová závodní lamy, rozhodně ho tedy můžeme považovat za zajímavou osobnost. Jak se ale zhostí nové funkce, to je zatím ve hvězdách.
„Můžu všem slíbit, že se budu snažit nastolit pro všechny stejné podmínky, amigos – žádná privilegia pro čistokrevné, žádné utlačování nečistokrevných, jako tomu bylo doposud,“ sdělil tisku při svém prvním proslovu. „Myslím, že původní kouzelnické rodiny, ať už jsou čistokrevné či nikoliv, by měly získat více uznání, ne jako tomu bylo doposud. Měly by mít tolik uznání, kolik si zaslouží, a ne žít v útlaku kvůli takové hloupé věci, jako je absence čistoty krve.“
Změna prezidenta Kongresu bude mít nepochybně vliv i na britsko-americké vztahy. Fuentes se totiž nechal slyšet, že se mu ani trochu nelíbí, jakým způsobem je v Británii zacházeno s kouzelníky ze smíšených a mudlovských rodin. Můžeme tedy očekávat přísnější cestovní podmínky a rapidní zhoršení obchodních vztahů, neboť se El Muerte netváří jako někdo, kdo by chtěl spolupracovat s naším ministrem kouzlem, pokud Lavinius Tinkerbell nepřehodnotí své postoje.
Jak se situace v Americe bude vyvíjet a jak se změní vztahy Američanů s Velkou Británií, to ovšem ukáže až čas.

El Muerte

Organizátoři nelegálních závodů na košťatech zatčeni

Dlouhá léta se ministerstvo kouzel potýkalo s oblíbenou nelegální zábavu kouzelnické omladiny – ilegálních závodů na košťatech, jejichž organizátory se nedařilo dopadnout, avšak nyní ministerstvo konečně slaví úspěch.
Bystrozorům se podařilo vypátrat, kde se mají konat letošní závody, a tak s vědomím amerického Kongresu naplánovali zátah na newyorkský Ostrov svobody, kde skutečně narazili na organizovaný zločin v celé své kráse. Závodníky se pochytat nepovedlo, i z toho důvodu, že do cíle doletěli pouze dva z jedenácti, avšak během krátké přestřelky byl zadržen hlavní organizátor závodu, kterého nyní čeká odpovídající trest. „Konečně jsme dopadli muže zodpovědného za rozsáhlou ilegální činnost, která mimo jiné ohrožovala životy nejen kouzelníků, ale i mudlů, a pořádáním závodů riskoval odhalení kouzelnického světa mudlům, vzhledem k tomu, že se na košťatech zběsile létalo nejčastěji přes mudlovská města plná lidí,“ sdělil nám jeden ze zasahujících bystrozorů.
„K menší bitvě sice došlo, ale nikdo nebyl vážně zraněn a veškerý odpor byl nakonec rozprášen a zločinci pochytáni,“ bylo nám řečeno, když jsme se zeptali na to, co se u Sochy svobody vlastně odehrálo.
„Kouzelnická společnost si může být jistá, že už nebude ohrožována podobnými výtržníky a nebezpečnými ilegálními akcemi, o to se postaráme,“ přislíbil vedoucí Odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *