Denní věštec – srpen 1983

Na titulní straně dnešního Denního věštce je černobílá mapa severní polokoule se zvětšenou Velkou Británií, na kterou směřují tři výhružné šipky ze Spojených států, Irské republiky a Islandu.

VÁLKA!

„Pokud nemáte nepřátele, děláte svou práci polovičatě,“ pronesl dnes moudře ministr Tinkerbell v reakci na obdržení depeše, v níž trojice států formálně vyhlásila válku naší drahé vlasti. Angelito José Armando Fuentes Villanueva, Brághadach Ó Branagáin a Snorri Saknussemm podle něj dali svými podpisy jasně najevo svou hloupost a malost a jejich snahy o ochranu mudlovské společnosti označil za přinejmenším podezřelé. Ačkoliv pak vyjádřil zármutek nad tím, že bude v zájmu světového míru třeba prolít další kouzelnickou krev, mnohdy dokonce čistokrevnou, ujistil všechny přítomné, že je ochoten tuto cenu zaplatit, neboť „banda nevděčných kolonistů, špinavých alkoholiků a smradlavých rybářů přece nemůže stát v cestě kouzelnické elitě, která chce právem zajistit lepší zítřky svým dětem.“ Předběžné analýzy se shodují na tom, že válka nebude dlouhá, neboť islandská kouzelnická populace nikdy nestačila ani na sestavení národního famfrpálového týmu a Irsko podle všeho postihla katastrofální neúroda taktických žaludů, ale přesto je její vypuknutí prakticky v předvečer chystaného nastolení nového řádu a podmanění mudlovské společnosti nešťastné. Sám ministr sice neodpověděl, jak se tyto plány zdrží, leč byl až do konce tiskové konference pln optimismu. Na závěr si neodpustil rýpnutí do Albuse Brumbála, jemuž pogratuloval k mírnému prodloužení pobytu pod pokličkou, ale pak se již odebral do své pracovny, plánovat obranu a případnou odvetu.
Generální štáb, který byl svolán poprvé od od roku 1945, nevyloučil možnost, že se ke třem agresorům brzy přidají i další, ale ujistil naši redakci, že i takoví supové budou po zásluze potrestáni a že z války nakonec vyjdeme jako vítězové. Podobně vnímá celou věc i drtivá většina smrtijedů, mezi něž byli po rekvalifikaci přijati někteří důkladně prověření členové nedávno rozpuštěných bystrozorských sborů.
Nezbývá než vyzvat vás, naše věrné čtenáře, ať setrváte v klidu, ale zároveň nepolevujete v bdělosti, neboť dřív než nepřátelské armády se v našich ulicích jistě objeví sabotéři a nekalé živly z Fénixova řádu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *