Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NØRGAARD, Torsten Bjarne
 Příspěvek Napsal: stř 25. led 2017 20:34:25 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. pro 2016 22:10:18
Příspěvky: 13
Obrázek


Obrázek

Datum narození: 14. července 1954
Původ: mudlovský
Národnost: dánská
Vystudovaná škola: Bradavice, Mrzimor
Hůlka: Olše, žíně jednorožce, 11", poddajná

Povolání: Profesor péče o kouzelné tvory, zároveň vlastní záchrannou stanici pro kouzelné zvířectvo, které věnuje většinu svého volného času. Schází se mu tam nejrůznější kouzelní tvorové ze všech koutů světa a Torsten se o ně svědomitě stará a později se je snaží navracet do volné přírody. Pravda, ne vždy to vyjde a občas mu nějaký zraněný chudáček prostě natrvalo zůstane doma.


Obrázek

Mezi běžné obyvatele Dánska Torsten docela dobře zapadne - když ne ničím jiným, tak svou průměrnou výškou a ošlehaným vzhledem určitě. Nedá se o něm dost dobře říci, že by byl vyloženě rozložité postavy, ale žádné párátko taky není a pyšní se poměrně širokými rameny a svalnatými pažemi. Je zkrátka dobře stavěný, díky časté fyzické práci se za svou postavu vůbec nemusí stydět, a přestože by se možná mohl měřit s některými kanadskými dřevorubci, působí jako usměvavé sluníčko, které by mouše neublížilo.
Torsten má oválný obličej s ostřejšími rysy, ale přesto působí mile; asi za to může ten úsměv, co z jeho rtů skoro nikdy nemizí. Snad jen ve chvílích, kdy ho něco fakt naštve. Za zmínku rozhodně stojí jeho vlasy, které má dlouhé skoro po lopatky a nejčastěji je nosí stažené v ohonu nebo zacuchané v ledabylém rozježeném drdolu, což mu taky nejvíc sluší. Jeho vlasy mají světle hnědou barvu, poeta by možná řekl, že jsou medově nazlátlé. Na slunci mají tendenci blednout a házet přímo rezavé odlesky, i když zrzek Torsten rozhodně není. Stejnou barvu, možná o chlup tmavší odstín, mají jeho vousy, které už se nedají nazývat strništěm, ale ani plnovousem. Torsten však o svůj vous pečuje, takže vždycky vypadá upraveně. A oči? Ty se skrývají pod hustším obočím a mají zelenomodrou barvu - když opět vytáhneme toho poetu, možná by je přirovnal k barvě oceánu.
No a co se šatníku týče, ten má Torsten docela specifický. Dává přednost pohodlí nad elegancí a nejčastěji jej zřejmě uvidíte v plátěných kalhotách nebo manšestrácích neutrálních barev, k nimž nosí naprosto jednoduchá, jednobarevná trička a kostkované košile. Občas ho lze vidět v tričku s logem oblíbené kapely, nebo v jednobarevné košili, často docela pomuchlané, protože Torsten nerad ztrácí čas žehlením, ať už má žehlit po mudlovsku, nebo za pomoci kouzel. A boty? Nejlépe nějaké kožené, pořádně prošlápnuté. Nicméně jeho styl je specifický hlavně doplňky - Torsten miluje šátky nejrůznějších barev, vzorů a velikostí, zbožňuje náramky, ať už kožené, pletené, nebo z korálků, na jeho prstech najdete minimálně dva tři kované prsteny, na krku obvykle nosí nějaký ten amulet a všechno to doplňuje nejrůznějšími odznáčky, mudlovskými i těmi kouzelnickými, co se mění.

Obrázek

Úkol popsat Torstenovu povahu není zase tak obtížný, jak by se mohlo zpočátku zdát; studoval v Mrzimoru a už jen to o něm dost vypovídá. Pokud se na něj zeptáte někoho, kdo ho zná, ve většině případů vám dotázaný odpoví, že je Torsten naprosto zlatý člověk s ryzím srdcem, obětavý, skromný a upřímný. A lež to není.
Torsten je mírumilovný, přátelský člověk, kterému nedělá problém navázat kontakt prakticky s kýmkoliv - skvěle vychází jak se svými vrstevníky, tak s dětmi nebo staršími lidmi. Možná by někdo řekl, že když tak skvěle rozumí zvířatům, bude k nim mít blíže, než k lidem, ale on je Torsten kupodivu docela společenský a ostýchavost mu chybí. Jen pokud dojde na flirtování, nejistě bruslí na tenkém ledě a neví, co si počít, takže se nakonec buď ztrapní, nebo v panice uteče. Jinak je ale docela vyhledávaným, zábavným společníkem. Hlavně je to člověk chápavý, ochotný podat pomocnou ruku, a obětavý. Pokud si někoho oblíbí, nejraději by se pro něj rozkrájel. Má srdce na správném místě a místa je v něm opravdu dost.
Torsten je možná trošičku naivní, ale rozhodně není hloupý. Naopak je docela inteligentní, a pokud zrovna nemá špatný den, kdy vstal levou nohou, docela mu to pálí. Žádný génius to sice není, ale má hodně znalostí a dokáže navázat inteligentní hovor na všechna možná témata. A přestože je trošičku naivka, nenechá se sebou zametat a stojí si za svými názory. Dokáže však uznat svou chybu. Je to docela kliďas, hádkám se vyhýbá a vytočí ho máloco. Spory řeší pozváním na pivo, protože hádky prostě nejsou jeho koníček.
Co se zájmů týče, jeho největší vášní jsou pochopitelně kouzelní tvorové a péče o ně. Torsten je opravdu expert ve svém oboru, protože o magických tvorech toho ví neskutečně mnoho a má díky nim zcestovanou značnou část světa, což mu dalo hodně vědomostí a zkušeností. Jinak má ale moc rád jídlo, zbožňuje příchodu a výlety do ní a nedá dopustit na kvalitní literaturu. A hudba mu taky není cizí.

Obrázek

Torstenova rodina není ničím výjimečná ani zajímavá. Otec Bjarne je policista a je to docela sympatický muž. Vysoký, plavovlasý, s přívětivým úsměvem na rtech, vždycky ochotný pomáhat, když ho o pomoc někdo požádá. Matka Astrid je členkou dánského národního orchestru, kde hraje na cello. Je to štíhlá žena nižší postavy, má medově zlatavé vlasy a hnědé oči a je moc hodná a obětavá. Torsten má dva o rok mladší bratry a oba jsou to stejní zvířátkomilové, jako on sám - ochotně mu pomáhají se záchrannou stanicí, tudíž s nimi Torsten tráví dost času, dobře s nimi vychází a dal by za ně ruku do ohně. Oba jsou to kouzelníci. Mikkael též studoval v Mrzimoru, má hnědé kudrnaté vlasy, přívětivé hnědozelené oči a krátké vousy. Jeho dvojvaječné dvojče ??? nebudeme moc rozepisovat pro případ, že by si jej někdo chtěl založit jako hráčskou postavu.
Zmínit bychom měli ještě babičku Gytu, která by nám neodpustila, kdyby byla opomenuta. Přestože je to žena, která už oslavila osmdesáté narozeniny, vypadá neskutečně vitálně a je jí všude plno. Nejen proto, že je poněkud zaoblenější, nízké postavy, ale hlavně proto, že je hlučná a bezostyšná a to prakticky ve všech směrech. I ty nejotrlejší povahy dokáže přivést do rozpaků, vyzná se skoro ve všem a umí skvěle vařit, dokonce napsala kouzelnickou kuchařku, bohužel jen v dánštině. Je to čarodějka, takže zřejmě právě po ní zdědili kluci své nadání, a měla soukromé učitele.

Obrázek

Torsten se narodil jako první syn Bjarnemu a Astrid Nørgaardovým. Místečko na výsluní si ale dlouho neužíval, protože rok po něm se narodili jeho dva bráškové, dvojčata, kteří na sebe strhli většinu pozornosti rodičů. Kluci rostli a čím starší byli, tím více je rodiče přirovnávali k pytli blech. Všichni měli odmalička spoustu energie, takže věčně lítali někde venku a domů se vraceli vždycky jenom na oběd, svačinu a večeři, a tvořili skvělou partu. Ačkoliv se rodičové právem obávali, že jakmile kluci povyrostou, budou se prát a hádat, nic takového se nestalo a chlapci spolu i nadále vycházeli naprosto ukázkově, přičemž měl Torsten potřebu ty dva mladší neustále ochraňovat, jakožto správný starší brácha.
Kouzelnické nadání se projevilo nejprve u Torstena, který jednou nechal narůst prasečí ocásek tlustému klukovi ze sousedství, když ho viděl, jak hází kameny po toulavé kočce. Možná právě tahle scéna způsobila, že se Torsten začal více zajímat o zvířata a přírodu jako takovou a postupem času si vytvořil zálibu v pomáhání zraněným a zatoulaným zvířátkům, z čehož Nørgaardi nebyli moc nadšení. Torsten totiž domů vytrvale tahal zatoulané kočky a zablešené psy, nebo třeba ptáky s poraněnými křídly a spoustu dalších zvířátek.
Každopádně z objevení kouzelnického světa byl Torsten nadšený, rodiče zděšení, a bráškové mu záviděli. S ministerským pracovníkem, který se objevil na prahu jejich dveří krátce po scéně s prasečím ocáskem, probrali rodiče také možnosti synových studií a uznali, že do Kruvalu se prostě nehodí, takže nakonec nastoupil do Bradavic, kam ho za rok následovali i bratři.
Ve škole sice jeho vášeň zachraňovat zvířátka trošku pohasla, ale nezmizela úplně - i tam se Torsten snažil zvířatům věnovat a chodil pravidelně pomáhat s kouzelnými tvory profesoru péče a bradavickému šafářovi. V Zapovězeném lese byl díky profesorskému doprovodu brzy jako doma a jak poznával další a další kouzelné tvory, byl pořád zvědavější a pro kouzelné tvory zapálenější. Školou prolezl s poměrně průměrnými výsledky a po dostudování se začal kouzelným tvorům věnovat naplno. Nejen, že kvůli nim (především kvůli záchraně ohrožených zvířat) procestoval značnou část světa, ale také si svůj domek v Kodani na nábřeží Nyhavn přizpůsobil tak, aby se mu tam těch zvířat vešlo co nejvíce. Takže přestože ten dům vypadá, že je uvnitř docela malý, dost možná by se do něj vměstnala celá kodaňská zoo. Sláva zvětšovacím kouzlům!
Torsten si založil vlastní záchrannou stanici, kam mu chodí často vypomáhat brácha Mikkael, a péče o kouzelné tvory jej dokonale naplňuje. I přesto se ale rozhodl, že se jednoho dne do Bradavic vrátí, takže když se uvolnilo místo profesora Péče o kouzelné tvory, neváhal ani chvilku. Rozhodně to ale neznamená, že by začal zanedbávat svou záchrannou stanici - mezi školou a Kodaní pendluje prakticky denně.

Obrázek

Lektvary 6/10 ~ Létání 4/10
+1 kouzelné formule, +1 přeměňování
Přemisťování

Lektvary: Dračí tonikum, esence z třemdavy, lektvar na čištění ran, mast na léčbu popálenin, sršící roztok, uklidňující lektvar, výtažek ze samorostlíku

100% úspěšná kouzla: Accio, alohomora, expecto patronum (sojka), lumos/nox, wingardium leviosa
3. úroveň: Anteoculatia, expelliarmus, finite (incantatem), mdloby na tebe, voateaceterain
2. úroveň: Bublinové kouzlo, enervate, glacius, hydratus, incendio, repello mudletum, salvio hexia, supersmyslové kouzlo, tumry tinfrangere, voluma tesamentum
1. úroveň: Specialis revelio

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: NØRGAARD, Torsten Bjarne
 Příspěvek Napsal: čtv 26. led 2017 5:07:17 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 372
Pro.

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: NØRGAARD, Torsten Bjarne
 Příspěvek Napsal: čtv 26. led 2017 20:26:10 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
NØRGAARD, Torsten Bjarne
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz