Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Lékouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: XAVIER, Freya Orla
 Příspěvek Napsal: pon 02. led 2017 13:16:38 
Offline
Lékouzelník
Uživatelský avatar
Lékouzelník

Registrován: pon 02. led 2017 13:05:45
Příspěvky: 63
Obrázek
13.11.1959
Čistokrevná
Australsko-britská národnost
Vystudovala Bradavice
Mrzimor
Lékouzelník,
otravy způsobené lektvary a bylinami

HŮLKA
Hrušeň Žíně jednorožce 10 palců Pružná

Obrázek
V davu lidí by Freyu někdo těžko poznal, protože působí nenápadně. Díky podprůměrné výšce se dokonale mezi množstvím lidí ztrácí, co je horší, občas i mezi dětmi. Když k tomu připadáme i zdravě vyhlížející, štíhlou postavou, není se čemu divit, že tomu tak je. Kdo by si však myslel, že Freya nemá sílu, mýlil by se. Na první pohled sice působí jako člověk, kterého by sebemenší poryv větru smetl z povrchu zemského, ale Freya, jakožto lékouzelník, nějakou tu sílu má a pořádnou ránu taky uštědřit umí, když se jí chce. Taky musí pravidelně cvičit a celkově se udržuje v dobré kondičce - kdyby to totiž nedělala, tak moc štíhlou postavu by asi neměla. Je to totiž pořádný jedlík.
Za každé situace chodí rovně a celkově působí sebejistě, i když taková moc není. Kůži má typicky světlou a na slunci si musí dát celkem pozor - i když její barva vlasů není zrzavá, celkem snadno se spálí.
Celkově Freya působí tuctově a není na ní nic moc zajímavého. O vlnité plavé vlasy se pečlivě stará a nejraději je nosívá v drdolu - to aby jí nepřekážely při práci. V některé dny volí cop či culík, ale jde jí zahlédnout i s rozpuštěnými. Snaží se vždy vypadat upraveně, ale v případech, kdy nestíhá, jí vlasy trčí do všech stran a to i v momentech, kdy je má smotané třeba do drdolu.
Pomněnkové oči zasazené do oválného obličeje, bambulkovitý nos a plné rty, taky nepůsobí jako něco zvláštního. Husté černé řasy si čas od času zvýrazňuje řasenkou, podobně jako nevýrazné obočí, které díky světlé pleti a vlasům tak nějak zaniká. Zuby, které ukazuje pokaždé, když se usmívá, jsou rovné a bílé.
Pokud se Freya chce přestat v davu lidí ztrácet, vezme si boty na podpatku, kterých má doma až moc, a tak o pár centimetrů povyroste. Moc často toho nevyužívá, zejména si tyto boty bere na čistokrevné večírky či podobné akce. Doplňků má pak Freya přehršel a nejvíce ze všeho využívá asi náušnic, řetízek pak nejčastěji nosí ten od otce - stříbrný s malým přívěškem lapače snů.
Oblečení volí podle toho, co zrovna dělá, a nebo kam má jít. A hlavně taky podle toho, aby se v tom cítila pohodlně. Nejoblíbenější má asi šaty, které zabírají většinu jejího šatníku, ale našlo by se tam i mnoho dalších věcí - sukně, trika, kalhoty, košile a tak dál. Tak či onak, není to zrovna člověk přes pořádek, takže její šatník je celkem katastrofa.
FC: Brit Marling
| +
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek


Obrázek
Tohle nenápadně vypadající stvoření už od prvního pohledu působí celkově sympaticky - ke svému okolí se vždy chová vlídně a přátelsky, milým slovem nešetří podobně jako s úsměvy. Ke všem se chová bez rozdílu, nad nečistokrevnými se nepovyšuje. Dokáže se do lidí bez problému vcítit, a pokud má někdo nějaký problém, vždy se snaží co nejrychleji přijít s řešením. Je tedy také velice nápomocná a baví jí to. Taky nezáleží na tom, zda je to pro ní někdo blízký čí někdo úplně neznámí, pokud je to v jejích silách, pomůže komukoliv, i za cenu svého vlastního zdraví. Pro ostatní by se totiž nejraději rozkrájela a zdraví ostatních je pro ní cennější, než to její vlastní. Pokud se jí rozhodně někdo svěřit tajemství, může si být jist, že ho nikomu nevyzradí, a to ani ve chvíli, kdyby jí někdo mučil - prostě a jednoduše řečeno, číkoliv tajemství je u ní v bezpečí. Sama by se však nesvěřila nikomu, kdo jí není dostatečně blízký, v tomhle prostě tak sdílná není.
Bavit se s kýmkoliv jí nedělá problém, stejně jako navazovat nové kontakty. Rozhodně to tedy není žádný stydlín, naopak. Získat si její důvěru není sebemenší problém, ale stejně jako jí můžete získat, jí taky lehce ztratíte, pokud uděláte něco, co by se jí nelíbilo. Freya je totiž člověk, který dbá na pravidla, alespoň se tedy o to snaží. Taky uznává autority a nikdy by nešla proti přímému zákazu. Taky se snaží říkat za každé situace pravdu, protože lži jsou zbytečné a navíc si je vědoma toho, že ve většině případech pravda vyjde najevo. Ostatní nepomlouvá, protože se jí to zdá zl a vůči oné osobě strašně neférové.
Naštvat Freyu se rovná nadlidskému úkolu, protože je v tomhle tak trochu flegmatik a kritiku ostatních si k srdci moc nebere. Pokud však někdo kritizuje její rodiny, může si být jist, že si podepsal skoro ortel smrti - Freye je skutečně jedno, pokud se někdo naváží do ní, ale svou rodinu miluje a nenechá někoho, aby ji slůvkem pošpinil. To se z přátelské a usměvavé mladé ženy stává ironická a sarkastická mrcha, která zvládne chyby ostatních rozebrat do sebemenšího detailu. Celkově však jakékoliv hádky nemá ráda, a pokud to jde, vyhne se jim dříve než k něčemu takovému dojde.

Obrázek
Voní po vanilce, občas po jasmínu.
Ve volných chvílích ráda hraje basketbal, a jde jí to.
Z alkoholu preferuje tequilu a přepít ji se ještě nikomu nepovedlo.
Jinak je jejím nejoblíbenějším nápojem čaj, zvláště ty bylinkové.
Zajímá se o astronomii, ráda pozoruje noční oblohu.
Oblíbenou květinou jsou pomněnky.
Miluje bouřky a procházky v dešti.


Obrázek
Xavierovi a Carlyleovi jsou dva kouzelnické čistokrevné rody, které si své bohatství křečkují podobným způsobem, každý jen na opačných stranách polokoule. Carlyleovi jsou v Británii známí svými více či méně luxusními hotely určenými pro širokou kouzelnickou veřejnost, Xavierovi jsou tímtéž proslulí v Austrálii a na Novém Zélandu, jen mají svou klientelu rozšířenou i mezi mudlovským obyvatelstvem – odděleně, pochopitelně. Nicméně to má svoje výhody, hlavně co se týče příjmu, samozřejmě. Ani jeden z rodů by ale do hlavní větve nepřipustil nikoho nečistokrevného, ty vedlejší větve už mají trochu větší volnost, stejně jako v tom, kdyby se někdo chtěl věnovat jinému zaměstnání než rodinnému podnikání.

| +
MATKA
Neveah Ophelia Xavier, née Carlyle (20. dubna 1915)
Freyina matka je přísná žena a pedant na pořádek. Workoholička podobně jako Lavern, ale na rozdíl od něj to není nic polovičního, naopak – většinou se spíš stávalo, že pro samé povinnosti neměla čas na vlastní děti a jejich výchovu zaobstarávaly chůvy. Neveah měla jednání tamhle a tady, služební cestu tam… Mateřské povinnosti se tam moc nevměstnaly. Jde o vysokou černovlásku (ve skutečnosti se jedná o pečlivě kryté šediny) upjatých rysů a charakteristickou strohými kostýmky. Je inteligentní a má dobře vyvinutý smysl pro logiku a strategii, vystudovala ve Zmijozelu.

OTEC
Silvanus Elijah Xavier (30. května 1910)
Silvanus se v jistém smyslu podobá své ženě, je to v podstatě stejný workoholik jako ona. Nicméně na rozdíl od manželky si dokáže najít, případně udělat, volný čas, buď aby ho strávil se svými dětmi anebo aby se uchýlil do své pracovny se sklenkou víny či Ohnivé, pokud se jednalo o opravdu špatný den. Zkrátka umí vypnout, když cítí, že to potřebuje. Silvanus je nadprůměrně vysoký muž, jeho vlasům a strništi již dávno dominují šediny a ostře řezané rysy v jeho tváři změkčuje vzácný, ale o to vřelejší úsměv. Je to především obchodník a díky Silvanově obratnosti prosperují Xavierovi víc než kdy jindy.

STARŠÍ BRATR
Malakai Irwin Xavier (8. října 1942)
Oba bratři si jsou vzhledově značně podobní a pár stejných rysů by se našlo i v jejich povahách. Malakai ale na rozdíl od Laverna není takový flákač a nemá potřebu si užívat života, to se raději ponoří do práce a zapomíná na manželku i s dětmi. Očividně něco, co podědil od svých rodičů. Jeho hlavní působení je v Británii, kde se počítá s tím, že převezme otěže jedné části podniků od Carlyleových. On sám by spíš radši rozšířil působnost i na kontinent, taková Francie nebo Itálie znějí dosti lákavě.

STARŠÍ BRATR
Lavern Ulric Xavier (9. dubna 1945)
Freya si svého bratra váží, i když to tak občas nevypadá, protože ho taky velice ráda pošťuchuje. Že se stal lékouzelníkem, to překvapilo nejenom ji, ale celou rodinu. I když je takový flákač, Freya ho obdivuje a je velice pravděpodobné, že nikdy nepřestane. Věkový rozdíl je mezi nimi celkem veliký, takže si zas až tak moc nerozumí, ale vztah mezi sebou špatný nemají.
Postava jiného hráče, odkaz na kartu.


Obrázek
Narození Freyi rozhodně nebylo v plánu a bylo jen otázkou, jestli je Silvanus její skutečný otec, a nebo zda ho Neveah s někým podvedla. Ať už to bylo jakkoliv, nikdo se potom nepídil, a i samotné Freye je to fuk, svého otce nadevše miluje a je šťastná, že ho má. Byl to ostatně on, kdo svou dcerušku od malinka rozmazloval, což se na ní naštěstí nijak nepodepsalo.
Její výchova nebyla taková, jako u jejích bratrů, protože nikdo od Freyi neočekával, že by se zapojovala do rodinného podniku, to rozhodně ne. Očekávalo se, a vlastně ještě stále očekává, že si najde vhodného čistokrevného muže, za kterého se provdá. Rodiče, převážně tedy otec, se jí ze začátku věnovali, ale ani jí se množství chův a domácích učitelů nevyhnulo. Navíc, Silvanus se musel starat o své hotely a vodit si malou Freyu do práce nemohl.
Domácí učitele nakonec vystřídaly Bradavice, kde byla, po dlouhém rozhodování Moudrého klobouku, zařazena do Mrzimoru, ač zprvu převládal více Havraspár. Freya si tu kolej zamilovala hned, všichni byli usměvaví a přátelský, přesně takový, jaká byla ona sama. Mrzimor se rychle stal jejím druhým domovem, i když se jí po rodičích stýskalo, hlavně ze začátku.
Z už tak přátelské dívky se stala snad ještě přátelštější. Školou pak prošla bez sebemenšího problému, protože do Havraspáru ji Moudrý klobouk nechtěl zařadit bezdůvodně. Freya tak prošla u NKÚ s Vynikajícími, jen u Run jí to trochu uteklo a dostala Nad očekávání. U OVCí už byla obezřetnějšími, a horší známku jak Véčko nedostala.
Co bude dělat, to měla jasné už od nějakého čtvrtého ročníku. Byla si totiž vědoma toho, že pomáhat lidem jí baví a naplňuje jí to, a tak se jejímu rozhodnutí nikdo nedivil. Po vystudování lékouzelnické školy začala pracovat u sv. Munga na oddělení otrav způsobené lektvary a bylinami.

Freya byla sice naprosto spokojená, ale začínalo jí trochu štvát, že do ní neustále někdo (především rodiče) šil, že ještě nemá manžela, a tak když ji roku 1982 pozval profesor přeměňování z Bradavic na kafe, souhlasila. Byl milý, svou nervozitou i roztomilý, a i když ne úplně čistokrevný, propadla jeho kouzlu, i když jim oběma trvalo dost dlouho na to přijít. Než k tomu došlo, vyměňovali si pravidelně sovu, zašli spolu na zmrzlinu, oslavili společně dýňové slavnosti, skončili spolu v posteli (ale nic se nestalo), a i když po probuzení byl Wei-Ding pryč, psali si dál.
Když jí pak přišla nabídka od ředitele školy, aby šla dělat profesorku bylinkářství a lektvarů, souhlasila, protože to znamenalo, že se bude moci s Wei-Dingem vídat častěji, o což opravdu stála. Se svou prací v nemocnici však neskončila, protože to bylo něco, co jí naplňovalo a přijít o ní nemohla. Za ten rok toho zvládli ještě dost - zašli společně na ples, navštěvovali pravidelně astronomickou věž, společně dovedli sedmáky ke zkouškám a celé to završili prázdninami na Novém Zélandě a v Austrálii. A taky zacházeli dál a tak..
V září 1982 nastoupila do prvního ročníku její neteř, která jim sice sem tam křenila, ale jí to nevadilo, protože jí měla moc ráda.

Roku 1983 se toho událo až moc, a protože Freya byla křehká duše (i když čistokrevná), s prací na hradě skončila. Nicméně všem překvapením nebyl konec - Wei-Ding chtěl zdrhnout a to bez ní, což mu nemohla dovolit, takže jakmile si přečetla jeho dopis, vyhledala ho a 'zachránila'. Přesněji mu tedy nedovolila odjet, vysvětlila mu, že její rodiče (alespoň většinou) nejsou tak retardovaní a slovo dalo nakonec slovo a stěhovali se společně. Do Austrálie, tam totiž bylo jisté, že budou mít zázemí. Wei-Ding dostal práci v jednom z hotelů jakožto zahradník, zatímco Freya se uchytila v jedné z nemocnic. Rodiče sice prvně nadšení z toho všeho nebyli, protože byl přeci jen Wei-Ding nečistokrevný, nicméně nakonec uznali, že nikdy dřív Freyu neviděli šťastnější, takže se na to rozhodli nakonec povznést a kdyby chtěli, nejspíše by jim i to požehnání ke svatbě dali.

Obrázek
Lektvary 10 Létání 0
Talent: +1 přeměňování, +1 kouzelné formule
Přemisťování

Kouzla:
100%: Accio, alohomora, lumos/nox, expecto patronum (páv), wingardium leviosa, specialis revelio
III. úroveň: Protego, expelliarmus, alarte ascendare, colloshoo, pulírexo
II. úroveň: Ventus, bombarda, plantamitto, ducklifors, ebublio, klihando, melofors, orchideous, avis, calvorio
I. úroveň: Všechny léčivá kouzla.

Lektvary: Jakožto vystudovaný lékouzelník má naučené všechny.

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Freya O. Xavier dne stř 08. srp 2018 20:36:41, celkově upraveno 1

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: XAVIER, Freya Orla
 Příspěvek Napsal: pon 02. led 2017 16:39:48 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. črc 2014 11:43:01
Příspěvky: 535
Dát postavě, která není zrzavá, iniciály FOX mi přijde jako vyslovená zhýralost, ale jinak jsem PRO.
(jo a za to N z run může Murray, tenkrát mi do toho ještě kecal)

_________________


Obrázek

Agent Jejího veličenstva matky Přírody s povolením zabíjet debilní profily.


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: XAVIER, Freya Orla
 Příspěvek Napsal: čtv 05. led 2017 17:01:14 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
XAVIER, Freya Orla
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: XAVIER, Freya Orla
 Příspěvek Napsal: stř 08. srp 2018 20:37:21 
Offline
Lékouzelník
Uživatelský avatar
Lékouzelník

Registrován: pon 02. led 2017 13:05:45
Příspěvky: 63
Taky aktualizováno.

_________________
Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Lékouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz