Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: McCRIMMON, Finlay A.
 Příspěvek Napsal: ned 13. dub 2014 1:46:27 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 402
Obrázek

h ů l k a
12 palců dlouhá, z javorového dřeva s blánou z dračího srdce, poddajná

Obrázek
Finlay se v davu skutečně neztratí. Ať už je to díky výšce, která dosahuje něco málo kolem sto devadesáti centimetrů nebo postavou celkově. Rozhodně není žádné tintítko a neodfoukne ho první poryv větru, naopak - disponuje širokými rameny a díky pravidelnému cvičení také poměrně vysportovanou postavou. Tmavě hnědé vlasy nosí většinou nakrátko sestříhané a upravené na styl „právě jsem prolétl hustým křovím a vůbec mi to nevadí“. Ale není to tak samozřejmě vždy, když je potřeba, tak dokáže být i poměrně slušně upravený a vlasy nosí naopak úhledně sčesané. Je výjimkou, pokud ho někdo vidí skutečně hladce oholeného, jinak si totiž nechává kratší strniště, které má stejnou barvu jako vlasy. Pod zcela obyčejně tvarovaným, hnědým obočím se nachází pár studánkově modrých očí, ve kterých se jen málokdy zaleskne smutek či vztek. Nos má možná trochu větší, ale jelikož není žádná nafintěná slečna, tak to opravdu neřeší. Rty jsou trochu užší, ale za to věčně koutky vytočená alespoň do malého úsměvu. Jakmile úsměv přejde do širšího, odhalí tak rovná a bílá zubiska a kolem očí se mu vytvarují vrásky vzniklé smíchem. Zvláštních znamení moc nemá, minimálně ne těch viditelných. Jediné, co je na první pohled zřetelné, tak je jizva, která se mu táhne pár centimetrů od ucha ke krku, zlehka se tam o něj otřela jedna kletba, kterou nestačil zneškodnit. Totéž platí i u dalších dvou jizev, jedna větší se nachází na zádech, ta druhá a menší na předloktí. Kolem krku nosí jednoduchý stříbrný prstýnek od matky zavěšený na kožené šňůrce a od srpna 1978 nosí další prsten, tentokrát ovšem na levém prsteníčku, na znamení toho, že už vážně není k mání. Jinak doplňkům zrovna moc nedá. Co se týče oblečení, pokud na sobě nemá zrovna hábit, tak preferuje hlavně pohodlnost a praktičnost, což znamená, že se nevyhýbá ani mudlovskému oblečení, jako jsou obyčejné džíny a jednoduchá trička. Když se chce pak tvářit nějak slušněji, tak si většinou navleče jednobarevnou košili a přes ni svetřík. Kravatu na něm uvidíte jen opravdu málokdy, vlastně ji ani pořádně neumí zavazovat a vždycky z toho vznikne jakýsi nevzhledný uzel.
faceclaim: Jake Gyllenhaal

Obrázek
Finlay McCrimmon je dobrák od kosti, už jen proto koneckonců skončil v Mrzimoru, kde se cítil jako ryba ve vodě. Už odmala to byl rodinný smíšek a v celém sousedství měl kopu kamarádů. Nepřítele měl jen jednoho. Farmáře, kterého s kluky chodili okrádat o jablka. Finlay si nikdy nenechal ujít kdejakou klukovinu, ale na druhou stranu dobře věděl kdy přestat a nikdy to nedošlo do takového extrému, že by se nechal umluvit k něčemu nenapravitelnému nebo něčemu, co by někomu ublížilo. Neměl a nemá rád šikanu a vždy se pravidelně zastával těch slabších, i kdyby to mělo znamenat, že sám dostane na budku, což se naštěstí moc nestávalo. Ono totiž není nejlehčí si zasednout na někoho, z koho po většinu času čiší pozitivní nálada a jen málokdy na někoho napruženě vyjede (nehledě na to, že ani Finlayho fyzička zrovna nedovolovala případným šikanátorům si na něj vyskakovat). To už opravdu musí být něco, aby se Finlay skutečně naštval tak, že by bručel ještě několik dní potom. Nutno říct, že když se ho opravdu chytí špatná nálada, tak to opravdu stojí za to, to je potom mrzutý až hanba. To bývá hlavně tehdy, když přijde na přetřes čistota krve a její dělení, které absolutně neuznává a současná politika mu přijde jako úžasná hloupost. Ačkoliv je to poměrně lidumil, nemá rád nafoukané lidi a takové, kteří mají neustále potřebu se povyšovat nad ostatní jen kvůli svému původu.
Finlay je tak trochu všeuměl. Zastává totiž názor, že je lepší naučit se od každé věci trochu a třeba méně dokonale, než jen jednu a pořádně. Ovšem není to tak, že by uměl všechno a zároveň nic, ale on je skutečně multitalent. Ze školních předmětů mu například nešlo snad jedině věštění, jinak ho bavilo všechno – od lektvarů přes obranu až po dějiny čar a kouzel.

Obrázek
MANŽELKA Leticia McCrimmon (née Magalhães) > odkaz na kartu
Finlay nikdy netrpěl potřebou se usadit - k nezměrné nespokojenosti své matky - a ještě když se živil jako odeklínač pro Gringottovy, tak prohlašoval, že na to vlastně ani nemá čas, protože zájemkyně se čas od času našla, to ne že ne. Jenže pak přišly Bradavice a post profesora přeměňování, což bylo zaměstnání, u kterého ta výmluva, že nemá čas, ztratila trochu váhu.
A pak se objevila Leticia. Finlay její společnost zpočátku vyhledával jen v přátelském ohledu, rád s ní diskutoval, rád byl v její přítomnosti. Přátelství nakonec nicméně přerostlo v něco více, a i když byl Finlay v podobném ohledu poněkud neohrabaný, ze svých citů se nakonec dokázal vyslovit, protože na Letty mu záleželo tak, jako předtím na nikom jiném, vyjma rodiny samozřejmě. A stejně tak si byl jistý, že chce s Leticiou strávit pokud možno i zbytek života, tudíž - i když i tohle mu trvalo pár týdnů, než sebral odvahu - před létem 1978 svou nejdražší požádal o ruku a 19. 8. 1978 se Leticia stala paní McCrimmonovou. Za to, že to vzali trochu hopem, nicméně nemohlo to, že by se brát museli, ale prostě chtěli. Plus odolávat spojeným McCrimmonovým a Magalhãesovým se ukázalo být nemožné.

DCERA Rosalynn Cloé McCrimmon, 15. 4. 1980
Na prvního potomka si sice Finlay s Leticiou museli chvilku počkat, ale skoro rok a půl po svatbě se jim narodila dcerka Rosalynn Cloé. Tmavovlasé miminko dokáže být chvílemi pěkně hlučné, ale Finlay se jí absolutně nemůže nabažit a míval velké problémy s tím, aby ji půjčil k pochování někomu jinému než Letty. Od té doby, co se Rosie naučila chodit, s tím ovšem problémy nemá, zato má co dělat, aby ji chytil. Rosie je pěkně živá a nestává se, že by vydržela pět minut na jednom místě. Nicméně se nevzteká a už v útlém věku jí to docela pálí, což ale někdy není zrovna výhra.

SYN Malcolm Tiago McCrimmon, 19. 12. 1981
Aneb jak Finlay žehlil svou ne tak úplně povolenou účast na ne tak úplně bezpečných závodech na košťatech... Malý Malcolm naneštěstí začíná zdatně sekundovat své sestře, energie má na rozdávání. Finlay ho samozřejmě zbožňuje stejnou měrou jako Rosie.

DCERA Isabella Sofía McCrimmon, 21. 4. 1987
Finlay vždycky chtěl větší rodinu, jenže po dvou až nadmíru energických dětech o tom Letty nechtěla tak úplně slyšet. Ale on ji nakonec stejně Finlay udolal, a tak přišla na svět Izzy. Ta je kupodivu na rozdíl od svých sourozenců poměrně klidná, ale to se všechno může ještě změnit, že.


Obrázek
Rodina McCrimmonů jako taková se datuje už od začátku čtrnáctého století, ale až do doby, než si ve druhé polovině osmnáctého století Jamie McCrimmon vzal za ženu čarodějku, byla čistě mudlovská. Od té doby se to v jejich rodině mele, a pokud by někdo chtěl McCrimmonovi označit za čistokrevné, všichni žijící příslušníci by se mu s chutí vysmáli. Finlayho rodiče (James a Elia) se seznámili v Bradavicích, ač oba chodili do jiných kolejí. Věděli samozřejmě o sobě dříve, ale větší sblížení nastalo až poté, co se kvůli jednomu mizejícímu schodu skutálela Elia Jamesovi k nohám. Ten ji pak odnesl na ošetřovnu, kde ji pravidelně navštěvoval a pak slovo dalo slovo a po škole se do roka vzali. Finlay má dvě mladší sestry, Lornu a Shonu, z nichž projevila kouzelné schopnosti jenom Shona. Vzájemné vztahy to ale nikdy neničilo, u McCrimmonových se mají všichni rádi a nezáleží na tom, jestli je někdo úspěšný více nebo méně.

| +
James Dougal McCrimmon
(*2. 1. 1920)
Na pohled sympatický chlapík, který nikdy nezkazí žádnou zábavu. V Bradavicích studoval v Nebelvíru, ačkoliv se u něj Moudrý klobouk rozhodoval docela dlouho a uvažoval i o Mrzimoru. Jamesovi na tom ovšem nezáleželo, přátele si dokázal najít všude. Vyzkoušel několik zaměstnání, chvíli pracoval i pro Ministerstvo kouzel na odboru pro dohled nad kouzelnými zvířaty, chvíli jako pracovník Soví pošty. Momentálně už nepracuje a společně s manželkou si užívají klidu na rodinném sídle ve skotské vysočině. Tedy takového klidu, jaký jim vnoučata dopřejí.

Lorna Ceit Shaw
(*20. 8. 1944)
Finlayho o tři roky mladší sestra jako malá dostala dračí spalničky, a tak se myslelo, že se i ona stane kouzelnicí. Dopis z Bradavic jí ale nikdy nepřišel a dá se tedy předpokládat, že je pouze motákem. Jak ale bylo zmíněno již výše, Lornu nikdy nenapadlo, aby na bratra žárlila, naopak mu jeho kouzelnické úspěchy přála z celého srdce. Je to přátelská, srdečná žena, která by mouše neublížila. V devatenácti se provdala a v podstatě je ženou v domácnosti a matkou na plný úvazek. Se svým manželem (kouzelníkem, se kterým ji seznámil Finlay) má čtyři děti a žijí v přístavbě u McCrimmonovského sídla. (Viz karta neteřinky Harlee.)
Elia Claire McCrimmon
(*16. 5. 1920)
Elia může neznalým připadat přísně, ale vzhled není všechno a dotyčný ihned pozná, že zdání klame a Elia je naopak tak milá, jak jen to jde. Studovala v Mrzimoru a po složení OVCE se věnovala lektvarům, hlavně těm léčivým, které jednu dobu i dodávala Nemocnici sv. Munga. V poslední letech se ale přeorientovala na bylinkářství a u sídla má rozlehlou zahradu, které se daří přímo kouzelně. Užívá si vnoučat od Lorny a poslední dobou si oblíbila popichování Finlayho v tom smyslu, že by někdy ráda viděla vnoučata i od něj. A po několika letech se i dočkala!

Shona Kenzie McCrimmon
(*3. 3. 1955)
Nečekané překvapení a největší pošuk ze sourozenců McCrimmonových. Ačkoliv ji od svých starších sourozenců dělí více než deset let, nikdy s tím problémy neměla a naopak občas zneužívala toho luxusu, kterému se většinou dostává tomu benjamínkovi. Navzdory tomu ale není rozmazlená, jen trochu tvrdohlavá a hlavně je do všeho nadšená. V Bradavicích byla zařazena do Nebelvíru a z lásky ke staršímu bratrovi se pokusila jít v jeho stopách a dostat se do kolejního famfrpálového týmu. To se jí povedlo a navíc zvládla famfrpálu propadnout mnohem více, než by na začátku i čekala. Talent i zápal pro věc měla, kariéra po škole byla jasná. Začala jako náhradník v Pýše Portree, ale velmi brzy se probojovala do hlavní sestavy jako střelkyně. Ovšem jejím největším dosavadním úspěchem je místo ve skotském národním týmu.

Obrázek
Finlay Angus McCrimmon se narodil do milující rodiny a jeho dětství bylo zkrátka skvělé. Rodiče mu věnovali dostatek lásky a pozornosti a stejně tak i jeho dvěma sestrám, které obě Finlay nadevše miloval a jako správný starší bratr při všech příležitostech důkladně ochraňoval. Nikdy netrpěl nedostatkem, ale ani tak není rozmazlený, za což je rodičům do dnešních dní velmi vděčný. Díky tomu, že vyrůstal na venkově, čerstvého vzduchu i pohybu se mu dostávalo dostatečně. S kamarády měl prozkoumanou každou píď okolí, dokonce si tvořili i vlastní mapy. Nutno dodat, že značně nepřesné, ale komu to vadilo, že. Jeho kouzelnické schopnosti se projevily ve zhruba osmi letech právě vůči jedné mapě. Jako vrchní kartograf byl totiž pověřen tvorbou nové mapy a když ji – naštěstí byl doma – dokreslil, tak si povzdechl, jak by bylo skvělé, kdyby byla pohyblivá. A hle – nakreslená říčka za domem se začala vlnět, neuměle nakreslené stromy se začaly hýbat ve větru. Na příchod dopisu o jedenáctých narozeninách se ovšem příliš netěšil – znamenalo to totiž, že se bude muset odloučit od svých kamarádů a jet do neznáma. V Bradavicích – kde byl zařazen do Mrzimoru – ho ovšem tohle stýskání rychle přešlo. Zde si utvořil stejně dobrou, ne-li lepší, partičku přátel, se kterou prošel celou školou a i po ukončení Bradavic společně nějakou dobu cestovali. Finlay se od nich ale brzy odpojil, aby se mohl stát odeklínačem, po čemž toužil už od čtvrtého ročníku, když zjistil, že tahle profese spojuje plno oborů dohromady, což bylo mladému McCrimmonovi akorát vhod. Po odloučení od přátel tedy začal pracovat pro Gringottovy a vedlo se mu věru dobře. Díky své práci poznal několik zajímavých věcí a zemí, a i když měl kolikrát namále a kletbu se mu podařilo zneškodnit jen tak tak, ta činnost ho stále bavila a prováděl ji s nadšením. Postupem času ovšem seznal, že by zase chtěl zkusit něco nového a hlavně se na chvíli usadit. A i když post profesora v Bradavicích nebyl jeho primárním cílem, nakonec se rozhodl tomu dát šanci. Kupodivu k profesorství velmi rychle přilnul a baví ho to snad stejně jako předtím odeklínačství.

Obrázek
Lektvary 5/10
Létání 5/10
Přemisťování
Talenty: Přeměňování +1, KF +1

Lektvary
Bezesný spánek
Dokrvující lektvar
Esence z třemdavy
Mast na léčbu popálenin
Mnoholičný lektvar
Protijed na běžné jedy
Životabudič
100% kouzla
Accio
Alohomora
Expecto Patronum
Lumos/Nox
Wingardium Leviosa

+2 kouzla
Bona Hasamentu
Portus
Petrificus Totalus
Protego
Cistem Aperio
+1 kouzla
Aguamenti
Bombarda
Confundo
Enervate
Expelliarmus
Flagrate
Incarnifors
Reducto
Silencio
Zastírací kouzlo
+0 kouzla
Aparecium
Asius
Avis
Colovaria
Duro
Quietus
Reparifarge
Reparo
Sonorus
Trastuli Alius
Vera Verto

Obrázek
○ Vlastní Nimbus 1000, ale zatím neměl příliš příležitostí ho vyzkoušet.
○ Jméno Angus dostal po svém dědečkovi, který zemřel dřív, než se Finlay narodil.
○ Jeho patron má podobu zlatého retrívra. Je to vzpomínka na jejich vlastního psa jménem Aramis, se kterým Finlay vyrůstal a jehož smrt ho pak hluboce zasáhla.
○ Jeho bubákem je on sám o něco starší, jako zapšklý muž, který snad nezná slovo úsměv. Do něčeho takového se vskutku proměnit nechce a dělá všechno proto, aby to tak nedopadlo.
○ Většinou příliš času na čtení nemá, ale když už si ho najde, tak si docela potrpí na mudlovské autory píšící detektivky, rád má například Agathu Christie nebo Dicka Francise.
○ V Bradavicích studoval v Mrzimoru a byl prefektem a střelcem v kolejním týmu.
○ Po vystudování Bradavic se několik let živil jako odeklínač.


Naposledy upravil Finlay A. McCrimmon dne sob 02. kvě 2015 22:03:34, celkově upraveno 1

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: McCRIMMON, Finlay A.
 Příspěvek Napsal: úte 15. dub 2014 8:46:42 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 747
Obrázek
POVOLENO
McCRIMMON, Finlay A.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: McCRIMMON, Finlay A.
 Příspěvek Napsal: sob 19. bře 2016 11:44:26 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 402
[2. 5. 2015] Eej, po sto letech aktualizováno! 8-) Kromě grafické podoby jsem rozepsala rodinu (Shona konzultována s Lei) a doplnila kouzla z vyučování. Jo, a taky jsem Finlaymu vybrala talenty.

[19. 3. 2016] Další aktualizace, hlavně co se týče rodiny. :3

[26. 12. 2016] Další rodinná aktualizace! ♥

_________________
Obrázek

| +
Koho učil: (číslo odráží počet vypsaných hodin, duh)

7× - ročník 76-83 (Dante, Verunka, Darya...)
1× - ročník 75-82 (Mickey...)
1× - ročník 74-81 (Bree, Gweeny, Alan...)
1× - ročník 72-79 (Matt...)
1× - ročník 71-78 (Riley...)


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz