Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka postav studentů » Zmijozel
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MORIARTY, Kail
 Příspěvek Napsal: úte 26. čer 2018 16:14:29 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2018 20:21:48
Příspěvky: 71
Jméno: Kail Moriarty

Kolej:

Ročník:

Datum narození: 7.2. 1972

Hůlka: cypřiš|pero ptáka fénixe|10 palců|poddajná

Národnost: Kanaďan

Původ: Dvojí krve

Vzhled: Když se to narodilo, bylo to jenom takové malé nic, které prošlo dost rapidní přeměnou, i když od té doby uplynula pěkná řádka let. Z Kaila tak vyrostlo dítě, které místy působí, jako by bylo složeno převážně z rukou a nohou. Tedy dítě. Kail by se určitě ohradil, že je na prahu puberty a tak vůbec.... Věřit by se tomu naštěstí dalo, protože mezi vrstevníky působí jako dělnické štafle, kdyby ovšem měly tolik svalnaté hmoty a nepřipomínaly víc než cokoli jiného dřevěná párátka.
Ve zkratce, je to pohublé, ne vyhublé, furt to někde lítá a od pravidelných tréninků bojového umění se tomu už teď lehce rýsují svaly a získává šířku v ramenou. Hranatý ostře řezaný obličej zdobí jemný poprašek pih hlavně kolem špičatého mírně zahnutého nosu. Na svět se kouká párem mírně sešikmených divokých bouřkově modrých očí, které mu kradou většinu pozornosti, nad nimi se klene tmavé obočí, přes které mu sem tam padají pramínky rovných havraních vlasů pravidelně střižených, aby dosahovaly délky kousek pod uši.
Snad jen hluboká jizva přes levý koutek rtu od pokusu sníst vlastní sešívačku by neunikla zvědavému pohledu na jinak tak akorát tenkých rtech a světlejší pleti - prostě typický rozený Kanaďan, což mu nijak nebrání se v létě na sluníčku opalovat, i když většinou po delší době chytne odstín vařeného humra.
V šatníku mu od batikovaných a jednobarevných trik můžete najít košile, tmavé kalhoty všeho druhu až po svetry a ošoupané kecky.

Povaha:
Drzý, komplikovaný a příliš protivný tajnůstkář, možná na pohled trochu arogantní, takový Kail rozhodně je a jako začínající sarkastická zrůda, vždycky aspoň trochu byl a pravděpodobně nadosmrti bude. Nicméně, s tím by se dalo žít, pokud si nonstop opakujete, že to vlastně nemyslí nutně tak zle, jak to zní. To, že se sarkasmem Kail nemá dlouholetou praxi vlastně vůbec nevadí, umí s ním lidem doslova vytřít zrak, a využít ho zrovna v těch (ne)vhodných situacích. Jinak ho naneštěstí neumí tak profesionálně používat na počkání a musíme tedy jeho schopnost připsat dobrému načasování a náhodě, zkrátka - občas z něj něco nevědomky vypadne. Nejspíš tomu také přispívá fakt, že je na svůj věk překvapivě dost chytrý a bystrý a dokáže toho skvěle využít. Většinou to bývá on, kdo vynese na světlo nepříjemnou pravdu bez sebemenší nejistoty a provinilého pocitu, protože hledat v něm pochyby o sobě samém by se vám sice mohlo povést, Kail by to však na sobě nedal znát.Sám sobě docela věří a zakládá si na tom, aby nevypadal jako nejistý strašpytel. S tím totiž chodí ruku v ruce strach z toho, aby si nepokazil pověst a dosáhl uznání ostatních. Je velmi rád považován za toho schopného, a post kluka na obtíž nebo, nedej bože, padavky a slabšího člena skupiny přes zuby jen tak nepřekousne. Nenechá sebou nikým zametat, i když občas působí, že se pohybuje na kraji společnosti a o střed dění se nezajímá.
Ve skrytu duše ví, že nerad někomu ubližuje, pokud to není nezbytně nutné. Je tvrdohlavý a cílevědomý, přičemž k docílení svého by byl schopen jít přes mrtvoly ostatních a ani by nad tím dlouho nepřemýšlel; pravda, možná by to bral trochu jinak, kdyby si našel výjimečně někoho, koho bez nedostatku přesných názvů pojmenujeme kamarádem, ale nikoho takového Kail momentálně nemá.
Nikdy ho nebylo lehké naštvat, když už se to náhodou stane, je schopen s ledovým úsměvem a klidem někomu pěkně znepříjemnit život jízlivými poznámkami a nebo nejtradičnějším způsobem mu prostě jednu vrazil. A že to umí, o tom není pochyb. Kail si bojová umění oblíbil, protože se v nich dokázal skvěle odreagovat a soustředit se na něco jiného než na děsivé sošky Buddhy doma nad krbem. Ke svým předkům se vždycky nerad hlásil a na čínský porcelán si vypěstoval určitou averzi, které se doteď nezbavil. Poslední dobou docela našel zalíbení v knížkách, ale protože má poruchu pozornosti, i když se sebevíc snaží, nikdy u nich nevydrží dlouho.

Rodina:
Kail se nenarodil do zrovna jednoduché rodiny už jenom z toho důvodu, že se seskládala z čínských a amerických předků, kteří se z New Orleans přestěhovali do Kanady, konkrétně do Yukonu poblíž Aljašky.
Rachel Moriarty je velice úspěšnou kapitánkou kanadského vojska, která dostala příkaz a doporučující dopis do New Orleans. Rachel se tak náhodou stala svědkem plánovaného útěku odsouzených kouzelníků, na jejichž záda jim dýchala jednotka bystrozorů s Masonem v čele - nikdo si jí nevšiml, což byla dost zásadní chyba, ale stalo se a Rachel paměť zůstala, aspoň na dobu určitou, protože dřív nebo později se na přešlap přišlo a do týdne se mohla trápit s hodinovým oknem, které jí bylo natolik podezřelé, že do kouzelnických věcích, sice stále nevědomky, strkala nos, nebo se o to aspoň pokoušela. Jediné, co si o drahocenné hodině matně vzpomínala, byla podivná vzpomínka na vycházkovou hůl a siluetu vysokého muže... Rachel navzdory velkému sebezapření nic nenašla.
Netrvalo dlouho a s Masonem se setkala znovu na pláni poblíž opuštěného domu, kde rozpoutal požár pár pomatených kouzelníků. Když se na místě objevila skupina kouzelníků, Rachel si znovu všimla a poznala v kouzelnících Masona, který na ni mířil hůlkou. Zaváhal.
A tím se oba seznámili. Když nebudeme sbíhat do detailů zahrnující Masonovo černé svědomí, že se sám o jednoho mudlu nepostaral, následované pozváním na večeři a uvedením kapitánky do světa a tajů magie, která jí vysvětlila skoro všechny záhady, s nimiž se zabývala, netrvalo dlouho, oba si padli do oka a společně se přestěhovali do Kanady, kde se jim také narodil první syn Kail...
A pak se všechno překazilo. S dítětem přišla nehoda, která skončila Masonovým záhadným zmizením. Nikdo netušil kam se poděl a jestli je stále na živu. Rachel ztráta velmi zasáhla, ale jako správný voják se s ní dokázala vyrovnat a nedat na sobě slabost znát, i když doteď netuší, jestli žije, nebo se jen pod falešnou záminkou vypařil a nechal jí dítě na krku. Dlouho poté si k sobě nikoho nepustila tak blízko. Až po sedmi letech se seznámila s Charlesem Flahertym, hercem a kaskadérem, a od té doby si rodina žije zas o něco líp.

Rachelina matka Sun Li Zhang a její nebožtík manžel John Fields vždycky byli šťastný pár žijící v Číně do doby, než děda John v den narození svého vnuka umřel. Sun smrt sice nesla těžce, dokázala se s ní však brzo srovnat. Rodina Moriartů ji sice občas navštěvuje, ale babička Sun si neustále stěžuje, že o sobě nedávají dostatečně vědět a nemá komu vařit její vyhlášené speciality.

Rachel Moriarty je hrdá, neskutečně paličatá a neústupná žena s postem kapitána kanadského vojska. Když si její rodiče před lety umanuli, že vystuduje vysokou a bude pokračovatelkou svého otce archeologa, Rachel si zase postavila hlavu, že vystuduje vojenskou univerzitu v Kanadě. A stalo se - s volbou nelituje, možná ji jen trošku mrzí, že nemá tolik času na vlastního syna, hlavně když musí opustit stát. Tmavě oříškové vlasy se jí vlní až do půli zad a na svět se kouká většinu času tvrdým ocelovým pohledem bouřkově modrých očí, jen o pár odstínů tmavších, než má Kail.

Mason Moriarty stejně modrooký a černovlasý jako Kail sám, i když vlastního syna si moc neužil. Mason je velmi cílevědomý, tvrdohlavý kariérista se srdcem na správném místě. Narodil se jako nečistokrevný kouzelník do velmi ctižádostivé rodiny, jejichž očekávání naplnil a po úspěšné dráze profesionálního famfrpálového hráče v postu střelce se stal bystrozorem. Hned po Kailově narození zmizel, prý se vydal po stopách jednoho nebezpečného kouzelníka, který dělal ministerstvu už delší dobu starosti, a nikdy se k rodině nevrátil.

Charles Flaherty je taky kouzelník, momentálně Rachelin přítel. Zrzavé vlasy se mu kroutí až kousek pod uši a se skoro rozpustilým úsměvem vypadá o pár let mladší. Kromě rolí v akčních filmech se snaží získat místo na ministerstvu kouzel, ale zatím to nevypadá moc slibně.

Historie:
Jak už bylo naznačeno, začalo to jednou náhodou, chybou a nakonec svatbou...
Na svět přišlo dítě paradoxně ve stejný den jako dědovo úmrtí a hned na to tátovo náhlé zmizení. Kail možná nepřišel do té nejstabilnější rodinné situace a příznivých podmínek, nicméně celý svůj život od toho okamžiku byl pečlivě zaopatřován, i když rozmazlené dítě z něj kvůli tomu nevyrostlo. Hned v prvních dnech svého života se pokusil sníst vlastní sešívačku, ale jinak byl docela normální. Dětství strávil v domku v Yukonu na severozápadě Kanady, kam se brzo přestěhovala i jeho osamocená babička a s ní i celá rozsáhlá sbírka čínského porcelánu. To by se ještě dalo snést, i když Kailovi pomalu začínala lézt na nervy, kdyby na jejich rozkvetlou zahradu nevyskládala děsivé sošky Buddhy, kdekoliv kam se kdo podíval. Tím nastoupilo babiččino počínšťování a nedlouho potom seznámení s hercem a kaskadérem Charlesem Flahertym, který babiččinu čínskou invazi zastavil a nabídl jí vlastní prázdnou chalupu, aby se mohla přestěhovat; už jenom díky tomu si u Kaila získal hned několik bodů k dobru a že ho nevlastní táta bral do přírody, choval se k němu jako k vlastnímu synovi, to už byla jen taková třešnička na dortu. Ukázalo se, že Charles byl mnohem bohatší, než se zprvu zdál, ale i tak si dokázal na Kaila najít čas, který mamka nemohla. Přihlásil ho na taekwondo a na léto ho bral do Británie, kde hrál v tu dobu roli krále Sparty.
A pak se ze dne na den všechno změnilo. Byl docela obyčejný jarní den a Rachel vysvětlovala Kailovi, proč zas odjede na dva týdny pryč; bezoblačnou oblohu zastínil bouřkový mrak, který se usadil nad domkem Moriartů a výhružně se mračil. V lese za kopcem zlostně udeřil blesk zhruba ve stejnou chvíli, kdy se Kailovi ukřivděně blýsklo v očícha celá police se sbírkou porcelánových váz, talířů a hrníčků se roztříštila na kusy - bylo tak jasné, že za a) někdo tu má průšvih a za b) kouzelník je na světě.
Z průšvihu se vyklubal napínavý příběh; Kail bez jízlivých poznámek hltal každé slovo, i když nakonec s nepatrnou skepsí. Rachel si v práci zařídila náhradu, aby nemusela odjet a synovi mohla všechno důležité vysvětlit. Charles byl ještě o něco nadšenější, když tím dostal příležitost konečně ukázat svému skoro synovi kouzelnický svět a hlavně famfrpál... Charles byl do něj za mládí blázen a se stejným zápalem o něm vyprávěl Kailovi, který, no, aspoň ho v první chvíli neodsoudil, ale doteď neví, co si o famfrpálu myslet, protože s lítáním na košťatech si vždycky představoval čarodějnice z pohádek a on byl podle všeho kluk.
Z Charlesových spárů se vysvobodil až pomocí jednoho sovou přineseného dopisu z Bradavic, protože jeho nevlastní tatík jednoduše musel dostrkat syna do školy, kterou sám vystudoval, aby Kail pokračoval v jeho šlépějích - nezajímal se, že je to z Kanady trochu víc z ruky než studium v Americe.

Zajímavosti:
~ věnuje se taekwondu (modrý pásek) a celkově má zájem o bojové sporty
~ chce se naučit hrát na bicí
~ kromě rodné angličtiny umí mluvit o trochu hůř francouzsky a s obtížemi se dokáže dorozumět i čínsky, ale není za to hrdý

kocour Měsíc:
Kailovi se přes noc na okenní římsu prostě nasáčkovala chlupatá britská kočka s jantarově žlutýma očima a šedomodrým kožichem plným drobných jizviček tak, že z dálky připomíná chundelatou pěst. Kail by se o kocoura nestaral a už vůbec by mu nenechával vlastní pokoj jako útočiště, jenže Měsíc si nějak nedal říct...
A nakonec si ti dva padli do oka. Nebo spíš skoro - jistá dávka nevraživosti přetrvává, ale ani to neodradilo Měsíce následovat Kaila skoro na každém kroku.

Vrozené talenty: OPČM +1, další se ještě uvidí
Schopnosti:

Lektvary:

Kouzla:

Inventář:
školní stejnokroj, špičatá černá čapka, dlouhý tmavý hábit se jménem našitým na prsou, koženkové pracovní rukavice, jednoduché černé kalhoty, pár bílých košil, dva svetry (hnědý a šedý) a hřejivý zimní plášť se stříbrnou sponou

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Kail Moriarty dne ned 16. zář 2018 17:57:09, celkově upraveno 8

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Kail Moriarty
 Příspěvek Napsal: úte 26. čer 2018 21:38:37 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 372
Hele, za mě asi dobrý, napsaný to stylově, jenom tam asi v té historii nejsem pořádně schopná rozeznat, proč Kailovi přišel dopis z Bradavic (jasně, trávil nějaké léto v Británii, ale to podle mě není pořádné odůvodnění) a proč nebude nastupovat třeba na nějakou americkou kouzelnickou školu. Jestli to tam někde zaonačené je, tak sori, pila jsem víno. :|

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Kail Moriarty
 Příspěvek Napsal: úte 26. čer 2018 22:38:49 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2018 20:21:48
Příspěvky: 71
No, ono to tam fakt nebylo, jsem zapomněla! Ale už doplněno XD

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Kail Moriarty
 Příspěvek Napsal: čtv 28. čer 2018 9:02:13 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. črc 2014 11:43:01
Příspěvky: 535
Měli jsme tu už i divnější důvody, takže jsem pro.

_________________


Obrázek

Agent Jejího veličenstva matky Přírody s povolením zabíjet debilní profily.


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: MORIARTY, Kail
 Příspěvek Napsal: čtv 28. čer 2018 14:57:39 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
MORIARTY, Kail
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: MORIARTY, Kail
 Příspěvek Napsal: ned 16. zář 2018 16:03:43 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2018 20:21:48
Příspěvky: 71
16.9. Doplněna francouzština, protože to je bota, které jsem si fakt dřív nevšimla, hůlka a balíček od Madame Malkinové

_________________
Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka postav studentů » Zmijozel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz