Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Londýn » Příčná ulice




 Stránka 9 z 37 [ Příspěvků: 362 ] Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 37  Další



Autor Zpráva
 Příspěvek Napsal: pát 29. srp 2014 16:22:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. srp 2014 14:04:26
Příspěvky: 390
>>>

[Madame Malkinová]



Charlotte se rozhodla, že prvním obchodem, který se svou dcerou navštíví se stane krámek se školními hábity madame Malkinové. Otevřela dveře obchodu, "vpustila" Summer dovnitř.
Jakmile Summer vešla přivítala jí buclatá a usměvavá paní. "Dobrý den" pozdravila Summer. V odpověď přišla věta:"Dobrý den, drahoušku", která jí z počátku trochu zarazila. Už chtěla něco říct, když tu jí paní vzala za ruku a "vyhodila" na stoličku. "Poprvé do Bradavic?" zeptala se zatím co píchala špendlíky do hábitu omotaného kolem Summer. "Ano" odpověděla Summer s usměvem "a neskutečně se těším".
Po té jí ještě zkoušela kouzelnickou čapku, nádherné rukavice z dračí kůže a taky přezky pro elegantní zimní plášť.
Když už Summer vyzkoušela všechno dostupné v tomhle obchodě, začala jí paní potřásat rukou a vyprovázela jí ke dveřím. "Nejpozději do zítra máte uniformu u sebe, zlatíčko!"
Summer se ani nestihla rozloučit, čehož trochu litovala. Ale co třeba se jěště někdy uvidí.

[Ollivanderovy hůlky]



Skvěle naladěná a hlavně natěšená div štěstím neskákající Summer, otevřela dveře obchůdku čímž rozezněla zvonek. (Charlotte opět čekala před obchodem.) Posadila se na vysokou židli, jedinou v těchto prostorách. Udiveně si prohlížela tisícovky krabic poskládáné do řad až ke stopu. Najednou se objevil starší pán. Summer se ho skoro lekla.
"Dobrý den" pozdravila neznámého zdvořile. Ten jí místo opětování pozdravu podal hůlku. Pak další. A zase další... Stále však nebyl spokojený. Už to vypadalo, že se tohle bude dít do nekonečna, když tu najednou, se hůlka v Summerřině ruce rozzářila jasným světlem a vypustila pár jisker. Konečně pan Ollivander změnil svůj nespokojený výraz ve šťastný, i když se mu jen tak tak podařilo chytit řadu krabic chystající se k pádu.
"Skvělé! Výtečná volba" pochválil Summer, která opravdu netušila proč. A tak mu Summer nechala 7 galeonů a mohla jen doufat, že on i madame Malkinová svůj slib o doručení věcí dodrží.

_________________

| +
ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: pát 29. srp 2014 20:20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. črc 2014 17:15:12
Příspěvky: 239
>>>

[Madame Malkinová]


Již z ulice jsem viděla dovnitř do krámku. Bylo tam vidět sice špatně, ale bylo. Docela jsem se do obchodu těšila. Přeci jen pořád je to oblečení. Celá rodina šla se mnou. Za to jsem byla vděčná. Bylo hezké, že byli se mnou zrovna teď. Když něco prožíváš poprvé, je lepší to prožívat s někým, ne sám/sama. Podívala jsem se na rodinu, pak jsem vzala za kliku a vešla dovnitř. Téměř mě omámila vůně všech látek a jakmile jsem vlezla dovnitř ozvalo se: "Dobrý den, drahoušku." "Dobrý den." pozdravila jsem trochu nervózně. Nevyhovovalo mi, když mi někdo říkal drahoušku, ale tak tejhle ženskej to asi nevymluvím. "Tady na stoličku si mi hezky stoupni a drž." prohlásila žena rázně, ale mile. Pohlédla jsm na rodinu. Všichni se na mě usmáli, a tak jsem se znovu otočila ke stoličce a vylezla na ní. žena okolo mě dlouho pobíhala, nosila látky, měřila, spínala, pak prohlásila: "Hotovo drahoušku." Sundala ze mě látku a odnesla ji někam dozadu, kam jsem již neviděla. Pak přinesla několikery rukavice a klobouky. Když jsem je všechny vyzkoušela a s Madame Malkinovou jsme našli správnou velikost, dovolila mi slézt ze stoličky. "No tak drahoušku, už můžeš jít, tvé hábity ti za týden přijdou poštou." Zaplatili jsme a já prohlásila: "Děkujeme a nashledanou." řekla jsem mile. "Nashledanou." prohlásile Madame Malkinová a my obchod opustili.

[Ollivanderovy hůlky]


K Olivanderovi jsem se těšila samozřejmě víc než k Madame Malkinové. Z hábitu vyrosteš, ale hůlka ti zůstane, pokud ji nezničíš. Jsem sem chtěla jít sama. Naznačila jsem to rodině, a ti přikývli. Nervózně jsem vzala za kliku a vešla dovnitř. O panu Olivanderovi se vyprávělo, že je podivný a velice mnoho si pamatuje. Trochu se toho bála. Nepozná, že jsem nečistá? Co když ano a rozhlásí to po městě. Z přemýšlení mně ale vytrhl hlas. "Dobrý den, slečno McCourtneyová. Jste to vy, že? Musíte to být vy, váš otec je osobnost." řekl tajemně. Trochu mě děsil. Ví toho tolik. "Ano, jsem Evelin McCourtneyová. Dobrý den." řekla jsem a pokusila se usmát. "No jistě, ano." prohlásil pan Olivander a odběhl někam dozadu. Nervózně jsem tam přešlapovala a koukala okolo. Po chvíli se pan Olivadner vrátil a podával mi hůlku. Vzala jsem ji do ruky a lehce s ní mávla. Z první police vyletělo asi dvacet krabiček s hůlkami a popadaly na podlahu. "Tak tahle ne." řekl a zase někam odběhl. Táta mi vysvětlil, jak to s hůlkou chodí, a tak jsem jen trpělivě čekala. Druhá hůlka byla také špatná. Převrátila jsem s ní panu Olivandrerovi stůl. Ten to zase hned napravil a odspěchal někam dozadu. Při tom si celou cestu něco mumlal. Třetí hůlka zvedla v místnosti všechen prach, který zaútočil na pana Olivandera. Zaklel a přinesl jinou hůlku. Vzala jsem ji do ruky a zabrnělo mi v ní. Ten pocit byl úžasný. Co když to nevyjde, co když zničím celý obchod?! Blesklo mi hlavou, ale ruce si dělaly svoje. Zvedla jsem hůlku a opatrně s ní mávla. Po místnosti se rozlilo světlo a zaplnilo každé zrnko prachu. Ten záříl snad dvacet vteřin. Zírala jsem na to s otevřenou pusou a pan Olivander prohlásil: "To je ta pravá. To je ono, nádhera. Máte talent." Měla jsem radost, že mě pochválil po tolika neuspěších předtím. Zaplatila jsem a vykřikla: "Nashledanou a děkuji." řekla jsem a došla ke tveřím. "Neshledanou Evelin." řekl pan Olivander. Vzala jsem za kliku a vyšla ven. Samozřejmě jsem se hned podělila o své zážitky s rodinou. Tohle je fakt úža den.

>>>

_________________

| +
ObrázekObrázek
Obrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: ned 07. zář 2014 16:40:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. srp 2014 17:51:55
Příspěvky: 431
Ollivander

Vstoupí do obchodu, načež za sebou zavře dveře a tím definitivně utne ruch ulice, ze kterého právě vystoupil. Tmavé vlasy se mu vlní kolem tváří, přičemž by jen těžko zvládl skrýt svůj tázavý a šokovaný výraz, který mu vévodí ve tváři. Jde sám, rodiče nechal kdesi v místní cukrárně. Stalo se toho tolik a on chtěl zvláště na tohle místo jít sám, protože své kouzelnické umění ještě tolik nevstřebal. Jak by také náhle mohl mávat tím dřevěným klacíkem a dělat čáry máry před rodiči. (Co kdyby se mamince nebo tatínkovi přitížilo jen při tom pohledu?), proletí mu hlavou. Sice dobu trvalo, než je přesvědčil, ale nakonec tam postává sám. Chlapec v červeném tričku, s větší skvrnou na hrudi (ošklivá zmrzlina, ošklivá!) a v manšestrových kalhotách. Po chvilce koukání si povšimne toho postaršího muže u pultu. Vybízí jej, aby přešel blíže k němu, určitě je tu nový a přišel si pro hůlku.
"Ano, tedy... dobrý den. Přál bych si hůlku, jak jste řekl. M-mohu?"
Trochu se obává. (Co kdyby mi řekl, že mi hůlku nedá? ) Jenže ne, pan Ollivander začne na pult ihned vyndávat krabičky různé velké, ze kterých po chvíli vyhřezne několik hůlek. Chlapec si všechny zkouší, s každou mávne, jenže poprvé shodí z polic krabičky, pak spálí brk v ruce pana Ollivandera, a nakonec mávnutí vyvolá ošklivý třesk. (Tak a hůlka pro mě nebude!) pomyslí si znovu, už lehce chaoticky. Dokázal takové věci a najednou ani nedostane hůlku?
Mírně zmatený pan Ollivander nakonec přijde se zaprášenou krabičkou. Hůlka v ní ukrytá brzy spočine v rukách samotného Vince. Rozpačitě pokrčí rameny a opět s hůlkou mávne. Jenže tentokrát nic nespadne, nic se nerozletí a nic neshoří. Namísto toho se jej chopí zvláštní pocit, jakoby měl v jednu chvíli závrať, která rychle přejde v až bláznivou radost. Po zádech se mu přežene mráz a na čele mu vystoupí krůpěje potu.
"Co to bylo?", vypraví ze sebe po chvilce, a soudě dle výrazu pana Ollivandera, tak si toho také všiml. Když se dozví, že tohle má být jeho nová hůlka, prohlédne si ji a jako ve snech za ni zaplatí několika galeony. Pak vyjde ven - stále jakoby ve snech.

Madame Malkin

Po nákupu u Ollivandera se musel zklidnit pořádou sklenicí limonády, ale nyní již je poměrně čilý, a tak si míří pro své dokonalé šatstvo. Rodiče jej tentokrát doprovází oba, ovšem po celou dobu spíše překvapeně vzdychají a jinak mlčí. Naštěstí s ním nebyli u Ollivandera, kdo ví, co by si o tom všem vůbec pomysleli. Když vstoupí do obchodu, téměř okamžitě se k němu přiřítí jakási starší dáma, a aniž by se vůbec mohl rozhlédnout či pořádně pozdravit, už stojí na stoličce. (Jak je to možné? Copak mě tady v té ulici všichni uspávají nebo proč jsem v jednom kuse v takovém tranzu?) zazní v jeho vytřeštěném nitru.
Občas zalétne pohledem k rodičům, ovšem ti na něj jen uctivě pokyvují, ale ani mu neřeknou, jestli mu to sluší. Buclatá dáma kolem něj přitom stále poskakuje, stále do něj něco zapichuje jako do panenky voo-doo. Nakonec je však se svým výtvorem spokojena, jelikož si je všechny společně odvede k pultu a on konečně uslyší nějaká slova od rodičů. Naštěstí jsou pozitivní.
(Tak oni si myslí, že mi to sluší! No jen doufám, že nevtipkují. )
Madame Malkin mezitím dopočítá, a tak směrem k ní posune několik galeonů.
Moc díky, řekne madam, která jej ještě počastuje několika širokými úsměvy. Pak společně se svými rodiči odejdou vstříc ruchu Příčné ulice.

_________________
"PUNK'S NOT DEAD, BÍDÁCI!"
- VINCENT

| +
Obrázek


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: pon 08. zář 2014 8:26:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. srp 2014 21:24:45
Příspěvky: 174
Madame Malkinová

Olaf se k Madame Malkinové vřítil svým hyperaktivním stylem, nehledě na to, že od ní už od několika lidí slyšel, jak je příšerná. Pochyboval, že je na tom něco pravdy – vždyť přece to, že s ní nevycházeli, neznamenalo, že je příšerná. Nikdo nebyl skrz naskrz příšerný. „Dobrý den!“ pozdravil zvesela a přelétl očima obchůdek. Pak se ohlédl k matce, která postávala za ním a usmívala se. Paní Björkssonová se usmívala pořád a bylo to fajn.
„Dobrý den, drahoušku,“ zaštěbetala obtloustlá paní a nasměrovala Olafa ke stoličce, na kterou Modrásek vzápětí vyskočil a nepřestával se usmívat. Jeho optimismus se šířil po místnosti jako mor. „Poprvé do Bradavic?“ zeptala se prodavačka a v její buclaté tváři se objevil ještě širší úsměv.
„Jak to víte?“ vybafnul Olaf překvapeně a vykulil oči. Tahle paní byla príma, nechápal, co proti ní všichni mají. Madame Malkinová se nicméně brzy pustila do práce a jen tu a tam k němu nebo paní Björkssonové prohodila pár slov. Ačkoliv byl Olaf hyperaktivní a dnes měl energie snad ještě více, než obvykle, stál docela klidně a nic nevyváděl. Nechtěl totiž, aby ho paní Malkinová píchla špendlíkem.
Když bylo vše hotovo, zazubil se, seskočil ze stoličky a poděkoval. Bylo mu řečeno, že mu uniforma dorazí po sově, a tak přikývl, nechal mamku, aby zaplatila, a společně s ní vyhopsal ven z obchůdku. Teď totiž konečně došla řada na to nejlepší – na koupi jeho první hůlky.

Ollivander

Když Olaf vcházel do malého obchůdku plného hůlek, oči mu zářily nadšením. Nemohl se dočkat, až vezme do ruky první hůlku, a bylo to na něm znát. Neustále pokukoval po mamce, aby zjistil, jak se tváří. Taky se usmívala, to bylo fajn. Nakonec mu ale pohled padl na pana Ollivandera, který se za prodejním pultem objevil z ničeho nic, tiše jako duch. „Dobrý den! Jdu si pro svou první hůlku!“ zahlásil zvesela a popošel blíž.
Ollivander pobaveně zakroutil hlavou a usmál se. „Výborně, tak se do toho pustíme,“ zamumlal a natáhl se pro první krabičku s hůlkou. Z ní vytáhl hůlku poměrně dlouhou a bohatě zdobenou, a podal jí Olafovi. Ten jí s nadšením sevřel v ruce, ale nic se nestalo, a tak zmateně vykulil na prodavače oči. „No co koukáš? Mávni s ní!“ poručil mu stařec, a tak Olly zlehka švihl hůlkou někam do prostoru. Vystřelil z ní blesk a Olaf hůlku leknutím pustil. „Ne, ne, tuhle rozhodně ne,“ zabručel Ollivader a začal se natahovat pro další. A tak se Olafovi povedlo část obchodu pobořit, část vytopit, připálit Ollivanderovi vlasy…
Ale pak dostal do ruky další hůlku a dlaň ho příjemně zabrněla. Když s hůlkou mávnul, vylétaly z ní barevné jiskry a všem přítomným pocuchal vlasy příjemný vánek. Olaf sklouznul očima k prodavači, který se spokojeně usmíval. „To je ona, výborná volba,“ brouknul pochvalně, ale pak si hůlku od Ollyho zase vzal, což Modrásek vzal se zamračením. Chtěl si jí vzít domů, ne na ní čekat, než mu dojde poštou! Nedalo se ale nic dělat.
A tak paní Björkssonová zaplatila, pohladila synka po vlasech a společně s ním zamířila z obchodu pryč.

_________________


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: úte 09. zář 2014 11:30:22 
 
Madam Malkinová

K madam Malkinové vešel chlapec ve velmi obnošeném milovském oblečení. Riflové kraťase už byly několikrát zašívané, z trička i mikiny byla sepraná barva a z jedné botasky se odlepovala podrážka. Při pohledu na nové oblečení se zřejmě trochu styděl. Nejen proto, že ve srovnání s obvyklými zákazníky musel vypadat jako žebráček.
„Dobrý den, já jedu poprvé do Bradavic. Jenže nevím, jestli budu mít dost peněz,“
zcela netypicky a zaraženě přešlapoval u vchodu. Však z milovského krámku podobných kvalit by ho jistě vyhodili, protože by neměl peníze. Teď nějaké svíral v kapse, ale opravdu se bál, že to nebude stačit. A to i přes to, že dostal nějaké peníze od rodiny, vzal si své úspory plus Bradavická škola ze svých fondů pro chudé studenty také přispěla.
Takže pro jistotu před madam Malkinovou vyložil všechno, co měl aktuálně u sebe.
„Ale drahoušku, ještě ti zůstane dost peněz na novou hůlku a pořádný kotlík. Jen učebnice si budeš muset koupit z druhé ruky,“
promluvila madam Malkinová a Dmitry se na ni vděčně usmál, takže po prodejně nepobíhal, ani nevyváděl nějaké neplechy. Jen klidně stál a nechal madam Malkinovou, aby mu všechno vyzkoušela. Když bylo všechno hotovo, skoro nábožně si vzal své vůbec první nové oblečení v životě, vděčně se na madam Malkinovou usmál, zaplatil a skoro vznášejíc se pýchou nad tak pěknými věcmi opustil obchod.

Pan Ollivander
Uklidněn madam Malkinovou, že má skutečně dost peněz, doslova se vřítil do prodejny s hůlkami. Byl opravdu natěšen. Vždyť bude mít novou hůlku! To je tak úžasné… radost mu ale kazilo pomyšlení na rodinu, která se mu po dopise z Bradavic jaksi odcizila.
„Dobrý den, pane, já potřebuju hůlku! A mám peníze!“
Hned při příchodu do dalšího obchodu ubezpečoval pana Ollivandera. Co kdyby ho náhodou chtěl vyhodit? U mudlů se to stávalo a kouzelníci… Jo, jsou jaksi divní. Všechny ty klobouky mňoukající kočky, žabí střeva a podobné hnusy, které už viděl. Při tom pomyšlení, že by musel na něco takového šahat, se ještě teď otřásl. Živá žába nevadila, ale žabí střívka… fakt hnus.
„Výborně, pane,“
promluvil pan Ollivander a hned se jal vybírat vhodnou hůlku. Ani nemusel Dmitryho moc povzbuzovat. S hůlkami mával tak, že pažemi napodoboval větrný mlýn. Představoval si totiž, jak bojuje na bitevním poli a získává nejen slávu, ale hlavně hromadu peněz. A jako po nějaké bitvě to pomalu u pana Ollivandera skutečně začalo vypadat.
Nicméně když dostal do rukou tu „svou“ hůlku, místo aby s ní také „bojoval“, jen z lehýnka mávl. Zmocnila se ho mírná závrať a nečekaný klid. Když hůlkou mávl, po krámku začalo blikat pár fialových jisker. Prodavač spokojeně kývl, Dmitry zaplatil a radostně odhopskal po dalších nákupech.


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: úte 09. zář 2014 15:48:17 
 
Prázdniny se kvapem blížily ke svému konci, což znamenalo, že si malý Mio bude muset dokoupit ještě chybějící věci a pomůcky do školy. Na svůj první školní hábit se tedy zrovna dvakrát netěšil, ale když si uvědomil, že ještě dnes bude v ruce držet svou hůlku, tak byl úplně nadšený. Nejraději by se na Příčnou ulici vydal sám, aby si to mohl užít dosytosti a podle svého, což se mu skoro splnilo… Skoro, protože na poslední chvíli dostal na hlídání svého malého bratránka. To poněkud narušilo jeho vlastní plány, ale tak co se dalo dělat? Jen doufal, že tohle přežije ve zdraví a že se nestane něco nepředloženého…
Ne že by neměl Mio menší děti rád (kdyby byl starší, určitě by dodal, že hlavní je, že to není jeho) ale moc se mu nelíbil ten pocit zodpovědnosti, protože cokoliv by mohl malý bratránek vyvést, tak by šlo automaticky na jeho vlastní hlavu. Nicméně na sobě nedal nic znát, možná se jen občas nervózně a křečovitě pousmál, ale v podstatě to nebylo nic, co by neměl zvládnout. Dokonce měl u sebe starší a trochu sešlejší mapu Příčné ulice, u které si dovolil zadoufat, že by malého Kaie mohla zaujmout natolik, že by neposkakoval a nejančil kolem…
„… No a tady ta cesta vede do nejhoršího místa na světě,“ ukazoval Mio prstem na mapce, načež se druhému o něco menšímu chlapci rozšířily zorničky.
„Do trollího zadku?“ Odvětil a Mio se sám pro sebe v duchu pobaveně uchechtl.
„No, i tak by se to dalo říct. Každopádně, nyní míříme na druhé nejhorší místo na světě,“ neodpustil si jemně ironickou poznámku na účet krámku madame Malkinové, když už se před tím krámkem zrovna zastavili. Pro jistotu však mluvil tiše, aby to nevypadalo tak neomaleně a urážlivě, protože to si přeci nemohl dovolit. Shlédl na druhou stranu, kde poskakoval Kai, kterému mírně položil ruce na ramena a nasměroval ho rovnou do dveří.

Obrázek


...Madame Malkinová - Hábity pro každou příležitost...

Možná nejhorší noční můra se právě vybarvila do těch nejhorších možných odstínů, ale hlavně do té jedné konkrétní dámy, která začala na oba chlapce mluvit notně přeslazeně, až měl z toho Mio pocit, že si půjde dobrovolně obouchat hlavu o zeď, jen aby tomu všemu nemusel přihlížet. V tu chvíli na něho mohli všichni kouzelníci koukat pěkně škaredě, že nemá čistokrevný původ, dokonce mu to mohli i vyčítat a nehnul by přitom ani brvou, ale jakmile měl čelit něčemu takovému… přeslazeným řečičkám a zdrobnělinám, tak mu automaticky naskakovala kopřivka. Necítil se vůbec dobře, vnitřně začínal tak trochu panikařit, ale aspoň se snažil udržet jakousi vážnou tvář, aby madame Malkinovou neurazil nebo tak něco. Sotva stačil pozdravit, už na něj spustila další nepotřebné informace, přičemž si ho odvedla ke stoličce, kde začalo to pravé a nefalšované mučení v podobě zkoušení hábitu, jeho následnému upravování, protože Mio byl přeci jenom takové menší tintítko, a dalšímu obvyklému dění. Sice už předem tušil do čeho jde, ale ta skutečnost na něj zapůsobila ještě mnohem děsivěji, než si představoval. Jen se modlil, aby to všechno co nejdříve skončilo a mohli s Kaiem zamířit do jiných krámků, kde by se mohl srovnat a hodit se do starých kolejí. V hlavě si dokolečka opakoval názvy svých oblíbených knih jako mantru, než konečně stanul nohama na pevné zemi. Hřbetem ruky si otřel čelo a podíval se na druhého chlapce, který se celou dobu ochomýtal u vystavených pestrobarevných hábitů a dalších doplňků. Mio se pobaveně uchechtl, ale ve skutečnosti byl rád, že je Kai v klidu a nepokouší se dělat nějaké ty vylomeniny, které děti v jeho věku prostě dělávali.
U pultu si ještě vybral rukavice z dračí kůže a brož, než se pak domluvil s madame na dodání objednaných věcí, a pak po zaplacení příslušné sumy mohli oba chlapci vyjít znovu na Příčnou ulici, kde se Miovi neskutečně ulevilo, což bylo poznat i na jeho výrazu světlé tváři, jenž nabrala trochu té ztracené živější barvy.

...Ollivanderovy hůlky...

Když společně vešli chlapci do tohoto na první pohled zašlého a staršího krámku, musel Mio uznat, že to tam vypadalo docela dost zvláštně. Všude plno prachu a bezpočet podlouhlých krabiček, ve kterých čekaly ty magické hůlky na kouzelníky, které si jen ony sami vyberou. Vážně to byl zvláštní pocit stát na takovém místě. Kai neslyšně zatahal Mia za rukáv, aby si získal jeho pozornost a prstíkem ukázal k pultu, kde se objevil pan majitel, na tváři ten charakteristický vědoucný úšklebek. Mio staršímu pánovi oplatil pohled a ležérním krokem se vydal o něco blíž. Vypadalo to, že tento nákup bude o něco lepší a hlavně o něco méně děsivější.
„A kohopak to tu máme, mladý pán Thygesen si jde koupit hůlku?“ Mio jen naprázdno polkl a souhlasně přikývl, samozřejmě ještě předtím stihl slušně a vychovaně pozdravit.
Netrvalo to dlouho a před chlapcem se objevila první hůlka, na kterou pohlížel se skoro až posvátnou úctou, když si ji konečně odvážil vyjmout z bezpečí krabičky. Jen ho zarazilo, že na první dotek vůbec nic necítil. Žádný příval magie nebo něco takového, jak slýchával ze strany svého otce, což asi znamenalo, že to nebude ta pravá, nicméně s ní stejně po chvilce zkusmo máchl bezpečným směrem s ohledem na ostatní. Malý Kai na něj zvědavě upíral světlá vykulená kukadla a skoro nedýchal, alespoň do té doby, než se sesypala hromada krabiček i se svými poklady.
„Wow, to bylo … čarovný,“ neubránil se Kai uznalému pohledu, třebaže se tak trochu zarazil pod tím pohledem, co mu Mio věnoval. Přiložil si prsty na ústa jako znamení, že už bude pro jistotu mlčet. Mio se mezitím otočil zpátky k pultíku a s omluvným pohledem předal panu Ollivanderovi hůlku.
„Tak tuhle rozhodně ne,“ poznamenal obchodník a zase na chvíli zmizel, aby donesl další hůlku. Ta byla o poznání delší a mnohem hezčí, nebo se tak aspoň Miovi zdála. Mio si jí o trochu delší dobu jen tak prohlížel, protože si všiml jakéhosi jemného vyřezávání, které hůlce dodávalo osobní kouzlo, než jí se stejnou opatrností jako tu předešlou vyjmul z krabičky. V tom okamžiku mu tělem proběhlo mravenčení až do konečků prstů u nohou, dokonce se mu z toho nového pocitu zježily chloupky na zátylku. Teď už neváhal a úmyslně zamířil na protější vázu, ke které švihl a ta se ladně vznesla do vzduchu…
„To je ona! Výborná volba, chlapče,“ až teprve hlas pana Ollivandera probudil Mia z toho mírného omámení, že si ho vybrala hůlka a to hned ta druhá! Což ho naplnilo neskutečným přívalem pozitivních pocitů, které se mu na okamžik odrazily i ve tváři. Mio se usmíval o něco spokojeněji, třebaže ne doslova od ucha k uchu, ale bylo to na něm prostě vidět, že má radost a je spokojený.
Chlapec odložil hůlku zpátky do její příslušné krabičky a stejně jako v předchozím krámku se domluvil na dodávce a tak dál. Pak se mohli společně s Kaiem vydat vstříc k orientálnímu krámku, protože byl čas se nahlásit u otce, aby neměl starost…


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: čtv 18. zář 2014 22:36:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. srp 2014 20:08:23
Příspěvky: 79
Ollivanderovy hůlky

Dveře dovnitř se otevřely poměrně rychlým tempem, když do nich mladá Amanda energeticky strčila. "Dobrý den," pozdravila a mírně se pohoupla v kolínkách, že to vypadalo jako takový ten dívčí úklon. "Á, že by další slečna Van Helmontová, která si ke mě přišla pro hůlku?" usmál se prodavač a výrobce v jednom a pozdravil i Amandin doprovod. Dívka zatím docupitala až k pultíku, tudíž nechala doprovod u vchodu a naklonila se k Ollivanderovi. "Prosila bych jednu hůlku," pak se trochu ztišila, naklonila se víc a zamumlala: "A aby pěkně bouchala." Její žádost byla opodstatněná, chtěla prostě něco vybuchovat, vždyť to byla švanda a vždycky si to chtěla zkusit. Obchodník se pousmál a zašel někam dozadu. Amanda se zatím usmála na tatínka, že zase jednou vypadala jako andílek a doufala, že jí jak on, tak babička neslyšeli.
Po chvilce se Ollivander vrátil hned se třemi krabičkami. Položil je před Amandu. "Myslím si, že tyto by mohly být vhodné, tak neotálej a vyzkoušej je," pravil a odkryl tři různé hůlky. Dívka popadla první, přelétla jí pohledem a pak s ní švihla směrem do prostoru. Z její špičky vyrašil proud vody, který zmáčel podlahu a to asi bylo tak vše. "Zalévat s tím nehodlám," prohodila zklamaně a na povel hůlkaře jí odložila, aby zkusila další. Sice necítila žádné rozdíly i tak mávla a zapálila nějaký papír malinkým modrým plamínkem. "Rozhodně ne," zavrtěl hlavou a tak se ani žádná pyromagie nekonala. Avšak ta třetí... ta třetí už vypadala dobře, aspoň si to Amanda myslela, když jí chytila, pocítila hřejivý pocit v prstech a celkově jí přišlo, že tato k ní patřila. Asi to potvrdily i ty jiskry. Ale nic nevybuchlo! "Tahle?" zeptala se zmateně a pro sebe si dodala: Ale nebouchá! "Ano, tahle, ale dej s ní pozor!" "Tatínku? Myslím, že je na čase zaplatit," hlesla Am s úsměvem a rozloučila se s obchodníkem.

Madame Malkinová

Když měli hůlku za sebou, bylo by nejrozumnější zařídit ještě školní uniformu. Aspoň si to tedy myslela Amanda a tak se na to zeptala svého doprovodu. Pokud souhlasil, vkradli se i do tohoto známého krámku. Dívku trochu zklamalo, že dívky měly předepsané sukně, často jí přišly nepraktické. A na koštěti to tak bylo určitě! No, nedalo se nic dělat. Jelikož si dnes chtěla svůj nakupující den ošéfovat sama, opět pěkně pozdravila, vyslovila své požadavky, tázavě pohlédla na babičku, která se v dívčím oblečení vyznala asi o něco lépe, jestli řekla vše správně a že na nic nezapomněla. Stejně si byla jistá, že se takhle nebude oblékat pokaždé, když se někde bude pohybovat. Měla už přeci připravený svůj loďáček. Jen jí zajímalo, jak to všechno na hrad propašuje, aby jí na to nepřišla matka.
Po nějakých těch minutách zkoušení a kompletování, mohla tatínek opět zaplatit určenou částku a Amanda byla i s touto částí nákupů hotová. A jelikož měli ještě spoustu pochůzek a dalšího, zamířili zpět na ulici, aby se mohli rozhodnout co dál.

>>>

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: sob 20. zář 2014 13:16:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. srp 2014 21:49:48
Příspěvky: 57
<<<

~ Ollivanderovy hůlky ~

Vzhledem k tomu, kolik členů Graysonovic rodina čítala, do obchodu nakonec vkročil pouze Felix se svou matkou. Otce k návštěvě Příčné přemluvit nedokázali - ten byl rád, že se na místech plné kouzel, jako je třeba Příčná ulice nezdržuje, stačilo mu to doma s kouzelnickou rodinou.
"Dobrý den," pozdravila nadšeně Felixova máma a rozhlédla se po obchodě. I vzhledem k tomu, že tu všechno vypadalo vcelku omšele, se jí to tu líbilo. I Felixovi se tam líbilo. Pozoroval spousty krabiček s hůlkami vyskládané u zdi. "Dobrý den," pozdravil i on, ale teprve, když do něj matka šťouchla, protože on byl unesený spoustou krabiček a byl otočený zády k panu Ollivenderovi.
"Dobrý den. První cesta do Bradavic předpokládám, takže první hůlku, že?" Pan Ollivander se trochu zamračil, jak se Felixe přeměřoval zezadu. Aby si ho mohl prohlédnout lépe, musela ho máma vzít za ramena a otočit ho směrem k panu Ollivanderovi. "Ano, přesně tak," přitakala panu Ollivaderovi. V tu chvíli si Felix začal prohlížet postaršího pána, který k němu přinesl jednu z krabiček a otevřel ji. Ve výstelce ležela krásná hůlka. Felix překvapeně zamrkal. To si prostě tu hůlku vezme?
"Šup, tak jí vyzkoušej, nemůžeš na ní jen zírat!" pobídl ho pan Ollivander a strčil mu krabičku s hůlkou až pod nos. Felix hůlku opatrně vzal do ruky a nejistě se podíval na matku. A co s tím jako má dělat? Nikdo ze sourozenců mu neřekl, co s tím má dělat, ani rodiče ne. Podle slov pana Ollivanera ji měl vyzkoušet, tak s ní prostě mávl. Hůlka se ale rozhodla Felixe ignorovat a nic se nestalo. Zmateně se na hůlku podíval. Myslel, že hůlky prostě mají kouzlit. Znovu s ní mávl, ale znovu se nic nestalo.
"Tak tu ne!" vytrhl mu ji Ollivander z ruky, umístil ji zpět do krabičky a téměř ihned mu nacpal do ruky nějakou další. Tentokrát s ní nemával, ale udělal s ní kruh. Stejný kruh začal opisovat i brk na pultu, furt dokola a nepřestával. "Ne!" Další hůlka a další zklamání. Když ale dostal do ruky čtvrtou hůlku, cítil, že mu sedne do ruky. Mávl s ní a všude kolem se rozzářilo světlo, což Felixovi vyrazilo dech. Maminka se usmívala jak sluníčko a pan Ollivander taktéž. "Výborně! Krásný kousek, mladý pane, výborné." Ale i tuhle hůlku mu pan Ollivander vyrval z ruky a řekl něco o tom, že jim jí pošle domů, což Felixovi připadalo dost nespravedlivé. Chtěl si to vyzkoušet znovu, to světlo bylo super. Maminka zaplatila, rozloučila se, a skoro násilím vyvlekla Felixe ven před obchod, protože ten se odmítal vzdát své nové hůlky bez boje.


~ Hábity Madame Malkinové ~

K Madame Malkinové už ale vstoupila celá rodina a obchůdek se rázem zaplnil. Každý něco potřeboval, všichni byli ukáznění, protože kdyby začali všichni najednou vykřikovat, co potřebují, Madame Malkinová by se asi zbláznila a nechali to vyřídit jejich matku, s občasnými poznámkami, jak přesně to chtějí. Felix sám netušil, co chce a mamince se do toho tedy vůbec nepletl. Pokud si to dobře pamatoval, tak potřeboval černou školní uniformu. Něco měl ještě doma po Thomasovi, ale maminka považovala dvě starší uniformy jako malé množství uniforem a tak ho nakonec paní Malkinová začala také obskakovat za pomocí svého metru. Připadalo mu, že stojí celou věčnost, než měla madame Malkinová vše hotové a když ho konečně propustila z jejích spárů, nesmírně se mu ulevilo. Asi tak stejně, jako se madame Malkinové s největší pravděpodobností ulevilo, když velká rodina konečně opustila její obchůdek.

>>>

_________________
Obrázek

| +


Klobouk si tentokráte něco mumlá pod záplatami,
než broukne jasné „Aha!“
a poctí chlapce napětím prosycenou chvilkou ticha.
„Mrzimor!“



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
| +
Členové rodiny:
#00BF40 táta Lawrence (45)
#FFBFFF máma Evellyn (41)
#FFBF00 brácha Connor (20, Nebelvír)
#000080 sestra Margaery (18, Havraspár)
#BF0000 sestra Sarah (18, Nebelvír)
#80BFBF bratr Thomas (16, Zmijozel)
#800080 sestra Amelia (10)
#BF80FF sestra Lydia (5)
bratr William (2)


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: ned 21. zář 2014 18:46:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 08. črc 2014 13:29:44
Příspěvky: 77
Madame Malkinová

Srpen se blížil téměř ke svému konci, když se Sophie ve společnosti Chiaki rozhodla dokoupit si pár zbývajících věcí v seznamu na svém papíře. V podstatě toho nebylo příliš, ale hůlka a hábit se přeci jen řadily mezi ty nejdůležitější věci, jaké měl začínající kouzelník vlastnit. Zatímco tedy obě dívky mířily přednostně k Malkinové (protože bylo přeci jen lepší si nejprve odbýt ty méně příjemné věci), Sophie si prohlížela výlohy s pestrobarevnými výrobky, ať už se jednalo o cukrářství, u nichž i přes svůj odpor ke sladkému musela ocenit znamenité detaily a smysl pro soulad barev či o obchod se zvířaty, který čítal nezměrný výběr od sov přes krysy, ropuchy až po půvabní kočky. „Na poslední chvíli, přesně jako já.“ Vyrušila dívku v z přemýšlení Chiaki, která se v paprscích ubývajícího slunce usmála a krátké vlasy ebenové barvy si stáhla za ucho s jistým nadhledem.
Dívka k ní na krátkou chvíli zvedla oči a byla odměněna lišáckým mrknutím, které doprovázelo silnější poplácání po Sophiiných zádech. Budoucí žačka Bradavic se překvapeně shrbila dopředu a založila si trochu zarputila ruce na hrudi. „Víš, že tohle moc nemusím,“ což ale nebyl důvod nechávat to na poslední chvíli, že. Tohle ale mohla Sophie vykládat už jen vlastnímu svědomí.
„Nedělej drahoty, vím, že se těšíš, až dostaneš hůlku-“
„Ale Malkinovou jsem do toho nezahrnovala.“ Skočila Sophie Chiaki drze do řeči a spojila si ruce za záda. Po celou dobu její slova doprovázelo mírné našlapování v balerínách, na rozdíl od Chiakiných steelů s tvrdou ocelovou špičkou. Sophie si vždycky říkala, zda je to ozdoba či účelové vybavení.
„Moc mluvíš,“ zkonstatovala prostě Chiaki a semknula rty pevně k sobě.
„Taky jsi doma moc mluvila, a proto jsi tady,“ utrousila už trochu přehnaně Sophie a v nečekanou chvíli jí starší sestřenice strčila bez varování do dveří obchodu madame Malkinové. Než se dívka stačila vzpamatovat, octla se v krámku a pohled jí padl na starší ženu při těle, která se k ní nadšeně přihnala. „Poprvé do Bradavic?“ zeptala se mile a déle neotálela, když popadla dívku a postavila ji na stoličku, aby si vzala její míry. Sophie pouze stála netečně na štokrleti a očima stále běhala za majitelkou krámku, která se měla k práci dost pilně. „Ano,“ přitakala nakonec tmavovláska na její otázku a pohlédla rychle na sestřenici, která se očividně dost bavila.
„Když to vydržíš, koupím ti šinaj,“ Pozvedla dívka obočí a šla se podívat po rukavicích z dračí kůže…

Ollivanderovy hůlky

Jakmile byly všechny náležitosti u Malkinové vyřízeny a náležitě zaplaceny, vydaly se obě dívky o kus dál a to přesněji na hůlky. Krámek nebyl nijak výrazný, dokonce i nápis obchodu byl mírně popraskaný a jistě by na něm chtěly obnovit barvy, ale atmosféra, která se nad ním snášela, byla skutečně magická a tajemná. Jen málo lidí mohlo poznat tajemství, které zahalovalo umění výroby hůlek.
Když Sophie stanula na prahu Ollivanderova ochdou, mírně se zarazila nad skutečností, že ještě pár opozdilců přišlo pro svou vlastní hůlku. I tak patřila mezi poslední.
„Tak jdi, počkám venku. Tohle je jen tvoje záležitost,“ mávla na díku Chiaki a po rozhlédnutí přešla ulici, kde si začala prohlížet zvenčí krámek hned naproti Ollivanderovi. Sophie na nic nečekala a s hlubokým nadechem zabrala za kliku a vešla dovnitř. Zvonek nad její hlavou charakteristicky zacinkal, podlaha pod jejíma nohama zavrzala a než stihla zvednout hlavu k pultu, minul jí pár studentů, kteří si nadšeně odnášeli svou hůlku. Zůstala v obchodě sama, jen ona a prodejce. Přistoupila až k pultu, kde pozdravila a vyčkala, až si jí pán s vlasy protkanými stříbrem všimne. „Konečně, slečna Marsdenová,“ usmál se potěšeně Ollivander a zahleděl se do poliček s hůlkami. „Rodina s mnoha vlastníky s rozmanitými druhy hůlek,“ pronesl chraplavým hlasem a podal Sophii z krabičky jednu hůlku. Jakmile s ní dívka máchla, žárovka v lampičce na stolku zaprskala a roztříštila se spolu i s onou lampou. Trvalo jen necelou vteřinu, než dívka pohotově položila hůlku na pult a mnula si ruce o sebe. Byl to dost nepříjemný pocit.
„Tak tahle to rozhodně nebude,“ hlesl si pro sebe Ollivander, hůlku schoval zpět do bezpečí krabičky a podal dívce jinou, kterou vytáhl až ze zadní místnosti.
Když Sophie mávla podruhé, zalil jí příval zvláštní hřejivé energie. Neuklizené papíry na zemi se ladně nadzvedly jako podzimní listí a několikrát se zavlnily ve vzduchu, než znovu přistály v rozích místnosti. Sophie zvedla oči k Ollivanderovi, který tentokrát souhlasně a uznale přikyvoval. „To je ta správná, slečno Marsdenová,“ krátce a roztržitě se na prvňačku usmál, nechal si zaplatit patřičnou částku galeonů, načež dívky vyšla s rozpačitými pocity zpět na ulici.

Chiaki se ještě stále dívala do výlohy obchodu, ale jakmile zaslechla zvonění zvonku Ollivanderova krámku, otočila se a ukázala dívce, aby přešla na druhou stranu.
„Tak jaké to bylo?“ zeptala se Chiaki Sophie, která třímala zamyšleně krabičku v dlaních. Nakonec dívka přeji jen pozvedla koutky do záludného úsměvu a vydala se po chodníku zpátky domu. „Magické přeci.“ Sevřela krabičku v ruce a spolu se sestřenkou se v doprovodu tichého hovoru vydaly svou vlastní cestou…

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: čtv 25. zář 2014 18:47:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. zář 2014 8:57:21
Příspěvky: 383
Billy toho rána poprvé cestoval letaxem. Byla to jeho první cest zelenými plameny, takže se kapku nadýchal kouře a sazí, ale do Děravého kotle dorazil díky bohu živý a s neponičenými plícemi. Kupodivu. Společnost mu dělala Anette jako jedná z rodiny, protože ostatní měli kapku naspěch. Anastazia se jako první (poněkud fanaticky) sice nabídla jako doprovod, ale to bylo zamítnuto. Jak rodinou, tak jím samotným. Stále nemohl překousnout to, že mu říká Křemíku.
Protože bylo celkem krásně, měl kraťasy a bílé triko s krátkými rukávy. Anette se vyšňořila daleko více. Člověk by skoro neřekl, že je to jeho sestra. Teda… nevlastní. Stále si na to nemohl zvyknout. Měla podpatky a šaty s kabelkou. A zeptala se ho, jestli jí to sluší, což jí odsouhlasil ostatně jako vždycky.
Děravý kotel byl pajzl, který zaváněl cigaretovým dýmem, nicméně přes něj se dostali do Příčné ulice.
Ulice na kterou vešli přes posuvné cihly Billymu kupodivu učarovala. Byl to jiný svět. Doslova. Nějaká ženská vykřikovala, že má na prodej dračí játra se slevou. Upřímně Billy si nedokázal představit na co se můžou používat dračí játra a po pravdě ani si nebyl jistý jestli to chce vědět.
„Peníze mám, takže nejdřív… nejdřív se stavíme pro oblečení.“ Rozhodla Anette a Billymu poklesla ramena. Nesnášel výběr nového oblečení. Vždyť nové se vybírá, až když něco starého doslouží ne? Jinak je to plýtvání. Penězi, materiálem a hlavně lidskou prací a úsilím. Anette, která viděla jeho pochyby se zašklebila. Teda usmála, pardon.
„Neboj se Madame Malkinová nekouše.“ Zazubila se nebelvírka a Billymu se tam tím pádem chtělo paradoxně ještě méně nežli předtím. Ale co. Přežiju to. Pokrčil nad tím rameny. Vždyť ono je to vlastně jedno.

Madame Malkinová

Jejich příchod neoznámil žádný zvonek, který na tomhle místě Billy čekal, ale takřka ihned (bylo to skoro děsivé) se u nich zjevila pomenší baculatá čarodějka. "Dobrý den, drahoušku." Billy vykulil oči a měl se takřka k odchodu. Drahoušku mu nikdo neřekl už od jeho tří let a nebylo divu, že při tom oslovení málem prošel jejich skleněnou vitrínou. V odchodu dveřmi mu totiž bránila postava Anette.
„Stoupni si na stoličku a neboj, za chvíli to budu mít.“ Usmála se čarodějka sladce. Billy nervózně polkl. A pak že mučení v této době není legální. Nádech. A pak apatické přikývnutí.
Mučení, vlastně špendlení přežil bez jediné kapky krve, což bylo malé plus, které kouzelnici přičetl. Bylo vidět, že se vyzná ve svém oboru. Po necelé půlhodince odcházeli z krámu a Billy věděl, že to nejhorší má za sebou. Zbývala hůlka. Zvíře kategoricky odmítl. Prozatím ne. Nejdříve se musí porozhlédnout po Bradavicích a až to tam bude znát a bude se umět postarat sám o sebe pak možná. Do té doby, ale ne. To dávalo smysl ačkoli s tím Anette nesouhlasila.

Ollivanderovy hůlky

Na výběr hůlek se Billy poměrně těšil. U rodiny Stonovic nechápavě zíral, jak kus obyčejného dřeva dokáže, aby se talíře sami umyli a prádlo vypralo. Věci kouzlem létali, uklízeli a vůbec. Bylo to úžasné. S naprostým klidem zíral na velice ošuntělý krámek, který mu Anette představila s nadšeným: „Tadáá! Tady prodávají hůlky. A jsou nejlepší!“ Vychválila krámek Olivandra, ve kterém by Billy tipl, že se prodává tak maximálně oblečení z druhé ruky. Anebo cokoliv jiného jen ne magické předměty. Ale budiž. Na Anettin zářivý úsměv se lehka usmál, aby neřekla, že je buran. A pak spolu vešli do krámku.
Jemný zvonek ohlásil jejich příchod, ale jinak se nic nedělo.
Až pochvíli se odkudsi (nebylo vidět odkud, protože se všude váleli krabice… to by Billy nestrpěl on měl vždy ve všem až puntičkářský pořádek) vynořil pan Olivander. Pan Olivander měl velmi jasné oči.
„Á…“ Protáhl dlouze Olivander a přiblížil svůj obličej nebezpečně blízko. Billy mu odhodlaně koukal do očí. On pohledem neuhne. Nakonec to byl prodavač, kdo se odvrátil jako první. „Další Stone.“ Pronesl Olivander jemně a Anette kývla. „Zkusíme… tuto.“ Vytáhl hladké červené pouzdro. „Mávněte s ní.“ Dostalo se Billymu instrukce. Nevěděl proč a připadal si jako pitomec. Přesto mávl. A nic nestalo. Chvíli. O vteřinnu později vybuchl jeden regál plný papír přímo nad Olivandrovou hlavou. „Tak tuto ne.“ Hlesl prodavač. Druhá způsobila bouchnutí neznámého původu. Čtvrtá se na reakci vykašlala. A až když Billymu přišla pod ruku pátá hůlka pocítil prazvláštní teplo vycházející z hůlky, kterou držel. Zlehka s ní mávl. Do vzduchu se vznesli zářivé jiskry ohňostroje a jak se snášeli k zemi motali se jim do vlasů a pomalu zhasínali. „Já to věděl!“ Vykřikl pan Olivander a nadšeně zatleskal. „ Už od začátku jsem si to myslel, ale bylo potřeba vyzkoušet i další. Koneckonců hůlka si vybírá kouzelníka, hodně štěstí pane… Billy Stone.“
Anette zaplatila a pak mlčky vyšli z krámu.
„Ty jiskry byli hezký.“ Prohlásila po chvilce Anette. „Jseš si vážně jistý, že nechceš domácího mazla?“
Billy zavrtěl hlavou a pak řekl. „Díky.“ To stačilo. „Ten Olivander… je divnej.“
„Prý si pamatuje každou hůlku, kterou prodal! To je úžasné ne?“ Nadšení Anette se nechalo zchladit vždy jen na chvíli.
„Je divnej.“
>>

MH:
Pan Olivander color=#400000
Madame Malkinová color=#8000FF
Anette color=#800000
Billy color=#000040

_________________
Obrázek


"Nulli tacuisse nocet, nocet esse locutum."
lat. "Z mlčení nevzejde škoda, z mluvení bývá však zle."


| +
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek




Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 9 z 37 [ Příspěvků: 362 ] Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 37  Další




Obsah fóra » Londýn » Příčná ulice


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz