Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Londýn » King's Cross




 Stránka 268 z 271 [ Příspěvků: 2702 ] Přejít na stránku Předchozí  1 ... 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271  Další



Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: úte 17. zář 2019 21:36:13 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. kvě 2019 21:48:55
Příspěvky: 39
C6

Eden si více méně hledí svého, v hlavě si asi říká něco o tom, že je rozhodně fajn, že si našla volné kupé, protože jinak by hrozilo, že by třeba seděla v uličce, nebo ještě hůř, že by se někoho musela zeptat, zdali si může přisednout, a to by určitě vyvrcholilo v to, že by jí někdo řekl ne. Každopádně po nějaké době strávené plánováním – vlastně docela krátké době – se do jejího kupé pokusí přimotat nějaké děvče. Eden si ji zkoumavě přeměřila pohledem a dlouho mlčky sledovala co se děje. Na otázku ohledně zavazadel samozřejmě s vděčným pousmáním přikývne, přeci jen bude pohodlnější sedět s batůžkem, bez hromady zavazadel vedle sebe. Samozřejmě pak taky poděkuje, přeci jen nějak vychovaná je. S matkou cizí dívky se pak taky rozloučí a pohled přesune na děvče stojící uprostřed kupé. "Samozřejmě," přikývne Eden více méně neutrálně a maličko se pousměje. "Eden," představí se a dlaň si přiloží na hrudník, jako by chtěla dát jasně najevo, že představuje sebe, a ne svého imaginárního kamaráda. Nebo spíše kamarádku, kluci jsou přeci jen fuj. A když už mluvíme o klucích...
Do kupé se pokouší nastěhovat někdo další. Eden chlapce přeměří trochu prkenným pohledem a lhostejně pokrčí rameny. "Cojávím mijetojedno," zamumlá plaše, což k ní vůbec nesedí a narovná se, jako kdyby se necítila ve své kůži. Pak si v hlavě vynadá, že se chová jako leklá ryba a odkašle si. Mezitím její kočka v přepravce podrážděně zasyčí. Eden to úplně ignoruje, ale v hlavě si řekne něco o tom, že je to naprosto neprofesionální. "Klidně," dodá daleko sebejistěji, ale hodí na Ritu zkoumavým očkem – kdo ví. Třeba bude souhlasit s tím, že kluci jsou fujky. Aniž by nad tím ale nějak déle koumala, rozhodne se raději rozproudit konverzaci. "Vy jedete taky poprvý do těch Bradavic?" dotáže se a zvědavě nakloní hlavu ke straně, čekajíc, že z každého vypadne nějaký dlouhý monolog o tom, co je jejich rodina zač, a podobně. Lidi rádi mluví o sobě, Eden se ráda dozví o lidech, celkem najs symbióza. "Nemáte toho nějak málo?" ozve se ještě dodatečně a jedno obočí jí vystřelí lehce nahoru. Jinak se samozřejmě ale netváří nijak mrzutě nebo nepříjemně, udržuje takový mírně přívětivý výraz na tváři, a přestože knížku s tužkou drží stále v ruce, nedívá se do ní, svou pozornost jasně upírá na dva (snad?) spolusedící, přičemž si dává podezřele pečlivě pozor na to, aby se dívala stejněkrát na Ritu jako na Lea – dokonce si to v hlavě počítá.

_________________

#8B5266


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: stř 18. zář 2019 9:02:44 
Offline
Primus
Uživatelský avatar
Primus

Registrován: pát 04. lis 2016 21:08:55
Příspěvky: 171
<<<

Prázdniny utekly jako voda, což nebylo nic divného - vždycky utíkaly podezřele rychle. Já si ale zase tak moc nestěžoval, protože jsem si ty dva měsíce parádně užil. Dostatečně jsem trénoval létání na koštěti a ty další věci spojené s famfrpálem (bylo opravdu štěstí, že si na mě sem tam Erkki našel čas, aby mě naučil nové triky), pravidelně jsem si psal s Caitlyn a dokonce jsme se stihli i párkrát sejít. Taky jsem se zlepšil ve hraní na okarínu a to chceš. Proti začátku školy jsem tak rozhodně nic neměl, ostatně jako správný šprt jsem se tam vlastně i těšil. A to nejen na kamarády a famfrpál..
Na nádraží jsem dostavil včas oblečen již v uniformě, na níž se mi třpytil odznak prefekta. Byl jsem na sebe pyšný, podobně jako moji rodiče, protože jsem pochyboval o tom, že bych se jedním někdy mohl stát. Tak či onak, rozhlížel jsem se kolem, zda neuvidím nějaké známé tváře, což jsem po chvíli vzdal. Bylo tu tolik lidí, že to bylo skoro nemožné, a protože to zatím vypadalo, že nikdo nemá vyloženě žádné problémy a nepotřebuje s ničím poct, zamířil jsem hnedle k prvnímu vagónu. Ne že by vagón A měl něco extra lepšího, ale bylo tam více místa a klidu, sedačky mi přišly však úplně stejně pohodlné, jako v těch ostatních.
Obsadil jsem hned první kupé, které bylo volné (A1) a hnedle jsem vyhlédl z okýnka, zda třeba někde nespatřím Zrzku. Místo ní jsem ale spatřil ledovej čumák alá Iskra, která se podezřele rychle hnala k áčkovému vagónu a já si nedokázal vysvětlit, jak někdo takovýhle mohl dostat prefektský odznak. Moc dlouho jsem nad tím ale neuvažoval, protože jsem se děsil toho, až spolu budeme muset spolupracovat. Za hlavu se mi to zatím moc hodit nepodařilo, ale na druhou stranu minimálně celou cestu vlakem jsem to ještě řešit nemusel. Proto jsem se znovu dal do hledaní Caitlyn, protože jsme si v jednom z dopisů psali o tom, že bychom mohli sedět třeba spolu a ono by to bylo vlastně celkem fajn.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: stř 18. zář 2019 9:19:16 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. zář 2019 12:28:14
Příspěvky: 47
C6

Protože dívka souhlasila, že si může přisednout, Rita si maličko oddechla a přikývla, že to bere na vědomí. Ostatně hned po těchto slovech zamířila k volnému místu, protože stát bylo přeci jen maličko trapné. Nu a taky mohlo hrozit, že si to Eden rozmyslí, i když to tak zatím nevypadalo - přeci jen se dala i do představování. "Rita," oplatila tak jméno, ale rozhodně na sebe neukazovala, protože tu přeci byla jen ona. Tedy ne na dlouho, že jo. Dveře, teď už jejich, kupé se otevřely a dovnitř vešla další osoba v podobně kluka.
Reakce Eden jí poněkud vyvedla z míry, takže pohledem zatěkala mezi ní a oním klukem a chvíli přemýšlela nad tím, jestli se ti dva už někde třeba nesetkali. Nakonec ale uvážila, že asi spíše ne a sama pokrčila rameny. Jí to bylo vcelku fuk - kluci jí nevadili. Ono aby ještě jo, když vyrůstala s pěti bratry, to rozhodně nebylo málo. I když pro jejich rodiče očividně bylo a kdyby mohli, dost možná by si pořídili i dítě další. "Já na nikoho nečekám," krčila rameny a mrkla po Eden, ale měla pocit, že ani ona nikoho vyloženě nečekala. "Takže si klidně přisednout můžeš," dokonce pozvedla i rty do něčeho co připomínalo úsměv, který ale záhy zmizel. I když Rita vypadala sebejistě, cítila se maličko nesvá, protože tu bylo až moc neznámých lidí. Dobře, jednalo se jen o dvě osoby, které byly očividně stejně staré, jako ona sama, ale šlo o princip. Neznala je. Tak. "Už to tak bude." Jestli Eden čekala, že z Rity vypadne něco více, měla vcelku smůlu. Kdyby totiž chtěla vědět něco víc o její rodině, musela by ona sama otázku maličko vice rozvést.. a taky by jí Rita musela znát maličko více. Nerada mluvila o sobě, dokud neznala ty, se kterými si povídala. "He? Málo čeho?" Rita se rozhlédla kolem sebe a přemýšlela, co tím Eden mohla tak myslet. Nebyla si totiž jistá, čeho měla mít tak málo, takže si dovolila mrknout po Leovi, jestli on jako její otázku pochopil či byl na tom stejně, jako ona sama.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: stř 18. zář 2019 10:06:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. zář 2019 11:54:26
Příspěvky: 29
Matty přemýšlel, jak se někdo může vzdát kouzel. Tím se dostal i k tomu, že začal přemýšlet, co takový čaroděj dělá, když vystuduje kouzelnickou školu. Jako první ho napadli kouzelníci v cirkusech, který předvádějí kouzla dětem a jejich rodičům, ale tomu nikdy nepřišlo, jako by to byla opravdová kouzla. I když tahání králíků z klobouku se mu vždy líbilo a nechápal, odkud je vzali. Pak ho napadlo, že někteří asi zůstávají v Bradavicích, někteří si pak otevřou obchůdek v Příčné ulici. Svou otázku ale prozatím spolkl.
"Měli jsme spolu jít do školy ve Watfordu. Nemohla pochopit, proč jsme to nakonec změnili a já jí nemohl říct, proč, a kam nakonec jdu. Bylo to hrozné. Mrzí mě, že ji také nevzali. Bylo by skvělé tu s ní být," řekl a obličej mu trochu posmutněl. Ale jen na okamžik. "Já bych si nejradši vzal i tu kočku, ale nevím jestli můžeme mít víc zvířat a stejně by mi to naši asi nedovolili. A navíc, kdybych měl kočku, asi bys tady se mnou teď neseděla, viď?" chmurná nálada ze ztráty Mii byla pryč. I přes to, že mu bude nesmírně chybět, nehodlal si tenhle úžasný den něčím kazit.

Nový osadník kupé se představil a posadil se. To, jak spolu ti dva mluvili, mu přišlo vtipné. Pro jeho mamku by to bylo nepochopitelné a nepřijatelné, ale on se při jejich vzájemném oslovování usmíval. A pak byl vybídnut k otázkám ohledně školy a Frodo to potvrdil. To bylo, jako by mu někdo nabídl penaltu ve finále mistrovství světa ve fotbale. "Tak to je paráda, že se dozvím vše co potřebuji ještě před Bradavicema," zavýskl vesele a hned pokračoval: "Jak je možné, že je někde obrovský hrad plný čarodějů a lidé jako moji rodiče, mudlové, myslím, si toho níkdy nevšimli?" To bylo to, co ho opravdu zajímalo. Od kouzelníka z léta věděl, že Bradavice jsou velký hrad, s rozlehlými pozemky. Nechal chvilku na odpověď a pokračoval: "Co všechno se ve škole učí? Co se tam dá dělat, když zrovna nejsou vyučovací hodiny? Je tam hodně takových, jako jsem já? Funguje tam sportovní mužstvo? Hraje se s jinými školami? Víte, můj otec reprezentoval Anglii ve fotbale a mě to taky docela jde, tak doufám, že se dostanu do školního mužstva. V Londýně jsme meziškolní přebor vyhrávali." Matt vyslovil jen zlomek z počtu otázek, které měl připraveny. Mezi každou otázkou nechal pauzu na odpověď a případně aby se mohl doptat, ale měl spousty dalších otázek, které určitě bohatě vystačí na cestu do Bradavic. Pravděpodobně i nějaké zbudou a v závislosti na odpovědích jich i spousta přibude.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: stř 18. zář 2019 18:21:49 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. zář 2019 21:11:36
Příspěvky: 26
C6

Ta jedna z dívek nevypadala nejdřív úplně nadšeně z toho, že by si měl Leo přisednout, a tak se chlapec rozhlédl po uličce a nejistě si přešlápl z jedné nohy na druhou, ochoten zase rychle vysvištět pryč, kdyby náhodou. Nakonec však jak jedna, tak i druhá projevily souhlas, a tak Leo slušně poděkoval a posadil se na kraj jedné ze sedaček. „Jinak, já jsem Leo,“ broukl, aby se děvčatům představil a tázavě se na ně zahleděl, jestli se na oplátku dozví i jejich jména. Koneckonců bude fajn udělat si představu o budoucích spolužácích ještě předtím, než skutečně dorazí do školy a rozjede se vyučování, že.
„Taky poprvý, jo,“ přikývl Leo na Edeninu otázku a pousmál se. „Taťka říkal, že je to tam naprosto skvělý, takže se těším. Mamce se tam taky líbilo, chvíli tam učila…“ byl by se rozpovídal ještě víc, ale nechtěl dívky zahltit, no a taky nepotřeboval mít slovo jenom on. Spíš byl zvědavý, jestli se dozví taky něco o těch dvou, ale kdyby nebyly moc sdílné, on to z nich tahat násilím nehodlal. Tak se ostatně zdála Rita, která se moc neměla k rozvinutí odpovědi, ale Leo jí to za zlé neměl.
„No, myslíš asi kufry?“ pokrčil Leo rameny, když Eden poznamenala, jestli toho nemají nějak málo, což Rita zřejmě nepochopila. Tedy, Leo dost možná taky střílel vedle, ale byla to jediná logická věc, která ho napadla. „Mně stačí jeden, no.“ Co si taky měl brát víc? Vždyť se dá všechno vyprat, neasi.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: stř 18. zář 2019 18:36:23 
Offline
Primus
Uživatelský avatar
Primus

Registrován: stř 09. lis 2016 19:39:48
Příspěvky: 169
Podívejte, Caitlyn sice byla prefektka, ale byla prefektka již druhým rokem, takže se rozhodně nehodlala přetrhnout. (Pravda, to nedělala ani minulý rok.) Na nástupiště došla rozvláčným krokem – bez kufru, který nechala na starost otci, aby se s ním nemusela tahat, když má možnost ho přenést rovnou do školy – v ne tak docela upravené uniformě (porozepnutý knoflíček, bez kravaty atd.), na které měla připnutý odznak. Byť momentálně byl tedy spíš jen na ozdobu, jelikož i kdyby někdo jevil známky touhy po pomoci, Caitlyn se k němu nehrnula zrovna ochotně a nechala to spíš na nováčcích… nebo primusech, ti byli vždycky moc aktivní.
Pár známých Caitlyn sice našla, ale těm bez zájmu mávla na pozdrav a hledala přitom někoho jiného. Radost by jí udělalo několik různých osob, z nichž jednu spatřila vykukovat z okna prefektského vagonu. Heskimu tedy zamávala a svižně se za ním vydala. Netrvalo dlouho a už byla i uvnitř kupé A1. „No, hezky jsi to tu zabral,“ přikývla Caitlyn pochvalně hlavou, načež se ležérně usadila na sedačku a pohodila dlouhými vlasy. „Všiml sis, kdo jsou noví prefekti? Fakt jsem viděla odznak na těch Udinových?“ Dobře, Maksim ještě ten zodpovědný materiál byl, ale jeho dvojče přece nutně muselo každého vyděsit!

_________________
Obrázek
| +
Obrázek_Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: stř 18. zář 2019 19:55:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. led 2018 15:44:57
Příspěvky: 35
D6
Matty & Kiwi & Bejk

"To naprosto chápu," pousmála se Caoimhe na Matthewa trochu povzbudivě. "Když jsem nastupovala do Bradavic já, měla jsem úplně ten samý problém," dodala pak s pokrčením ramen. Ostatně, tímhle si prošel skoro každý, kdo nebyl vyloženě čisté krve. Caoimhe samozřejmě do teď někteří přátelé z Irska chyběli, ale zase tak moc už na to nemyslela. Na škole si našla spoustu jiných a možná i o něco lepších. Se svými starými kamarády si ostatně už ani tolika nerozuměla. Bylo dost těžké udržovat s někým přátelství, když jste ty lidi vídali většinou jenom dva měsíce v roce. "Ale neboj se, Bradavice jsou plné úžasných lidí a ty si brzy kamarády najdeš," konstatovala potom a co se týkalo ohledně kočky, přikývla. Jo, kdyby tu byla místo sovy kočka, pravděpodobně by si nepřisedla. Ostatně, většinou jí stačilo jen pár minut v kočičí přítomnosti a už pšíkala o sto šest. "To máš asi pravdu, ale určitě by si přisedl někdo jiný," což bylo více než-li pravděpodobné. Pokud tedy další studenti nedávají přednost stát v uličce, takových ale zase tak moc nebylo.
Ostatně chvíli na to si k nim přisedl Frodo, ač Caoimhe měla pocit, že to bylo spíše díky ní. Pobaveně se uchechtla, když se Fróði sám dal do představování a pokývala hlavou. Nu a protože brankář mrzimorského famfr družstva souhlasil s tím, že odpoví na jakoukoliv Mattovu otázku, mohli se dát do toho. Protože Matthew se automaticky rozmluvil. "Že by díky kouzlům?" uchechtla se Caoimhe pobaveně. "Bradavice jsou opředené kouzlem, díky čemuž se jeví jako zřícenina a mudlové se tam tak bojí chodit," dodala pak ještě na vysvětlenou a při slově mudla se maličko ušklíbla. Neměla to slovo ráda, navíc si tím tak trochu připomněla situaci, jenž tu panovala vlastně ještě dva roky zpátky. Ještě, že už vše bylo za nimi. "No, hodně předmětů. Lektvary, kouzelné formule, přeměňování nebo třeba obrana proti černé magii." To byla jen hrstka předmětů, na které si zrovna Caoimhe vzpomněla, ale tím to rozhodně nekončilo. Jen vyjmenovala ty nejhlavnější a hlavně taky nechtěla na všechno odpovídat sama. Co se týkalo poslední otázky, tu rovnou celou nechala na Fróðim. Famfrpálu skoro vůbec nerozuměla (a dle ní by se vůbec neměl hrát), takže bylo lepší, když tohle vezme do vlastních rukou. Ostatně, sám ho hrál a byl jedním z těch nejlepších brankářů, které kdy Caoimhe viděla.. ne že by jich zatím viděla dost, ale.. to bylo fuk.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: stř 18. zář 2019 20:42:48 
Offline
Mrzimorský kapitán
Uživatelský avatar
Mrzimorský kapitán

Registrován: pon 11. kvě 2015 11:09:09
Příspěvky: 475
D6

Prvákovo nadšení, že mu zodpoví libovolné otázky, Fróði zcela chápal. Když pak ale Matthew vypálil celou salvu dotazů, už to s tím chápáním tak horké nebylo. Než přišel konec, Fróði už dávno zapomněl, co bylo na začátku, a byl tedy tuze rád za to, že je s nimi Caoimhe. Tedy jako dvojnásob rád.
„É, a jezero tam je,“ vypadlo z něj pak duchapřítomně, zatímco se snažil zorientovat a najít nějaký ten dotaz, co by na něj mohl kompetentně odpovědět. „Tam se dá chodit… plavat a tak. A famfrpál!“ Ptal se ten kluk na sporty, žejo? „Ten ty teda asi neznáš, páč to je kouzelnickej sport, ale je to fotbalu dost podobný,“ až na to, že není, „jenom se to hraje ve vzduchu a je tam víc míčů a branek a míň hráčů a a tak. Ale neboj, pravidla jsem pochopil i já, docela rychle.“
No, a pak o tom sice nejspíš ještě chvíli mluvit zvládl, ale asi bylo lepší nechat prostor na dokončení té předchozí konverzace, a tak se Fróði tak nějak zasnil. Kupodivu však ani ne tak z pohledu na Caoimhe, jako z přemýšlení, kdo vlastně ještě zbyl v mrzimorském týmu a jestli by třeba nemohl zdědit post kapitána.

_________________


Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: stř 18. zář 2019 20:45:04 
Offline
Primus
Uživatelský avatar
Primus

Registrován: pát 04. lis 2016 21:08:55
Příspěvky: 171
Netrvalo to zase tak moc dlouho a já spatřil tu osobu, kterou jsem celou dobu hledal. Zamával jsem Caitlyn hezky na zpátky a chvíli na to už jsem se na ní zubil osobně. "Viď? Taky si myslím," kýval jsem i hned důležitě hlavou a v tuhle chvíli jsem byl na sebe fakt pyšný, že jsem zvládl zabrat tak super místo. Ne že by na něm teda bylo něco zvláštního, bylo to prostě obyčejné kupé, ale když už jsem dostal tu pochvalu, proč se alespoň na chvíli necítit pyšně, no ne?
Sledoval jsem, jak se Caitlyn usadila na sedačku a pobaveně jsem se zašklebil. "Jo, viděla jsi správně. Maksim ještě ujde, ale když Iskra procházela tím davem lidí, vypadala, jako kdyby měla všechny, kteří na ní promluví, sežrat zaživa," dobře, ona se Udinová takhle tvářila skoro neustále, ale já být třeba takový prvák, tak z ní mám strach. A rozhodně bych za ní s žádným svým problémem nedošel. Na druhou stranu zase vzbuzovala celkem respekt, což tak nějak výhoda byla. Alespoň trochu.. a navíc, určitě jí nikdo svými problémy zatěžovat nebude a na nás tak bude víc práce. "Taky jsem si všiml připnutého primuského odznaku u Shawoví. Kdo myslíš, že má ten druhý?" povytáhl jsem tázavě obočí a odolal jsem nutkání vstát a jít proběhnout celej áčkovej vagón, abych zjistil, kdo jsou ti další vyvolení. "Kdes vůbec nechala sestru?" povytáhl jsem pak tázavě obočí a na chvíli jsem vyhlédl z okna, zda někde nespatřím druhou zrzku. Nespatřil jsem, ale pravdou bylo, že jsem ten dav lidí pohledem ani moc nepročesával. Caroline byla fajn, ale Caitlyn byla Caitlyn.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: čtv 19. zář 2019 10:53:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. srp 2012 14:27:18
Příspěvky: 508
Červená lokomotiva už sice měla svůj věk, ale i tentokrát se nakonec podařilo dostat páru na požadovanou teplotu a tlak a masivní muzejní kousek se po příslušných zvukových signálech pomalu rozjel. Na mávání vzdalujícím se příbuzným na peróně však měli pasažéři jen pár minut, pak vlak nabral rychlost a překvapivě svižně prosvištěl londýnskou městskou zástavbou a uháněl dál na sever, mezi poli a pastvinami pro ovce. Měl před sebou ostatně dlouhou cestu a čím dřív se děti dostanou do Bradavic, tím lépe.
I tentokrát se uličkou prodírala čarodějka s vozíkem naloženým sladkostmi, takže nehrozilo, že by někdo cestou umřel hlady.


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 268 z 271 [ Příspěvků: 2702 ] Přejít na stránku Předchozí  1 ... 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271  Další




Obsah fóra » Londýn » King's Cross


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz