Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Londýn » King's Cross




 Stránka 269 z 271 [ Příspěvků: 2702 ] Přejít na stránku Předchozí  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271  Další



Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: čtv 19. zář 2019 12:59:35 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. kvě 2019 21:48:55
Příspěvky: 39
C6
Po chvilkovém zaváhání Eden pohledem zastaví na Leovi. "Eden," představí se, koutky rtů jí jen nepatrně vyskočí nahoru. Napadne ji, že by bylo možná slušné, kdyby si všichni potřásli rukou, ale navrhovat to nebude, protože navzdory výchově je tohle docela pohodlné. Ne všechno musí být extra formální. Zatím, co Rita doopravdy neřekla skoro nic (a Eden jí to má malilinko za zlé, protože děvče vypadá, jakože rádo mluví, tudíž si to bere trošku osobně, ale ne dost na to, aby si proti Ritě vybudovala nějaké předsudky), Leo se projevil jako mírně sdílnější osoba. Což je fajn, alespoň je čeho se chytit. Nebylo by příšerné, kdyby se celou cestu mlčelo, nebo kdyby jeden chudák musel táhnout celou konverzaci? "Tvoji rodiče už tam chodili? Takže jsou oba kouzelníci?" chytí se jeho odpovědi s upřímnou zvědavostí a na chvíli odloží svoje předsudky o klucích, aby se taky mohla dozvědět něco nového, případně i užitečného. Vždycky se hodí znát někoho, kdo v novém prostředí, do kterého míří, nebude jako vyděšená laň. "Takže už docela víš, jak to tam všechno funguje?" vyzvídá dál, počítajíc s tím, že snad nebude muset z chudáka páčit každou drobnost - sama přeci jen neví, na co se zeptat, a přestože by se mohla nechat překvapit, vždycky by bylo příjemnější, kdyby věděla do čeho jde a mohla podle toho dál plánovat. A když už jsme u toho plánování, pohled stočí zase ke svému zápisníku, otočí na novou stránku, připravená si dělat poznámky o všem, co z Lea vypadne.
"Samozřejmě, kufry," přikývne spokojeně, ačkoliv ji trochu zamrzí, že Rita to úplně nepochopila. Mluví snad tak nesrozumitelně? "Jedeme tam docela na dlouho, ne? Já jsem zvažovala, že si dovezu nějaký nábytek, ale to už se nevlezlo," prohodí trochu zklamaně a na chvíli se zase odmlčí, aby mohla pořádně vstřebat fakt, že tohle je opravdu hodně velká změna. Jedná se o zcela jasné vystoupení z komfortní zóny, což znamená, že je v tom plno proměnných, které můžou - nebo taky nemusí - všechno pokazit. Raději se vrátí zpět do reality, než začne úplně panikařit.
Vlak pak začne vydávat zvuky a zanedlouho se rozjede. V Eden se zvedne vlna nadšení, ale nijak se nenaklání ven aby zamávala, protože moc dobře ví, že tatínek už si šel dávno po svých. Kočka v přepravce zase zasyčí, což Eden nadále ignoruje, protože je příliš zaneprázdněna tím, jak rychle jí buší srdíčko. Docela by se i zeptala, jestli se ostatní bojí, nebo jsou nervózní, ale začíná mít pocit, že Rita by ji prudce odsoudila a Leo možná taky, a tak zůstane u toho, že na zbytek pasažérů v kupé hodí pohled plný očekávání a pokýve hlavou, jako kdyby někoho ujišťovala, že opravdu už vyjeli.

_________________

#8B5266


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: čtv 19. zář 2019 17:29:47 
Offline
Primus
Uživatelský avatar
Primus

Registrován: stř 09. lis 2016 19:39:48
Příspěvky: 169
A1

Caitlyn se pobaveně ušklíbla, když Heski prohlásil, že Iskra vypadala, jako by chtěla všechny sežrat zaživa. Ale Udinovi to holt měli zřejmě v krvi, když si tak vzpomněla na o pár let starší Daryu, která taky někdy uměla vyšvihnout děsuplný výraz. „Třeba má taktiku, že tak ty prváky naučí samostatnosti… víš jak, než aby se zeptali jí, tak si radši poradí sami,“ zarozumovala Caitlyn nad možným přístupem k prefektování v podání Iskry Udinové. Ne že by zrovna ona byla zářným prefektským příkladem, nicméně k tomu nejspíš přece jen přistupovala trochu zodpovědněji. Asi. Když Heski nadhodil otázku primusů, Caitlyn pokrčila rameny. „No, řekla bych, že její pravá ruka Andrewsová? Si asi nedokážu představit jednu bez druhý,“ zamumlala zamyšleně, ačkoliv netušila, že se pletla a odznak primuse dostal přece jen někdo jiný. Ale že by to šla nějak aktivně zjišťovat, to ne, však se to dozví, ať už dřív nebo později.
„Ségru jsem zahlídla někde u lokomotivy, už teď toho strojvedoucího lituju,“ uchichtla se Caitlyn při představě, jak se Caroline snaží hustit svoje poznatky do nebohého strojvedoucího, který vůbec netuší, která bije. S úderem jedenácté se nicméně lokomotiva se supěním pomalu rozjela, ať už s Carolininým přispěním či nikoliv. Caitlyn neměla potřebu vyhlížet z okna, jelikož neměla komu mávat, a tak Heskiho i nadále oblažovala celou svou pozorností. Na sedačce sklouzla do pohodlného polosedu a nohy si natáhla vedle Heskiho na sedačku. Jestli ho přitom trochu pošťouchla? Možná.
„Jak se těšíš na lektvary? Táta říkal, že je skoro v pokušení tě nechat v lektvarech pokračovat na OVCE,“ zmínila Caitlyn ledabyle, ale velkou váhu tomu prohlášení nepřikládala. Spíš předpokládala, že drahý tatínek chtěl mít alespoň jednu či dvě hodiny denně Heskiho pod dohledem.

_________________
Obrázek
| +
Obrázek_Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: čtv 19. zář 2019 18:35:58 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. zář 2019 12:28:14
Příspěvky: 47
C6

Rita se nespokojeně ušklíbla a pohledem se zabodla do Lea, jenž se dal do představování. Nemohl prostě přijít o několik chvilek dříve, aby tu byl v momentě, kdy svá jména vyslovovaly ony dvě? "Margareta," vydechne na konec, přejede pohledem od Lea k Eden a zase zpátky, a pak se zahledí z okna, kde se snaží vyhledat svou matku. Bez úspěchu. "Ale doma mi neřeknou jinak, než Rita. Nebo Margo," většina členů rodiny šla spíše s Ritou a sama si nebyla úplně jistá, zda si někteří vůbec pamatovali její celé jméno. Ne že by jí to vadilo, Margareta se jí ostatně nelíbilo, za to s Ritou byla naprosto spokojená a Margo jí pak říkali jen občas.
Když se Leo maličko rozpovídal, Rita do něho zaryla svá modrá očka a čekala, co všechno z něho vypadne. Ne že by toho bylo moc, ale jí to rozhodně nevadilo. Však ona by si vystačila i s tím, kdyby nikdo z nich celou cestu vlakem nepromluvil ani slovo - někde měla přeci schované své knihy a ty jí k životu stačily. Vyslechla si ho však, stejně jaké následné otázky od Eden, a pak se rozhodla přidat i jednu svou. "A co učila?" Možná byla maličko zvědavá, ale především jí napadlo, že by jeho matka mohla učit jednoho z jejích sourozenců - bylo jich dost a tak trochu ostatně zamořili školu, no ne? Ještě, že už tam s ní chodila jen Millie, protože nepotřebovala zbytek své rodiny neustále za zadkem. "Takže ty o Bradavicích nic moc nevíš?" povytáhla tázavě obočí a tentokrát svůj pohled upřela zase na Eden. Otázky jí pokládat opravdu šly a byla zatím neskutečně ráda, že jejím směrem žádná vyloženě nešla.
No a co se pak týkalo kufrů.. "Na Vánoce můžeš jet domů, to zase tak daleko není," upozornila jí jemně a pokrčila rameny. Sama si nebyla ještě úplně jistá, jestli se o vánoční prázdniny bude chtít vracet domů či nikoliv, většina jejích sourozenců zůstávala, a pak o letní prázdniny básnila o vánočním plesu. "A není přeci problém, aby ti poslali balík s věcmi, které potřebuješ," dodala pak ještě rychle a vypadalo to, že tím její rozmluva končila. Ostatně toho řekla už dost, na to, že ty dva znala sotva pár minut. A pak už se vlak rozjel, což bylo děsně fajn. Rita ještě jednou vyhlédla z okna, jestli neuvidí svou matku, což neviděla, takže pohled zabodla na přepravku s kočkou, kterou očividně Eden vlastnila a najednou si přála, aby mohla být doma, mezi svými.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: pát 20. zář 2019 9:43:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. zář 2019 11:54:26
Příspěvky: 29
D6


Caoimhe ho uklidnila, co se ztráty nejlepší kamarádky týče. Věřil, že si tam najde spousty nových kamarádů, s kterými díky kouzlům k sobě budou mít ještě blíže. Byl přesvědčen o tom, že těch normálních, nekouzelníků, musí být mnohonásobně více a tak právě ti kouzelníci musí držet o to pevněji při sobě.
"A co kdyby se pak našel nějaký, mudla," Mattovi to slovo stále nešlo příliš do úst: "který má zříceniny rád a rozhodl se ji prozkoumat? A tam by našel mraky studentů mávajících hůlkami?" Pro někoho, kdo se v kouzelnickém pohyboval už nějakou dobu, to asi byla hloupá otázka, ale Mattovi to vrtalo hlavou. "Na přeměňování se těším, tu učebnici jsem četl celé prázdniny. To je neuvěřitelné, z něčeho udělat něco úplně jiného, viďte?" zasnil se a představoval si, jaká to bude paráda, až bude ovládat vše, co četl v oné knize.
"Já moc dobrý plavec nejsem," odpověděl na Frodovu zmínku o jezeře. A co to říkal pak? Famrbál? "Ve vzduchu? To jsou hráči přivázaní na provaze?" zeptal se a tvářil se nechápavě. Podle popisu si na ten famrbál udělal názor. Když je člověk přivázaný, určitě se nedá běhat. Je tam moc míčů a méně hráčů. V tom musí mít pěkný guláš. A víc branek? Přece stačí dvě na každé straně a jeden míč. "Já nevím, ten famrbál asi nebude nic pro mě. Takže fotbal se tam vůbec nehraje?" řekl a nedokázal v hlase potlačit zklamání. Věřil, že se dostane do školního výběru a zazáří. Neuměl si představit, jak bude zklamaný jeho otec, až mu pošle poprvé Miu s dopisem a v něm bude stát, že se tu hraje nějaký divný kouzelnický sport a fotbal ne.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: pát 20. zář 2019 11:11:04 
Offline
Primus
Uživatelský avatar
Primus

Registrován: pát 04. lis 2016 21:08:55
Příspěvky: 171
A1

"Hmm, ale to nezní vůbec špatně," přiznal jsem po chvíli kapku zamyšleně a ušklíbl se. "To by nás pár těch svých šklebů mohla naučit, ne?" dodal jsem pak a pobaveně jsem se zachechtal. Zase takovou srandu jsem si však nedělal. Sice jsem občas byl fakt rád, že některým mladším studentům mohu pomoci, ale někdy to byla otrava. Veliká otrava. Zvlášť pak, když vás vyhledávali s úplně každou blbostí. "I když mám pocit, že by nás dřív sežrala," zněl jsem možná maličko smutně, ale záhy jsem se zase usmíval od ucha k uchu, takže tak vážné to nebylo. Navíc, kdo ví, třeba Iskra zase tak špatná nebyla.. dobře, to byl fakt dobrej vtip. "To je vlastně dost možný," to mě vlastně taky mohlo tak nějak napadnout, ostatně měla Caitlyn pravdu. Potkat jednu bez druhé takřka nešlo.. a mě samotnému v tuhle chvíli nedošlo, že jsem vlastně Peggy nastupovat do tohohle vagónu neviděl..
Musel jsem se pobaveně uchechtnout, protože jsem toho strojvedoucího litoval taky. Caroline byla děsně fajn (to očividně měly Zrzky v rodině), ale některé její poznatky jsem nechápal ani já sám. Nu a pak už se vlak rozjel, což bylo super - cesta do Bradavic byla přeci jen kapku dlouhá a já už jsem se nemohl dočkat, až budeme ve škole. "Hej," zazněl jsem trochu ublíženě, když do mě maličko šťouchla, ale pak už jsem se jen pobaveně zubil, zatímco jsem svou ruku ledabyle přehodil přes její nohy.
"Vlastně se celkem i těším," přiznal jsem popravdě. Ostatně, NKÚ z lektvarů se mi složit podařily a nebyla to taková katastrofa, jako jsem očekával, že bude. I sám Redmond musel být kapku (možná víc) překvapený, že mi tam nic nevybouchlo. "No jo a tomu vděčím jen a jen tobě," mrkl jsem na Caitlyn a na chvíli jsem si vzpomněl na všechny ty možné doučování a doučování co jsme společně měli. "Ha, slyšíš to?" oči se mi rozzářily nadšením, a pak jsem znenadání vyskočil ze sedačky. Samozřejmě jsem měl na mysli vozík s tou spoustou jídla. "Dáš si něco? Dojdu pro to," mrkl jsem pak na Caitlyn s úsměvem od ucha k uchu, připraven splnit jí jakékoliv přání, které zrovna bude mít.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: pát 20. zář 2019 12:04:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. led 2018 15:44:57
Příspěvky: 35
D6

"Řekla bych, že i to je nějakým způsobem vyřešeno kouzly. Kouzla mají řešení skoro pro každou věc," krčila Caoimhe rameny, i když si v tomhle směru nebyla jistá. Tedy, věděla, že kouzlem se dá vyřešit skoro všechno, ale co kdyby náhodou mudla do té zříceniny přeci jen šel? Hádala, že by to řešilo kouzlo na upravení paměti. Ostatně, takové taky bylo. "Jo, přeměňování je taky jeden z mých nejoblíbenějších předmětů," souhlasila pak, i když samozřejmě nejradši byla, když měla volno, které mohla trávit třeba u jezera, nebo v kuchyni.
Caoimhe se pobaveně ušklíbla a sjela pohledem k Frodovi, který se dal tak nějak do vysvětlování famfrpálu. "Jezero je fajn a nevadí, že nejsi dobrý plavec. Můžeš tam třeba chytat ryby!" ostatně to byla její nejoblíbenější aktivita a doporučit to musela každýmu, že jo. Na chvíli pak stočila pohled ke staršímu mrzimorovi, jestli třeba nějakou rybu nevytáhne, a pak zase pohled stočila k Mattovi. "Famfrpál se hraje na košťatech," Caoimhe si představila, jak by to vypadalo, kdyby všichni byli nějakým způsobem přivázání provazem a ona to vlastně špatná představa nebyla.. alespoň by nikdo nemohl jen tak spadnout, no ne? "Pravidla jsou vážně celkem jednoduchá, jen je to mnohem nebezpečnější, než fotbal. A ten se tam fakt nehraje, ale když si najdeš pár kamarádů, není problém, abyste ho hráli jen tak," famfprálové hřiště bylo ostatně dost velké a s trochou představivosti si mohli pak domyslet i ty branky, no ne? Nebo ho klidně mohli hrát na nádvoří, ostatně tam bylo prostoru taky habaděj. "Navíc, když pak budeš v tom famfrpále dobrý, můžeš Anglii klidně reprezentovat taky." Dobře, bylo celkem těžké se dostat do některého z národních týmů, ale na druhou stranu, pokud někdo opravdu projevil talent na tenhle sport, mohl se tam dostat raz dva.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: pát 20. zář 2019 12:49:23 
Offline
Mrzimorský kapitán
Uživatelský avatar
Mrzimorský kapitán

Registrován: pon 11. kvě 2015 11:09:09
Příspěvky: 475
D6

„Jo, ještě jich tam pár zbylo,“ usmál se Fróði na adresu ryb v jezeře a připomnělo mu to dvě věci. Jednak že letos zapomněl svačinu, což bylo fakt k vzteku, druhak že pak chce Caoimhe něco ukázat, až budou u jezera sami. Něco chlupatého…
Ale to mohlo počkat, teď byl na řadě famfrpál a sporty, což bylo jedno z mála témat, o kterých toho Fróði věděl trochu víc než průměrný pařez.
„To jsou takový ty věci, co s nima mudlové zametaj, ale tady se na nich naučíš lítat,“ doplnil ještě Caoimhe, aby bylo pojištěné, že Matthew pochopí to hraní ve vzduchu. V tomhle se do něj dokázal docela dobře vcítit, protože nechápat něco, to se mu stávalo denně několikrát.
„Jo, já si s tebou klidně přijdu čutnout taky,“ přikývl pak ještě jednou, protože fotbal znal a občas ho s kluky z Reykjahlíðu hrával. „Ale fakt si myslím, že se ti bude famfrpál líbit, proti němu je nějakej fotbal úplná zívačka, dokonce i hokej strčí do kapsy, fakt. A i kdybys na něj třeba byl úplně levej, můžeš ho aspoň sledvat. Na sledování je ze všech sportů zajímavější už snad jenom ženskej volejbal.“
Nebo baseball, mety a homeruny a tak, víme...

Mimo herně:
Na víkend jedu do divočiny, znovu online budu v neděli večer.

_________________


Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: pát 20. zář 2019 20:07:20 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. zář 2019 21:11:36
Příspěvky: 26
C6

„Noo, kouzelníci oba jsou, ale mamka byla na škole v Irsku, sem se přistěhovala za tátou,“ broukl Leo v odpověď na Edeninu otázku, zda jeho rodiče studovali v Bradavicích. „Ale prý se jí vždycky líbilo, jak o Bradavicích mluvil, takže když Brumbál nabízel místo na profesora lektvarů, tak se rozhodla to zkusit,“ dodal, čímž zároveň odpověděl i na Ritinu otázku, co jeho mamka učila. Když si povšiml, že se Eden zjevně chystala zapisovat nejnovější poznatky o škole, trochu se chápavě pousmál. „Já toho zase tak moc nevím,“ přiznal nicméně váhavě a střelil pohledem po Ritě, jestli se třeba nechce vyprávění ujmout ona, jelikož z její otázky usoudil, že ona naopak o Bradavicích něco ví. „Jenom něco málo… třeba vůbec nevím, jak funguje zařazování do kolejí. Mamka i Harry byli oba děsně tajemní!“ postěžoval si Leo trošičku, aniž by si třeba uvědomil, že zatímco předtím mluvil o tátovi, teď najednou zmínil Harryho, což možná mohlo děvčata trochu zmást, kdo to jako je.
Chtě nechtě se musel Leo krapet uchichtnout, když Eden zmínila, že zvažovala přivezení nábytku. „Ten asi potřebovat nebudeš… ložnice jsou prý dobře vybavený. A fakt bych se nebál toho, že by ti něco chybělo. Jak říká Rita, vždycky se dá o něco napsat,“ pokrčil rameny, jako by to nebylo jasné, i když na druhou stranu Edeniny obavy chápal. Relativně. Když se vlak rozjel, tak se trochu naklonil, aby viděl z okénka, i když mamku nehledal. Věděl, že s Mary v tomhle počasí zamířila domů, aby zbytečně neprochladla, a ostatně se s nimi rozloučil dostatečně, takže poslední zamávání nepotřeboval, byť by bylo pěkné.
Leo se na sedačce trochu zavrtěl a podíval se po obou děvčatech. „Těšíte se?“ nadhodil nakonec váhavě. „Nebo jste spíš… nervózní?“

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: sob 21. zář 2019 18:38:06 
Offline
Primus
Uživatelský avatar
Primus

Registrován: stř 09. lis 2016 19:39:48
Příspěvky: 169
A1

„Zkus se jí zeptat,“ navrhla Caitlyn, když Heski prohlásil, že by je Iskra mohla naučit pár svých výrazů. Celkem by se i podívala na to, jak to Heski zkouší… pěkně zpoza rohu, aby byla v bezpečí, až by na něj Udinová začala dštít síru. Debatu o primusích považovala tak nějak za uzavřenou, jelikož se zjevně ani jednomu z nich nechtělo jít aktivně zjišťovat, kdo že to tedy bude letos jejich pomyslnými nadřízenými, což Caitlyn naprosto vyhovovalo.
„Tak já je dám zase zpátky,“ ušklíbla se zrzka následně, když Heski zazněl lehce ublíženě poté, co si k němu hodila nožky. Ale ani náznakem se k tomu neměla, natož ve chvíli, kdy si přes ně havraspár přehodil ruku. Kupodivu se neměla ani k tomu, aby ho znovu provokativně pošťouchla. Zatím.
Caitlyn se zatvářila překvapeně, jakmile Heski prohlásil, že se na pokračující lektvary docela i těší. „Počkej, ty jako vážně chceš v lektvarech pokračovat?“ zazírala na něj, protože automaticky předpokládala, že bude Heski rád, když se nebude muset těmi dryáky nadále zabývat. Tedy, ne že by jí vadilo mu pomáhat v doprovodném studiu, ale k tomu si ostatně mohli najít i jakoukoliv jinou záminku…
„U Merlina, co se týče jídla, tak jsi rozhodně měl bejt v Mrzimoru,“ nedokázala odolat protočení očí, když se Heski rozzářil při nezaměnitelném zvuku občerstvovacího vozíčku. „Lékořicový hůlky, dík,“ broukla posléze, protože když už se nabídl, že jí taky něco donese, proč by toho nevyužila.

_________________
Obrázek
| +
Obrázek_Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: [Nástupiště 9 a 3/4]
 Příspěvek Napsal: sob 21. zář 2019 21:04:17 
Offline
Student
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. kvě 2019 21:48:55
Příspěvky: 39
C6
Těžko říct, proč by si někdo chtěl zkracovat své jméno. Cožpak Rita není spokojená se svým jménem? Je pravda, že Margareta je takové přísné jméno, navíc je dlouhé, ale její bratři taky mají delší jména... na druhou stranu co Eden může chápat, její jméno je kraťoučké. Ritina otázka o tom, jestli nic neví o Bradavicích, Eden přijde trochu útočná, a tak se okamžitě přepne do první fáze obranného módu. "No, vzhledem k tomu, že mi nepřišla žádná pozvánka pro školení prváků, ani mi nepřišla žádná rozsáhlá příručka, moc toho opravdu nevím," odpoví trochu kousavě, ale zatím se netváří nijak nepřátelsky. Jen prostě začíná mít pocit, že se Rita snaží Eden donutit cítit se méněcenně jen proto, že o téhle divné škole nic neví. Jakože půlka rodiny – tedy polovina bratrů – si myslí, že je to nějaká satanistická instituce, takže tak.
Po odpovědi Lea se Eden na chvíli vzdálí od konverzace a začne cosi rychle psát do zápisníku. Lektvary. To zní zajímavě. Co asi může člověk dělat s lektvarama? Respektive co za budoucí kariéry takový předmět může přinést? Ale na to se raději ptát nebude. A ačkoliv ji napadne, co se asi stalo, že otci říká jménem, nezeptá se na to, protože to je příliš vlezlá otázka na to, že se znají sotva pár minut. Rozhodně si ale k Leovi udělá v hlavě poznámku, aby se na to někdy zeptala, protože v tom by třeba mohlo být něco užitečného. Nebo taky ne, co takové škvrně může vědět o rodinných vztazích – z jejího pohledu se prostě rodiče mají hrozně moc rádi a tím to končí.
Ano mohla by na Vánoce domů. Určitě bude chtít jet na Vánoce domů. "Tak to je docela jasný, ne? Kdo by seděl ve škole přes Vánoce, to zní příšerně," odvětí Ritě teď už zase normálním tónem, protože zbytečně vyvolávat konflikty není úplně není forte a pohled otočí k Leovi. "No jasně, že jsou vybavený, o tom nepochybuji. Jen pochybuji, že tam budou věci tak, jak jsem na to zvyklá. A co když budou šuplíky vrzat, nebo bude málo místa na oblečení, a kdo ví, jestli dostaneme každý vlastní psací stůl..." vyhodí pár příkladů, proč zvažovala vlastní nábytek, asi jen tak mimochodem kdyby někomu nebylo jasné, že ze změn úplně nadšená není. "A o pohodlnější matraci nebo větší skříň si jen těžko napíšu," dodá, i když po chvíli přikývne, protože je fakt, že cokoliv menšího, jako krabice na úložný prostor, může asi být posláno poštou, takže jejich argumenty jsou více méně validní. Navíc, z domu by jí nic takového stejně neposlali, to by ta matrace musela ničit její zádat nějakým morbidním způsobem.
"Nervózní," odpoví Leovi krátce, protože se jí zdá, že své pocity dala najevo dostatečně jasně a pohledem hodí po Ritě ohledně její odpovědi. Jinak ale už nic neříká, radši by slyšela něco od nich, začíná mít pocit, že mluví docela hodně. Místo toho dál zapisuje do zápisníku, přesto jedním uchem poslouchá, úplně z konverzace distancovaná není.

_________________

#8B5266


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 269 z 271 [ Příspěvků: 2702 ] Přejít na stránku Předchozí  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271  Další




Obsah fóra » Londýn » King's Cross


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz