Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Svět » Přenášedla




 Stránka 3 z 4 [ Příspěvků: 38 ] Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Autor Zpráva
 Příspěvek Napsal: čtv 08. bře 2018 20:19:23 
Offline
Mrzimorský kapitán
Uživatelský avatar
Mrzimorský kapitán

Registrován: pon 11. kvě 2015 11:09:09
Příspěvky: 475
Fróði taky nevěděl, ale neměl pocit, že by to bylo špatně. Ostatně oba se urychleně přesouvali k hřišti, což byl jednoznačně krok správným směrem. Přes stánek s rybami to tedy zatím nebrali, protože Fróði neměl hlad a mířil s jistotou k ledovému království malých dětí, ale do budoucna návštěvu občerstvovací stanice rozhodně neodmítal.
I on okázale ignoroval těch několik málo pohledů dětí, které nebyly dostatečně soustředěné na hru, a s názorem, že to vypadá suprově, souhlasil. Ani jejímu výběru první atrakce se nebránil, což dal najevo rázným přikývnutím.
Než ale začal mluvit nebo cokoliv vymýšlet, muselo proběhnout to seznámení, výměna jmen a dost unikátní podávání rukou, nicméně všechno dobře dopadlo. A o moc hůř by to nedopadlo ani v případě, že by to druhé jméno prozradila – Fróði totiž touhle dobou nejspíš ještě nic o gayích nevěděl a spíš by mu přišlo vtipné, že má někdo dvě jména. Jemu přece stačilo jedno, i to příjmení občas zapomínal…
„Jasně,“ přikývl pak na ten dotaz o nanuku, a protože mu tou dobou ještě malý kousek zbýval, jako slušně vychované prase jí nabídl ochutnávku. „Chceš si líznout?“ zeptal se, prozatím totálně bezelstně, a namířil na ni ten zbytek studené černé sladkosti. „Je to trochu divný, ale lepší než vanilková nebo tak něco.“
Pokud Caoimhe přehodnotila svůj názor na nanuky v téhle zimě, patrně pochopila tu část s divností. Ona zmrzlina s příchutí mustamakkara fakt nebyla z nejnormálnějších, nicméně Fróðimu vlastně docela chutnala, rozhodně tedy víc než zmíněná vanilka. Ať už ale zmrzlinu zlikvidoval sám nebo s pomocí, nakonec mohla přijít ta hlavní sranda, kdy vlítli na skluzavku.
Dětí kolem ní skutečně moc nebylo, ale bourák i těch pár se slovy „pozor, pozor, zatěžkávací zkouška“ šetrně odstrčil, aby měli prostor. A pak už… zkoušeli. Bez uvozovek, bez kašlání, protože byli na hřišti a ani jednomu ještě nebylo patnáct, žejo.
A protože bylo možné, že se k popojetí dostali až s avizovaným zpožděním, je patrně záhodno nastínit, že si to Fróði maximálně užíval. Samozřejmě nezůstal jen u skluzavky, která ho ale zpětně vzato bavila fakt nejvíc (asi že ji nejvíc schvalovalo jeho vnitřní zvíře), vyzkoušel i úplně všechno ostatní a snažil se při tom nešlápnout žádnému z těch hrozně malých dětí na nohu.
Než se nadál, mohl začínat zápas, mohl dostat hlad, někdo je mohl z hřiště vyhnat nebo třeba zaútočili Smrtijedi. Tak či tak, Fróði byl za chvíle strávené s dočista neznámou zrzkou fakt rád a dost možná by na nějaký famfrpál dočista zapomněl.

_________________


Obrázek


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: pát 09. bře 2018 8:22:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. srp 2016 17:24:30
Příspěvky: 137
„Už bylo načase, co?“ zašklebil se Liam pobaveně. „Myslím aby nás pustili někam samotné,“ dodal, aby bylo jasno, co tím prohlášením měl na mysli. On osobně se považoval za dost starého a rozumného na to, aby mohl někde courat sám, takže se mu výrazně ulevilo, když i táta naznačil, že by mohl na mistrovství vyrazit sám, když ho ten famfrpál tak zajímá. Tina určitě taky nebyla proti, s jeho biologickou matkou by to určitě bylo horší a Lee tak nějak tušil, že jeho máma nemá tušení, kde se toulá a že se toulá sám. A popravdě ho to ani moc netrápilo.
Jakmile se řeč stočila na sourozence, Liam se začal šklebit a už nepřestal. „Jo, budu,“ přitakal nenadšeně. A to ještě netušil, že možná nebude mít sourozence tři, ale čtyři, ba dum tss. „Jsem docela rád, že jsem deset měsíců v roce ve škole...,“ podotkl maličko kysele. Ne, fakt se mu nechtělo znovu poslouchat křik malého mimina a starostlivé lamentování rodičů.
„No, to by mě taky zajímalo,“ podotkl na adresu nového kolejního ředitele Zmijozelu. „Mrzí mě, že už tu kolej nebude mít táta - a ne, fakt ne kvůli protekci. Jenom si prostě myslím, že byl dobrý kolejní, ať už si kdo chce co chce říká,“ usoudil a pokrčil rameny.
„Chudáku,“ zkonstatoval, když se Harlee přiznala, že je nucena do tréninků. „Ale aspoň budeš mít natrénováno a Havraspár určitě ten famfrpálovej pohár vyhraje znovu,“ prohlásil, přestože by byl radši, kdyby to tak nebylo a kdyby jednou taky konečně vyhrál něco Zmijozel. „Tak jdem,“ zavelel nakonec k přesunu do fronty u jednoho ze stánků, kde prodávali horké nápoje. Už se začínal těšit na horký čaj, protože čím déle v té zimě stál člověk na jednom místě, tím víc se začínal podobat ledové soše.

_________________
LIAM K. ALDWINCKLE
We're always gonna win
we are Slytherin!


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: pát 09. bře 2018 9:17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. srp 2012 14:27:18
Příspěvky: 508
Jak už tomu tak bývá, slunce se po nějakém čase nakloní blíže k obzoru a nad stanovým městečkem a stánky se rozezní hluboký hlas ohlašující, že se všichni fanoušci mají přemístit na stadion, neboť zápas již brzy začne. Řeč je překládána jak do dánštiny a finštiny, tak i do angličtiny, prostě medžik. Sekce na stadionu opět nejsou rozděleny podle původu, ale jen klasicky na ta levnější a horší místa, a ta dražší a lepší. A pak je tu samozřejmě speciální sekce pro příbuzné, blízké přátele hráčů a sponzory. Finští pořadatelé pomáhají fanouškům s hledáním míst, takže se jistě brzy všichni usadí tam, kam mají, a mezi lidmi se brzy začnou proplétat prodavači drobného občerstvení - jako obvykle jsou k dostání oříšky, popcorn, párky v rohlíku, a tak podobně, a kromě studených nápojů si letos můžete zakoupit i ty teplé, kterých prodavači nabízí velké množství. U některých si lze dokoupit i vlaječky, šály a všechnohledy.

Jakmile se tribuny zaplní návštěvníky, nad stadionem se opět rozezní hlas komentátora, hlas, který z finálových zápasů a mistrovství obecně už jistě mnozí znají. „Dobrý podvečer, vážení přátelé a fanoušci famfrpálu! Dovolte mi, abych vás přivítal na finálovém zápase mistrovství světa ve famfrpálu, při kterém se dnes utkají dva velmi favorizované týmy, které se o tento titul utkaly přesně před pěti lety - Dánsko a Finsko! Tenkrát ze souboje vyšli vítězně Finové, tak uvidíme, zda jim Dáni tu dřívejší prohru dnes vrátí, zcela určitě nás čeká zápas napínavý až do samého konce, neboť jsou oba týmy v perfektní kondici a připraveny vyhrát! Než vám představím oba týmy, dovolte mi ještě připomenout, koho letošní favorité převálcovali, aby se do finále dostali. Dánsko se v semifinále popralo s Egyptem, na jejichž dresech nezůstala nitka suchá, a zvítězilo s náskokem stovky bodů, konkrétně tedy sto devadesát ku devadesáti. Finsko soupeřilo o postup se Skotskem a vyhrálo sto padesát ku sto deseti. Kdo ví, třeba se Skotska ve finále dočkáme příště,“ pronese komentátor a na chvíli se odmlčí, ale jen proto, aby dal prostor ke spuštění dánské hymny, Der Er Et Yndigt Land. Sotva začne hrát, na hřiště vyrazí hostující tým Dánska, v čele se střeleckou formací. „A už tu máme první Dány! Dovolte, abych vám představil kapitána Lucase Martelsena, jehož věrně následují zbylí dva střelci, Markus Björk a Lennarth Frederiksen!“ Tmavovlasý kapitán vypadá sebevědomě, střídmě se usmívá a jinak se tváří docela vážně, zato ti dva šašci, co letí za ním, dělají na košťatech úžasné skopičiny. Blonďák s brýlemi na nose se zubí na celé kolo a zběsile mává fanouškům a jeho hnědovlasý kumpán ho svorně napodobuje a ještě do něj stíhá provokativně šťouchat. Prostě pytel blech, tihle Dáni. „Dánské obruče hlídá nováček týmu, Kristian „Kikin“ Skarendahl, který vystřídal slečnu Nissenovou, jež se odebrala na mateřskou dovolenou!“ Nový dánský brankář vypadá, že je docela stydlín, ale rozhodně je to hezounek, nad kterým zasněně zavzdychá většina fanynek. „Už přilétají odrážeči, Daniel Hansen a Gemma Mortensen!“ Na hřiště vletí tmavovlasý mladý muž bok po boku se široce se usmívající plavovláskou, která divoce mává pálkou nad hlavou. „A nakonec tu konečně máme chytače, který v posledních letech dokázal, že rozhodně ví, jak se chytá zlatonka! Erasmus Andersen!“ Od tohohle chytače nemohou diváci čekat klidný přílet, takže není divu, že se mladý blonďák přiřítí ve víru nejrůznějších kliček, otoček a vývrtek, a ještě přitom zvládá mávat divákům a vesele se zubit.

Sotva se Dáni uklidí stranou, stadionem se pro změnu rozezní finská hymna, Maamme, a na hřiště vyrazí hráči v bílomodrých dresech. „A už tu máme domácí Finy!“ zahlásí Jesse Morgan. „Střelecká formace, která přilétá jako první, má zbrusu novou posilu... a na tohohle mladíka pozor! Cyndi Laine, Gitte Erkkilä a teprve šestnáctiletý Erkki Järvinen, který nastoupil místo svého táty Bjarna!“ Není divu, že se stadionem ozve obdivné zahučení, i když někteří fanoušci jsou nepochybně zklamaní, že přišli o Bjarna. Nicméně ze střeleckých pozic mává k tribunám drobná mladá žena s plavým copem a starší zrzavá střelkyně posílá fanouškům vzdušné polibky. Blonďák s brýlemi s modrobílými obroučkami se tváří docela sebevědomě a snaží se mávat na všechny strany. „Brankové obruče má na starost Tarkki Lappalainen!“ Zrzavý mladík přiletí na hřiště poměrně okázalým způsobem - stojí na násadě, jako by surfoval, a mává na všechny kolem sebe. „Všem vřele doporučuju, aby se vyhýbali odrážečům - Arne Kauppi a kapitán Eevert Markkula!“ Plavovlasý mladík se ani za roky působení v národním týmu nezbavil studu, takže se červená až na zadku, zatímco hnědovlasý kapitán se sebevědomě šklebí a kyne davům. „A ještě tu máme chytače! Za zlatým míčkem se i letos bude honit Kristoffer Kauppi!“ Mladý plavovlasý chytač se na hřiště přiřítí jako blázen, předvede pár krkolomných kliček a nakonec pošle publiku vzdušný polibek.

Týmy se seřadí kolem středového kruhu, kapitáni si potřesou rukama, rozhodčí hvízdne na píšťalku a...
„CAMRÁL JE VE VZDUCHU!“


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: sob 10. bře 2018 8:34:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. led 2018 15:44:57
Příspěvky: 35
Na její otázku přišla krátká odpověď a Caoimhe na Fróðiho překvapeně zamrkala. Teď v zimě opravdu měl nanuk. Kdo to kdy viděl? Jasně, ona už si stihla u některých jedinců všimnout, že chodí v kraťasech když mrzne, ale že by si někdo k tomu dával zmrzlinu, to fakt ne. Na nabízený nanuk tak koukala trochu nejistě, protože měl divnou barvu, a i když to bylo lepší než vanilková (asi všechno bylo lepší, než vanilková), byl to prostě nanuk. "No já nevím," přiznala opatrně, ten zbytek černé věci si nejistě prohlédla a nakonec nad tím pokrčila rameny. "Ale tak zkusím to," nabízenému jídlu se přeci nemělo říkat ne. "Co to je za příchuť?" zeptala se ještě předtím, než se odhodlala ochutnat a nakonec Fróðimu musela dát za pravdu, protože ta příchuť fakt divná byla. Možná dokonce víc divná, než to, že jedli nanuk v zimě. Na začátku se toho bála, ale nakonec to tak hrozné nebylo a zima jí pak nebyla ani o moc větší.
Po tom zbytku jídla přišlo na řadu zkoušení prolézaček - dětem se Caoimhe vyhýbala opravdu dobře, protože už to měla naučené, takže nikomu na nohu nešlápla, spíše měla potíže s tím, že někdo párkrát na nohu šlápl jí.
Ta klouzačka, která byla vyzkoušena hned jako první, byla i pro ní úplně nejlepší, takže tam asi strávili nejvíc času, nicméně ten ubíhal až moc rychle a brzy už měl začínat zápas. Přitom si Caoimhe vzpomněla na dvě věci - že by v tuhle chvíli fakt chtěla tu pečenou rybu, a že vlastně měla stát u stánku se suvenýry, aby jí našel táta s tím čajem. Ten jí ale našel i na tom hřiště, ostatně ona s Fróðim trochu nad těmi prcky vyčnívali, že. "Koukám, že se dobře bavíš, Caoimhe, to je dobře," usmál se vřele na kluka, podal své dceři kelímek s horkým čajem a.. dvě pečené ryby, protože moc dobře věděl, že by si to nakonec stejně vyprosila. "Ale už půjdem, zápas za chviličku začne," mrkl pak na oba, přidal úsměv a otočil se na patě, jakože se odchází. Očividně se s ním moc hádat nedalo. "Ty tu jsi s někým? Jestli ne, tak můžeš jít s námi, pokud chceš," usmála se Caoimhe rychle a zeširoka se usmála. Pak jí ale došla jedna věc, a tak se mrkla na své jídlo, a pak na Fróðiho. "Dáš si?" o ryby se dělila málokdy, a pokud už to někomu nabídla, znamenalo to, že se jí celkem zamlouvá.
No a ať už se Fróði rozhodl jakkoliv (v obou případech), Caoimhe nakonec musela následovat svého otce, aby se mohli posadit na svá místa a sledovat ten zápas, že.

_________________


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: sob 10. bře 2018 21:15:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. led 2018 21:36:00
Příspěvky: 32
Jak se pan Ashwood pomalu ale jistě ztratil v dáli, ehm, vlastně davu kouzelníků, bylo ihned vidět, jak Oberon odhazuje i poslední dávku hry na slušného synka (ne že by jí tam už původně bylo nějak moc, že...), očička mu září víc než stowattová žárovka a on už se jen třese, aby to tu všechno pořádně prozkoumal, na všechno se vyptal a přijel do Bradavic s takovými informacemi, o kterých ty bábovky v prváku určitě nebudou mít ani potuchy. Proto ho Milův dotaz, zda si myslí, že by tu mohli být nějací další budoucí prváčci, poněkud zaskočil. "No," nasadil vážný, přemýšlící obličej, který ve spojení s tou čapkou s bambulí, zpod níž koukaly jeho rezaté vlasy, asi vypadal poněkud jako pěst na oko, "jako možný to je, ale řekni, který děcka mají tak božího taťku jako já, aby je vzal s sebou na Mistrák, i když nehraje Anglie?" Možná to znělo trochu namyšleně, ale Oberon byl přece děsně boží, a tak byl i jeho táta logicky děsně boží, ne? Aspoň tak to zrzkovi připadalo, a zatím se nikdy nenašel nikdo, kdo by mu to vymlouval.
"A kdo říká, že si něco teplýho nemůžeme dát k tomu prozkoumávání?" zakřenil se nad bratrancovým návrhem. Někde tady totiž cítil skořici, a byl rozhodnutý najít a sníst to, co tak hezky vonělo. Ne že by mu Milo dával tak jako tak na výběr, prostě s sebou Oba táhl, ať už chtěl nebo ne. Ale jelikož Ob chtěl, jak bylo zmíněno, není třeba z celé záležitosti dělat nějaký extra problém.
To, kam došli, se nakonec ukázalo být stánkem s horkými nápoji, a Oberon neváhal ani minutku, a objednal si hořkou horkou čokoládu s chilli papričkami. Sice to v životě neměl, ale znělo to tak děsně zajímavě, že bylo prakticky nemožné si to nedat, no ne? A ta skořice? Tu si prosím pěkně nechal nasypat nahoru, a když pak čekal na Mila, až/jestli si taky něco objedná, tvářil se proto jako sluníčko na hnoji. Co mohlo být lepšího, že? Byli v nějakém ledovém království (pozn., bez Elsy!), měli horkou čokoládu, a za chvíli začínalo finále Mistrovství světa ve famfrpálu!
Oprava. Právě začínalo finále Mistrovství světa ve famfrpálu. "Ježišimarja Milo, poběž nebo to ještě prošvihnem!" vřískl a následně předvedl tak ukázkový rychlorozběh z místa, že čokoláda v jeho ruce předvedla zase ukázkový šplích a šplouch na jeho novou bundu, zanechávajíc za sebou nepěknou hnědou skvrnu. Kdyby byl Oberon jen o několik let starší, zřejmě by dost peprně zaklel, nicméně v tuto chvíli akorát nafoukl tvářičky a byl by se zastavil a naštvaně začal podupávat nohou o zem, ale dav spěchajících ho (a pravděpodobně i bratrance, po jehož ruce Oby v záchvatu děsu, že přijde nejen o čokošku ale i o Milouška chmátl) nesl dál a dál směrem k hřišti. Kelímek se zbytkem čokolády zřejmě zůstal někde na zemi, ehm, ledu, udupán pod kopyty žížal. On měl pak Oberon na trucování stejně dost času, neb je někde cestou (k jeho překvapení, absolutně nečekaně) odchytil pan Ashwood, který si nad zacákanou bundou jen povzdechl a pomocí magie ji prostě zase vyčistil.
Pořádně zajímat o okolí se zrzek začal až v tom momentě, kdy mu tatínek od procházejícího obchodníka koupil novou čokoládu. Teď už si ji na sebe rozhodně nehodlal vylít. No a tak, vyzbrojeni všechnohledem (který pan Ahswood vzal jen jeden se slovy, že si ho prostě budou kluci muset půjčovat), si tak hezky čekal na začátek zápasu. Jejich místa nebyla ani špatná, ani extrémně dobrá, prostě zlatý střed, a ačkoliv to rozhodně nebyl Obe, kdo měl hrát (kluk malá ještě na koštěti nikdy neseděl!), měl zrzoun tak trochu nervy. Což si samozřejmě nemohl vynahrazovat jinak než pokusy o vtipy. "Tyjo, myslíte že jim ty divný jména dávají schválně?" prohodil v pauze mezi představováním jednotlivých týmů, ale jelikož mu otec věnoval opravdu nepěkný pohled, radši zmlkl, a domněnku o korupci a propagaci rodinných příslušníků v rámci řemesla si radši nechal pro sebe, když pak na hřiště nastoupil ten šestnáctiletý hráč. Kdo ví, třeba mu to půjde, ale upřímně, Ob o tom dost pochyboval. Vždyť byl určitě ještě ve škole, no ne? Tak či tak, zápas brzy začal, a tak se Obe okamžitě zmocnil zmiňovaného všechnohledu, rozhodnutý se ho nevzdat, dokud mu to nebude výslovně nařízeno.

_________________
O B E R O N
I DON'T believe in fairies. :|


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: sob 10. bře 2018 23:25:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. led 2018 23:45:48
Příspěvky: 35
Zatímco jsme s Obem zamířili ke stánku s čokoládou, přemýšlel jsem, jestli tady vážně žádní prvňáci kromě nás nejsou. „Tak třeba by to mohli být fanoušci jiných týmů, než toho našeho, ne?“ řekl jsem svou myšlenku nahlas a koukal kolem, jestli třeba někoho stejně starého neuvidím. Když jsem ale ucítil závan skořice, stočila se moje pozornost hned k tabuli s nabídkou horkých nápojů. Obův výběr jsem ani nekomentoval, jen jsem doufal, že mu z toho nebude moc zle. Já jsem vsadil na jistotu a koupil jsem si dvojitou horkou čokoládu s karamelovou příchutí a byl jsem moc rád, že tady vůbec něco tak obyčejného měli. Stejně jako bratránek jsem si nechal skořici nasypat navrch a protože si Obe všimnul, že zápas už začal a bleskově se rozběhnul, nezbývalo mi, než běžet taky. Naštěstí jsem nemusel moc spěchat, protože se Obe polil a to ho donutilo na chvíli zastavit. Tak tak jsem k němu stihnul dojít, než nás pohltil dav ostatních diváků, a kdyby mě Obe nechytil, udělal bych to já. Všimnul jsem si, že Obeho kelímek od čokolády zůstal ležet na zemi, ale než jsem mu stihnul vůbec nabídnout tu mou, odchytil nás strejda a netrvalo dlouho a Obe už měl novou. Trošku se mi zastesklo po taťkovi. Obe se má, že je strejda taky kouzelník a že můžou trávit tolik času spolu. Pochybuju, že já se s tátou na takový místo vůbec někdy podívám.
Moje myšlenky přerušil hlas komentátora a strejdovo popohánění na naše místa. Hřiště vypadalo super, bylo to úplně poprvé, co jsem něco takovýho viděl a už teď jsem věděl, že to bude skvělý. Mamka mi říkala, že se to hraje na košťatech a snažila se mi i vysvětlit pravidla, který bych nejspíš i pochopil, kdyby byla schopná mi je aspoň nějak normálně podat. I když ani přes všechnu snahu jsem si to pořád nedokázal moc představit, stejně jsem se neuvěřitelně těšil. Když začali na hřiště přilétat členové týmů, div mi oči nevypadly z důlků.
„Wow! Tohle je fakt super!“ vyskočil jsem nadšením ze sedadla, a kdybych už neměl obsah kelímku téměř celý v sobě, byl bych to pro změnu já, kdo se polil. Byl jsem si stoprocentně jistej, že budu fandit Dánům, protože jejich střelci byli super a chytač ještě suprovější. Když jsem viděl, co všechno na těch košťatech předváděli, chtěl jsem to taky zkusit. Obeho víc než hráči očividně zaujaly spíš jejich jména a na rozdíl od strejdy jsem se jeho poznámce zasmál. „Řekl bych, že v jejich zemi to budou úplně normální jména. Do třídy se mnou jedna holka s takovým divným jménem chodila a přišlo jí úplně v pohodě,“ pokrčil jsem ramena a oči dál upíral na hráče. Po představení finskýho týmu už jsem si favoritem nebyl vůbec jist. Modrobílý brankář a chytač byli taky super a navíc tam měli toho mladýho hráče! Jak to, že už může hrát? „Učí se v Bradavicích lítat? Taky to chci umět, vypadá to bezvadně, musí to být paráda.“ Šťouchnul jsem do Obeho, který už sledoval tím divným dalekohledem dění na hřišti. „Tys už zkoušel lítat, Obe? Umíš to? A co ty, strejdo? Ty určitě umíš lítat, že jo?“ Upřel jsem pohled na oba Ashwoody a čekal jsem, kdo z nich mi odpoví, vážně jsem to chtěl vědět.

_________________
Obrázek
| +
Obrázek


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: ned 11. bře 2018 1:12:40 
Offline
Mrzimorský kapitán
Uživatelský avatar
Mrzimorský kapitán

Registrován: pon 11. kvě 2015 11:09:09
Příspěvky: 475
Fróði Caoimhe přiznal, že vlastně neví a že si to slovo ani nepamatuje, ale že to prý snad mělo být nějaké maso. Moc nechápal, proč na něj kouká jako na exota, protože podle něj bylo jedení zmrzliny v zimě mnohem logičtější než v létě, kdy se kvůli vyšší teplotě vzduchu rozpouštěla až hrůza, ale moc se o to pochopení ani nesnažil. Společnými silami prostě nanuk s příchutí krvavého jelita zlikvidovali, jeho vzhledem k věku jich obou nenapadl ani jeden z hned několika dvoj a vícesmyslných komentářů, které se tak trochu nabízely, a i to blbnutí na dětském hřišti probíhalo tak nějak… fajnově.
Na zápas by možná byl úplně zapomněl, ale naštěstí zasáhl zrzčin doprovod a Fróði tak nakonec svůj lístek přeci jen využil. Zpočátku ho tedy přiměl se souběžně s pozdravem trochu kysele zašklebit, když to vypadalo, že mu Caoimhe nejen napojí a nakrmí, ale taky sebere, nicméně i tohle se naštěstí v dobré obrátilo, když mu navrhla, ať jde s nimi. A to dá rozum, že Fróði šel.
„To by bylo super, já jsem tu jinak sám,“ přikývl, protože on rozhodně neměl problém jít někam s neznámým chlápkem a jeho dcerou, když ta dcera byla pěkná, a kyselost pohledu byla ta tam. Dokonce ani nepočkal, jestli proti tomu nebude pan O‘Donnell něco mít, a rovnou se zařadil do procesí směrem na tribuny. A přesně tam se stala další děsně super věc.
„Dám,“ přikývl znovu, protože rybu by nejspíš neodmítl ani ve smrtelných křečích, a kdyby tušil, jakou poctu mu tím prokázala, usmál by se nejspíš ještě víc. Takhle to byl úsměv vysloveně standardní, věnovaný vesměs té rybě, kterou začal hned od hlavy ožírat a za kterou jen s mírným zpožděním a ne zas tak mírně plnou pusou děkoval.
Než však došli na příslušná místa na tribunách, bylo kromě snědení mořské pochoutky třeba vyřešit ještě jednu věc.
„Hele, a komu vy fandíte?“ zeptal se Fróði, jakmile měl v puse trochu víc místa, a děsně pečlivě poslouchal. Ne snad že by on měl nějakého favorita (ostatně je dost dobře možné, že vůbec netušil, proti komu domácí Finové hrají, ba dokonce ani to, že hrají zrovna Finové), ale rozhodně by asi bylo fajn se zavčas sesynchronizovat, aby náhodou nejásal ve špatnou chvíli, žejo...

_________________


Obrázek


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: ned 11. bře 2018 10:05:03 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. črc 2016 19:16:58
Příspěvky: 285
"To rozhodně, jsem si s nimi vždycky připadala strašně blbě," ušklíbla jsem se pobaveně. Já své rodiče měla fakt moc ráda, ale to neznamenalo, že bych s nimi ráda někam chodila - dokázali totiž pěkně člověka ztrapnit před ostatními a to jsem fakt nepotřebovala. Navíc já se málokdy namočila do nějaké kraviny, i když byla pravda, že občas jsem trochu.. neuváženě jednala. Třeba jako v případě topení se po našem vyhraném zápase. Krom Froda a Peggy ale o tom naštěstí nikdo nevěděl.
"To chápu," uchechtla jsem se pobaveně a pokývala jsem důležitě hlavou. "Jsem za to taky ráda, Cameronovi už je sice pět, takže není tak otravný, ale předtím to byla fakt hrůza," protočila jsem očima v sloup. Své sourozence jsem taky zbožňovala, ale občas jsem rodiče nechápala, že si pořídili tolik dětí. I když jsem mohla být ráda, že nás není tolik, jako třeba u Manningů. "Já si taky myslím, že mu to šlo, ale tak je zase pochopitelný, že se chce víc věnovat rodině a ono to dá celkem dost práce, dělat kolejního. Učit ale ještě bude?" povytáhla jsem tázavě obočí a pousmála se. Byla jsem fakt zvědavá, kdo bude dělat kolejního ředitele Zmijozelu a to jsem ještě neměla tušení, že se bude měnit i nám.
"To jo, no, ale řekla bych, že by mohl zase vyhrát někdo jiný. Stejně jako školní pohár," krčila jsem rameny. Já byla spokojená, že jsme vyhráli ten famfrpálový (i když převážně díky Peggy) a zbytek už mi byl jedno. I ostatní koleje si totiž zasloužily vyhrát, no ne? Havraspár zatím minimálně v tom školním všechny válcoval.
Nákup horkého nápoje byl odsouhlasen, a tak jsme brzy svírali v ruce to, co jsme chtěli - čaj. No a protože chvíli na to už začínal zápas, mohli jsme se s Liamem vydat tam. "Celkem mě štve, že hraje Erkki proti Andersenovi, dlouho jsem váhala, komu mám fandit," ušklíbla jsem se pobaveně, jakmile jsme seděli na místech a já se dala do srkání čaje. Ještě víc mě ale štvalo, že se do finále nedostalo Skotsko. "Ale Finsko nakonec zvítězilo, přeci jen je to Erkkiho první zápas," broukla jsme pak s úsměvem a jakmile přilétali hráči týmů, skandovala jsem. Převážně tedy v té chvíli, kdy hlásili přílet kapitána havraspárského týmu, jak jinak taky.

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: pon 12. bře 2018 19:13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. srp 2016 17:24:30
Příspěvky: 137
Liam musel souhlasit - i on si po boku rodičů vždycky připadal hloupě, obzvlášť čím starší a víc v pubertě byl. Víc to ale nerozebíral, jen se souhlasně zašklebil a přikývl. Bylo vidět, že minimálně v tomhle byl s Harlee zajedno.
„Pět? To je stejně starej jako brácha,“ podotkl maličko překvapeně, protože neměl tušení, že má Harlee stejně starého sourozence, jako on sám. „Máš pravdu, teď už není tolik otravný, jako když byl mimino. Mimina pořád jenom brečí, hrůza,“ protočil očima. Co se táty a otázky na něj týkalo, Lee přikývl. „Učit bude, neříkal nic o tom, že by s tím chtěl seknout,“ pronesl souhlasně. Kdyby měl táta v úmyslu v Bradavicích skončit, určitě by mu to řekl.
„No jako s tím vyhráváním školního poháru už jste fakt trapný,“ dloubl Liam spolužačku do žeber a pobaveně se zašklebil. Vždyť měl Havraspár ten pohár pořád! Už by ho taky mohl předat někomu jinému, ne? „Ale Mrzimor vám tentokrát dost šlapal na paty, třeba příští školní rok vyhrajou. Nebo my,“ vyplázl jazyk a široce se usmál. Bylo by hezké, kdyby tentokrát taky něco vyhrál Zmijozel, ale Lee tomu raději moc nevěřil.
Jakmile si ti dva koupili čaj, Liam se prakticky hned napil a bylo mu jedno, jestli si spálí jazyk, nebo ne - byla mu zima a chtěl se zahřát. „Doufám, že mají ty kelímky očarované tak, že v nich ten čaj hned nevystydne,“ podotkl. Ale protože ani po chvilce čaj nebyl o moc chladnější, vypadalo to, že kelímky opravdu začarované jsou. No a protože to vypadalo, že bude zápas každou chvílí začínat, nezbývalo jim nic jiného, než vyrazit na stadion.
„Jo, to je docela těžká volba, taky jsem dlouho váhal... ale nakonec budu fandit Erkkimu,“ pokýval Lee souhlasně hlavou. „Havraspár má fakt štěstí, že má v týmu takovýho hráče... navíc že je to přímo kapitán,“ podotkl. „Je vidět, že ví, co dělá, když vás dovedl k vítězství.“ Určitě na tom něco bylo.
Začátek zápasu tu byl cobydup a Liam tleskal a hvízdal, co mu plíce stačily, ale dával si zapeklitý pozor, aby si nevylil čaj, kterého mu ještě troška zbývala.

Mimo herně:
Za případné nesrovnalosti se omlouvám, ale Lei vedle mě pluje s Geraltem na loďce a zpívá si Looooowlaaaands, loooowlaaands awaaaay....

_________________
LIAM K. ALDWINCKLE
We're always gonna win
we are Slytherin!


Nahoru 
 Příspěvek Napsal: úte 13. bře 2018 9:59:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. srp 2012 14:27:18
Příspěvky: 508
Zápas začal tak svižně, že i komentátor má co dělat, aby stíhal sledovat všechno, co se na hřišti děje. „Camrálu se zmocnilo Finsko! Järvinen se po něm neohroženě vrhl, vybojoval míč pro svůj tým a vzápětí přihrává Laine, ta mu vrací, Järvinen se pěkně ostře pouští kupředu, ale další postup mu zatrhne potlouk namířený jeho směrem, který odpálil Hansen! Järvinen se vyhýbá, ale pouští camrál a míče se zmocňuje Björk! Než si toho někdo stíhá všimnout, Björk už je prakticky u finského brankoviště, ale pozor! Erkkilä do něj vráží, rozhodčí to neuznal jako faul, a camrál střelci vyráží z ruky! Nahrává Laine, Laine posílá míč Järvinenovi, ten se řítí kupředu, těsně před brankami vrací Laine, Laine střílí... a je to první gól! Finsko vede deset ku nule!“ Během krátké komentátorově odmlky to vypadá, že finští fanoušci zbourají samým nadšením stadion.
„Hra pokračuje, Mortensenová letí vstříc jednomu z potlouků, odpaluje ho... a těsně míjí Kita Kauppiho! Finští odrážeči by si svého chytače rozhodně měli o něco lépe hlídat! Ale bacha, Arneho očividně naštvalo, že se někdo pokouší zrakvit jeho bratra, a potlouk vrací! AUUU! Sejmul dánského kapitána! Martelsen se drží za rameno, ale nevypadá to, že by hru hodlal vzdát – pokračujeme, vážení! Camrál má Finsko, Laine nahrává Järvinenovi, ten se proplétá mezi dánskými střelci, jako by tam ani nebyli, napřahuje se, střílí... a je to gól, vážení! Finsko vede dvacet ku nule!“ Fanoušci ovšem ani nestihnou pořádně jásat nebo hučet, protože na hřišti už se děje něco dalšího: „Hansen odpálil další potlouk a tentokrát je jeho muška nebezpečně přesná! Erkkilä za letu padá k zemi, AUU, krucinál! Finská střelkyně narazila do ledového kraje hřiště a bezvládně padá k zemi. To vůbec nevypadalo hezky...“
Vlastně to vypadalo tak ošklivě, že je hra na chviličku pozastavena, aby se na hřiště mohli bezpečně dostat lékouzelníci a zraněnou střelkyni ležící v bezvědomí dostat pryč. „Erkkilä už je v dobrých rukách, hra pokračuje... Camrálu se ujímá Dánsko! Ale pozor, vypadá to, že Andersen spatřil zlatonku, protože se podezřele rychle rozletěl k dánským brankám, následován Kauppim...“


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 3 z 4 [ Příspěvků: 38 ] Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další




Obsah fóra » Svět » Přenášedla


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz