Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FORNE, Marcus
 Příspěvek Napsal: pát 19. kvě 2017 15:20:20 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. kvě 2017 9:40:09
Příspěvky: 185
Jméno: Marcus Forne Datum narození: 1.1.1964 Národnost: Americká (Britsko-Mexická) původem z Los Angeles
Původ: Kouzelnický nečistokrevný


Zaměstnání: Herec a začínající dramaturg[/i]

Obrázek

Marcus je již od pohledu vcelku urostlý mládenec se svými více než sto osmdesáti centimetry, takže je pro něj opravdu těžké se ztratit v davu, i když to nikdy nebývá jeho cíl, ba naopak. Postavu nemá nikterak atletickou, spíše sportovní díky své zálibě v surfování a vesměs i ostatních plážových sportech, s čímž se váže i jeho lehce snědá pleť, která dokonale podkresluje jeho světle modré, dalo by se říct až tyrkysové oči. Právě ony oči a tajemný úsměv jsou první dvě věci, kterých si na něm všimnete. Netřeba říkat, že taková kombinace doplněná jemně ostrými rysy v obličeji dokáže leckoho okouzlit, či i odzbrojit, čehož Marcus milerád zneužívá..... avšak většinou v dobrém slova smyslu. Jak již bylo zmíněno, v jeho tváři byste nalezli jemně ostré rysy, které vcelku dobře sedí na jeho mírně protáhlou hlavu. Nos s ústy zde nejsou ničím výjimečné. Nos je trošku užší, ale ne nikterak malý a ústa jsou relativně plná a mírně protáhlá, což napomáhá opravdu širokým úsměvům a podtrhuje právě ony úšklebky.
Co se například takových vlasů týče, tak ty nosí zčesané nahoru a podpořené o nějaké ty přípravky na udržení tvaru. Barvu mají světle hnědou, hezky odbarvenou od sluníčka a celé to doplňuje velice krátké a udržované strniště. Není to tak, že by o sebe přehnaně dbal, i když hřeben, který má vždy u sebe by tvrdil něco jiného. Jde spíš o to, že svým způsobem musel vždy působit reprezentativně a teď více než kdy jindy.
Když už se odprostíte od jeho tváře, tak toho na první pohled není moc co dál zkoumat, tedy do doby, než shodí svou bundu a triko. To se Vám naskytne pohled na tetování připomínajícího tygra, složeného z vln (tribal), který jako kdyby z levé ruky skákal přes rameno a snažil se zakousnout do krku.
Další důležitou kategorií je samozřejmě oblečení a jak by se dalo čekat, ani tady Marcus nijak nezaostává. V jeho šatníku byste nalezli opravdu skoro cokoliv, co by mu mohlo přijít stylové a z velké části se jedná o mudlovské oblečení. Ovšem co po většinu času vede je bunda (nejlépe kožená) doplněná šedým či černým trikem (případně i košilí) a po většinu černými kalhotami s řetězem pro uchycení peněženky.

Obrázek

Marcus je velice zajímavá osobnost, kterou nejde nikterak škatulkovat. Je totiž tak trochu od všeho. Přátelský, zábavný a věrný společník, ale také zákeřný, bezcitný a manipulativní hajzl. Dalo by se říct, že je to dobrý člověk, kterému ale nevadí si "ušpinit ruce" pro to, v co věří či pro své blízké a přátele. Nepleťte si to ale s nějakou větší obětavostí, jelikož Marcus si sice umí pro ostatní ušpinit ruce, ale jen zřídka kdy kvůli nim opravdu riskuje. Marcus je velice dobrý společník do každé situace a tak Vás dokáže bavit ve chvílích klidu a pohody, ale i podržet v chvílích těžkých a v určité míře by se dalo říct, že je ochotný Vám pomoci, což jak moc záleží na tom, jak moc jste pro něj významný (Jsou lidi, pro které by skočil i do ohně, avšak to už je "smetánka"). Další věc co stojí za zmínku je ta, že ačkoliv by se mohlo zdát, že je Marcus mírný egoista (dobře, občas mírně větší), tak nikdy to nesklouzne až ke snobství a aroganci, jelikož tyto vlastnosti odsuzuje. Zvláštnost na Marcusovi je jeho možná až přehnaná zásadovost. Skoro ve všem se řídí danými pravidly a po ostatních často vyžaduje to samé, což dokud podle těchto pravidel čestně hrajete, je s Vámi v pohodě a patří mezi ty nejochotnější lidi, co byste našli. V momentě, kdy ale tyto pravidla porušíte, ztratíte jeho důvěru a v jeho očích nejste nic než lhář a odpad a trvá pak velice dlouho, než Vám odpustí a ještě déle, než Vám zase dokáže věřit. Z toho by šlo usoudit, že je dost urážlivý, což opět není tak úplně pravda, protože ať už si z něj budete dělat legraci sebevíc, on se po většinu času ještě přidá a sám si naloží ještě víc. Co na to říct, je to tak trochu šašek a komediant (Hold herec, co chcete). Avšak co se nemění za žádných okolností je jeho živost. Neberte to tak, že by nedokázal posedět nebo se soustředit, jen když už má tu příležitost a čas, tak toho využije naplno a je jedno jak. Po většinu času to bylo samozřejmě trávení času na pláži s přáteli, ale rozhodně nepohrdne jakoukoliv venkovní aktivitou či i obyčejným posezením a dobrým rozhovorem. Samozřejmostí jsou všemožné blbosti a obecně jakýkoliv druh zábavy a to i té dejme tomu zakázané. Ne že by byl extra velký rebel, jen si rád dělá věci po svém (Což může znít pokrytecky co se týče pravidel). Sem tam byste v jeho ruce našli i nějakou knihu, či spis poezie, ale vzhledem k jeho časové vytíženosti to nebylo moc časté. Sám o sobě je dejme tomu vcelku kreativní jedinec, v tom ohledu že dokáže kreslit. O kvalitě bychom se mohli hádat, ale našlo se pár lidí, kteří to opravdu dokázali ocenit (i přes jeho nefalšovaný údiv....). Po většinu času se jedná o skici přírody, budov a obecně míst či portréty známých či i náhodných lidí. Pokud Vás zajímá víc, nezbývá Vám nic jiného, než ho poznat naživo a vytvořit si o něm vlastní obrázek.

Obrázek

| +
Hlavní
James Forne (43) je mírně prošedivělý šarmantní muž s jistou dávkou charisma a osobnosti, která by na něm šla obdivovat. Je to muž slova, čestný a odhodlaný dosáhnout vždy vytyčených cílů, aniž by porušil své přesvědčení. Možná i kvůli tomu se z něj stal Bystrozor, nutno podotknout že jeden z těch lepších. Avšak věc, kterou lze obdivovat je fakt, že si práci nikdy nebral domů. Jakmile vešel do dveří, stal se z něj milý a zábavný chlapík, který si užívá života s rodinou a přáteli.

Anna Forne (40) je vysoká černovláska původem z Mexika, která úsměv hází snad do všech stran. Její milá a akční povaha skvěle pasuje k její práci jakožto lékouzelnice v místní škole čar a kouzel. Netřeba říkat, že je to dosti považovaná a respektovaná žena, i přestože občas je těžké respektovat takovou neřízenou střelu.

Vedlejší (Forne)
Arthur Forne (66) je Angličan toho nejhrubšího, nebo spíše nejvytříbenějšího zrna. Člověk zastávající staré hodnoty, které by se daly považovat v určité míře za snobské a elitářské. Je to muž činu, podnikavý, dravý a vysoce inteligentní. Získat si ho na svou stranu je velice těžké, avšak pokud chcete bodíky k dobru, vyjít si s ním na golf je vždycky cesta

Margaret Forne (69) je velice noblesní starší dáma, která se i přes svůj věk může zdát až nepřirozeně čilá. Skoro nikdy jí neuvidíte jen tak posedávat (tedy za předpokladu že nemusí) a po většinu času byste jí našli na zahradě či na výpravách do města. Z rodiny Forne se jedná asi o nejpřívětivější a nejmilejší článek.

Elisabeth Forne (40) je (Jamesova sestra) podnikavá žena s ostrými lokty a ještě ostřejším jazykem. Není nic, čeho by se štítila a její sebevědomí a kuráž snad ani nejde změřit. Co se přímo jí jako takové týče, je velice společenská a dalo by se říct že i výřečná. Za zmínku stojí i fakt, že se po záhadné smrti svého manžela přejmenovala zpět.

Sabine Forne (19) je (Dcera Elisabeth) velice nadaná mladá slečna a to hlavně v hudebník ohledu. Ač by její nadání, úspěchy a původ mohli svádět ke snobství, Sabine je pravý opak a v rodině Forne byste nenašli přátelštějšího a skromnějšího člověka. V určitém ohledu se podobá Marcusovi, jen se jedná o jeho slušnější verzi.

Info rodina Forne
Rodina Forne je nejblíže čistokrevné smetánce, jak jen to mezi nečistokrevnými jde a to hlavně díky svému vybraném počínání, co se sňatků a křížení týče. Právě tato spojení udržují jejich krev co nejčistší (Sem tam se jim podaří do rodiny ulovit někoho čistokrevného). Důležitý je taky fakt, že se jedná poměrně o bohatý rod, který vlastní větší tiskárnu. Avšak co se do počtu týče, je v současné době dosti zchudlý.


Obrázek

Before:
Náš příběh začíná kdysi dávno, v době kdy byl James ještě prakticky nezkušený mladík s chutí poznávat svět a to taky dělal, avšak náš příběh by ani nezačal, nebýt onoho osudného nápadu naučit se surfovat (Důležité je zmínit, že šlo opravdu jen o pokus, nikdy to nedokázal....). A jak se dalo očekávat, svůj nápad zrealizoval a vydal se do amerického Los Angeles, kde strávil nějaký čas ve snaze ovládnout vlny, i když nakonec spíše vlny ovládly jeho a řekly si, že je dobrý nápad ho seznámit s útesem a no....... James se moc bránit nemohl a tak první polibek našeho příběhu není s Annou, nýbrž se stěnou útesu, nečekané, že? Co se té stěny týče, tak ta jeho zájem nikterak neopětovala a tak ho vrátila moři, které ho vyvrhlo na pláž, jako nějaký kus naplaveného dřeva a tady, v tento moment na scénu nastupuje právě Anna a jak se dá čekat, díky svému zaměření dokázala napravit ono nepříjemné setkání s útesem a k tomu navrch přihodit setkání osudové! Jak to tak už bývá, tak James se jí chtěl odvděčit, byla večeře, slovo dalo slovo a šel čas a dopadlo to tak, že James už v LA zůstal a spolu s Annou si koupili dům hned u pláže.
Čas šel pak dál a dál, než se na scénu dostal právě náš Marcus a jelikož je to jedináček, tak byl zahrnován veškerou láskou a pozorností, které se mu mohlo dostat. Dalo by se říct, že dětství měl opravdu krásné, stejně jako dospívání, kde chodil na místní školu čar a kouzel (Kde mimo jiné pracuje i jeho matka). Nebudeme lhát a tvrdit o Marcusovi, že byl vždy perfektní student, přeci jen jeho životní styl tak trochu učení navrch vylučoval, ale v rámci možností byly jeho výsledky vždy nadprůměrné. Jeho obor bylo spíš právě ono surfování a plážové aktivity spolu s partou jeho přátel, ve které byl za pomyslného mazáka. Nikdo neovládal prkno tak jako on! Zdálo se to být tak idylické a do konce studia zbývalo už vcelku málo, když se James rozhodl, že by měl Marcus poznat jeho domovinu a vzhledem ke své pozici na ministerstvu mu zařídil výměnný pobyt právě v Bradavicích (Dle jeho slov proto, aby se ten zbytek studia jenom neflákal), no a jsme tu. Marcus si neochotně sbalil svých pět švestek a vydal se na menší vzdělávací turistickou výpravu do Anglie. Zde na něj čekalo setkání s širší rodinou, která ačkoliv nesouhlasí s Jamesovo rozhodnutím a naprosto bojkotují jeho sňatek s Annou, tak se k Marcusovi chovali až podezřele dobře a dokonce mu na uvítanou dali nové koště (Spolu s několika dalšíma drobnostma). Avšak nezdržel se u nich moc dlouho, jelikož se nepřijel seznamovat s rodinou (Ačkoliv vypadali, že by ho rádi měli chvíli pro sebe) nýbrž studovat a tak jeho další kroky vedly přímo a jedině do Bradavic.

Now:
Ačkoliv to nikdo, dokonce ani sám Marcus nepředpokládal, v Bradavicích a především v Anglii se mu velice zalíbilo. Dokonce tak moc, že se zde k potěšení rodiny rozhodl zůstat. Ne, že by se mu nestýskalo po rodné Americe, ale jak už to bývá, občas je potřeba roztáhnout křídla a vyletět z hnízda. Obzvláště, pokud Vás z toho hnízda už jednou vyhodili, ehm.
A tak, jakmile Marcus ukončil svá studia na Škole čar a kouzel, musel se rozhodnout, jak se svým životem dále naloží. Jednou z možností bylo další studium lékouzelnictví, ale... na to po docela dlouhém přemýšlení zanevřel s tím, že by mu plášť prostě neseděl. A vzhledem k tomu, že jedinou další věcí, ve které byl dobrý bylo herectví, nebylo následně již nikterak těžké se rozhodnout, co dál. Stačilo obejít pár místních divadel (A že jich bylo víc než pár), aby našel volné místo v řadách jednoho z nich. Jednalo se o menší divadlo na kraji Londýna, ale pro Marcuse to bylo naprosto ideální. A tak začala jeho zářná kariéra natěrače kulis a následného herce a dramaturga.

Obrázek

Vrozený talent: Létání +1 / Kouzla spojená s vodou +1

Schopnosti: létání 9, lektvary 3, přemisťování, zvěromagie (Orlovec říční)

Lektvary: Baruffiův mozkový elixír, Doušek smíchu, Kamarádský koktejl, Mnoholičný lektvar, Lektvar neviditelnosti, Dokrvující lektvar, Kostirost, Oživovací odvar z mandragory.

Obrázek

100%
Accio (KF)
Alohomora (KF)
Expecto patronum (Tygr) (OPČM)
Lumos/nox (KF)
Wingardium leviosa (KF)
3 úroveň
Alarte Ascendare (KF)
Aqua Eructo (KF-V)
Ebublio (P-V)
Mdloby na vás/Stupefy (OPČM)
Sectumsempra (OPČM)
2 úroveň
Deprimo (KF)
Episkey (P)
Expelliarmus (OPČM)
Expulso (OPČM)
Glacius (KF-V)
Mobilicorpus (KF)
Protego (Maxima) (OPČM)
Riddikulus (OPČM)
Ševelissimo (KF)
Voluma Tesamentum (P)


1 úroveň: Epoximise (P), Asius (P), Rennervate (P), Bona Hasamentu (P), Tumry tinfrangere (OPČM), Fideliovo zaklínadlo (OPČM), Confundo (OPČM), Odhal svá tajemství (KF), Entomorphis (P), Colovaria (P), Brachium Enmendo (P), Incarcerous (P)

Obrázek

Hůlka: Anglický dub / Blána z dračího srdce / 8 palců / Ohebná
| +
Obrázek


NIMBUS 1000, skicák, fotoaparát (S vyjíždějící fotografií), krabička cigaret s železným zapalovačem, základní školní pomůcky.

Obrázek

Vzdělání:
Vystudoval | +
Kolej: Nebelvír
[i]Dříve studoval v Koločárách (Ilvermorny) v koleji Bouřňáka

NKÚ | +
Lektvary – Přijatelné
Přeměňování – Přijatelné
Kouzelné formule – Nad očekávání
OPČM – Vynikající
Péče o kouzelné tvory – Přijatelné
Studia mudlů – Nad očekávání
Věštění – Mizerné
Bylinkářství – Přijatelné
Astronomie – Mizerné
Dějiny čar a kouzel – Přijatelné
Starověké runy - Mizerné

OVCE | +
OPČM
Kouzelné formule
Lektvary
Přeměňování
Bylinkářství


[color=#000080]Něco navíc:
- Marcus je pro každou špatnost a dovede být také dosti štiplavý.
- Miluje jídlo všeho typu (ale hlavně sladké)
- Trpí klaustrofobií
- Chvíli působil v divadle (Herec je to slušný i v životě)
- Nesnáší aroganci všeho druhu
- Ač se to nemusí zdát, je celkem svědomitý a cílevědomý.
- Slyší i na zkráceninu Marco (Má to radši než Marcus)
- Krom Angličtiny mluví i plynule Španělsky
- Je registrovaným zvěromágem

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Marcus Forne dne čtv 09. led 2020 23:17:38, celkově upraveno 24

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Marcus Forne
 Příspěvek Napsal: sob 20. kvě 2017 16:43:32 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. led 2013 19:42:55
Příspěvky: 1282
Takže ještě jednou a oficiálně: vítej u nás! :)
Tvá karta se mi líbí a žádné zásadní připomínky k ní nemám.
Jenom maličkosti - měl by sis do karty napsat výsledky zkoušek NKÚ (koukni k nynějším šesťákům) + seznam předmětů, z kterých Marcus bude skládat OVCE (zkoušky není povinné odehrát, takže se nemusíš bát, že zvolené předměty třeba nezvládneš).
A ještě teda zmíním, že mít +1 na vodní kouzla není obvyklý talent, ale protože jsme hodní, povolíme ti to. Jinak lektvarů můžeš mít zapsaných až pět, pokud máš u schopností lektvarů 2 body. Jo a překóduj si ten seznam kouzel, prosím - tři sloupky uděláš kódem "trojsloupek", nečekaně :) Takhle se v tom člověku dost blbě orientuje.
Na závěr tě ještě informuju, že v Bradavicích už jeden Marcus je, navíc zrovna v šestém ročníku. Jemu shoda jmen nevadí, kdyby ovšem vadila tobě, stačí napsat a jméno ti změníme.

Uprav ty drobnosti, ale jinak ode mě máš pro :)

_________________
Obrázek
| +
Obrázek
Obrázek

ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: úprava
 Příspěvek Napsal: sob 20. kvě 2017 18:22:37 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. kvě 2017 9:40:09
Příspěvky: 185
Tak, vše upraveno a ještě trošku došperkováno k spokojenosti (jen přehození kouzel mezi úrovněmi) :D
Ta záležitost s jménem mi nevadí, jelikož stejně má postava často používá zkráceninu a přeci jen, podobná jména můžou způsobit zajímavé situace (Vždy je tu možnost prohlásit "To ne já, to druhý Marcus" :D ).
Co se toho bonusu k vodní magii, tak mi to vzhledem k jeho osobnosti a prostředí kde žil přišlo vhodné a jsem rád, že to není problém. I já budu hodný na Vás :D

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Marcus Forne
 Příspěvek Napsal: sob 20. kvě 2017 19:38:58 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 734
Obrázek
POVOLENO
FORNE, Marcus
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: FORNE, Marcus
 Příspěvek Napsal: pon 22. kvě 2017 5:49:40 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. kvě 2017 9:40:09
Příspěvky: 185
Trošku jsem doplnil osobnost a maličko vzhledu. Zdálo se mi to trošku chudé a tak jsem to nějak doplnil, aby si o něm šlo udělat větší obrázek :D

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: FORNE, Marcus
 Příspěvek Napsal: stř 24. kvě 2017 11:09:58 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. kvě 2017 9:40:09
Příspěvky: 185
Upravena grafika a taktéž dopracována rodina + drobnosti :)

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: FORNE, Marcus
 Příspěvek Napsal: stř 20. zář 2017 15:15:21 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. kvě 2017 9:40:09
Příspěvky: 185
Prakticky jen změna účesu a vizáže :D

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: FORNE, Marcus
 Příspěvek Napsal: čtv 09. led 2020 23:18:46 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. kvě 2017 9:40:09
Příspěvky: 185
Menší aktualizace oživlé mrtvoly :D

_________________
Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz