Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: STRANGE, Septimus
 Příspěvek Napsal: pát 03. led 2014 20:00:10 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. led 2014 20:00:16
Příspěvky: 428
Obrázek
Jméno: Septimus Strange
Věk: 19 let
Zaměstnání: Cestovatel
Datum narození: 7. září 1962
Národnost: Britská
Původ: Dvojí krve
Studium: Bradavice/Havraspár, Stříbřany/Rohad
Hůlka: Mahagon ~ Žíně testrála ~ 12 palců ~ pružná

Obrázek

Obrázek
Už od prvního pohledu byste možná tohohle hocha odhadli na studeného suchara, a nebyli byste zase tak daleko od pravdy.
Notně k tomu přispívají pichlavě modré, pomněnkové oči, které v kupě pih rozesetých po hranatějším, bledém obličeji vynikají jako střípky ledu. Většinou jsou ovšem společně s housenkoidním obočím schované pod čupřinou velmi světlých vlasů, které kolem uší tmavnou a trochu se kroutí... Tenhle zajímavý jev se Septimovi přihodil na konci třetího ročníku, když se pokusil jít proti svému strachu z hluboké jezerní vody.
Zbytek obličeje jako by ani nestál za zmínku - trochu bambulkovitý nos, bezkrevné rty a občas probleskující řádka perlově bílých, rovných zubů.
Septimus není rozhodně žádné tintítko. Výškou sice spadá tak do průměru, ale jeho váha, a tím je myšleno svalová hmota i nějaký ten okouzlující Adipose (čti špíček) už je znát třeba při takových sportovních aktivitách, kterých Septimus podstupuje spoustu. Široká ramena a trochu mozolnaté dlaně ukazují na pálkaře. Disponuje hodně spolehlivým metabolismem a bez příkras by se dalo říct, že sežere, na co přijde - na druhou stranu tomu odpovídá jeho výdej energie.
Na čtení nosívá poměrně velké, černé obroučky. Rád se obléká do svetrů a obyčejných košil, jež případně připíchne šlemi - dá se říci, že mezi uniformovanými studenty patří do té spořádané kategorie. Nedá dopustit na kvalitní kožené nebo semišové polobotky, cardigan a vůbec uhlazený, ale ne příliš usedlý nebo kancelářský styl. Jiné než tmavé barvy praktický nenosí, nejčastěji je to tmavě modrá, nebo hnědá. Na krku se mu houpe maličký přívěsek ankhu.

Obrázek
Septimus má dvě stránky, obě nespolečenské, přičemž nejčastěji dává "na odiv" tu horší - drzou, oprsklou a bez respektu. Obvykle se tváří, jako by věděl všechno, a na zbytek světa kouká tak trochu svrchu, ovšem tady je pravda, že sečtělý úšklebek je zasloužený - hýří nečekanými vědomostmi a je velice chytrý, i když se raději kousne do jazyka a neřekne nic, než aby byl nucený opakovat něco, co řekl už někdo před ním. Sebevědomí mu neschází, ale obvykle s ním taky nechodí a nemlátí jím lidi po hlavě, aby si ho všimli.
V pýše zatavil tu křehčí část svého já, unešeného čtenáře, průzkumníka a experimentátora, který by nadšeně sdílel jakýkoli zajímavý pokus s jiným mladým vědcem. Chlapce, který možná mlčí ve větší společnosti (a v duchu hořekuje nad tím, jak hloupě se tlachá), ale když narazí na někoho nemluvného, s vervou se pokusí ho zapojit. Fascinují ho lektvary a to, jak je někdo dokáže zprznit. Za poškození knih by ale vraždil... Má takový ošklivý zlozvyk je vracet velmi neochotně. Sarkasmus mu není cizí, ale pod přidrzlou slupkou se ukrývá srdnaté nitro, ne úmyslná hrubost - pokud se mu nezdáte jako otravná existence, pak je ochotný rýpat i velmi jízlivě. Sangvinik, tajný spisovatel a dychtivý student, který nasává vědomosti jako houba.

Obrázek
Septimova rodina je z mamčiny strany kouzelnická a z taťkovy mudlovská. Nathaniel Strange býval londýnský policista, který se nachomýtl k jednomu nešťastnému útěku špatně zastřeného draka. Lékouzelnice z týmu, který záhy dorazil situaci vyřešit, mu vymazala paměť, a Nathanielovi vrtalo hlavou, kam se najednou podělo celých deset minut jeho života, kde mu ona lékouzelnice neprozíravě nechala úplné prázdno. Jediné, co si Nathaniel Strange pamatoval, byla její tvář...
Netrvalo dlouho a shoda okolností způsobila, že se Nathaniel Strange stal opět svědkem čehosi magického - tentokrát obyčejného přestupku ve věci kouzlení před mudly, když se jeden starý čaroděj opil jako Dán. Když se na místě objevil tým, aby zasáhl, Nathaniel vykřikl. Tvář jedné čarodějky si pamatoval a i ona nejistě zamrkala, když na něj namířila hůlkou.
Tak se seznámili Marion a Nathaniel a zanedlouho existovala rodinka Strangeů. Septimus má o rok mladší sestru, Auroru Mabel Strangeovou. Protože Nathaniel jim zařídil byt uprostřed Londýna a hrdě se odmítl přestěhovat, Sep i Aurora vyrostli ve zvláštně polovičatém světě. Viděli, že mamka používá domácí kouzla, ale třeba žádné podivné domácí mazlíčky ani košťátka na hraní si nemohli dovolit.

Obrázek
Jak už bylo naznačeno, začalo to jedním drakem, nehodou... a svatbou. Strangeovi byli tak normální, jak jen rodinka s ženuškou-kouzelnicí a tatínkem-mudlou může být. Jako první se narodil Septimus. Jméno dostal díky datu narození a neméně díky své matičce, která na tom jednoduše trvala. Jak vidno, u Sepovy mladší sestry už se rodiče už tak neshodli a ještě jim do toho mlel Sep, kterému právě rostly zuby, takže schytala trochu delší jméno, které jí Septimus s oblibou komolí. Svou mladší sestřičku bere Sep jako svou zodpovědnost, ale taky jako terč vtípků. Považuje se za jediného, kdo jí může nadávat, ale kdyby se o to pokusil někdo jiný, už je oheň na střeše.
Oba sourozenci si prošli dračími spalničkami (proti kterým je Sep teď imunní) a předpokládá se, že oba stejně jako jejich maminka dostanou dopis z Bradavic. U Septimuse se první náznaky kouzelnických vlohy objevily v sedmi letech, když se mu podařilo zapnout gramofon, na který nedosáhl, ale na svědomí měl pár levitací hraček už jako mimino, když nedosáhl z postýlky na medvídka. Jen si jich nikdo nevšiml. Z gramofonu bylo ale okamžitě velké haló a Sep, kterého mamka dosud učila doma, se začal neuvěřitelně moc těšit do Bradavic.

První ročník:
Septimus má pocit, že v prvním ročníku trochu pohořel. Našel si kamarády ve slečně Ritě Jacksonové, která vlastní menší vlasatou příšerku (alias sestřičku Maggie), a Sethu Beaumontovi. Nevzali ho do famfrpálového týmu - až jako náhradníka, kde aspoň na pozici chytače zachránil Havraspár před úplně posledním místem.
Společně se svou malou sovou ale většinu dní proležel v knihách, knihovně a knihkupectví na Příčné ulici. Buďto za moc nestojí jeho společenské schopnosti, nebo jsou zkrátka všichni kolem divní. Septimus považuje za pravděpodobnější možnost druhou.

Druhý ročník:
Septimus se v zimě zúčastnil sněhové bitvy o Bradavice, na ples šel se Spencer Woodsovou a v Prasinkách zvládl zmapovat podzemní systém kanalizace. Jinak ale úspěšně pokračoval ve vytváření nenáviděných a nenávidějících, nebo aspoň nevraživých: Zmijozel Rose, většina prváků z jeho ročníku... Na druhou stranu ochutnal Pippiny podivné koksosky, po Velké síni uspořádal závod na kartáčových bruslích a o prázdninách si vyjel za Spencer do Cardiffu. V létě se dokonce dostal na mistrovství světa ve famfrpálu v Egyptě.

Třetí ročník:
Celkem klid a pohoda. Ostatní si zřejmě zvykli, že Septimus je studený čumák. Absolvoval malou oslavu s Dantem a Sophie, seminář hůlkové magie, další sněhovou bitvu a naprosto nesnáší novou osobu v podobě profesora kouzelných formulí, pana Rosea (jaká náhoda!). Vzhledem k tomu, že formule patří mezi jeho oblíbené předměty, mu to leží v žaludku. V astronomické věži si pokecal s někým, kdo toho namluvil ještě míň než on, a při výpravě do hlubin jezera u školy si uhnal slušný syndrom Marie Antoinetty. Na famfrpál si vyrazil pro velký úspěch ještě jednou, tentokrát bez velbloudů a šejků.

Čtvrtý ročník:
Začíná sezóna nočních výletů, Septimus si párkrát poležel na ošetřovně. Nočním můrám moc nepřidala ani hodina jasnovidectví, ze které si odnesl věštbičku. Společně s medailonkem ukradeným celkem čestně na onom posledním mistrovství a s tenkou řeznou jizvou na tváři je to pomalu jako začínající malá sbírka záhad, ale řekněme, že vedle těch aspoň plní některá svá předsevzetí: pokoření vrby mlátičky, kradmý výlet na okraj lesa za hipogryfy... ale nic z toho si nezadá s tím, že úspěšně rozšiřuje geometrickou řadu nevraživosti. V létě se vrtl na Příčnou a dokonce do akvaparku.

Pátý ročník a dál...
Pro velký úspěch pokračuje rozšíření sbírky neoblíbených profesorů, letos s bonusem v podobě prefektské placky. Septimus se kupodivu pořád ještě drží v týmu, na podzim si vysloužil modrý pásek.
V současnosti to dotáhl až na pásek černý a na poslední rok a půl si vyrazil do zámoří na výměnný studijní pobyt do Stříbřan.

Po úspěšné sérii zkoušek složil Septimus OVCE a vůbec dovršil dospělosti právě na východním pobřeží, přičemž se vydal na jakousi pouť "na zkušenou" napříč Novým kontinentem, na níž navázal cestováním i po tom starém.

Obrázek
Schopnosti:
Létání 4 (OF) / Lektvary 2

Talenty
Kouzelné formule + 1
Přeměňování + 1

Lektvary:
Zapomnění
Na léčení vředů
Nadouvací roztok
Proti strnulosti
Zmenšovací dryák
Drmolící dryák
Paměťový lektvar
Ostrovtipný lektvar
Uspávací lektvar
Accio
Asius
Avis
Avifors
Aqua Eructo (2)
Balit!
Bombarda
Bublinové kouzlo
Colovaria
Draconifors
Engorgio
Evanesco
Everte stati
Expecto Patronum (krkavec)
Expelliarmus
Finite Incantatem
Flagrate
Glacius (2)
Hydratus
Immobilus (2)
Incendio
Lapifors
Locomotor Mortis
Lumos
Mucus ad Nauseam
Pouta na tebe
Priori Incantatem
Protego
Reducio
Reparo (2)
Rictusempra
Riddikulus
Skurge
Snufflifors
Sonorus
Tarantallegra
Vera Verto
Quietus


Obrázek
~ Jeho mazlíčkem je potrhlá malá bílá sovička s černýma očima jménem Perseus
~ Věnuje se karate (černý pásek) a vůbec má zájem o bojové sporty - málem se kvůli nim přestal věnovat famfrpálu, který sice fanaticky nezbožňuje, ale jeho hraní si celkem užívá; na rozdíl od karate ho má taky v Bradavicích s kým cvičit, i když téměř pravidelně končí na ošetřovně
~ Nesnáší hlubokou vodu, což je vzhledem k oblíbenému bruslení paradox; při návštěvě jezera mu z té nevraživosti dost zbělaly vlasy
~ Rád pobíhá po Londýně tak, že už ho několikrát sebrala hlídka a dovedla domů (parkour)
~ Miluje hokej (jakožto kterýkoli zimní sport), má rád také kriket a lakros
~ Oproti tomu je hudebně dost hluchý
~ Jeho oblíbený knižní žánr jsou detektivky
~ Moje oblíbené AU je zase FF!/Kingsman
~ Má celkem otupělé vnímání chladu, který mu vůbec nevadí - zato horko nemůže vystát...

Obrázek

Septimův univerzální chytrácký slovník: Původ
Mudlovský ~ oba rodičové jsou mudlové
Smíšený (také dvojí krve) ~ asi 90 % všech kouzelníků; jeden rodič je mudla, druhý kouzelník, popřípadě má dotyčný mudlu v bližším příbuzenství
Kouzelnický ~ předchází pouze generace (nečistokrevný) a generace (čistokrevný) kouzelníků
Moták ~ kouzelnicky nenadaný člověk, který se narodil kouzelníkům - není to mudla!
Kouzelnický gen je vždycky silnější, takže kouzelníkům se vždycky narodí jen další kouzelník. Když ne, jde o motáka. Jak je možné, že se nadané dítě narodí i úplným mudlům, ještě nikdo uspokojivě nevysvětlil.

Pitomec ~ téměř kdokoli, kdo je buď hloupější, nebo chytřejší než Septimus

Výživný ~ výraz označující podle situace údiv, znechucení nebo obdiv

Obrázek

Obrázek


Naposledy upravil Septimus Strange dne pon 12. úno 2018 22:05:23, celkově upraveno 12

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: STRANGE, Septimus
 Příspěvek Napsal: sob 04. led 2014 10:24:30 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. srp 2012 13:01:36
Příspěvky: 810
Bez výhrad. Jsem pro.

_________________
Obrázek
I'm not the jealous type, but what's mine is mine. End of story.
Pačku!

| +
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: STRANGE, Septimus
 Příspěvek Napsal: sob 04. led 2014 18:38:33 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
STRANGE, Septimus
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: STRANGE, Septimus
 Příspěvek Napsal: sob 05. zář 2015 21:12:48 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. led 2014 20:00:16
Příspěvky: 428
Zpovědnice:
5. 9. 2015 - Protože k připsaným kouzlům se obvykle nepřiznávám, jen dávám vědět, že Septimus dostal dva body za ten kvíz už někdy z března do létání. Před čtvrťákem zase celková úprava, kompletně nově přepsaný vzhled a povaha, dopsána zase o kousek herní historie, zajímavosti a prostě to, co nikoho nezajímá... Jo a zase jsem si nahodila věk trochu dopředu, já to zapomínám posouvat v tom září. Asi všechno? Všechno.

19. 4. 2016 - Posunutí ročníku, doplnění herní historie.

18. 5. 2017 - Posunutí ročníku, letmé doplnění k výměnnému pobytu

12. 2. 2018 - Aktualizace na dospělého

_________________
Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz