Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EDWARDS, Jane
 Příspěvek Napsal: sob 06. dub 2013 17:03:32 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. dub 2013 16:04:55
Příspěvky: 569
Obrázek
Obrázek

Datum narození: 5. 6. 1961
Národnost: Anglická
Původ Smíšený
Vystudovaná škola a kolej: Bradavice (1972-1979), Zmijozel, bývalá prefektka a primuska, rok 1979/1980 zakončeno navazující kombinované studium hůlkové magie
Povolání: Profesorka Bylinkářství (školní rok), výpomoc u Ollivandera (léto)
Faceclaim: Emilie de Ravin

Obrázek

Díky svojí výšce je Jane někým, kdo se v davu velice snadno ztratí. Prostě a jednoduše patří mezi ten typ lidí, které ostatní většinou dávají pod hlavičku kategorie „podvýška“. Nicméně tenhle fakt se dá snadno zamaskovat podpatky, a že jich Jane má hned několik. Díky genetice pak Jane podědila štíhlou a snad i křehce vypadající postavu. Totiž útlá ramena, úzký pas a malé, takřka dětské dlaně. Obvykle jí také lidé podle vzhledu tipují méně než jí je. A kdyby člověk viděl fotografie, skoro najisto by mohl říci, že se podobá babičce nebo matce. Přes rovná záda Jane splývají dlouhé vlnité blond vlasy. Velice dobře se o ně stará a taky je na ně háklivá. Podle nálady a potřeby je upravuje, takže při práci a když nemá čas, jsou stažené do koňského ohonu. Když to nevadí jsou volně rozpuštěné, někdy nad uchem sepnuté stříbřitou sponkou nebo nějakou jinou, decentní ozdobou. A když má čas zaplete je třeba do francouzského drdolu. V mírně kulatém obličeji vás zaujmou jasně modré oči s řasami, které prodlužuje řasenkou, někdy bývají i lehce zvýrazněné stíny. Co se týká Janina nosu je naprosto normální, malý a vzhledem k tomu že Jane nehraje famrpál tak je i rovný. A pihy na něm rozhodně neobjevíte a to ani když vysvitne slunce. Ostatně Jane ohledně sluníčka musí být opatrná, ne kvůli pihám, které by se potenciálně mohli objevit (což se nikdy nestalo), ale protože má bledou a především citlivou pleť. Jinými slovy to znamená mít v létě po ruce opalovací krém a prostě nepočítat s nějakým větším opálením, maximálně tak ramena, která se chytají (a taky pálí) poměrně snadno. Janina ústa jsou pak drobná, ale zato velice pěkně vykrojená a skoro vždycky stočená do lehkého úsměvu. Jane se totiž usmívá ráda a často.
Pokud jde o oblečení, tak v Janině šatníku převládají sukně a šaty, kalhoty má Jane výjimečně. Ale ani ty tam nechybí, protože v hradu je zima... A mimo to i proto má také řadu svetrů nutno, ale dodat, že žádný z nich není vytahaný. Naopak spíše přiléhají těsně k tělu, aby se zdůraznila postava. Oblečení, které Jane volí je většinou jednoduché, jak střihem, tak barvou, ale to bohatě dohání nejrůznějšími doplňky. Někdy to je výraznější náramek, jindy jemný náhrdelník nebo šála, která je navíc i praktická, protože zahřeje. Přes rameno Jane obvykle mívá kabelku, povětšinou svoji oblíbenou černou, která je sice starší, ale jednak tak nevypadá a pak má kouzelnicky nazvětšovanou kapsu, což je prostě super.

Obrázek

Jane je, byla a bude beznadějná optimistka a ráda se od srdce zasměje řadě věcí, případně nějaké šílenosti sama navrhne. A také je hodně zvědavá, ale vážně strašně moc, i když se to snaží všelijak zakrýt. Někdy je empatická až je to skoro k neuvěření a jindy zase pro změnu neuvěřitelně nevšímavá, někdy dokáže přijmout cizí názor a bez problémů se nad ním zamyslet (to častěji) a jindy stačí maličko a zatvrdí se (to jen občas, ale pak to stojí za to). Jinými slovy splňuje kritéria znamení blíženců. Jinak je Jane prostě od přírody milý a víceméně i vstřícný tvor, který byl obdarován jistou zodpovědností a zároveň i nejistotou, jestli dělá všechno správně tak jak to má být a když to podle jejího soudu dobře není, obvykle propadá mučivým výčitkám svědomí, které maskuje úsměvem, pokud možno tak ne nervózním. Skutečně lehký úsměv její tvář opouští její tvář málokdy, protože Jane je jednak skutečně optimistka a pak se i za úsměvem naučila skrývat určité emoce. Buď pro svoji vlastní obranu, nebo prostě jen proto, že nikomu nechce přidělávat zbytečné starosti. Jane se prostě jen v řadě názorů vrátila ke svému původnímu postoji a to skryté nedůvěře k lidem okolo, teď postupem času se to totiž ukazuje jako jedena z těch lepších možností. Aniž by to věděla, tak systematicky buduje zeď, která odděluje ji a ty druhé. Prostě k sobě už nehodlá pustit nikoho, tohle totiž začala považovat za způsob jak se nezranit. Málokdo si toho všimne, ale přes všechnu dobrou náladu a úsměvy je Jane svým způsobem samotářka, která pečlivě střeží svá tajemství. Svá i ostatních, povětšinou. Je tu, když ji potřebujete, ale sama o svých problémech prakticky nemluví. Dělalo a dělá jí problém svěřit se někomu či třeba jen ukázat negativní emoci jako je smutek nebo strach, protože to znamená druhé osobě věřit a tím už si prošla. Jane všechno dusí v sobě, což jednak není zdravé, a pak… ne všechno skryjete pod maskou lhostejnosti, kterou se naučila. Není těžké ji naštvat, nicméně většinou doutnák uhasí včas, a když ne… No pak je výbuch vzteku sice krátký, ale zato destruktivní. A to jako nechcete.

Obrázek

Matka
Catherine Edwards (roz.Palmer; *1940)
Catherine má kratší temně hnědé vlasy, které jí spadají na ramena. Její obličej je spíše kulatého tvaru a vynikají v něm uhrančivé modré oči, které jsou orámované černými řasy. Je spíše menší postavy, ale co nedokáže dohnat výškou, dohání slovy nebo svojí energií.
Je to veselá společenská osůbka, ale svoje přátele si pečlivě vybírá. Co se týče její povahy, dokáže být laskavá i tvrdohlavá zároveň. Je neuvěřitelně energická a zvládá vždy několik věcí najednou. Jen ji nechtějte naštvat, protože i když se narodila a vrostla v Anglii, dalo by se spekulovat, jestli náhodou v jejích žilách nekoluje něco málo z italské krve. Z toho že je moták si vrásky vůbec nedělá, naopak, dokáže se sama sobě zasmát, čímž vždy udivovala svoji matku. Catherine po své matce mnoho nezdědila, snad krom poněkud podivného postoje k negativním emocím.
V poslední době pomáhá s vedením drobného rodinného antikvariátu v Londýně.
Status: Čistokrevná (ale moták)

Babička (z matčiny strany)
Esther Palmer (*1923, kolej Zmijozel)
Své dlouhé světlé vlasy obvykle nosí svázané do uzlu. Sem tam objevíte šedivý vlas, ale z toho si ona vůbec nic nedělá, jednak na to má věk a pak to ani prakticky není poznat. Kolem bledě modrých očí má několik vrásek, ale na ty také kašle. Jako jediná z celé malé rodinky Edwardsových je vysoká.
Esther je velmi silná osobnost, co se nebojí vzít věci do svých rukou. Je velmi cílevědomá a někdy až neuvěřitelně tvrdohlavá a hrdá. To že její dcera je moták nemohla dlouhá léta přenést přes srdce a chtěla po ní, aby kouzlila, což bylo zdrojem nejrůznějších katastrof (typu vybuchujích dveří nebo smějících se mandarinek). Nakonec se s touto skutečností smířila, ale další rána měla přijít. Zeť a mudla?? V žádném případě. Ale tehdy to bylo poprvé, co si její dcera doopravdy postavila hlavu a zvítězila se vším všudy... A tak byla Ester (díky dvěma nepřehlédnutelným faktům, a tedy, že Cateherine je moták a její manžel mudla) v kouzelnickém světě víceméně, hrdými čistokrevnými, odmítnuta. Hrdě se na všechny a na všechno vykašlala a z peněz svého zesnulého manžela si pořídila krámek (antikvariát) v samém srdci Londýna... Nicméně poslední dobou už na jeho vedení nestačí a tak spolupracuje se svojí dcerou.
Status: Čistokrevná

Děda
Joseph Palmer (roz.Blanc; *1917 – 1955)
Bratr Léandreho dědy. Vysoký muž se světlými vlasy, vcelku dobře stavěnou postavou a ostrými rysy v obličeji, které ale zjemňoval úsměv. Joshep byl poněkud tvrdohlavý ve svých názorech a pokud chtěl dokázal si snadno prosadit svoji a bylo mu vcelko jedno, jaké použije prostředky. Také měl jistou zálibou v lektvarech. Ta ho ovšem přešla, když jeho starší bratr a jeho manželka zahynuli nešťastnou náhodou při testování něčeho nového... Ester Palmerovou si vzal, protože to dohodli za ně jejich rodiče, ale kupodivu to nebylo špatné rozhodnutí… Do Ester se totiž po určitých společenských rozpacích skutečně zamiloval… Zemřel na selhání srdce.
Otec
George Edwards (roz.Black; *1938)
Jeho hluboké hnědé oči jsou orámované hustými řasy, které jako jediný z rodiny zdědil po své matce. A vlasy rovněž hnědé barvy. Postavou je asi o hlavu vyšší než Cateherine. Ačkoliv sedí spíše v kanceláři, jeho postava nepostrádá sem tam nějaké ty svaly, které získal pravidelným cvičením a procházkami venku.
Jinak je lehký opak svojí manželky, klidný a téměř nic jej nerozhází. Vše dokáže řešit s ledovým klidem až to někdy babičku a i někdy i Catherinu vytáčí do ruda. Není příliš společenský, ale mezi přáteli platí za veselého člověka, co se rád zasměje a co zná spoustu vtipů. Jako velice vzácná výjimka ze své rodiny nepodědil onu zajímavou směsici lidské arogance a ony ostré lokty, které měla většina členů rodiny Blackových.
Status: Mudlovský

Georgův mladší bratr
Frank Black (* 1933 - 1960)
Měl delší vlnité vlasy a stejně jako jeho bratr úžasné hnědé oči. Byl svému bratru podobný, ale povahově se odlišovaly až neuvěřitelně. Jestliže byl George miláček rodiny, tak Frank byl ona pověstná černá ovce. Ženy, kvalitní víno atd. atd. I on se zamiloval do Cateherine a když mu ji George přebral, rozhodl se k nejhoršímu. K vraždě. Ta nevyšla a Frank skončil za mřížemi. Inu a pak ho pustili za dobré chování... Jeho život ukončil špatně ujištěný trám na staveništi, prostě smůla. Nutno dodat, že z vězení vyšel Frank jako jiný člověk, jako napravený člověk, ale to už jedno, stejně je po smrti.
Status: Mudlovský

Sněženka
Sněženka je tygr. Bábi jej ‚dostala‘ od Jane (díky Vallabhovi, který je příbuzný s rodinou Harringtnových) (jakým způsobemsehnal Vallabh chráněného bílého tygra zůstalo, naštěstí, tajemstvím) jako pomstu za Démona. Nicméně tato malá pomsta se jaksi… nepovedla. Sněženka je mírumilovné klidné zvíře, které čas od času na svůj jídelníček díky bábi zařadí i maso. Jinak se jedná jen o hodnou přerostlou kočku, která nejraději ze všeho spí. A bábi si, navzdory své tvrdé povaze, Sněženku neuvěřitelně oblíbila (ale nikdy by to nepřiznala nahlas).
Výběh Sněženky se nachází vedle maličkaté bylinkové zimní zahrady a je spojen s domem, takže tygřice má někdy (když jí to bábi dovolí) přístup přímo do domu. A ačkoliv tygřice není žádný drobeček, ještě se nestalo, aby někde něco rozbila nebo zničila (ono ani není co, bábi si na ozdobné vázičky či případné blbůstky vážně nepotrpí). A někdy, za zimních večerů, které bábi tráví sama se jí Sněženka stočí k nohám a bábi jí předčítá z knih.


Obrázek

Historie rodiny Palmerových...
Historie rodiny Palmerových je dlouhá a spletitá. Kdysi poměrně vážený a bohatý kouzelnický rod, který ale ještě před Esteřinou generací začal vymírat.
Ester byla provdána za Josepha Blanca (1917 – 1955), což rozhodně nebyl špatný tah. Kupodivu, přijal její jméno (protože si na tom umanutě stála) a manželství s ním byla ta nejkrásnější léta, jaká kdy Ester zažila, přestože sňatek zařídili rodiče. Joseph byl podobně tvrdohlavý jako Ester sama a tak se společná harmonie občas otřásla v základech, ale snad jen proto, aby se mohl nastolit mír a ještě lepší vztah...
Pak se narodila maličká Catherine a oba z ní byli nadšení. Nicméně později se zjistilo, že je jejich dcera moták a tehdy začali první problémy. Catherine jako moták měla studium v Bradavicích zakázáno, ale to jí nebránilo v samostudiu (pod dohledem rodičů). Výsledky byli katastrofální. Většina pokusů o kouzla skončila výbuchem (nebo se rovnou nepovedla) a později sebevražedně zkoušené přemisťování se neobešlo bez odštěpů. Pokoušet osud se nevyplácí a tak Catherine raději zůstala u mudlovského cestování a letaxu.
A pak přišla daleko větší rána, kterou nikdo nečekal. Když bylo Catherine patnáct, Josepha zradilo srdce. Catherine a Ester zůstali sami. Co se týkalo existenční stránky, nebyli na tom špatně. Jednak byla (a je) nějaká ta větší hromádka peněz uložená v bance a pak jim chodil vdovský plat z ministerstva kouzel, kde Joseph pracoval. Ale Ester se od té doby hodně změnila. Zhořkla.
Na Catherinu byla hodně tvrdá a tak se nešlo divit, že ta jakmile byla dospělá, postavila se na vlastní nohy. Netřeba říkat, že jí Ester moc nepomáhala. Teprve když se její dcera doopravdy odstěhovala a začala žít sama, zjistila Ester jak moc je sama. Pak svoji dceru chtěla zpátky, ale nepřiznala by to ani za nic. To ta zatracená hrdost… A pak se Catherine potkala s tím mudlou.
Zeť a mudla? Nikdy. Obvzlášť ne potom, co byly takové problémy s jeho bratrem. A co kouzelnická veřejnost? Jenže tentokrát to bylo vážné a tak nakonec Ester musela ustoupit. A její ‚zeť‘ se stejně musel dozvědět všechno. Netřeba říkat, že z toho byl trochu ‚na větvi‘ (nejen obrazně řečeno…). Ale nakonec to, že si vzal (napůl) kouzelnici překousl. Nicméně Ester jeho nepřekousla. To, že je její dcera vdaná za mudlu a její vnučka není čistokrevné krve jí leží v žaludku dodnes.

Historie Blackových...
Historie Blackových by se dala někde v zaprášeném archivu dohledat až do sedmnáctého století. Je veřejným tajemstvím, že rodina Blackových byla spjata s mořem a až později obchodem na souši. Rodina zavedla poměrně prosperující mudlovskou firma na oděvy, kterou měli zdědit bratři Blackové (to už se pohybujeme v současnosti). Ale kvůli několika maličkostem to dopadlo úplně jinak… Firma nakonec byla prodána a George dlouho hledal správné zaměstnání, které by mu sedlo a zároveň, aby dokázal plně zajistit rodinu, která se záhy rozrostla o další člena. Hodně se kvůli práci museli stěhovat, ale nakonec George skončil - ironií osudu u podobné firmy - taky výroba textilu, ale nevypadá to, že by byl nespokojený, spíše naopak.
Historie Catherine a George…
Nuže dobrá... ve zkratce. Cateherine pracovala jako sekretářka v rodinné firmě Blackových (svůj byt si platila sama, protože který moták by byl ochotný poslouchat kecy o vlastní neschopnosti od své matky kouzelnice...?). Nu a tady začal kámen úrazu. Postupem času se dostala Cateherine do záběru zhýčkaného Franka. Ona ho nechtěla. Nu a zanedlouho dostala padáka (to prý, aby se zabránilo skandálu). Jenže nebyla sekretářka Franka, ale George, který na ni byl zvyklý a jiné sekretářky již nebyly tak dobré, v poznámkách, které Cateherine zanechala, se prostě nevyznaly a firma začínala mít drobné potíže. A tak se George vydal Cateherine přesvědčit, aby se vrátila... A sám se do ní zamiloval. Jako vystřižené z červené knihovny.
Jenže Frank s jejich svatbou nesouhlasil (to ani Esther). Frank to vzal za špatný konec a svého bratra se pokusil zabít. Nepovedlo se mu to a skončil za mřížemi. Když ho pak propustili, neskončil dobře, ačkoli se změnil. Když šel kolem staveniště, spadl na něj těžký trám, který jistý dělník špatně připevnil, dost blbý konec.
Mladá rodina Blackových si změnila jméno na Edwards, manželé chtěli minulost nechat daleko za sebou a začít nový začátek, koneckonců se jim brzy narodila malá Jane…

Rodina se často stěhovala, povětšinou kvůli práci otce, přinejmenším to takto prezentovali svému okolí. A to se nezměnilo ani, když Jane nastoupila do Bradavic. Janička měla za to, že se konečně usadili, protože začali opravovat byt, ale opak se ukázal pravdou. Ještě na začátku léta (předtím než Jane nastoupila do třeťáku) se rodina znovu přestěhovala. A jestliže si Jane myslela, že předtím bydleli na venkově, tak tohle je fakt pustina. Ale lépe zabezpečené pozemky a dům samotný si snad rodina nemohla přát...

Vánoce roku 1974
Jedny z nejhorších Vánoc vůbec. Rodiče byli přinuceni čelit faktu, že již nejsou svoji a tak v celém domě panovala zvláštní stísněná atmosféra, kterou podtrhovali rudé oči Janiny mamky. Babička se na Vánoce z přání matky nedostavila. U Vánočního stromku se pak tísnivá atmosféra projevila naplno, přestože by ve skutečnosti mělo jít o svátky klidu. Nakonec ale přišli na spásný nápad. A to, že se vlastně brali dvakrát. Jednou to byla kouzelnická svatba a podruhé mudlovská. A na mudlovskou svatbu se nic nevztahovalo, tedy jsou stále svoji. A když pak Janin táta dodal, že pokud se mají rádi, tak je to vlastně jedno a že jim nějaký zákon může… Nicméně s dalšími a dalšími zákony začíná být jasné, že se něco děje.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám aneb rok 1978
Vánoční ples s Andym v roce ehm 1976 (ale důsledky trvají) ✓
Polibek s Darrel v koupelnách ✓
Vánoční ples s Darrelem, hádka a snaha se usmířit ✓
Noční návštěva pánských ložnic a vyděšení Patricka Caydena ✓
Snaha usmířit se s Arianou ✓
Snaha některé věci utajit případně nějak napravit ✓
Ignorace náhodně nacházených hřebíků v posteli (Ariana) ✓

... pokračování léto a rok 1979
Bezhlavě pít a zpívat v Duze s Darrelem ✓
Nechat se nachytat spící vedle Darrela (v jeho triku) u něj doma jeho přítelkyní ✓
Několikrát se pohádat s Darrelem kvůli řadě věcí včetně toho, že je neopatrný na koštěti nebo že se rozešel s Donnou ✓
Pohádat se s rodinou o budoucím povolání ✓


Obrázek

Kaštanové dřevo, jádro tvoří vlas z hlavy víly, hůlka je dlouhá 9 palců a je středně ohebná

O jádru…

Některé legendy ve slovanském bájesloví tvrdí, že pokud se víle utrhne vlas, tak buď zemřou, nebo na sebe vezmou lidskou podobu. Garrick Olivander, hlavní výrobce hůlek v Británii zjistil, že vlasy víl jsou jako jádra hůlek poněkud ‚temperamentní‘… Proto těchto hůlek bylo v Anglii vyrobeno doopravdy pomálu.

… a o dřevě...

Toto je nejzajímavější, mnohotvářné dřevo, jehož charakter velmi závisí na jádru hůlky, a u něhož i jeho barva spočívá na tom, jakou má povahu. Hůlky z kaštanu jsou nejvíce přitahovány čarodějkami a čaroději, kteří jsou dobří krotitelé magických zvířat, těmi, kteří jsou zběhlí v bylinkářství, a těmi kdož jsou letci od přírody. Nicméně pokud je u kaštanové hůlky použita za jádro blána z dračího srdce, může najít zalíbení v těch, kteří jsou obklopeni luxusem a množstvím věcí a jsou méně svědomití, než by měli být vzhledem k tomu, co všechno mají. Naopak, tři nejúspěšnější hlavy Starostolce vlastnily kaštanovou hůlku s jádrem z jednorožce, neb tato kombinace nalézá zálibu v těch, kdo se zabývají všemi druhy práva.
Obrázek


Obrázek

  • Lektvary 5/10
  • Létání 1/10
  • Čtení a psaní runovým písmem
  • Základní znalost problematiky run
  • Výroba jednoduchých runových amuletů
  • Čtení a psaní ogamu
  • Augmentační runy
  • Základní znalosti společenských tanců
  • Rozumí řeči zvířat (rok 1973/74)
NKÚ
  OPČMNad očekávání
  Kouzelné formuleVynikající
  PřeměňováníNad očekávání
  LektvaryMizerné

  OVCE
  Kouzelné formuleNad očekávání
  PřeměňováníVynikající
  LektvaryVynikající
  Starověké runy - Vynikající
  OPČM
  Věštění
  Bylinkářství
Vrozený talent
  OPČM +2
  Přeměňování +2
  Kouzelné formule +1

100% úspěšná kouzla
  Accio
  Alohomora
  Expecto patronum (kolibřík)
  Lumos/nox
  Wingardium leviosa


První úroveň
  Anapneo - Léčivé kouzlo, které postiženému uvolní zablokované dýchací cesty.
  Aquamenti - Kouzlí z hůlky fontánu či proud vody vody
  Aparecium - Zobrazí neviditelný inkoust
  Arania Exumai - Proti pavoukům a akromantulím.
  Aresto momentum - Výrazně zpomalí pád či jiný pohyb
  Awinio radix - Ze země vyjede několik kořenů a spoutají dotyčného
  Balit! - Formule na zabalení a složení věcí
  Bona Hasamentu - Léčivé kouzlo; zatahuje rány
  Bublinové kouzlo - Vyčaruje velkou bublinu vzduchu okolo úst, díky níž je například možné dýchat pod vodou.
  Cistem aperio - Odemyká složitější zámky včetně těch zabezpečených Colloportem
  Confundo - Matoucí kouzlo. Protivník sebou lehce škubne při zásahu tohoto kouzla a tím je zmaten a nevšímá si okolí
  Dolévací kouzlo - Složité, ale šikovné kouzlo, které naplní prázdné sklenice
  Duro - Promění cokoliv v kámen, kromě přírodních živlů
  Erecto - Z příslušných součástí postaví stan, májku…
  Flipendo - Odhazuje a rozbíjí křehké předměty a například sepíná vypínače
  Fumo – Vykouzlí hustý dým.
  Homenum revelio - Zaklínadlo, které odhalí přítomnost lidí; vyšle-li se například na nějaký dům, vyzradí sesilateli, jestli uvnitř někdo je. Když někdo toto zaklínadlo použije, má postižený pocit, jako by mu něco přelétlo těsně nad hlavou.
  IllegibilusUdělá text nečitelným.
  Impedimenta - Překážecí kouzlo. Na chvíli znehybní cíl (nebo ho taky odhodí pár metrů dozadu)
  Impervius - Kouzlo odpuzující mlhu a vodu, např. činí objekt voděodolným
  Ječivé kouzlo - Kouzlo, které spouští poplach. Když v době jeho působení vstoupí do hlídaného prostoru nějaká nepovolaná osoba, ozve se kvílivý zvuk podobný siréně.
  Kouzlo proti podvádění – Používá se například k očarování brků, jimiž se píše u zkoušek.
  Meteolodabra negato/Meteolojinx Recanto - Odstraňuje kletby a kouzla spojená s počasím, např. zastavuje déšť.
  Orchideous - Způsobuje rychlý růst a rozkvétání rostlin.
  Portus - Kouzlo, které přemění jakýkoliv předmět v přenášedlo
  Priori incantatem - Odhalí předchozí kouzla, která byla hůlkou provedena.
  Pouta na tebe (totéž co kouzlo Incarcerous) - Sváže cíl provazy
  Relashio - Obranné kouzlo, které uvolňuje sevření nebo pouta. Účinné proti ďasovým
  Reparifarge - Kouzlo proměňující přeměněný předmět zpět do jeho původní formy
  Reparo - Opravovací kouzlo
  Repellentus - Kouzlo na odpuzení.
  Revelio – Odhalující kouzlo. Specialis revelio odhaluje, je-li daný předmět očarovaný a jakého je původu
  Snufflifors - Přemění předměty na myši
  Tergeo - Čistící kouzlo na špatně vyčistitelné skvrny. Používá se i na čištění krvácejících ran
  Trastuli Alius - Univerzální přeměňovací kouzlo; přemění neživý předmět v cokoliv jiného. (Neofic.)
  Tumry Tinfrangere - Přetrhává lana či řetězy; může přeseknout i jiné objekty.
  Voateaceterain - Funguje pouze na zvířata a dělá je mnohem hrůzostrašnější a silnější. (Neofic.)
Druhá úroveň
  Abeo Cultivate - Objekt změní barvy tak, aby splynul s pozadím; „zneviditelňující“ kouzlo
  Asius - Voda se okamžitě přemění v páru
  Balit! - Formule na zabalení a složení věcí
  Bona Hasamentu - Léčivé kouzlo; zatahuje rány
  Carpe Retractum - Vytvoří magický provaz, kterým lze přitahovat věci
  Episkey - Užívá se pro zhojení relativně lehkých zranění, např. zlomeného nosu nebo natrženého rtu
  Ferula - Léčivé kouzlo, které ošetří zlomeninu dlahou a obvazy
  Geminio - Kopírovací kouzlo. Duplikuje danou věc
  Impervius - Kouzlo odpuzující mlhu a vodu, např. činí objekt voděodolným
  Odhal svá tajemství - Může něco prozradit o předmětu, na který je použito
  Perikulo - Při použití vyletí z hůlky červená světlice
  Relacio - Používá se na odhození soupeře. Kdo je touto kletbou zasažen, odletí několik metrů dozadu
  Rennervate - Posilující zaklínadlo užívané k probrání člověka z mdlob
  Ševelissimo - Všem nežádoucím osobám v okolí zaplňuje uši nevysledovatelným šumem, takže je možné mluvit bez obav, že jste zaslechnuti
  Tarantellegra - Kouzlo, které přinutí protivníka stepovat
  Ukaž mi cestu - Hůlka se natočí směrem k severu
  Voluma Tesamentum - Slouží ke zmizení krve a k mírnému vyléčení krvavých ran, má podobný účinek jako slzy ptáka Fenixe

Třetí úroveň
  Awinio radix - Ze země vyjede několik kořenů a spoutají dotyčného
  Bombarda - Útočné kouzlo vyvolávající výbuch
  Cave Inimicum - Ochranné kouzlo. Varuje před příchodem nepřátel
  Expelliarmus - Odzbrojovací kouzlo
  Finite Incantatem - Zaklínadlo, které zastaví působení momentálně účinkujícího kouzla
  Immobilus - Zmrazí objekt na místě
  Opugno - Donutí jakýkoliv předmět, aby proti něčemu nebo někomu zaútočil
  Piertotum Locomotor - Oživí sochy, aby pomohly s obrannou určitého místa nebo tvora
  Pluvia Immensa Infinita - Kletba, která nad obětí vykouzlí dešťový mrak. Neexistuje na ni žádná známá protikletba
  Protego - Štítové kouzlo
  Protego maxima - Štítové kouzlo
  Salvio hexia - Ochranné kouzlo, zabezpečí místo

Naučené lektvary
  Amorův šíp
  Baruffiův mozkový elixír
  Bezesný spánek
  Euforie
  Lektvar zapomnění
  Lektvar na léčení vředů
  Mnoholičný lektvar
  Nadouvací roztok
  Splaskavací lektvar
  Sršcící roztok
  Škrtící plyn
  Veritasérum
  Protilátka na Veritasérum
  Protilátka k nápojům lásky
  Životabudič


Obrázek
  ♥ Naprosto kouzelný zelenostříbrný brk od Lei
  ♥ Skládací minibazén od Vallabha (nepřímá příbuznost s Arianou; bazének nechává doma)
  ♥ Zbytky kouzelných tužtiček od Anabelle (mění se barvu a měkkost dle potřeby!)
  ♥ Meduňkový polštářek od Ginger
  ♥ Plnící pero vyrobené z dikobrazího ostnu od Flanna (špička je ostrá, člověk, který s tím píše si nutně ublížit nemusí, ale běda, kdo tomu kdo ji naštve)
  ♥ Přívěšek na krk ve tvaru hada od Andyho :3
  ♥ Plastová figurka profesora Rodwella na vystřelovací pružince v papírové krabici od Darrela
  ♥ Carnegiea gigantea v obřím květináči od Darrela (prozatím metr třicet centimetrů vysoké)

Obrázek
Obrázek

Démona dostala Jane od své babičky jako dárek a těžko říci zda to byl milý dárek, protože El diablo (jak stojí na přenášecím boxu), Démon, není jen tak obyčejný kocour. Má černou srst, nezvykle šedivé oči a taky pěkně ostré drápky. Je to kocour s dosti prořízlou pusou, věčně špatnou náladou a snahou zlikvidovat co nejvíce živých tvorů nejen Temném lese, ale i přilehlém okolí. Dokáže hrát i hodného kocoura, ale záleží na tom, jak moc jste ochotní mu nalít kapku mléka či ho sebevražedně podrbat pod bradou. Nesnáší přenášecí box a má panickou hrůzu z Ariany R. Harrington.

Obrázek

• Miluje kreslení
• Od jisté hodiny péče (rok 1973/74) rozumí řeči zvířat a občas ji z toho bolí hlava (ale i tak to považuje za dar)
• Ze tří čtvrtin vede vegetariánskou stravu, ale občas se neudrží
• Od školního roku 1975/1976 má detailní znalost školního řádu a Rodwellova kabinetu
Bubák: Ebenezer Rodwell, později mrtvoly těch, které má ráda nyní opět změnil podobu, bubákem je ona sama v podobě staré zapšklé profesorky, která chvíli přednáší, pak spí, pak na ni sedá prach atd. Obranou je klasické oblečení do nějakého šíleného oblečení
Patron: Kolibřík
Obrázek
  • Malá knihovnička obsahující jak beletrii, tak odbornou literaturu až po některé vyřazené a už stěží sehnatelné učebnice, vše má své inventární číslo a své místo na polici
  • Taštička přes rameno s velkou bábiným kouzlem nazvětšovanou kapsou
  • Rodinná fotografie i s babičkou, kterou si Jane nechává nostalgicky na nočním stolku
  • Pár mudlovských a kouzelnických líčidel
  • Démon
  • Baruffiův mozkový elixír z hodiny lektvarů 1978
  • Bačkora - Darrelův skřítek, který byl Jane bezplatně zapůjčen pro rok 1979/80


Obrázek


Darrel Gall +?!
Leslie Abrahams
Maeve Gallagher
Ezra Delijah
Ignatius Poppewell -
Jacklyn Black

Andrew Brown +
Katherine Parker
Cassidy Finley
Tamsin Christensen
Blair Blacksong
Matthias Cooper
Grace Keith
Seth Beamont +
Sven O'Malley
Aurora Strange
Taren Hart

Flann O’Fearraigh +
Carreen I. Forland
Oliver Oldfield
Jasmine Bāgha
Anabelle Howells - !
Forland Carreen -
Riley Butlerová
Oliver Oldfield
Ezra Delijah
Ginger Olsson +
Morwena Dohrety
Sean O‘Callaghan

Gwen Alwull +
Annie C. Frew
Julian Montpellier

Lorene Wolfwood
Theressa Ravengood
Bernard Klement +
Heatcliff M. Manning

Ariana Harrington !
Lashawn Mayekar
Anna-Maria E. King
Mortimer L. Fulton +
Balthazar Harrington
Jayden King
Wynne Fulton
Salem McLarken
Lorelei Andersen +
Patrick Cayden +
Arsen Quinn
Keilan Aldwinckle (ledovec)
Erasmus Andersen
Sun Wei-Ding
Sebastian Owen +
Isadora Mcgrath
Branwen Morgenstern
Samuel Tyers
Orianne Dawson
Amelia Bane
Lysandra Lockheart
John River Wells
Crystal U. Carter -
Troightheach Ó Fearradhaigh
Iberius B. A. Radagalski
Liam Sheppard +
Jasper M. Fitzpatrick
Gerasim Dragomirov !
Ebenezer Rodwell (bývalý bubák)

_________________
Obrázek

“Armageddon was yesterday, today we have a serious problem.”

(Stieg Larsson)


Naposledy upravil Jane Edwards dne úte 10. zář 2019 8:17:50, celkově upraveno 72

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: Jane Edwards
 Příspěvek Napsal: sob 06. dub 2013 17:22:37 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 734
Obrázek
POVOLENO
EDWARDS, Jane
...............................................
Táto karta bola oficiálne povolená Ministerstvom Mágie.
V prípade potreby úprav, zmeny či akéhokoľvek doplnenia
vyššie uvedených údajov, prosím informujte pracovníkov
Ministerstva novou záložkou (príspevkom).
Zároveň Vás prosíme, aby ste si skontrolovali
svoju soviu poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: EDWARDS, Jane
 Příspěvek Napsal: ned 07. dub 2013 12:49:25 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. dub 2013 16:04:55
Příspěvky: 569
Rok 1972/1973

7. 4. 2013 Doplněna hůlka, kolej a inventář a kapku upraven vzhled karty.
1. 6. 2013 Doplněna kouzla a lektvary. Doplněna další kouzla a upravena (jen letmo) povaha.

_________________
Obrázek

“Armageddon was yesterday, today we have a serious problem.”

(Stieg Larsson)


Naposledy upravil Jane Edwards dne pát 02. říj 2015 9:30:26, celkově upraveno 6

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: EDWARDS, Jane
 Příspěvek Napsal: pon 01. črc 2013 17:31:10 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. dub 2013 16:04:55
Příspěvky: 569
Rok 1973/1974


| +
25. 8. 2013
- Přepsán věk a ročník
- Překopán vzhled karty
- Vzhled a povaha (něco upraveno tj. přepsáno, něco připsáno, ale vcelku je Jane pořád Jane)
- Rodina (některé pasáže zkráceny, mírně přepsány tj. lepší volba slov)
- Historie (jednoznačně zkrácena, obsahově pořád stejná)
- A... přidán mazlíček :3

7. 9. 2013
- Připsáno kreslení
- Přidána Sněženka

18. 10 2013
- Přidána historie rodů
- Připsán původ (tzn. smíšený)

3. 11. 2013
- U některých členů rodiny přidány doplňující kratičké větičky
- Historie sjednocena a někde byli přidány doplňující kratičké větičky...

14. 12. 2013
- změněn vzhled a povaha (jiná formulace)

20. 12 2013
- Přidány lektvary (Nadouvací roztok a Splaskavací lektvar)

27. 12 2013
- Přidány známé postavy (někdo tam není třeba jen z toho důvody protože bych musela psát "viděli se jen jednou, moc dobře ho nezná" apod.) (ale pokud jsem na někoho vážně zapomněla, tak mi pls pošlete PM, díky)
- Přidána kouzla z hodiny (Aresto momentum; Carpe Retractum; Finite Incantatem; Ukaž mi cestu)

24.1. 2014
- Dopsána řeč zvířat

_________________
Obrázek

“Armageddon was yesterday, today we have a serious problem.”

(Stieg Larsson)


Naposledy upravil Jane Edwards dne ned 29. čer 2014 17:34:09, celkově upraveno 1

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: EDWARDS, Jane
 Příspěvek Napsal: pát 07. úno 2014 23:01:02 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. dub 2013 16:04:55
Příspěvky: 569
Školní rok 1974/1975


| +
7. 2. Editace karty:
- Školní rok a věk
- Přibylo pár větiček ke vzhledu
- Nový seznam věcí v inventáři a doplněny zajímavosti
20. 4.
- Umazána jedna větička o Americe
- Přidány rodinné statusy kvůli lepší přehlednosti

27. 6. 2014
- Změněn vzhled karty
- Přepsány některé formulace (jinak napsáno, Jane je stále stejná)
- K hůlce přidáno info o dřevě a jádru
- Přidán medailonek osobnosti
- Přidán názor na čistokrevné vs. mudlové
- Překopán seznam známých postav
- Připsány talentové bodíky

29. 6. 2014
- U zajímavostí připsán děkovací rituál a populárně naučné brožurky (xD)

12. 7 2014
- Připsán Bernie
- Přidána kouzla z obrany z minulého (školního) roku (nějak mi to vypadlo)

_________________
Obrázek

“Armageddon was yesterday, today we have a serious problem.”

(Stieg Larsson)


Naposledy upravil Jane Edwards dne pát 02. říj 2015 9:19:21, celkově upraveno 1

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: EDWARDS, Jane
 Příspěvek Napsal: pon 22. zář 2014 18:47:22 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. dub 2013 16:04:55
Příspěvky: 569
Školní rok 1974/1975


| +
22. 9. 2014 Překopávka karty...
  Aktualizován věk a rok
  Mírně poupraven vzhled
  Poupravena povaha
  Upravena rodina, historie, hůlka a schopnosti (pořád stejné jen to vypadá jinak)
  Přepsán Démon
  Úprava zajímavostí a názoru na ministerstvo (podstatně zjednodušen)
  Úprava známých osob a inventáře (pořád to samá jen jinak)
  ... a snad jsem na nic nezapomněla :D

15. 11. 2014
  Doplněny kouzla z lékouzelnictví a přidán bod k létání
  Upraveny vztahy s postavami
  Připsán přívěšek od Andyho
  Připsána Duběnka

1. 1. 2015
  Vzhledová překopávka karty (přeladěno na zpátky na zeleno)
  Přidány obrázky
  Upravena povaha (stále Jane jen stručněji)
  Přidány dárky
  Jiné formulace u rodiny (ale nic moc důležitého)
  Letmo upraveny zajímavosti

2. 1. 2015
Připsán bubák. Protesty vetuji.

20. 1. 2015
Přidána kouzla z hodiny a také dán čtyřsloupek


Školní rok 1976/1977

| +
12. 6. 2015
  Překopán vzhled
  Konečně aktualizován ročník a věk
  Trošku přepsán vzhled
  Přepsán názor na ministerské (S dovolením jsou použila jeden velice vhodný citát z pamětí Vladislava Klumpara, v letech 1938-42 ministra protektorátní vlády; citát je z knihy Dějiny zemí Koruny České II. nakladatelství Paseka 1995)
  Přidány citace k rodině a historii
  Tarantellegra povýšena k druhému stupni
  Aktualizovány známé postavy
  Přidána zajímavost
  Do podpisu přidány placky a žabička (milujeme Maevku)

25. 6. 2015
  Přidána kouzla z OPČM
  Přidán dárek o Dáji

26. 7. 2015 Data narození u rodičů a připsáno pár vět navíc.

19. 8. 2015 Díky Leiušce (je zlato) dopsáno Balit!, Impervius a navýšeno Ukaž mi cestu. Byl navýšen i talentový bod u OPČM :3

28. 8. 2015 Aktualizován věk, školní rok a ročník

2. 10. 2015
Lehce upraven vzhled i povaha
Přidána NKÚ a vše co k tomu patří...
  Kouzla Lumos/nox, Wingardium Leviosa, Alohomora, Expecto patronum, Accio byla zapsána jako 100%, Finite Incantatem, Protego, Cave Inimicum, Bombarda a kouzlem Opugno navýšeny na třetí úroveň.
  Kouzla Ševelissimo, Voluma Tesamentum, Mdloby na tebe, Relacio, Immobilus byla dána na druhou úroveň.
  Nově zapsaná kouzla jsou Expelliarmus, Pluvia Immensa Infinita, Ferula, Tergeo a Bona Hasamentu.
  Nově zapsané lektvary jsou pak Veritasérum, Protilátka na Veritasérum, Mnoholičný lektvar a Protilátka k nápojům lásky.
  Byl přidán bod k lektvarům.

4. 10. 2015 Přidán čistokrevný děda Blanc
24. 10. 2015 Po dohodě s členem RPG týmu dohodnuty a změněny detaily ohledně Janiny mamky
1. 11. 2015 Připsána kouzla z hodiny formulí (Aquamenti, Awinio radix a Abeo cultivate, Gemini)
30. 12. 2015
Připsána kouzla z hodiny OPČM (Protego maxima, Perikulo a Relashio zapsány do naučených a Expelliarmus povýšeno na druhou úroveň)
Připsána schopnost čtení a psaní ogamu a znalost augmentačních run


Školní rok 1978/1979

| +
3. 2. 2016
  Přepsána povaha
  Upraven vzhled
  Překopávka karty
  Přepsán aktuální věk a školní rok
  Připsala jsem i podobu patrona
  A drobně upravila známé postavy

18.4. 2016 Znovu doplněno Zateplovací kouzlo, které Jane uměla (a používala) a z nějakého důvodu muselo při minulé aktualizaci vypadnout (o.O) o.o ne nevypadlo


ještě sedmý ročník 1978/79:
Byla zapsána kouzla:
  - z Obrany (Tumry Tinfrangere, Salvio hexia a Impedimenta) a navýšena kouzla Mdloby na tebe a Protego Maxima na druhou úroveň)
  - Přeměnka (Voateaceterain, Reparifarge, Trastuli Alius, Anapneo)
  - Lektvary (přidán bod k lektvarům, zapsanými lektvary jsou pak Baruffiův mozkový elixír, Sršcící roztok a Škrtící plyn, ve vlastnictví je lahvička Baruffinova mozkového elixíru z hodiny)

Ovce

  Přidán talentový bod k přeměňování
  Přidán bod k lektvarům
  Přidány lektvary (Životabudič, Amorův šíp, Bezesný spánek, Euforie)
  Navýšena na druhou úroveň byla kouzla: Abeo Cultivate, Asius, Balit! , Bona Hasamentu, Carpe Retractum, Episkey, Ferula, Geminio, Impervius, Odhal svá tajemství, Perikulo, Portus, Relashio, Rennervate)
  Navýšena kouzla na III. Úroveň (Expelliarmus, Pluvia Immensa, Protego maxima, Salvio hexia, Awinio radix, Piertotum Locomotor)
  Zapsána byla kouzla Anapneo, Arania Exumai, Bublinové kouzlo, Erecto, Homenum revelio , Illegibilus, Kouzlo proti podvádění, Meteolodabra negato/Meteolojinx Recanto, Repellentus, Portus, Priori incantatem, Orchideous, Ječivé kouzlo, Fumos.
  Upraven byl vzhled, doplnila jsem inventář i známé postavy, přidala k příslušníkům rodiny (babi a matce) pár slov.
  Dopsány hřebíky.

_________________
Obrázek

“Armageddon was yesterday, today we have a serious problem.”

(Stieg Larsson)


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: EDWARDS, Jane
 Příspěvek Napsal: úte 10. zář 2019 8:22:31 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. dub 2013 16:04:55
Příspěvky: 569
Školní rok 1985/86

  Úprava nefunkčních obrázků
  Částečná aktualizace (vymazán názor rodiny a její vlastní na ministerstvo, povolání, bubák a dopsání nějak opomíjeného brku od Flanna, už vzal čas)

_________________
Obrázek

“Armageddon was yesterday, today we have a serious problem.”

(Stieg Larsson)


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz