Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MORGAN, Jesse J.
 Příspěvek Napsal: pát 01. črc 2016 15:30:25 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. črc 2016 15:14:44
Příspěvky: 168
-ČISTOKREVNÝ BRIT BRADAVICE/NEBELVÍR
KOMENTÁTOR FAMFRPÁLOVÝCH ZÁPASŮ
PROFESOR LÉTÁNÍ
Jedním slovem hezounek.
Jesse je takový ten typ školního fešáka, za kterým se otáčejí pubertální slečinky a on si tu pozornost náramně užívá. A uznejme, že je na co se dívat. Faktem ovšem je, že byl Jesse jako dítě docela obtloustlý a nijak nevyčníval z davu. Až po nástupu do Bradavic shodil nadbytečná kila a začal sportovat, takže tuk úspěšně proměnil ve svaly a z roztomilého tlouštíka se stal šarmantní mladý muž. Puberta se postarala o ten zbytek - Jesse nejen že zmohutněl a začal vypadat jako kus chlapa, ale oblé rysy jeho obličeje zmizely a byly nahrazeny rysy ostřejšími, které mu fakt seknou.
Vraťme se ale na chvilku k jeho postavě. Jesse není ani vysoký, ani se neztrácí mezi svými vrstevníky, zkrátka takový průměr. Dobře, možná by mohl být o dva tři centimetry vyšší, ale z toho si hlavu fakt nedělá. Jen ho maličko prudí, že ho jeho bratři o něco převyšují. Jesse je trošičku mohutnější postavy a má široká ramena - tipli byste jej zřejmě na odrážeče, nebo alespoň hráče rugby či amerického fotbalu. Jako korba však nepůsobí. No a jak už bylo naznačeno, příliš tuku na jeho těle není, nahradily jej totiž svaly. Ty jsou hezky vyrýsované hlavně na rukách. A ano, na jeho břiše najdete pověstný pekáč buchet. Svaly ale nemá přehnaně vypracované, protože nic se nesmí přehánět.
Zatímco jeho starší bratr Elijah je vzhledově spíše po mamince, Jesse je mix obou rodičů. Má čokoládově hnědé, rovné vlasy, které nosí celkem krátce zastřižené a většinou pečlivě učesané. Jeho obličeji zcela určitě dominuje pár uhrančivých očí, lemovaných dlouhými tmavými řasami. Holky z nich prostě nemůžou. Jeho oči jsou zvláštní především svou barvou - Jesse má totiž vrozenou částečnou heterochromii. Duhovky obou očí má zelené, avšak ta pravá má z jedné třetiny barvu otcových nebesky modrých očí. Někoho to děsí, někoho fascinuje, sám Jesse si z toho absolutně nic nedělá a nijak zvláštní si nepřijde. Nos má menší, rovný, ústa zdravě narůžovělá a hezky tvarovaná. A taky pěkně proříznutá. Jako malý kluk nosil rovnátka, takže má teď hezky rovné zoubky a zářivý úsměv jako z reklamy na zubní pastu, protože bez něj by to prostě nešlo. Dobře se na něj balí baby. A nesmíme zapomenout zmínit, že mu začínají rašit vousy, které od samého počátku nepřipomínají pubertální chmýří, takže se Jesse rozhodně neholí jako divý a někdy si krátké strniště na tvářích nechá, protože díky tomu vypadá starší a je to sexy.

Z jeho stylu oblékání byste opravdu nepoznali, že se jedná o čistokrevného kouzelníka z poměrně uznávané rodiny. Jesse se totiž obléká především mudlovsky a navíc úplně jednoduše. Nejčastěji jej zahlédnete v džínách, jednobarevném tričku a teniskách, případně na sebe hodí ještě mikinu, když je chladněji. Výjimečně se někde objeví v odění společenštějšího rázu, a když si na sebe vezme košili, stane se z něj opravdový sekáč. Jenže on se nerad obléká do něčeho, co mu není zrovna pohodlné, a společenské hadry za pohodlné nepovažuje. Jen na společenských večírcích je vymóděný podle posledních výstřelků kouzelnické módy. Ve škole na upravenost svého zevnějšku moc nedbá - košili nezastrkuje do kalhot a vrchní knoflíčky obvykle nosí rozepnuté, protože jinak košile škrtí. Kravatu většinou nemá a pokud ano, je uvázaná jen ledabyle. Hábit na něm uvidíte jen na slavnostech. Tahá s sebou plátěnou školní brašnu, kterou zdobí několik nášivek a odznáčků.
A doplňky? Jediným doplňkem, který Jesse nosí, jsou náramkové hodinky s iniciály J.J.M., které dostal od otce k patnáctým narozeninám.
Faceclaim: Dan Jeannotte

Držka držkatá a bohém - takhle jednoduše by se dal vystihnout Jesseho charakter.
Jesse byl už jako mrně průbojný a drzý prevít a zůstalo mu to i v pokročilejším věku. Často se chová arogantně a rozhodně u něj platí, že co na srdci, to na jazyku. Není tedy divu, že ho hodně lidí nedokáže vystát, což mu ale vůbec nevadí, spíš z toho má srandu. Skoro vůbec neuznává autority, protože odmítá být ovce, které někdo poroučí a ona skáče, jak kdo píská, tudíž byl vždycky ten, kdo body pro kolej spíš ztrácel, než získával, a dostal se do mnoha průšvihů. Je to bohém se vším všudy, užívá života opravdu plnými doušky, učení nevěnuje skoro žádný čas a místo toho věnuje čas svým zájmům, mezi které patří i literatura, takže hloupý určitě není. Tíhne k umění, ať už je to hudba, divadlo či cokoliv jiného. Sám píše básně a s oblibou hraje na klavír, protože je to správně posh. Svým stylem života vybočuje z davu, což si vždycky přál. Je zvyklý žít na vysoké noze, ale ustál by i chudobu a dokázal by si poradit v ne zrovna ideálních podmínkách k životu. Přestože je čistokrevným zazobancem, k sobectví má daleko - naopak většinu svého kapesného rozhází pro zábavu s přáteli. Svoboda je pro něj to nejcennější, co člověk může mít, tudíž ho logicky k smrti děsí představa, že by se měl někdy oženit, navíc třeba s ženou, kterou poprvé uvidí až u oltáře. Naštěstí má ale tolerantní rodiče, kteří ho snad do svatby nikdy nebudou nutit. Může se zdát, že někdy jedná bezcitně, ale umí být i chápavý, tolerantní a nápomocný, když chce a má na to náladu. K lidem, na kterých mu záleží, se chová vřele a ochranářsky. Ačkoliv by to kvůli jeho lenosti do Jessieho řekl málokdo, je i celkem ambiciózní a cílevědomý, což mají Morganovi asi v krvi. Nestačilo to však na to, aby jej Moudrý klobouk zařadil do Zmijozelu. A podle všeho není ani tak kreativní a inteligentní, aby skončil v Havraspáru. Nebelvír byl tedy pro jeho rebelskou duši tou jedinou správnou volbou a nutno podotknout, že Jess patří k těm výraznějším rebelvírům, kteří o sobě dávají vědět častými střety s profesorskými pravomocemi. Ještě by bylo vhodné podotknout, že je jako ryba ve vodě v jakékoliv společnosti - ať už je to ta posh čistokrevná společnost, nebo mudlovští puberťáci. Ještě nutno zmínit, že je Jesse docela upovídaný a rétoricky nadaný. Má výrazný hlas, správně artikuluje a nezadrhává se.

Co se jeho zájmů týče, patří k nim zejména umění. A pak taky alkohol a cigarety, společnost hezkých slečen a divoké večírky. Zkrátka a dobře, mezi Jessieho zájmy patří vše, co spadá pod motto carpe diem, které je jeho životním krédem. Rád cestuje a poznává nové kraje, lidi a druhy alkoholu. Hodně čte a nejraději má literaturu faktu nebo poezii. A ano, nesmíme zapomenout na famfrpál, jehož vášnivým fanouškem Jesse je. Famfrpál si rád i zahraje a rozhodně na tom s létáním není špatně - je totiž nesmírně pohybově nadaný, což se projevuje jak ve sportech, tak v tanci. A v posteli taky, což vám potvrdí nejedna z mnoha křehotinek, které Jesse úspěšně sbalil. On je totiž tak trochu sukničkář. Trochu víc.

MORGAN

Rod Morganů patří k čistokrevným rodinám, jejichž rodokmen zasahuje daleko do minulosti. Je to velice vážená kouzelnická rodina často pořádající různé plesy a večírky. Většina rodiny se ráda pyšní nejen čistokrevností a bohatstvím, ale i údajnými spřízněními se slavnými čarodějnickými jmény.
Z příbuzných z této strany rodiny stojí za zmínku Jesseho sestřenice Stargazer, Mallory, Summer a Gabriela.

otec Balthazar Iain Morgan
*23.1.1930
Druhý nejstarší z bratrů Morganových není zrovna nejzářnějším příkladem v rodině a je rád, že reprezentativní funkci zastává někdo jiný. I přes svou cynickou a mírně lehkomyslnou povahu je to ale zásadový člověk, který nemá rád, když se nedodržují jím daná pravidla. Ve společnosti se pohybuje jako ryba ve vodě, ačkoliv jeho humor nemusí sedět každému. Pracuje na ministerstvu kouzel jako vedoucí advokátní kanceláře. Má světlé vlasy i oči.
SNAILER

Rodina Snailerových je čistokrevná ve všech ohledech, ačkoliv se nikdy nestranila svazků mimo výhradní kouzelnickou komunitu. Mezi ostatními kouzelníky jsou známí především díky nemalému množství lektvaromágů, kteří svými pokusy a výzkumem posouvají tento obor stále kupředu. Z Jesseho příbuzných z této strany rodiny stojí za zmínku kromě matky ještě bratranec Charlie a sestřenice Nessa a Melody, s ostatními se příliš nevídá.

matka Ravinna Morgan
rozená Snailer, *6. 11. 1930
Své sestře Tamaře, která je provdaná za Everetta Queena, se téměř nepodobá. Její vlasy mají čokoládově hnědou barvu stejně jako její oči, a kde kdo by v ní viděl ideální předlohu pro křehkou Sněhurku. Je to vlídná žena, která by pro své děti udělala cokoliv, jen aby se měly dobře, i kdyby si sama musela něco odepřít. Svému manželovi je oporou a na rozdíl od své sestry se vůči němu nikdy neprovinila nevěrou.

starší bratr Wyatt Zacharay Morgan
*1950
Starší bratr, dědic, povahově i vzhledově hodně podobný Elijahovi, ale víc chladný a sebestředný. Ačkoliv ho rodiče nechtějí do ničeho nutit, je poměrně nasnadě, aby se ze všech jejich dětí oženil jako první, a zajistil tak pokračování rodu pokud možno po boku manželky z čistokrevné rodiny. Sám by se tomu ani nebránil, ale přeci jen by byl rád, kdyby v jeho vztahu s manželkou byla špetka citu.
spíš jen pro představu - fc: David Boreanaz

starší bratr Elijah Lee Morgan
odkaz na kartu
Ačkoliv to tak mnohdy nevypadá, Jesse má Elijaha poměrně rád. Jen ho pořád provokuje a pošťuchuje, asi protože má pocit, že je Ellie moc uťápnutý a klidný a málo si užívá života. Nebo alespoň ne dostatečně divoce.

mladší sestra Faye C. Morgan
*1967
odkaz na kartu

Jesse se narodil deset let po Elijahovi jako třetí syn a na nějakou na sebe strhnul pozornost rodičů, než se po pěti letech narodila nejmladší sestřička. Jako mrňous byl docela flegmatik a kam ho rodiče či chůvy posadili, tam si ho za půl dne taky mohli vyzvednout, takže by se nedalo říci, že to byl mamánek a závislák na něčí pozornosti. To se ovšem změnilo s příchodem nejmladší Morganové, protože na tu malý Jesse nějakou dobu dost žárlil a začal vyvádět lumpárny, aby k sobě rodičovskou pozornost opět upoutal. Byl sice mírněn jak rodiči, tak chůvami a služebnictvem, ale moc to nezabíralo. Základy společenského chování mu sice později do hlavy vtloukli, ale z Jesseho odmala rostl rebel a bohém, takže učení na rozdíl od staršího Elijaha nevěnoval příliš pozornosti a raději ztrácel čas jinde. Učil se hrát na klavír a maloval, nebo si četl. Tahle záliba v umění mu zůstala dodnes.

Jeho kouzelnické schopnosti se dlouho neprojevovaly, takže se rodiče právem začali obávat, zda nemají syna motáka. Nakonec ale seznali, že byl asi jen líný a moc flegmatický, protože nakonec se Jesseho čaromoc projevila. A navíc docela úsměvným způsobem. Když se totiž rodina nacházela na nějakém z mnoha večírků společenské smetánky, kde se Jesse obvykle jenom nudil, protože pro malé dítě to prostě bylo trochu utrpení, napadlo ho, že se podívá holkám pod sukně. Těžko říct, odkud tenhle nápad vzešel a od koho to Jesse pochytil, nicméně chvíli nato už zvedal dívkám sukně, aniž by se jich dotkl, a sám nevěděl, jak to vlastně dělá. Magic. I tahle záliba mu zůstala dodnes, s jediným rozdílem - teď ke zvedání sukní používá levitační kouzla.

Z bradavického dopisu, který mu přišel den před jedenáctými narozeninami, měl Jessie sice radost, ale štěstím se nezbláznil. Beztak vždycky věděl, že jednou do školy nastoupí, protože o sobě ani na chvilku nepochyboval. S postupujícím věkem mu rostlo sebevědomí a ego světelnou rychlostí. Zatímco značná část Morganů, kteří nastupovali do Bradavic před ním, byla zařazena do Havraspáru nebo Zmijozelu, Jesseho Moudrý klobouk poslal do Nebelvíru. A Jessie byl rád, že se odlišuje. Nepřišel si totiž jako šprťácký Havraspár ani jako upjatý Zmijozel a nebelvírská kolej mu brzy přirostla k srdci. Během prvních dvou ročníků byl celkem vzorným studentem, ale pak přišla puberta a Jesse začal tropit hlouposti, takže svou kolej o body spíš připravoval, než aby ji jimi zásoboval. A tak je tomu dodnes, protože se občas stane, že ho někdo z profesorů nachytá s cigaretou v puse, nebo prostě nepřekousne jeho drzé a mnohdy trefné poznámky. Zkoušky NKÚ Jesse zvládnul tak, jak se od něj dalo očekávat - průměrně.

Aby toho nebylo málo, na vánočním večírku společenské smetánky, který se konal v prosinci roku 1978, si jeden z otcových vlivných známých všiml mladíkova řečnického nadání a zájmu o famfrpál... no a tak se Jesse skrz protekci dostal za komentátorský pultík nejen britsko-irské ligy, ale i mezinárodních zápasů. Při těch tedy většinou zaskakuje za nemocné kolegy, ale i to se počítá. A Jesseho ta práce baví a nehodlá ji pouštět ani poté, co dostuduje. Vždyť je svým způsobem hvězda!

Ještě během studií se sblížil s mrzimorským Javim, kterého si občas pozval k sobě, aby mu zahřál postel, a do oka mu padla i Leah Carterová, která nastoupila do šestého ročníku poté, co přestoupila z Austrálie. S tou měl Jesse pár románků, a ačkoliv by to nikdy nepřiznal nahlas a dlouho to nepřiznával ani sám sobě, začal k ní něco cítit, ale to až po nějakém čase, kdy už byl profesorem, zatímco ona ještě studovala. Pochopitelně ho to dost vyvedlo z míry, protože pro něj jsou podobné city velkou neznámou, a později se ukázalo, že se měl radši držet zpátky, u těch románků na jednu noc. Leah totiž otěhotněla, nicméně pravděpodobných otců bylo hned několik. Navzdory tomu se Jesse ale snažil získat její přízeň a naznačoval, že je ochotný postarat se jak o ni, tak o to malé, ale k ničemu mu to nebylo, protože se z Austrálie vrátil Leah expřítel, kterého nechala napsat do rodného listu dítěte, i když k němu má tak daleko, jak jen může, a Jesse ukázkově ostrouhal. Ač by to nikdy nepřiznal, sebralo ho to, s Leah se na nějakou chvíli radši vůbec nebavil, a tak trochu odkopnul všechny kolem sebe, včetně chudáka Javiho. S vědomím, že jsou ženský mrchy, se vrátil ke svému bohémskému stylu života, nicméně jakýchkoliv známostí se na nějakou dobu zdržel. A pak se navrátil k těm románkům na jednu noc a pokusil se získat zpátky Javiho, což se mu alespoň částečně povedlo.

Teď, chudák malý, neví, co se sebou, pro jistotu si nikoho moc nepouští k tělu a utržený ze řetězu je ještě víc, než obvykle. Prostě se schovává za maskou sebevědomého bohéma, i když v hlavě (a hlavně na duši) má neskutečný nepořádek. Špatně nese i to, že se o něj už moc nezajímají ani rodiče, kteří jsou spokojení, protože vnoučat mají díky Jesseho bratrům hned několik... tak kdo by se zajímal o toho mladého, nepovedeného troubu, že? Zkrátka a dobře, Jesse by byl asi i radši, kdyby ho nutili do svatby, jako dříve - aspoň by to znamenalo, že jim není lhostejný. Což není, ale ve svém momentálním rozpoložení to tak vnímá. O to větší bengál se snaží dělat. Marně.

LEKTVARY 2 × LÉTÁNÍ 10
Talent: létání +2, přeměňování
přemisťování
Zvěromagie: fenek
Stejně jako fenek, i Jesse je aktivní především v noci a přes den se ukrývá před ostrým světlem ve své noře, kterou velmi často sdílí s dalšími fenky (čti: spolužáky a spolužačkami). Je tudíž velmi společenské zviřátko a s ostatními komunikuje množstvím nejrůznějších zvuků. Jesse je v lidské i zvířecí podobě velmi hravý, aktivní a neuvěřitelně pohyblivý. Amen.
Poznávacím znamením budiž Jesseho vrozená heterochromie - modrý flíček na pravém oku mu zůstává i ve zvířecí podobě.

LEKTVARY
Amorův šíp
Doušek smíchu
Kamarádský koktejl
Kouzelné rachejtle
Sršící roztok
NAUČENÁ KOUZLA:
100% | +
Accio
Alohomora
Dolévací kouzlo
Expecto patronum (fenek)
Lumos/Nox
Wingardium leviosa
3. úroveň | +
Aresto momentum
Entomorphis
Expelliarmus
Hydratus
Pullus
Salvio hexia
2. úroveň | +
Anteoculatia
Awinio radix
Bona hasamentu
Confundo
Everte stati
Klihando
Polštářové kouzlo
Quietus
Sonorus
1. úroveň | +
Abeo cultivare
Cistem aperio
Expulso

♦ sbírá pohyblivé miniatury košťat a figurky famfrpálových hráčů
♦ působí jako komentátor zápasů Britsko-irské famfrpálové ligy, ale též těch mezinárodních
♦ je ochotný vyzkoušet úplně všechno, ve vztazích to platí dvojnásob

Hůlka: Ebenové dřevo, jádro tvoří pero fénixe, dlouhá přesně 11 palců a nepoddajná.
Koště: Kometa 220
Mazlíček: Koala Elijah, kterou dostal od svého bratra Elijaha. Ten mu ji přivezl jako mládě ze své služební cesty do Austrálie. Jesse sice nikdy po exotickém zviřátku vyloženě netoužil, ale medvídkovitý Elijah mu rychle přirostl k srdci a je to snad jediný tvor, o kterého se Jessie pečlivě stará. Díky protekci má povolení od ředitele školy a může Elijaha (toho čtyřnohého) brát do Bradavic, což také dělá.
pohyblivá figurka anglické chytačky Marianne Hood, od Spencer z MS 1979

VÝSLEDKY ZKOUŠEK
NKÚ | +
Lektvary – Přijatelné
Přeměňování – Vynikající
Kouzelné formule – Nad očekávání
OPČM – Nad očekávání
Péče o kouzelné tvory – Přijatelné
Studia mudlů – Nad očekávání
Věštění – Nad očekávání
Bylinkářství – Přijatelné
Astronomie – Nad očekávání
Dějiny čar a kouzel – Nad očekávání
Starověké runy - Přijatelné
OVCE | +
Přeměňování
Kouzelné formule
OPČM
Astronomie

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: MORGAN, Jesse J.
 Příspěvek Napsal: pát 01. črc 2016 20:46:13 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 402
Pro.

_________________
Obrázek

| +
Koho učil: (číslo odráží počet vypsaných hodin, duh)

7× - ročník 76-83 (Dante, Verunka, Darya...)
1× - ročník 75-82 (Mickey...)
1× - ročník 74-81 (Bree, Gweeny, Alan...)
1× - ročník 72-79 (Matt...)
1× - ročník 71-78 (Riley...)


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: MORGAN, Jesse J.
 Příspěvek Napsal: pon 11. črc 2016 15:36:57 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 747
Obrázek
POVOLENO
MORGAN, Jesse J.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: MORGAN, Jesse J.
 Příspěvek Napsal: ned 28. led 2018 11:39:04 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. črc 2016 15:14:44
Příspěvky: 168
[28.1.2018] Aktualizována herní historie, především obohacena o Jesseho aktuální mental breakdown.

_________________
Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz