Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SHAW, Harlee Leah
 Příspěvek Napsal: ned 03. črc 2016 19:21:56 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. črc 2016 19:16:58
Příspěvky: 285
Obrázek
Bradavice/Havraspár Bývalá prefektka, primuska a chytačka Profesorka astronomie Občasná podržtaška madame Pomfreyové

Její hůlka byla vyrobena z růžového dřeva a jádro tvoří žíně jednorožce. Je dlouhá 8 palců a je ohebná.


Vzhled:
Harlee se konečně podařilo smířit s tím, že výškově se bude navždy řadit mezi podprůměrné jedince. Měří cca sto padesát devět centimetrů a ke vší smůle už to nikdy lepší nebude. Váhově na tom taky není zrovna dvakrát nejlépe, alespoň podle svých prarodičům, kterým rozhodně radost nedělá - není to moc velký jedlík, nikdy se nepřejídá a vždy dává přednost zdravějšímu jídlu před tím nezdravým. To neznamená, že třeba takové sladkosti nemá ráda, jen je jí v míře a ví kdy s tím přestat. Navíc pravidelně cvičí a udržuje si tak velice dobrou kondičku. Přebytečné tuky bychom tím pádem těžko u ní hledali, naopak se dá mluvit díky pravidelným famfrpálovým tréninkům o vysportované postavě. Vyvinutá pak je taky na těch správných místech.
Oválný obličejík rámují krátce střižené vlasy jenž bývaly dříve tmavě modré, ale v této chvíli se vrátila ke své normální barvě. Vlasy jsou tedy kaštanově hnědé a vypadá to, že už tak zůstanou - to barvení jí po těch letech nějak přešlo. Na nějaké složitější účesy jí člověk neužije, ne že by to s těmi kratšími vlasy šlo - většinu času jsou tedy rozpuštěné, občas stáhnuté do menšího culíku.
Pobledlé tvářičky pak zdobí ve většině případech široký úsměv, který často odhaluje perfektně bílé rovné zuby, o které se Harlee pečlivě stará.
Co se pak oblečení týká, Harlee si na sebe vezme téměř cokoliv od šatů až po kalhoty. Jinými slovy, obléká se hlavně podle toho, jaké je venku počasí a co hodlá daný den dělat. Nejčastěji pak nosívá oblečení se vzory hvězd či pruhů, co se týká barevnosti.. to jí je takřka jedno. Má ráda všechny barvy sic její nejoblíbenější je žlutá. Do deště si pak přibírá žlutou pláštěnku a holínky.
| +
FC: Kathryn Prescott
Obrázek

Povaha: Harlee je rozhodně přátelská slečna, která miluje společnost a dalo by se říci, že je i ráda středem pozornosti. Tu však nevyžaduje neustále, protože jako každý člověk, i ona má ráda svůj klid. V takových případech se pak nejradši zavírá někam s knihou, nebo pozoruje ráda oblohu (nejradši v noci, protože miluje hvězdy) nebo se jde třeba vykoupat do jezera.. či relaxuje na zahradě. Ráda také vymýšlí různé kraviny a často leze tam, kam nemá.
Najít si kamarády jí nečiní žádné problémy, horší je však udržet si je. Harlee je totiž člověk, který vám s úplným klidem do očí řekne, co si o vás myslí a co se jí na vás nelíbí. Nemyslí to však zle, alespoň tedy většinou. Je však toho názoru, že je lepší vše říci na rovinu než to řešit s někým jiným za zády daného člověka - to se prostě nedělá. Celkově by se o ní dalo říci, že je pravdomluvná a velice nerada lže. Pokud už se ke lži sníží, většinou pravda dříve či později vyjde najevo.
Harlee je celkově slušně vychovaná. To však neznamená, že vás nezvládne poslat do míst kam slunce nesvítí, pokud se jí nebudete zamlouvat. Zvládne. Slušně, samozřejmě, protože jinak by to ani jinak nešlo. Ví však, jak se chovat k dospělým a autoritám jako takovým. Velice dbá na první dojem, a pokud se jí někdo na poprvé nezalíbí, je celkem těžké si k ní najít cestu. To pak platí i u autorit - jakmile někdo udělá něco, co se jí zdá proti pravidlům, autoritu u ní automaticky ztrácí a jen tak si jí u Harlee znovu nevybojuje. Pokud si jí někdo získá, můžete si být jisti, že vás jen tak nezradí. Jistě, s klidem vám řekne, že jste úplný blbec, ale to opravdu neznamená, že vás nemá ráda, i když to tak občas může vyznít, no. Snaží se však svým přátelům být oporou, být tu pro ně, když to potřebují, a pokud se někomu potřebujete svěřit, Harlee je na to ta pravá. Vyslechne, poradí, a pokud je to v jejích silách, pomůže. Ona však už tak sdílná není a své problémy si snaží řešit sama, svěřuje se pak jen svým nejlepším kamarádům. Sliby, které dá, se snaží splnit a trápí se, pokud selže předtím než to dokončí.

Zajímavosti
• Pěstuje své vlastní okurky, mrkve, lusky a rajčata. Krom toho pak i jahody a maliny. Taky jí na zahrádce roste pár šípkových keřů, jabloň a hruška.
• Šípkový, bezový a kopřivový čaj - to jsou její nejoblíbenější. Domácí, samozřejmě.
• Žlutá je její nejoblíbenější barva.
• Dává přednost zdravým věcem před těmi nezdravými, a pokud před ní postavíte tác zeleniny a tác se sladkým, vybere si zeleninu.
• Ráda pozoruje oblohu, ať už během dne či v noci. Nejvíce ze všeho miluje hvězdy. Vlastní dalekohled, u kterého je schopná prosedět celou noc.
• Famfrpál ji moc nezaujal a létání na koštěti dala šanci jen kvůli své tetě, slavné famfrpálistce.
• Vlastní kus skořápky z dračího vajíčka Novozélandského opálookého draka.
• Jejím bubákem je Peggy padající z koštěte po ráně potloukem, zatím se jí ho nepodařilo zesměšnit.


Rodina:
Lorna Ceit Shaw roz. McCrimmon
(*20. 8. 1944)

Žena v domácnosti a matka na plný úvazek. V dětství sice prodělala dračí spalničky, ale kouzelnické schopnosti se u ní nikdy neprojevily. Je tedy motákem, ale to jí ani její rodině nikdy nevadilo, svému bratrovi ani sestře neměla nikdy důvod závidět.
Je to milá a usměvavá žena jenž by neublížila ani mouše. Své děti i manžela opravdu miluje a udělala by pro ně první poslední. Se svou rodinou žije v přístavbě u McCrimmonovského sídla.
Ramsey Shaw
(*5.6. 1941)
Kouzelník nečistokrevného původu, a také dobrý kamarád Finlayho, který ho s Lornou seznámil. V Bradavicích studoval v Havraspáru ač se Moudrý klobouk dlouho dobu rozhodoval i mezi Mrzimorem. Ramsey si však nikdy nestěžoval na kolej, ve které skončil, protože si jí i hned oblíbil. V této době pracuje na Ministerstvu kouzel jako mezinárodní kouzelnický advokát, bokem pak studuje jazyky.
Velká rodina se mu zamlouvá, všechny čtyři prcky má moc rád a netají se tím, že by klidně snesl i další. Lorně s nimi pomáhá jak jen to jde a obdivuje jí za to, že to s nimi tak skvěle zvládá.

Sourozence má Harlee dohromady tři, i když je tady stále možnost, že se jejich rodina ještě rozroste. Nejstarším ze všech čtyř dětí je pak Sawyer (*1964), který navštěvoval Bradavickou školu čar a kouzel v Nebelvírské koleji. Sice toužil stát se slavným famfrpálistou, ale nakonec u něho zvítězila práce v nemocnici. Dělá na oddělení způsobené lektvary a bylinami jakožto ošetřovatel.
Druhá nejstarší je Teva (*1966), která v Bradavicích studovala v Mrzimoru. V této době pracuje jakožto novinářka u Denního věštce. Po ní přišla právě Harlee a zatím posledním členem už tak početné rodiny je Cameron (*1977).

Z širšího příbuzenstva bychom pak mohli zmínit nejoblíbenějšího strýčka Finlayho se ženou Leticii, kterou Harlee obdivuje. Krom toho pak ještě Shonu, profesionální famfrpálistku jenž hraje jako střelkyně za Pýchu Portree, krom toho se také dostala do skotského národního týmu.

Historie: Harlee byla plánované dítě, podobně jako její dva starší sourozenci. Na rozdíl od nich, ale byla dítětem klidným, takže si rodiče mohli na chvíli oddechnout. Nikdy moc neplakala, spíše se smála, a vždy u ní platilo, že kam jste jí položili, tam jste jí taky našli. Zlom nastal ve chvíli kdy se naučila chodit, to totiž i Sawyer s Tevou uznali, že s jejich mladší sestřičkou je celkem sranda, a tak nastala éra odřených kolen, modřin a boulí na hlavě.
Harlee rostla jako z vody a stejně jako Sawyer a Teva, i ona svým rodičům i prarodičům dělala obrovskou radost. Už od mala ráda trávila čas na zahradě a pomáhala své babičce a mamince s prací na ní. To dospělo až do fáze, že si sama začala pěstovat zeleninu a i nějaké to ovoce - ze začátku jí s tím hodně maminka s babičkou pomáhaly, ale brzy to zvládla Harlee sama. Ono zalívat a občas vytrhat plevel vlastně nebylo nic těžkého.
Když Sawyer nastoupil do Bradavic, nejmladší členka rodiny Shawových to celkem špatně nesla, protože se jí po bratříčkovi stýskalo. Byla však ubezpečená, že se do té kouzelnické školy, taky jednou podívá, protože se u ní už kouzelnické schopnosti stihly projevit - podařilo se jí nechat vyrůst obří rajče, na kterém si nakonec skvěle pochutnala.
Do kouzelnické školy brzy vymizela i Teva, což brala Harlee ještě hůře, protože na starších sourozencích byla celkem závislá, ale po pár měsících se jí podařilo to nechat být. Za což nejspíše mohl fakt, že si našla celkem dobrou zábavu a to astronomii. Zkoumání toho všeho jí zabralo tolik času, že si na Sawyera s Tevou skoro nevzpomněla. Krom toho se narodil Cameron, zatím poslední člen jejich už tak početné rodiny, ale sama Harlee má pocit, že jím to rozhodně nekončí.
Dopis z Bradavic jí přišel pár dní po jejích jedenáctých narozeninách a Harlee už se nemůže dočkat, až i ona nastoupí do Bradavic, kde bude se svým bratrem a sestrou.

V Bradavicích to bylo fajn. Harlee si hned v prvním ročníku našla nejlepší kamarádku a to přesněji Peggy, na kterou možná měla tak i trochu crush, ale nahlas by to nikdy nikomu nepřiznala. Krom toho o zimní prázdniny podnikla výlet k Chroptící chýši, kde nic zajímavého nenašli, spřátelila se trochu víc s Liamem a tak. Na ples však nešla, to si nechala až na ročník druhý, kdy šla společně s Frodem a Peggy, což bylo děsně fajn, i když jim to tam poněkud umřelo.
Nicméně v ročníku třetím si zašla na ples s Liamem, což si užila, a tak. Prázdniny před čtvrtým ročníkem byly super stejně jako ty minulý rok, protože část z nich strávila se svou bff Peggy, takže co víc si přát?
Během čtvrtého ročníku sice Harlee tak trochu z části umřela, nicméně se nakonec vzpamatovala. To, co se stalo na jaře 1983 si moc dobře uvědomovala, protože se jí to i týkalo, a jestli si někdy myslela, že by se ta situace mohla zlepšit, všechen její optimismus zmizel. Proto se taky rozhodla zůstat přes prázdniny v Bradavicích, i když bylo možný, že škola bude zničena. Rodiče byli sice v první chvíli proti, ale nakonec jí to dovolili, protože tam za ní čas od času mohl přijít strýček, aby jí zkontroloval, no ne?
Harlee rozhodně byla šťastná, že vše dopadlo tak, jak dopadlo. Ve škole se pak snažila ještě víc a rozhodně nemůže uvěřit tomu, že to všechno uteklo jako voda - však nastupuje do posledního ročníku a co bude dělat potom? Sama neví.
Sedmý ročník utekl jako voda a Harlee bezmezně celý rok přemýšlela nad tím, co by asi tak měla a hlavně chtěla v budoucnu dělat. Rozhodování to bylo dost těžké, protože tu bylo hned několik věcí, o které se zajímala, ale nakonec vyhrálo učení.. což určitě některé její kamarády stále studující na škole potěšilo. Krom toho taky stihla provést na konci ročníku pořádnou rozlučkovou párty, která dopadla více než-li dobře a poslední prázdniny před nástupem do práce si náležitě užila ve společnosti všech svých kamarádů.
Schopnosti
Lektvary 3Létání 9Přemisťování
Talenty: Přeměňování & OPČM
NKÚ: Vynikající ze všech předmětů
OVCE: Vynikající ze všech předmětů


Naučené lektvary: Lektvar na léčení vředů, lektvar zapomnění, uspávací lektvar, vlasyzvedající odvar, lektvar proti strnulosti, protijed na málo běžné jedy, matoucí utrejch, vlasyzvedající odvar, uspávací lektvar, lektvar ochrany proti ohni, mnoholičný lektvar, nápoj beznaděje
Naučená kouzla
Kouzelné formule
Wingardium Leviosa (100%)
Lumos/Nox (100%)
Alohomora (100%)
Incendio
Accio (100%)
Aresto Momentum
Finite Incantatem
Ukaž mi cestu
Carpe Retractum
Aqua Eructo
Flagrate
Diffindo
Cistem aperio
Dolévací kouzlo
Expulso
Obliviate
Pečetící kouzlo
Portus
Proměnlivé kouzlo
Přeměňování
Colovaria
Reparo
Duro
Snufflifors
Asius
Engorgio
Reducio
Avifors
Avis
Scribblifors
Mustelfors (III.)
Densaugeo (II.)
Lapifors
Incarcifors
Reparifarge
Ducklifors (II.)
Polštářové kouzlo
Entomorphis
Epoximise
Piertotum locomotor
Serpensortia
Voateaceterain
OPČM
Petrificius totalus
Expelliarmus
Mucus ad Nauseam
Relashio
Protego (maxima) (II.)
Rictusempra
Relacio
Klihando
Koktací kletba
Everte Stati (III.)
Immobulus
Confundo
Expecto Patronum (100%)
Bombarda (maxima)
Brachiabindo
Plantimitto
Impedimenta
Mdloby na tebe
Expulso
Levicorpus
Liberacorpus
Salvio hexia
Tumry tinfrangere
Assa in tuo succo (II.)


Zvířectvo
Pan Ťapka

Vypelichaný černý kocour neznámého plemene s modrýma očima. Jednoho dne se prostě objevil na zahradě Shawových a McCrimmonových a už tam taky zůstal. Harlee ho pravidelně krmí a on je jí za to svým vlastním způsobem vděčný. Doprovází jí skoro na každém kroku a dělá jí společníka, pokud zrovna nemá někoho dalšího po ruce. Hladit se ale nenechá - důkazem tomu budiž škrábance na dívčiných ručkách. I přesto si ho Harlee plánuje vzít sebou do Bradavic.
Taky si ho vzala, což skoro nepřežila, ale první rok to tam zvládl, tak zvládne i těch šest dalších. Což taky úspěšně zvládl a už se i těší na spoustu dalších let v Bradavicích ve společnosti slečny profesorky.


Známé postavy

Róisín O'Brien
Ava Fletcher
Mina Xavier
Aino Härkönen
Finnea Barone
Lilianne Krushnic
Dylan Thawne
Olivia Howells
Grace Nelson
Ignatius Poppewell
Raghu Dewanji
Sky Crane
Scarlet Crane
Leo Riley
Fróði Finniansson
Montgomery Martínez
Faye Morgan
John Gallagher
Bartholomew Kenway
Kivva Johnson
Apollo Locksley
Artemis Locksley
Dante Foglionni
Julia Meadow
Larten D. Fawbert
Susan Sheppard
Mikkael Andersen
Talyssa Cornea
Iskra Udinov
Jacob Xavier
Maksim Udinov
Christoff van Holsten
Fergus McIntyre
Heski Järvinen
Peggy Andrews
Torunn Lillegard
Destiny Ravensdale
Erkki Järvinen
Nina Andersen
Eden Kingston
Rita Manning
Asbjorn Ragnarsson
Caitlyn Redmond
Caroline Redmond
Liam Aldwinckle
Gabi Morgan
Jasmine Bāgha
Nathaniel McLarken

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Harlee L. Shaw dne sob 22. úno 2020 0:22:22, celkově upraveno 10

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: SHAW, Harlee Leah
 Příspěvek Napsal: ned 03. črc 2016 19:43:55 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 402
Anooo!

_________________
Obrázek

| +
Koho učil: (číslo odráží počet vypsaných hodin, duh)

7× - ročník 76-83 (Dante, Verunka, Darya...)
1× - ročník 75-82 (Mickey...)
1× - ročník 74-81 (Bree, Gweeny, Alan...)
1× - ročník 72-79 (Matt...)
1× - ročník 71-78 (Riley...)


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: SHAW, Harlee Leah
 Příspěvek Napsal: pon 11. črc 2016 15:29:14 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 747
Obrázek
POVOLENO
SHAW, Harlee L.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: SHAW, Harlee Leah
 Příspěvek Napsal: sob 22. úno 2020 0:23:30 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. črc 2016 19:16:58
Příspěvky: 285
Edity karty
| +
7.11. 2016 - Přidána hůlka, kolej, ročník a trošku poupraveno po vzhledové stránce. Taky přidány kouzla z přeměňování + kf, první talent a bod k létání.
22.2. 2017 - Přepsán ročník, dopsány kouzla z obrany a lektvary, bod k lektvarům a dva k létání (za trénink a trénink). Trochu poupraven vzhled i povaha, aby to o něco lépe sedělo, a toť asi vše.
29.7.2017 - Přepsán ročník, dopsány kouzla a lektvary, navýšený lektvary a létání (trénink).
27.12.2017 - Dopsány dva body za tréninky k létání (trénink s Andym + trénink Havr-Nebel)
19.2.2018 - Dopsán bod k lektvarům & lektvary, dopsány kouzla z hodin a konečně druhý talent. Krom toho upraven vzhled, povaha a trochu i rodina. Taky dopsán do zajímavostí bubák a přepsán ročník.

10. 9. 2019 - Dopsán bod k létání z tréninkového létání, přepsán ročník, dopsán status primuse. Dopsány kouzla z obrany (pátej ročník - Confundo, Everte Stati na 3 úroveň, Impedimenta, Mdloby na tebe), dopsány 100% kouzla, přemisťovaní a brzy přibudou i známky z NKÚ.


22. 2. 2020 - Nahozen absolventský kabát.

_________________
Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz