Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:


Vážení hráči, dovolujeme si upozornit na čistku neaktivních účtů, která proběhne začátkem března. Pokud o své účty nechcete přijít, jednoduše se na ně do 28.2. přihlaste. Více info v článku na webu.


Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BELL, Mei-Xiang
 Příspěvek Napsal: ned 17. bře 2013 22:22:46 
Offline
Člen Fénixova řádu
Uživatelský avatar
Člen Fénixova řádu

Registrován: ned 17. bře 2013 21:46:48
Příspěvky: 194
Obrázek
MEI-XIANG "MEI" BELL, roz. Tylor
24 let profesorka Přeměňování výuka zvěromagie
registrovaný zvěromág (hranostaj)

Datum narození: 25. května 1955
Národnost: britsko-čínská
Původ: míšený (otec mudla, matka čarodějka)
Vystudovaná škola, kolej: Bradavice, Mrzimor (Primus)

Hůlka: javorové dřevo vlas víly 16 palců velmi pružná

Vzhled:
Mei matce zdědila asijské rysy, ale i tak je na ní znát, že v sobě má něco z rysů evropských - tak například její oči jsou sice černé, ale větší než je u Asiatů běžné a má zcela rovný malý nos a plné narůžovělé rty, bez problémů zapadající do oválnějšího čtvercového obličeje. Kvůli své světlé pleti se špatně opaluje (což v reálu znamená, že se vždycky spálí). Je útlé drobné postavy a ženskými křivkami oplývá jen minimálně, takže zezadu byste si ji mohli splést stejně dobře s třeťačkou nebo s druhákem, ale nestěžuje si na to. I když naučené Accio oceňuje jako málokdo jiný. Husté černé vlasy rovné jako hřebíky jí spadají na ramena, a protože ji rozčiluje, když jí překážejí, často si je svazuje do různých upravených i o něco méně upravených účesů - podle toho, kolik na to má času (nezřídka si do drdolu zapíchne svou kouzelnickou hůlku, a pak ji zaboha nemůže najít). Chodí pěkně narovnaná a nerada se loudá, tedy ji nejčastěji spatříte při rychlé chůzi s hlavou pěkně vztyčenou a rovnými rameny. I když natáhne krok, vypadá to, jako by cupitala, protože nemá příliš dlouhé nohy, a navíc má hodně malá chodidla, stejně jako dlaně. Na rukách má však dlouhé úzké prsty, vytrénované v mladších letech hrou na klavír.
Ráda vypadá hezky a upraveně, ale v soukromí na sebe nejradši navlékne vytahané tričko a ještě vytahanější o několik čísel větší pánskou mikinu s kapucí a tepláky. Na nohou nosí stejně ráda lodičky - jimiž si kompenzuje svou výšku 161cm - jako tenisky.
faceclaim: Song Hye Kyo

Obrázek
Povaha:
Mei-Xiang je nejšťastnější, když se nemusí o nic starat a může se jenom tak na chvíli natáhnout a poslouchat hudbu nebo si číst (v oblibě má jak cestopisy, tak ženské romány). Je to tichá a přívětivá optimistka, která neustále zvětšuje svůj okruh přátel - je až do morku kostí Mrzimorská, a tak se najde jen velmi málo lidí, kteří by jí byli vysloveně protivní; v každém člověku je schopna najít něco pozitivního a ráda v lidech vyzdvihává jejich dobré vlastnosti. Zřídkakdy ji něco vyvede z míry, je trpělivá a skousne toho hodně, ale když onen takzvaný pohár přeteče, je zle. Není krutá, zlomyslná ani mstivá, ale jednoduše si umí ostatní srovnat do laťky. Také je velmi pečlivá a zodpovědná a jí dané úkony vždy dovede k dokonalosti.
Jako profesorka dbá na to, aby pokud možno vycházela studentům vstříc a je ochotná jim obětovat i svůj volný čas, nicméně ví, že musí mít i jistou autoritu, aby si na ni nezačali vyskakovat. Díky tomu, že je už maminkou, se u ní naštěstí značně omezila její nešikovnost, takže už se jí moc nestává, že by před celou třídou zakopla a po okolí se jí rozsypaly eseje.
Miluje cestování, a to především mudlovskými dopravními prostředky, protože ji fascinují. Jelikož její rodina nebyla zrovna bohatá a měla přísné rodiče, na své výlety si během studia vydělávala sama jako brigádnice v čarodějných podnicích. Teď na cestování nemá tolik času, a i když si snaží si namluvit, že jí to nechybí, chybí jí to až moc. Má ráda květiny, a když je rozrušená, mluví čínsky.

Rodina:

BELLOVI
Lawrence Jude Bell (*24. září 1946) >> karta <<
Mei nikdy nevnímala Larryho věk jako překážku a jednoduše se do něj zamilovala, stejně jako on do ní, během jejich prvního společného roku v Bradavicích jako členů profesorského sboru. Nemohla by tvrdit, že rodinu s ním vážně plánovala, ale na něj a jejich synka nedá dopustit.

Maxmilian WeiSheng Bell (*19. dubna 1975)
Neplánovaný a nervózně očekávaný chlapeček, který je prozatím tak malinký, že toho prozatím moc nezvládá. Každopádně je to celkem klidné miminko, které rozdává bezzubé úsměvy na všechny strany, a pokud se jeho příchodu na svět Mei obávala, teď by ho nedala za nic na světě.


Obrázek
TYLOROVI
Fei-yen Tylor, rozená Cheng - matka, čínská kouzelnice. Je velmi drobné postavy s kulatým obličejem, rudými rty a havraními vlasy. Na své děti je velmi přísná, ale dělá to spíš jenom kvůli tomu, aby byly dobře vychované.

Brian Taylor - otec, britský mudla. Je velmi pohledný a ramenatý. Má krátké tmavě hnědé vlasy, mahagonové oči a kolem nich vějířkovité vrásky od úsměvů, které ke komunikaci používá raději než slova.

Hong-Hui Simon Tylor - starší bratr, kouzelník. Od Mei jej dělí 3 roky. Je vysoký a ramenatý po otci a černovlasý po matce. Pohlednost dostal do vínku ve velké míře a jeho zářivý úsměv už dostal nejednu slečnu. Bradavice vystudoval jako Havraspárský student a v současnosti pracuje jako bystrozor na Ministerstvu kouzel. Potajmu se aktivně přidal k revoluci.

Bao-yu Alice Tylor - mladší sestra, moták. Je o 2 roky mladší než její sestra, ale o 6cm vyšší. Má stejně černé vlasy jako všechny ženy v jejich rodině. Zpočátku Mei a Hong-Huimu záviděla, že jsou jiní a že dokáží kouzlit, ale nakonec usoudila, že je se svým životem naprosto spokojena. O velkých prázdninách cestuje spolu se sestrou.

Bo-Hai Tung - kmotr Mei, dobrý rodinný přítel Taylorových. Je lehce při těle a vždycky má po ruce nějaký příběh či anekdotu. Mei mu neřekne jinak než “strejda Bo” a má ho velmi ráda.


Obrázek
Historie:
Fei-yen, Meina matka, vyrůstala v londýnském Chinatownu. S Brianem se poznala na střední škole, kde spolu začali chodit. Během let se spolu jednou rozešli kvůli velké hádce ohledně rozdílnosti jejich původu, ale nakonec se udobřili a zůstali spolu a vzali se. Protože se jim narodily tři děti, musela začít pracovat i Fei-yen, a tak se o dvě mladší sestry staral převážně Hong-Hui, kterému to však díky jeho dobrácké povaze nevadilo a Mei k němu má z celé rodiny nejblíže.
Fei-yen nechtěla nic nechat náhodě, a tak měly děti Tylorovi domácí výuku. U obou starších dětí se postupně projevily kouzelnické schopnosti, ale malá Bao-yu do Bradavic nikdy nastoupit neměla. Mei byla zvyklá na svou velkou rodinu a děti z okolí, takže ji velmi trápilo, že se od nich bude muset odloučit a jet do školy v Bradavicích - po prvních pár týdnech tam se však všechno změnilo a ona se cítila mezi ostatními kouzelníky jako ryba ve vodě. Moudrý klobouk ji přiřadil do Mrzimoru, koleje, která dívce naprosto vyhovovala a za žádnou jinou by ji nevyměnila. Ve čtvrtém ročníku se konečně dostala do famfrpálového týmu na pozici brankáře - do té doby o tento post usilovala, ale kvůli své nešikovnosti musela dlouho trénovat, aby míč úspěšně chytila. To, že v pátém ročníku získala post Prefekta, ji velmi potěšilo a, snad i díky dobrým studijním výsledkům, po vystudování Marjorie Appleby byla dokonce jmenována Primusem. Svůj post brala velmi zodpovědně, díky čemuž se vyskytly neshody mezi ní a Erasmem Andersenem z Havraspáru, který Primusoval s ní, ale nakonec se z nich stali dobří přátelé.
Obrázek
V posledním ročníku se naučila to poslední, co jí scházelo k dokonalosti v Přeměňování, tedy Zvěromagii, a když dostala nabídku, aby se příští rok vrátila do Bradavic jako profesorka, neváhala a přijala. Na konci školního roku 1973/1974 se pak dala dohromady s ředitelem Mrzimorské koleje Lawrencem Bellem, do kterého je zamilovaná až po uši. Po jejich prázdninovém zamilovaném výletu na Nový Zéland Mei dokonce neplánovaně otěhotněla, a ačkoli se s tím oba rodiče doteď tak úplně nevyrovnali, v dubnu roku 1975 se jim narodil zdravý chlapeček, a v srpnu téhož roku se s Mei stala paní Bellová.
Následovalo stěhování a zabydlování se v novém společném bytě a Mei měla plné ruce práce s Maxem a rychlými návštěvami Hanah a rodiny, než zase začně školní rok. A po hlubokých rozhovorech s nejlepší kamarádkou a bratrem začala zvažovat, jestli by se neměla přestat vyhýbat chaosu v Londýně a pomoci svým studentům i jinak, než že je připraví na boj a na to, jak se případně vyléčit. Navíc jí v hlavě čím dál víc zpíval hlásek o tom, že být šťastný, zatímco polovina kouzelnické společnosti trpí, není tak úplně úctyhodné...

Schopnosti
Lektvary / 3 Létání / 8
Přemisťování Zvěromagie (hranostaj)
+1 Přeměňování, Kouzelné formule


Kouzla:
100%
Accio
Alohomora
Expecto patronum (Patron: panda)
Lumos/Nox
Wingardium leviosa
III
Bona hasamentu (P)
Erecto (KF)
Expelliarmus (OPČM)
Mdloby na vás (OPČM)
Ukaž mi cestu (KF)
II
Anapneo (P)
Ascendio (KF)
Aresto momentum (KF)
Carpe Retractum (KF)
Draconifors (P)
Levicorpus (OPČM)
Pulírexo (KF)
Reparo (P)
Revelio (KF)
Silencio (KF)
I
Enervate (P)
Pluma Pondus (P)
Voateaceterain (P)

Lektvary:
Doušek živé smrti Kostisrost Krysí tonikum Mnoholičný lektvar Životabudič

Obrázek
NPC: HANAH JOHNSON (24)
Meina nejlepší kamarádka ze stejného ročníku a koleje. Je to mudlovská šmejdka s dlouhými blond vlasy, svůdnými rtíky, roztomilým nosíkem, obrovskýma očima barvy nebe a s výškou něco málo pod 170cm. Má vlohy pro herectví, čehož ráda a často využívá, především k sbližování se s opačným pohlavím, u něhož je dost populární. Jediný člověk, komu se doopravdy otevřela, je Mei, kterou má velmi ráda a obdivuje ji. Lidem se může zdát povrchní a někteří (především slečny, kterým přebrala kluka) ji častují nepěknými jmény - pravdou však je, že jí jednoduše nezáleží na tom, co si o ní myslí ostatní kromě jejích rodičů, mladší sestry a Mei. I když to tak může vypadat, zřídkakdy jedná unáhleně a některé z jejích zdánlivých proher jsou pro ni ve skutečnosti výhry.
Po odchodu z Bradavické školy čar a kouzel se stala redaktorkou pro kouzelnický bulvární plátek Bleskobrkem. A aby toho rozruchu nepůsobila málo, v březnu roku 1975 se jí narodil syn Blainea McKaye. Kterého McKayovi legitimovali.
faceclaim: Candice Accola

Rodina:
| +
Nicholas Johnson - otec, vážný ramenatý muž středního věku. Má světlé blond vlasy, nosí brýle a pracuje v mudlovském nakladatelství. Nejčastěji ho zahlédnete v obleku a s kufříkem v ruce.
Anne Johnson - matka, drobná útlá žena s blond vlasy jako sluníčko. Zemřela na podzim roku 1970, kdy její auto cestou domů kvůli hustému dešti sjelo z cesty a čelně narazil do stromu. Hanah svou matku velmi milovala a když prší, upadá do melancholicéké nálady.
Jane Johnson - Hanina o 6 let mladší sestra s dlouhými blond vlasy. Na rozdíl od sestry nemá magické schopnosti a po smrti matky je na Hanah silně vázaná. V době jejich odloučení si se sestrou dopisují.

Baltair Iain McKay (*26. března 1975) - poněkud uřvané miminko, ve kterém se čistá krev nezapře. Ačkoli je nemanželské a Hanah si Blaineho McKaye nikdy nebude moci vzít, bylo mu dovoleno nést Blaineovo příjmení a jemu i jeho mamince byla přidělena jistá prestiž v podobě malého venkovského sídla, kde jim nic nechybí. Hanah si k sobě nastěhovala svého tátu a malou sestru, a celkově je spokojená, každopádně své práce redaktorky se nevzdala. A malému vzpurě říká v soukromí Jackie, ale dává si dobrý pozor, aby se o tom nedozvěděli McKayovi.

_________________
Obrázek
"Teachers open the door. You enter by yourself."
♥ MEIRRY & Max the baby ♥


Naposledy upravil Mei-Xiang Bell dne stř 21. pro 2016 23:53:45, celkově upraveno 18

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: TYLOR, Mei-Xiang
 Příspěvek Napsal: ned 17. bře 2013 22:36:31 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 716
Obrázek
POVOLENO
TYLOR, Mei-Xiang
...............................................
Táto karta bola oficiálne povolená Ministerstvom Mágie.
V prípade potreby úprav, zmeny či akéhokoľvek doplnenia
vyššie uvedených údajov, prosím informujte pracovníkov
Ministerstva novou záložkou (príspevkom).
Zároveň Vás prosíme, aby ste si skontrolovali
svoju soviu poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: BELL, Mei-Xiang
 Příspěvek Napsal: úte 21. dub 2015 21:23:43 
Offline
Člen Fénixova řádu
Uživatelský avatar
Člen Fénixova řádu

Registrován: ned 17. bře 2013 21:46:48
Příspěvky: 194
23.4.2013 přidána Hanička a připsány popisky ke kouzlům.
5.8.2013 připsána zvěromagie
6.7.2014 doplněna miminka Maxík a Jackie :3

21.4.2014 překopána karta (obsahově se moc ale nezměnila), připsána kouzla za učení z loňského roku

_________________
Obrázek
"Teachers open the door. You enter by yourself."
♥ MEIRRY & Max the baby ♥


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz