Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: REDMOND, Elliot
 Příspěvek Napsal: pát 03. říj 2014 1:36:47 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. říj 2014 21:34:32
Příspěvky: 100
Obrázek

1. 12. 1928
Angličan
Bradavice, Zmijozel (primus)
profesor lektvarů, dříve obliviator
od roku 1985 kolejní Zmijozelu


H Ů L K A
jasanové dřevo | pero fénixe | 14 a půl palce | nepoddajná


V Z H L E D
Obrázek
Elliot měl tu smůlu, že zdědil po matce nevelký vzrůst, takže momentálně dosahuje zhruba 173 centimetrů a to může být ještě rád. Nicméně to neznamená, že by se mezi lidmi ztrácel, respekt si dokáže vydobýt i jinak, než shlížením z vrchu. Oplývá spíše podsaditou postavou, a ačkoliv se o něm nedá říct, že je vypasený, extra vypracované svaly na něm taky člověk nenajde. Zkrátka průměr. Bujnou kštici neměl Elliot nikdy a s postupem věku se to určitě nelepší, naopak. Původně měl vlasy černé, ale teď už je má silně prokvetlé stříbrem. Stejně jako vousy, které si nikdy neholí dohola, potřebuje mít aspoň nějaké strniště, jinak si přijde skoro jako nahý. Na tváři většinou mívá usazený kapku nepřístupný výraz, který jako by říkal, že z Elliota úsměv vyloudíte málokdy. Což je vlastně i pravda, a když už se tak stane, jde spíš jen o jemné zvlnění rtů. Smát se ale umí, jen tak nečiní na veřejnosti, většinou pouze jen v rodinném kruhu. Nepříliš přátelskému výrazu napomáhají i bouřkově modré až šedé oči, přitom ale právě ty bývají jediné, ve kterých lze neomylně rozpoznat, jakou má Elliot náladu. Co se šatníku týče, Elliot si nikdy neoblíbil kouzelnickou módu a tak ho lze nejčastěji spatřit v mudlovských kalhotách, košili a saku. Hábitů moc nevlastní a bere si je maximálně tak k nějakým slavnostním příležitostem a příležitostně na hodinu. Jinak si Elliot na módu příliš nepotrpí a není moc vybíravý. Doplňkům taky moc nedá, dříve nosil zlatý snubní prsten, ale ten teď leží zapomenut v nejspodnějším šuplíku pracovního stolu.
Faceclaim: Mark Sheppard

P O V A H A
Elliot jako ňouma nevypadá a taky ani není. Moudrý klobouk se při jeho zařazování původně klonil k Havraspáru, nakonec ale mladý pan Redmond skončil ve Zmijozelu, který mu možná prospěl ještě více. Postupem času totiž došel k názoru, že v Havraspáru by zřejmě nezvládal plnit očekávaný standart. Totiž – Elliot je ambiciózní a rád nabírá nové vědomosti, to bezesporu, ale činí tak sám a bez okolního tlaku. Jestli totiž něco nemá rád, tak je to zklamání v očích ostatních a i svých, když jsme už u toho. Na ostatní totiž občas klade vyšší nároky, ale ospravedlňuje to tím, že se tak aspoň vyfiltrují ti, co za něco stojí a kterými má cenu se dále zabývat. Elliot má zkrátka rád výzvy a baví ho bičovat ostatní k lepším výkonům.
Obrázek
Vždyť je to koneckonců i pro jejich dobro. Pan Redmond určitě nepatří k těm, kteří by dřív mluvili, než přemýšleli (proto taky nebyl zařazen do Nebelvíru, žeano) a než něco vypustí z pusy, dvakrát se zamyslí. Dokáže se chovat slušně i k takovým, ke kterým příliš respektu nechová či je z nějakého jiného důvodu moc nemusí, zároveň však ale dokáže dát najevo, že ten dotyčný je u něj někde na spodku žebříčku. Nikdy se ale nesníží k přízemním (a neoriginálním) urážkám, těmi z celého srdce pohrdá. Nerozděluje lidi na základě pokrevní příslušnosti – jako nečistokrevný na to ostatně ani nemá právo a je to podle něj naprostá blbost – soudí člověka jako takového. Když se ale s Elliotem dokáže někdo sblížit, pozná, že jde o inteligentního, milého a možná i trošku zábavného společníka. Problém je ale v tom slovu „dokáže“, jelikož Elliot si moc lidí k tělu nepouští. Většinou se totiž jeví jako zádumčivý člověk, který o společnost příliš nestojí, což někoho může odradit. Ne že by mu to vadilo.
Vzhledem k tomu, že nepreferuje příliš hlučnou společnost, i jeho záliby patří mezi ty, dá se říct, samotářské. Rád si sedne ke knize se sklenkou červeného vína a velmi rád hraje šachy, schopným protivníkem rozhodně nikdy nepohrdne.

R O D I N A

bývalá manželka Alice (13. 4. 1930, Havraspár)
Alice je v mnohém Elliotův pravý opak, až je s podivem, že se vůbec zvládli dát dohromady. Na škole sice patřila do Havraspáru, ale na modrou kolej byla poměrně průměrná. Rozhodně jí ale nelze upřít jistý šarm, na který Elliota nakonec udolala. V zásadě je to příjemná, přátelská a hlavně hovorná žena, která by nejradši manžela tahala po různých plesech a večírcích. V posledních letech to mezi nimi nicméně trochu skřípe, ale oba se snaží to manželství udržet, hlavně kvůli těm nejmladším dětem, ale i kvůli všem těm letům, které je pojí dohromady. Alice pochází z mudlovské rodiny a ač plánovala najít si zaměstnání v kouzelnickém světě, uspokojení jí nakonec přinesla práce v jedné menší mudlovské nadaci.

dcera Gabrielle (23. 8. 1952)
Nejstarší dcera Redmondových jako jediná nepodědila magické nadání rodičů, s čímž se poměrně dlouhou dobu odmítala smířit a vlastně s tím stále ani smířená není. Svým sourozencům vždycky záviděla, nejednou se i vůči nim pokusila o nějakou zákeřnost. Postupem let to otevřené nepřátelství sice uvadlo, ale Gabrielle si k sourozencům a potažmo ani k rodičům nikdy úplně cestu nenašla. Elliot jí to příliš nezazlívá, protože Gabi je jinak vcelku milá a bystrá dívka, vždycky ji lákala práce s dětmi, což jí také doteď zůstalo, poněvadž působí jako vychovatelka v jesličkách. Mnoho štěstí na muže zatím neměla a po několika letech na ně prostě rezignovala.

dcera Lenna (6. 10. 1955, Havraspár)
Lenna je stejně inteligentní jako její otec, na rozdíl od něj jí ale Moudrý klobouk přiřkl matčinu kolej – Havraspár. Lenna byla ze svých sourozenců ta tichá, citlivá dušička, která protestovala i proti trhání květin a která, kromě rodičů, nejhůře nesla Gabriellino odmítání vlastní rodiny. V Bradavicích byla prefektkou a po ukončení školy si Lenna začala plnit svůj sen a to stát se magizooložkou. Extra dlouho jí to nevydrželo, seznámila se totiž s jistým mudlovským Arthurem Brockettem a vzplanuli vůči sobě vskutku vášnivou láskou. Tak moc vášnivou, že o pár měsíců později uspořádali svatbu, aby se chudák malý Elliot (*1975) nenarodil jako nemanželský. Magizoologii se nakonec Lenna začala věnovat, i když sem tam si odskočí k dalším dětem, dceři Astrid (*1980) a synům Gabrielovi a Zachariahovi (*1986).

syn George (18. 2. 1957, Nebelvír)
Jediný syn a pokračovatel rodu a paradoxně také největší zklamání. Alespoň pro Elliota. George byl už odmala neposedné dítko a jeho rebelantská povaha jako by se snad ještě zhoršila po nástupu do Bradavic, kde byl zařazen do Nebelvíru, kterému svého času ztratil poměrně dost bodů. Ačkoliv Elliot hádkám jinak nedá, s Georgem jich absolvoval více než za celý svůj život dohromady. Právě George je příčinou toho, proč to mezi manžely Redmondovými skřípe, jelikož Alice naopak na svého jediného synáčka nedá dopustit a Elliotovi vyčítá, že ho vyhnal z domu. George momentálně cestuje po světě jako odeklínač a do rodné Anglie se vrací jen dvakrát do roka, na matčiny narozeniny a na Vánoce.

dcera Elizabeth (11. 1. 1962, Havraspár)
Beth je velmi podobná starší sestře Lenně, ale je mnohem otevřenější a upřímně si myslí, že do Havraspáru byla zařazena omylem. Mnohem raději by totiž byla v Mrzimoru, který je podle ní ze všech čtyř kolejí ta nejlepší. Elizabeth ale nebyla v Havraspáru náhodou, rychle jí to pálí a z celé rodiny je také jediná, kdo dokázal Elliota porazit v šachu. Po ukončení školy si splnila sen pracovat jako kouzelnická cukrářka a teď už jen přemýšlí o tom, že by si založila vlastní podnik.

dcery Caroline a Caitlyn (21. 7. 1969, Zmijozel)
Po Elizabeth Elliot už další dítě nechtěl, natož dvojčata, ale neznamená to, že by některá z nich byla o to méně milovaná. Pravda, v posledních letech občas nad jejich akcemi cukalo Elliotovi oko, ale na druhou stranu - on nikdy nebyl typ otce, co by měl tendence svoje dcery zavírat do věže. (To spíš už jejich nápadníky.)
Karta Caitlyn, karta Caroline.

Zároveň má Elliot několik sourozenců, přičemž za všechny lze zmínit hlavně Lance, který jednu chvíli vyučoval v Bradavicích kouzelné formule, ale pak ho Elliot otrávil pak se rozhodl odpovědět na inzerát cirkusu, ve kterém hledali klauna.


H I S T O R I E
Elliot se narodil do čistě kouzelnické, ale čistě nečistokrevné rodiny. Jako prostřednímu dítěti z celkem sedmi dětí mu nebylo věnováno příliš pozornosti, přesto si však na své dětství nemůže ani v nejmenším stěžovat. Vyrůstal na venkově, obklopen kouzly a i když možná rodina Redmondových někdy neměla peněz zrovna nazbyt, kdo by je potřeboval, když měl celou louku a les na vyžití? Ne že by Elliot byl nějaký dobrodruh, to ne. Ale rád se toulal venku, ať už z toho důvodu, aby si našel klidné místo na čtení nebo aby se učil rozpoznávat všelijaké bylinky a jinou květenu. Elliot totiž odmala ležel rád v encyklopediích a zvykl si při sobě nosit notýsek na poznámky. Nadání na magii se u něj odmítalo nějakou dobu projevit. Když mu ale bylo osm let, zrovna si takhle četl venku, na stromě. Měl ho odzkoušený, sedával na něm už tolikrát, přesto se stalo, že se pod ním větev podlomila. Nic si však nezlámal, poněvadž se mu podařilo zastavit těsně nad zemí, na kterou dosedl už lehce. V jedenácti letech mu tak tedy očekávaně přišla pozvánka do Školy čar a kouzel v Bradavicích, kde ho Moudrý klobouk poslal do hadí koleje. Protože Elliot nikdy netrpěl potřebou namočit se do všech dobrodružství a raději se uklízel do knihovny, v učení dosti vynikal a patřil mezi nejlepší studenty v ročníku. Nebylo tedy divu, že se po prefektovi stal posléze i primusem a školu zakončil s téměř samými Vynikajícími. Kam se vrtnout po škole, v tom měl Elliot jasno už od čtvrtého ročníku. Chtěl se stát bystrozorem, jenže při zkouškách mu štěstí nepřálo a tak se Elliot zatím uchýlil na Odbor kouzelnických nehod a katastrof, kde začal pracovat jako vymazávač paměti. Tam se mu ale natolik zalíbilo, že zde zůstal už natrvalo. S Alicí se sice potkával už ve škole, ale doopravdy se spolu dali do řeči až několik let poté. Nějakou šťastnou náhodou si padli do oka a 30. 4. 1951 se konala svatba. Protože Elliot sám pocházel z velké rodiny, sám po nějaké takové toužil a to se mu se šesti dětmi nakonec i podařilo. Jak už ale bylo zmíněno výše, v poslední době situace v jeho rodině není ideální. Svůj podíl na tom má i George, ale zasahují do toho i činy ministerstva, které se Alice, jako kouzelnice z mudlovské rodiny, velmi dotýkají. Elliot nakonec z ministerstva dobrovolně odešel a místo toho se začal rozhlížet po jiných pracovních příležitostech, pokud možno takových, do kterých zatím ministerstvo nemůže příliš zasahovat. Podařilo se mu objevit, že v Bradavicích je několik volných profesorských míst, a poněvadž shledal, že by se mu i líbilo vrátit se na školní pozemky, rozhodl se podat si žádost o místo profesora lektvarů.
Protože se lektvarům věnoval už od mládí (ne profesionálně, ale vzhledem k tomu, že se kdysi plánoval stát bystrozorem, musel v nich přirozeně vynikat, a i když mu bystrozorství nevyšlo, nikdy na lektvary nezanevřel), neměl žádné problémy s tím, aby se do vyučování ponořil naplno. Kupodivu ho to vážně baví, ačkoliv to samé se zřejmě nedá říct o většině studentů, na které občas klade zvýšené nároky.
Něcojakoherníhistorie: Přestože později proběhl převrat, Elliot nikdy neuvažoval nad tím, že by se na ministerstvo vrátil. V učení se našel, i když leckdo by ho možná mohl obvinit z toho, že se spíš našel v mučení nebohých studentů. Což samozřejmě není vůbec pravda. Moc. Každopádně svůj podíl na tom mělo i to, že do Bradavic nastoupily jeho dvě nejmladší dcery, Caitlyn s Caroline, s nimiž chtěl strávit více času. Nabízelo by se říct, že nad nimi chtěl mít větší dohled, ale ani hrozba přítomnosti otce ve škole ty dvě nezastavilo při dělání věcí, u kterých se Elliot musel tvářit, že o nich neví, jinak by zřejmě skončil se slinou v koutku úst. (To prej se stalo.)
Každopádně s uvolněním starého režimu jeho vztah s manželkou Alicí zaskřípěl ještě povážlivěji než kdy předtím a během roku 1987 došlo konečně k rozvodu. Oba totiž dospěli k názoru, že udržovat fasádu jen kvůli dětem už tak nějak pozbylo významu, když je mají všechny odrostlé.


S C H O P N O S T I
Lektvary 8/10
Létání 2/10
Přemisťování
Talent: Lektvary (+1), OPČM (+1)

Naučené lektvary:
Dokrvující lektvar, Doušek živé smrti, Drmolící dryák, Lektvar na čištění ran, Lektvar ochrany proti ohni, Matoucí utrejch, Mnoholičný lektvar, Nadouvací roztok, Ostrovtipný lektvar, Posilující odvar, Protilátka k nápojům lásky, Uspávací lektvar, Veritasérum, Zmenšovací dryák

Naučená kouzla:
100%: Accio, Alohomora, Expecto Patronum (vlk), Lumos/Nox, Wingardium Leviosa
III. úroveň: Confundo, Episkey, Expelliarmus, Obliviate, Protego
II. úroveň: Cave Inimicum, Cistem Aperio, Evanesco, Finite, Incarcerous, Incendio, Pulírexo, Rennervate, Reparo, Scarpinovo odhalovací kouzlo, Silencio

_________________
Obrázek

| +
Koho učil: (čísla odráží počet vypsaných hodin, duh)

5× - ročník 73-80 (Flann, Maeve...)
3× - ročník 80-87 (Frodo, Céčka...)
2× - ročník 81-88 (Aino, Iskra, Maksim...)
2× - ročník 74-81 (Bree, Gweeny, Alan...)
2× - ročník 77-84 (Sky, Olivka...)
1× - ročník 75-82 (Mickey...)
1× - ročník 72-79 (Matt...)


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: REDMOND, Elliot
 Příspěvek Napsal: sob 04. říj 2014 11:38:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. říj 2013 20:48:54
Příspěvky: 127
Nesrovnalosti nevidím a jsem pro přijetí.

_________________
Obrázek
| +
Obrázek

Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: REDMOND, Elliot
 Příspěvek Napsal: sob 04. říj 2014 12:24:48 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 747
Obrázek
POVOLENO
REDMOND, Elliot
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: REDMOND, Elliot
 Příspěvek Napsal: čtv 31. pro 2020 1:11:55 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. říj 2014 21:34:32
Příspěvky: 100
Lehce aktualizována rodina a veeeelmi stručná herní historie.

_________________
Obrázek

| +
Koho učil: (čísla odráží počet vypsaných hodin, duh)

5× - ročník 73-80 (Flann, Maeve...)
3× - ročník 80-87 (Frodo, Céčka...)
2× - ročník 81-88 (Aino, Iskra, Maksim...)
2× - ročník 74-81 (Bree, Gweeny, Alan...)
2× - ročník 77-84 (Sky, Olivka...)
1× - ročník 75-82 (Mickey...)
1× - ročník 72-79 (Matt...)


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz