Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HOWELLS, Olivia Wendella
 Příspěvek Napsal: sob 16. kvě 2015 13:57:17 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. kvě 2015 20:19:16
Příspěvky: 289
Obrázek
Jméno: Olivia Wendella Howells
Původ: Čistokrevný
Narození: 8. 4. 1966
Národnost: Velšská
Přezdívky: Oliva, Liv, od matky Oliver
Profese: Profesorka bylinkářství a lektvarů
Vystudovaná škola: Bradavice/Nebelvír
Bývala prefektkou, což jí stále přijde vtipné.

Hůlka: Její hůlka je vyrobena ze sykomory, jádro tvoří žíně z ohonu jednorožce, je dlouhá 10 a čtvrt palce a poddajná.


Obrázek
Oliviina výška dosahuje něco málo přes sto padesát pět centimetrů, což z ní dělá pěkného prcka, ale nestěžuje si, naopak to bývá občas výhoda. Pokud tedy zrovna nepotřebuje dosáhnout na nějakou vyšší poličku. Váhově je na tom tak nějak akorát, i když by někteří zlý jazykové mohly tvrdit, že by mohla maličko zhubnout. Chodí pak rovně a nikdy se nehrbí.
Dlouhé a husté světle hnědé vlasy nosívá často svázané do drdolu nebo ohonu, protože jí stále překáží při jejích volnočasových aktivitách. Tak či tak, její účes ve většině případech připomíná vrabčí hnízdo, protože sama si vlasy nijak zaplétat neumí, i když se o to v poslední době snaží a musíme říci, že se zlepšila. Občas si vlasy obarví na jinou barvu, protože experimenty jsou fajn.
Pod hustými řasami jsou potom vidět Howellsovsky modrošedé přátelské oči s veselou jiskřičkou a na malém nosíku jsou rozházené drobné pihy. Její rty nejsou příliš výrazné, především co se barvy týče, ale když se usměje, odhalí rovná zubiska. Úsměv na jejích tvářích uvidíte dost často.
Pleť má takovou tu zdravou barvu a v létě se pak slečna Howellsová lehce opálí, avšak pokud se bude zdržovat na sluníčku o něco déle než je zdrávo a nebude chráněna žádným krémem, spálí se.
Co se týká oblečení, dříve na sebe hodila klidně i pytel od brambor. Její šatník se však poněkud změnil a většina kalhot a kraťas z něho vymizela, protože to podle její pratety není pro holku. Kalhoty a kraťasy tedy nahradila spousta šatů, sukní a podobných věcí. Nejčastěji v barvě růžové, která jí prý velice sluší. Růžovou barvu sice vždycky nenáviděla, ale naučila se jí snášet, stejně jako spoustu dalších věcí.
A doplňky? Olivia si stihla přes prázdniny zamilovat náušnice, stejně jako řetízky, které dostala darem od své sestry Manon. Rozhodla se v tomhle směru svou sbírku rozšiřovat, takže na ní velice často uvidíte jak náušnice, tak řetízky či náramky a prstýnky.
FC: Rachel Hurd-Wood
| +
Obrázek


Obrázek
Obrázek
Olivka je poněkud klidnější děvče, i když dříve oplývala až přehnanou energií. Snaží se dodržovat pravidla, i když jí to někdy nedá a jde proti nim. Jako nebelvírka má celkem pro strach uděláno, i když z její pratety Ethel má noční můry i teď v dospělosti. Má však ráda přítomnost dalších lidí a sama někde v místnosti jen tak nevydrží, pokud tedy nemívá nějaké smutnější stavy, kdy je ráda za to, že je sama.
Vždycky si promyslí, než něco plácne, aby to nebyla úplná kravina, což dříve vysloveně pravidlem taky nebylo. Ví, jak se chovat v přítomnosti autorit, které většinu času i poslouchá.
Velice rychle se pro něco nadchne, ale stejně jako její nadšení přijde, tak zase odejde a ona si najde něco jiného. Pokud to tedy není něco, co by jí nadchlo natolik, že by se u toho rozhodla setrvat. Třeba famfrpál či lektvary.
Kamarád je pro ní kdokoliv bez rozdílu barvy pletě nebo jejich původu. Je opravdu přátelská a nové známosti jí nedělá problém najít. Je všach schopna každému říci to, co si o něm myslí přímo do očí, a už si nedělá problémy s tím, že by to toho druhého nějak vzalo či by se na ní mohl naštvat. Dost často pak nechápe, proč se s ní dotyčný přestal bavit, nebo proč se jí vyhýbá, a omluvu tak od ní málokdy uslyšíte. A když už něco takového z jejích úst vyjde, omluvu myslí upřímně.
Pokud se jí svěří nějaké tajemství, můžete si být jistí, že ho udrží v tajnosti. Sice už ho hned nezapomene jako dříve, ale tajemství se přeci nevyzradí, takže i kdyby to někdo požadoval, nechá si to pro sebe za každou cenu. Pokud se za ní dostaví někdo, že potřebuje pomoci, snaží se přijít na to, jak by tomu človíčku mohla pomoct a udělá pro něho všechno, a to i kdyby se u toho měla zranit. Celkově pak o své přátelé dbá, postaví se za ně v jakékoli situaci a udělala by pro ně cokoli.

Obrázek
Zachary Howells (*1930)
taťulda, bystrozor
Zachary je dost podobný svému otci, nebo to o něm alespoň všichni říkají. V Bradavicích se také dostal do Havraspáru a i když měl podobný sen jako jeho otec, tedy cestovat všude po světě, vzdal se ho a raději si udělal bystrozorské zkoušky, protože mu úctyhodná kariéra sebevraha přišla bezpečnější než provokovat hlavu rodu kdejakými bláznivinami.
Podobně jako většina Howellsových, i Zachary se může pyšnit zrzavými vlasy, které nosívá na krátko ostříhané, a modrošedýma očima, které po něm zdědily hned čtyři dcery.

Giselle Howells roz. Delijah (*1931)
mamča, lékouzelnice (nehody s kouzelnými předměty)
Snad až moc štíhlá, elegantní dáma, na první pohled studená jako psí čumák. V Bradavicích studovala v Havraspáru, kde jí místo zařídila pravděpodobně vysoká inteligence, ačkoli ani jí se nevyhnula klasická havraspárská vášeň jménem výstřednost. Pozice ve společnosti jí sice nedovoluje nosit na hlavě oliheň, nicméně knihovna plná očarovaného harampádí ne úplně praktického rázu (zpívající konvička na čaj, lampa, která má sama sebe za morče, aj.) mluví za sebe. Svoje holčičky má ráda, ačkoli se netají (ani před dcerami samotnými) tím, že by nějakou klidně vyměnila za chlapce.
Francouzskou ani východní krev v sobě nezapře - podobně jako většina Delijahovců má tmavě hnědé vlasy, snědší pleť, a liší se jenom jiskrnýma modrýma očima.

Manon Giselle McTavish roz. Howells (*1961)
ségruš, studentka (Bradavice-Nebelvír)
Nejstarší ze sester Howellsových, zrzavá podobně jako její otec a mladší sourozenci a s modrošedýma očima rozhodně nemůže zapřít, z jaké rodiny pochází. Je to taková rebelka, nikdo z rodiny se nemůže smířit s tím, že jí Moudrý klobouk zařadil do Nebelvíru. Olivia jí má ze všech svých sester nejraději a jednou by chtěla být jako ona.
V létě 1978 se provdala za Tobyho McTavishe.

Camille Ruth Howells (*1963)
sestra, studentka (Bradavice-Zmijozel)
Druhorozená, přesto čas od času nejvíc vyzdvihovaná. Camille se totiž dostala do Zmijozelu, čímž si zajistila jistou formu protekce u pratety Ethel, což ovšem nic nemění na tom, že se jí bojí nejvíc ze všeho. Na rozdíl od starší sestry je velmi cílevědomá a taky pracovitá. Umí být opravdu hodně protivná a nešetří nelichotivými poznámkami, ale kupodivu by nikdy nikoho jen tak nevyužila a raději si všechno udělá podle sebe – a pro sebe, samozřejmě. Dlouhé zrzavé vlasy si splétá do tlustého copu, má stejné modrošedé oči jako většina rodiny a vůbec je hodně podobná své starší sestře. S tou se často hádají a jsou vždycky připravené vyjmenovat tisíce chyb té druhé, nikdy to ale nepřerostlo přes hranice normálního sourozeneckého vztahu.

Dorothy Nicole&Marianne Lena Howells (*1964)
sestřičky
, studentky (Bradavice - Havraspár, Zmijozel)
Ani tentokrát se nepodařilo Zacharymu a Giselle mít syna. Ještě ke všemu se jim holčičky narodily dvě. Dvojčata, naštěstí snadno rozeznatelná. Zatímco Dorothy má hnědé vlásky po matce, Marianne je má stejně rezavé jako její starší sestřičky a tatínek. Dorothy je velmi klidné dítko, které je nejraději zalezlé v knihách, takže není divu, že jí Moudrý klobouk zařadil do Havraspáru, kde se naučila dělat výborné kakao (a taky stavět sněhuláky z cukru a chytat na ně mravence). Oproti tomu Marianne je slyšet dost často. Svým znuděným hlasem totiž v jednom kuse kritizuje a sekýruje všechny, kteří se jí dostanou do spárů, což jí kvůli vzezření činěného anděla většinou nedělá žádné problémy. Studuje ve Zmijozelu, kde si už stihla zařídit slušný fanklub složený z inteligentních individuí, která za ní píší domácí práce. Pomalu se z ní stává favoritka pratety Ethel, ke které vzhlíží tak moc, jak jen jí to její povaha dovoluje.

Howard Zachary Howells (1910-1959)
děda, cestovatel
Olivia o svém dědečkovi vždycky jen slýchávala, protože zemřel o několik let dříve než se narodila. Podle vyprávění to byl muž se srdcem na pravém místě, který za svých mladších let studoval v Bradavicích v Havraspáru a nezcvoknul tam. Jeho vášní bylo cestování - jedna z výprav se mu také stala osudnou. Nikdo však přesně neví jak, kde a proč zemřel, jednoho dne prostě dorazilo jeho mrtvé tělo rodině.
Howard byl jako většina Howellsových zrzavý a jeho oči nesly šedomodrou barvu. Jeho starou fotku má Liv vystavenou na nočním stolku.

Ze vzdálenějšího příbuzenstva stojí určitě za zmínku Oliviina Prateta Ethel, hlava rodu Howellsů. K té jezdí na pravidelné návštěvy, a popravdě Livku prateta docela děsí. Krom ní bychom také mohli zmínit Anabelle X. Howells a Romea J. Howellse, no a taky nesmíme zapomenout na Ezru Delijaha.

Obrázek
Olivia se narodila jednoho bouřkového dne. Byla plánované dítě, ale její pohlaví už tolik plánované nebylo. Jistě, Zachary s Giselle si nemohli prostě poručit syna, ale po čtyřech děvčatech už tak nějak očekávali, že se jim chlapeček narodí. Nenarodil a Zachary řekl, že už další dítě nechce, protože takovýhle babinec mu úplně stačí.
Liv byla už od mala velice aktivním dítětem, kamkoliv byla položena už za pár vteřin nebyla vidět, a tak musela být pod neustálým dohledem, což byl pro oba rodiče docela nezvyk, protože předešlé děti byly proti ní úplní andílci. Wendy si tak brzy zvykla, že se jí pořád někdo věnuje, a pokud tomu tak nebylo, pozornost si rychle vydobyla. Kouzelnické schopnosti se u ní také začaly projevovat docela brzy, a tak se čas od času musela rozmrazovat podlaha či spravovat talíře, sklenice a hrníčky, i když nádobí zvládala rozbíjet i normálním způsobem.
Se svými sestřičkami si nikdy moc nerozuměla a to i přesto, že Marianne s Dorothy jsou od ní vzdáleny jen o dva roky. Z celé rodiny však nejvíce přilnula k Manon, která jí připadá nejvíce v pohodě, a taky to není takový studený čumák jako Camille s Marianne. Wendellu popravdě docela štve, že jí nikdo z rodiny nechce říci do jaké koleje chodí, ale má nějaké své tipy. Ona sama by se asi nejvíce chtěla dostat do Nebelvíru, i když ví, jak by to naštvalo pratetu Ethel.
Krom hádání se sestrami, dělání kravin a každodenního poslouchání matky "kdyby jsi byla kluk" či "kdybych mohla, vyměnila bych tě za nějakého kloučka" se Olivka učila jezdit na koni, což jí sice docela baví, ale zapřisáhla se, že až bude starší, naučí se řídit auto. A další mudlovské stroje, protože jí to připadá strašně cool. Pak se ještě učila francouzštinu, na které její matka trvala ("co kdybychom se rozhodli, že bude studovat v Krásnohůlkách?") a velštinu, no a pak tady byla ta její zábava se slimáky, že. Olivia sama neví co jí na těchto zvířátkách tak fascinuje, ale od té doby co její maminka vyváděla poté, co jí pár slimáčků hodila do vlasů, je má jako nejlepší kamarády.
A teď? Nejmladší Howellsová čeká na oslavu svých jedenáctých narozenin a už se nemůže dočkat až jí dojde dopis z Bradavic, kam se nesmírně těší.

V Bradavicích bylo fajn. Našla si kamarády, především tedy propadla kouzlo Jasmine, Skye a Erkkiho. I když kamarádství mezi ní a Jasmínkou nikdo asi vyloženě nechápal, ty dvě si opravdu sedly a brzy se z nich stala nerozlučná dvojka. Sky se stal pro ní něčím jako bratrem, stejně jako pár let na to Frodo, kterého si prostě totálně zamilovala.
Krom toho se taky přidala do famfrpálového týmu, kde byla chvíli jako náhradník, nicméně se nakonec blízka na pozici odrážeče. Krom toho začala zápasy taky komentovat, což bylo dost fajn a napadlo ji, že by se tím později mohla i živit.
Taky se projevily konečně její city k Erkkimu, se kterým začala chodit, takže když se pak vrátila Týnka, mohla se jí klidně vysmát. (Což neudělala, protože jí to vlastně ani nenapadlo). Situace, která panovala mezi čistokrevnými a těmi nečistými šla vždycky mimo ni, možná proto, že to bylo na ní moc, nicméně když se Smrtijedi dostali na jaře 1983 na hřiště jejich bradavické školy, trochu se jí to už týkat začalo. Ve škole nicméně před prázdniny nezůstala, protože byla čistokrevná, o svou rodinu se nebála a tak.. takže jen doufala, že se bude mít po prázdninách kam vrátit.
Což i měla a bylo to děsně fajn. Školu pak k překvapení všech dokončila levou zadní, a když přemýšlela, co by mohla dělat, nic moc jí nenapadalo. Tedy ono se nabízelo, že půjde dělat famfrpálistku, nebo famfrpál jako takový komentovat, ale to nakonec hodila za hlavu a rozhodla se pro něco lepšího. Učení, ha!

Obrázek
Zbožňuje levanduli, vřes a sasanky.
Umí jezdit na koni a jednoho dokonce vlastní.
Krom angličtiny ovládá francouzštinu a velštinu.
Má ráda čokoládu, čaj a Bertíkovy fazolky.
Miluje banány! A svého přítele.
Vždycky se chtěla naučit řídit auto, letadlo, motorku a loď.
V této době má řidičák jak na auto, tak motorku. A loď taky vlastní.
Jejím nejoblíbenějším předmětem jsou lektvary a létání.
Její bubák nabírá podobu pratety Ethel.
Sní o velké rodině. A svatbě.


Obrázek
Lektvary 8/10
Létání 7/10
+2 Létání
+1 Lektvary

Naučené lektvary:
Lektvar na léčbu vředů
Lektvar zapomnění
Nadouvací roztok
Splaskávací lektvar
Vlasyzvedající odvar
Matoucí utrejch
Drmolící dryák
Sršící roztok
Uspávací lektvar
Lektvar na čištění ran
Ostrovtipný lektvar
Postaršující lektvar
Lektvar ochrany proti ohni
Naučená kouzla:
Wingardium Leviosa
Flipendo
Incendio
Lumos/Nox
Aresto Momentum
Finite Incantatem
Skurge
Diffindo
Ukaž mi cestu
Klopýtací kletba
Expecto patronum
Bombarda
Klopýtací kletba
Plantamitto
Protego
Expelliarmus (II.)
Petrificus Totalus
Everte stati
Immobilus
Glacius
Carpe retractum
Relashio
Avis
Locomotor mortis
Locomotor
Mobilicorpus
Mobiliarbus
Descendo
Glisseo
Orchideous
Colovaria
Avifors
Mustelfors
Aparecium
Densaugeo
Incarcifors
Povzbuzující kouzlo
Flagrate
Aqua Eructo
Priori Incantatem
Spongify
Draconifors
Lapifors
Quietus

Obrázek
Kámoš, ne žrádlo
Erkki Järvinen - Přítel.
Gwendolen Alwull - BOŽÍ.
Sky Crane - BANANA. (a její best friend)
Jasmine Bāgha - Indiánka! (a její best friend)
Kámoš, trochu žrádlo
Isaac Woodheart
Elizavetha Hawke
Jack Black

Clara Williams

Zahrabat do země
Grace Nelson
Septimus Strange
Zabít a sežrat
Winifred Sinclair
Ginger Olsson
Marcus Forne
- Nemesis.
Destiny Ravensdale

_________________
Obrázek

Obrázek


Naposledy upravil Olivia W. Howells dne čtv 19. lis 2020 17:31:39, celkově upraveno 15

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: HOWELLS, Olivia Wendella
 Příspěvek Napsal: sob 23. kvě 2015 22:01:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. bře 2013 21:46:48
Příspěvky: 194
Zdravím, za mě pro, jenom tak úplně nevím, ke komu se vztahuje tahle věta v historii: "Wendellu popravdě docela štve, že jí nikdo z rodiny nechce říci do jaké koleje chodí, ale má nějaké své tipy." (tzn, neví, kdo z rodiny chodí do jaké koleje, nebo neví, do jaké koleje půjde ona?)

_________________
Obrázek
"Teachers open the door. You enter by yourself."
♥ MEIRRY & Max the baby ♥


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: HOWELLS, Olivia Wendella
 Příspěvek Napsal: sob 30. kvě 2015 6:17:17 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 747
Obrázek
POVOLENO
HOWELLS, Olivia W.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: HOWELLS, Olivia Wendella
 Příspěvek Napsal: pát 05. srp 2016 15:59:47 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. kvě 2015 20:19:16
Příspěvky: 289
Edity karty:
| +
23.8. 2015 - Přidána hůlka, doplněn inventář, přibyla suprová žabka [size=50](díky Maeve :3), a taky slimáci (za grafiku děkuji Win) a talent na létání se navýšil na +2 (využita odměna ze Survu).
1.10. 2015 - Přidána kolej a ročník
31.1. 2016 - Přidán bod k lekvarům a naučené lektvary, dva body k létání (Nebel trénink, hodina létání), kouzla z KF a OPČM. Navýšen ročník a věk. Jo a taky přidán manžel Manon, muhehe.
30.4. 2016 - Přidány dva body k létání (Trénink Havr-Nebel, tréninkové létání). Zapsány kouzla z přeměňování (Avis, Glisseo, Orchideous, Colovaria, Avifors) a obrany (Klopýtací kletba, Protego + Expelliarmus na druhou úroveň). Jo a taky napsán seznam známých postav.
5.8. 2016 - Změněna grafika, navýšen ročník. Přidány kouzla z KF + navýšeny lektvary a přidány lektvary.
20.9. 2016 - Přepsán vzhled a povaha, smazáni slimáci a nahrazeni kocourem. Herní historie by měla být dopsána, ale až budu mít víc času.
1.11. 2016 - Přidány kouzla z kf, opčm, lektvary + 3 body k lektvarům (hodina, a ty dva další odměna za kvíz)
19.3. 2017 - Navýšen ročník, připsány kouzla z přeměňování a přidán bod k létání za ilegální závod[/size]

20.9.2017 - Dva body k létání (trénink, ilegální závod), dopsány kouzla a lektvary, bod k lektvarům, přepsán ročník

9.8. 2018 - historie přepsána, dopsány dva body k lektvarům (za pátý i šestý ročník) a přepsán ročník.

_________________
Obrázek

Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: HOWELLS, Olivia Wendella
 Příspěvek Napsal: čtv 19. lis 2020 17:31:11 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. kvě 2015 20:19:16
Příspěvky: 289
Nahozen absolventský kabát.
(upravena povaha, zajímavosti, herní historie a trochu vzhled)

_________________
Obrázek

Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz