Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HUCKABEE, Saoirse Ciannat
 Příspěvek Napsal: úte 02. čer 2015 6:07:35 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2015 20:08:02
Příspěvky: 84
Obrázek

Obrázek

PROFESE
lektvarová teoretická výzkumnice
profesorka lektvarů
divadelní herečka

DATUM NAROZENÍ
1. ledna 1954

VYSTUDOVANÁ ŠKOLA
soukromá akademie magie v Limericku
NÁRODNOST
irská

PŮVOD
kouzelnický nečistokrevný

HŮLKA
jedle Obrázek žíně jednorožce Obrázek 12 palců Obrázek poddajná

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Při prvním pohledu by Saoirse leckdo mohl tipovat na dívku o několik let mladší, než kolik jí ve skutečnosti je. Lehounce podprůměrně vysokou postavu má štíhlou a pevnou, nejsou za tím ale geny – takové štěstí Saoirse nemá – nýbrž pečlivá práce, ať už se jedná o sportovní aktivity nebo zdravé a střídmé stravování.
Porcelánově bledou pleť, která je velmi náchylná na spálení od sluníčka, podědila po matce, stejně jako pevné a husté vlasy, na kterých si Saoirse zakládá. Stáčejí se do prstýnků a vlnek, ale stejně tak je možné ji zahlédnout s naprosto rovnými prameny, záleží na náladě a pokud časově stihne aplikovat Rychlopomádu pro hladký vlas. Samozřejmě tu je možnost všelijakých rovnacích a žehlících zaklínadel, Saoirse ale zjistila, že nejsou tak dokonalá jako právě ona Rychlopomáda, které dává přednost, ačkoliv je časověji náročnější. Na co ji ale používá téměř vždy, to je ofina, na kterou by jinak asi velmi láteřila, že si dělá co chce, takhle je vždy úhledně učesaná téměř hned. Barva Saoirsiných vlasů bývá diskutabilní, v závislosti na světle se zdá tmavě nebo světleji hnědá s občasným problesknutím do měděné. Nebesky modré oči rámují dlouhé řasy, které ale nejsou zrovna tmavé, a tak není výjimkou pokud je Saoirse zvýrazní řasenkou. Líčení ale jinak příliš nedá, pokud nepočítáme občasné přetření obyčejně jemně narůžovělých rtů nějakou výraznější rtěnkou.
Pokud nakoukneme do Saoirsina šatníku, kalhoty bychom hledali marně. Tedy, co se týká všedního oblečení, v rámci divadla a šermování si občas kalhoty oblékne, ale i to bývá spíše výjimečně. Její nejoblíbenější barvou je temně modrá, což se odráží i na jejím oblečení, každopádně nebrání se ani světlejším barvám, například pastelově fialové či zelené. Nejraději má módu padesátých let v mudlovském světě, kouzelnickému stylu oblékání na chuť nikdy nepřišla. Anebo historické kostýmy, které se ale pro běžné nošení příliš nehodí, že. V doplňcích je stejně střídmá jako v líčení. Jediné, co pravidelně nosí, jsou jednoduché perlové náušnice a stříbrný prstýnek s perlou uprostřed. Ten ale nenajdete na prstu, nýbrž kolem krku zavěšený na kožené šňůrce.
Faceclaim: Tamla Kari

Obrázek
Obrázek
Zatímco vzhledově byste si Saoirse bez problémů mohli splést s éterickou vílou, charakterově už to tak dobře nejde. Těžko říct, kam by ji zařadil Moudrý klobouk, kdyby byla bývala navštěvovala Bradavickou školu čar a kouzel, s největší pravděpodobností by se ale rozhodoval mezi Havraspárem a Nebelvírem. Neobyčejná inteligence se Saoirse upřít nedá, stejně jako nadšenost pro poznávání nových věcí. Dokáže být celé dny zahrabaná v pergamenech a knihách a má nadání pro analyzování získaných informací a teoretizaci nových poznatků. Ono nadání nicméně částečně spočívá i v její umanutosti, která způsobuje, že si nedá pokoj, dokud nedosáhne svého, což se nevztahuje pouze k předchozímu řečenému. A že ona přesně ví, co chce. Dokáže zcela jasně formulovat svoje myšlenky a říct, co má na mysli. Kdekdo by možná čekal, že jestliže exceluje v logice a vědě, bude mít problém s vyjadřováním pocitů a mezilidské vztahy jí moc nepůjdou, ale opak je pravdou. Abychom tedy byli upřímní, než se Saoirse začala věnovat i divadlu, trochu potíže měla, nicméně to časem vypilovala a teď už dokáže sehrát cokoliv – od nehynoucí lásky k mrazivé nenávisti. Stejně tak dokáže i bez mrknutí oka zalhat, avšak k tomu se často neuchyluje. Navzdory vedlejší kariéře hérečky ale nemá tendence v obyčejném životě přehrávat a naopak vystupuje skromně a kultivovaně. Navzdory své mladosti si dokáže vydobýt respekt a když je potřeba, umí rázně zakročit. Jediné, s čím se neumí vypořádat, je zármutek. Neumí ho ventilovat, neumí se svěřovat a raději ho v sobě dusí a do doby, než se v ní nahromadí a vyjde ven všechen najednou, tak se chová naprosto normálně, pro okolí někdy až bezcitně. Saoirse je ale všechno, jen ne bezcitná. Své blízké zahrne láskou stejnou měrou jako nenávistí zasype nepřátele. Křivdy neodpouští a nezapomíná, ale nikdy se nepohrne do bezhlavé pomsty. Jestli získáte Saoirsino přátelství, je to -trochu klišoidně řečeno- navždy. Je naprosto loajální a za ty, kteří jí za to stojí, se neváhá postavit.
MALIČKOSTI
Obrázek Vegetariánka.
Obrázek Umí šermovat a jezdit na koni.
Obrázek Zato na koštěti je naprostý tragéd. Když letěla poprvé, spadla tak, že si přelámala ruku asi na třech místech, a od té doby na koště nesedla.
Obrázek Amorův šíp jí voní po lékořici, starých knihách a letním večeru.
Obrázek Bubákem jí mrtvá rodina a ještě nikdy ho nedokázala zneškodnit.

Obrázek
Saoirsina matka Temperance pochází z anglického čistokrevného rodu Carlyle, který mezi ostatními rodinami lehce zapadá průměrností, protože ačkoliv by do hlavní větve žádného nečistokrevného kouzelníka nepřipustili, zároveň nemají potřebu se angažovat v pletichách a jejich postoj je veskrze neutrální. Temperance je ale dcerou druhého syna, tudíž nenastalo žádné velké pozdvižení, když se zamilovala do Cianána, nečistokrevného Ira, a opustila rodinný hotel, aby se za svou láskou přestěhovala do Irska.
Carlylovi jsou -jak již bylo zmíněno- čistokrevná kouzelnická rodina, jejíž kořeny sahají kamsi hluboko, i když si nikdo není přesně jistý, v jakém století se objevila první zmínka. Co ale jisté je, že od začátku se v nich objevoval obchodnický duch a většina nejznámějších příslušníků je do historie zapsána právě tak. Nepředstavuje si ale obyčejné trhovce, kteří živořili na paběrkovaných věcech, to ne, Carlylovi se vždy zabývali luxusním zbožím, které si mohli dovolit jen ti nejmajetnější. I proto mají v dnešní době celkem dost nakřečkováno. Zatímco příslušníci vedlejších větví se stále věnují obchodování, jádrem celého rodu je několik hotelů, které jsou rozmístěny po celé kouzelnické Británii, protože koneckonců ne všichni kouzelníci rádi přespávají v druhořadých hostincích nebo stanech uvnitř větších.

| +
RODIČE
Obrázek
Temperance Ava Carlyle (*1934)
Žena, která ani po čtyřicítce a po dvou dětech neztratila nic ze své mladické smyslnosti. Ačkoliv se kolem ní vždycky motalo dost příslušníků mužského pohlaví, Temperance si nerada s někým zahrávala a všechny s drobným úsměvem odmítala. Díky laskavé povaze byla zařazena do Mrzimoru, a i když výsledky OVCE měla více než dobré a cestu tedy měla otevřenou prakticky kamkoliv, její kroky vedly do rodinného podniku, luxusního kouzelnického hotelu. Zde ale dlouho nevydržela, sotva po roce totiž poznala Cianána, který se v hotelu na pár dní usadil i s partou přátel. Dlouhý příběh ve stručnosti, vzájemně si učarovali a to tak, že Temperance neváhala přesídlit do neznámého města a provdat se. Jedinou podmínkou Carlylových bylo, aby si nechala své rodné příjmení, které se možná nemůže honosit dostatečným vlivem, ale to Carlylovým nebrání, aby na něj nebyli hrdí. Kromě toho, že je ženou v domácnosti, zřídila si čajovnu, které momentálně věnuje asi nejvíce energie, když už má děti odrostlé.

Obrázek
Cianán Ó Móráin (*1930)
Kouzelník pocházející z nečistokrevné irské rodiny. Neznalý člověk by si ho lehce mohl splést s nějakým vagabundem a podle Cianánova neotřelého vystupování by se mohlo zdát, že případnou inteligenci utopil ve víně, na které si potrpí. Opak je ale pravdou, Cianán možná občas mívá problém s mezilidským vztahy, ale jinak to je vzdělaný člověk, který má přehled nejen ve svém oboru, kterým je historie magie, kterou i přednáší na Limerické akademii. Nejsou mu cizí ani mudlovské dějiny a hlavně literatura, což od něj v jistém smyslu zdědila právě Saoirse. Sem tam bývá neohrabaný a zmatený, a právě tahle jeho stránka zapůsobila na Temperance, která Cianána považovala za roztomilého. Cianánovým velkým hříchem jsou mudlovské cigarety, nicméně tenhle zlozvyk se z něj manželka pokouší vytlouct. Neúspěšně.

BRATR
Fearghas Cianán Ó Móráin (*1959)
Stejně jako Saoirse dědila vzhledově po matce, Fearghas je celý otec. Odmala byl tím neposedným černovlasým ďáblíkem, který chvíli neposeděl, působil problémy na každém kroku a který by byl nepochybně býval zařazen do Nebelvíru, kdyby studoval v Bradavicích. Ani jemu inteligence nechybí, ale je to spíš flákač, který spoléhá na svou dobrou paměť, než aby se něco bifloval. Letos (1977) bude končit školu a na rozdíl od Saoirse, která věděla snad už od plenek, co bude jednou chtít dělat, on nemá ani nejmenší tušení a rodiče jsou z toho trochu bezradní. (K dispozici pro případné zájemce.)Obrázek
Charles Riley (*1950 - †1976)
Charlie pocházel ze smíšené kouzelnické rodiny a svého času navštěvoval v Bradavicích Nebelvír, jehož byl prakticky ukázkovým příkladem. V mnohém byl Saoirsiným pravým opakem, například lektvary vysloveně nesnášel, ale pojila je společná láska k divadlu, kde se ostatně také seznámili. Jako Saoirse představovala řád, on byl ten chaos. Dokonale se doplňovali a brzy v sobě našli zalíbení mnohem větší než původně zamýšlené přátelství. A právě on přivedl Saoirse k historickému šermu, který si tak zamilovala. Za všech okolností čestný a loajální a silně se angažoval proti Ministerstvu a jeho současné politice. Což se mu stalo i osudným. Ačkoliv byl jinak výborným duelantem, jeden den se mu to prostě nepovedlo, a tak po sobě zanechal snoubenku s malým synem.


MANŽEL
Obrázek

Harry Huckabee (*1. 7. 1953)
Saoirse si dlouhou dobu nedokázala představit, že by se do někoho zamilovala, a Harry byl ze začátku prostě jenom kamarád, kterému sem tam donesla nějaké drby z Bradavic. Pak ale došlo k tomu, že se mu Saoirse svěřila s tím, že má malého syna, a Harry to přijal mnohem lépe, než očekávala. A jako by tahle stržená hráz zapůsobila, že... že najednou Saoirse viděla dál. Že si Harryho oblíbil i Leo, to už byla jen příjemná třešnička na dortu. I tak si ale ze začátku nechtěla (anebo spíš bála) přiznat, že by z toho hezkého přátelství mohlo být i něco víc. Ale bylo. Koneckonců se tak nějak vyléčili navzájem a Saoirse je s Harrym šťastná tak, jako už dlouhou dobu nebyla.
odkaz na kartu


DĚTI
Obrázek
Leo Riley (*6. 12. 1973)
Z malého andílka, kterého Saoirse střežila jako oko v hlavě, vyrostl... no, rozhodně nikdo nesmělý, jak byste asi mohli čekat, když ho několik let vychovávala hlavně jenom matka. Po obou svých rodičích podědil jisté herecké nadání, čehož se nezdráhá využít. Ale jenom k žertíkům, na nic nepravého nemá povahu. Je velmi inteligentní, ale než by ležel v knížkách, raději vyrazí ven. Zbožňuje létání a famfrpál a baví ho si v žertu utahovat z mamky, která tomuhle sportu pořád moc nerozumí. S přijetím Harryho neměl absolutně žádný problém, a náhodou nejenom proto, že to je famfrpálista. Celkově k němu dost přilnul a má ho rád.

Mary Ella Huckabee (*21. 3. 1983)
Zatím ještě malé nic, na které se ale všichni těší. Dokonce i Leo, jehož reakce se Saoirse obávala. Naopak prohlásil, že by byl nejradši za brášku, se kterým by hraní famfrpálu byla větší sranda, ale kdyby to byla holka, tak by to prý teda taky překousl. A taky že mu nic jiného ani nezbyde, protože se v březnu narodila malá Huckabeeová. Moc toho ještě neumí, ale roztomilá zvládá být na dvěstě procent.

Obrázek
Saoirse se narodila a vyrůstala v kouzelnické části Limericku v bytu, který by byl relativně prostorný, kdyby nebyl zavalen všelijakými knihami, které její otec zbožňuje. Takhle to byl malý byteček, v kterém všichni věčně zakopávali o větší či menší hromádky knih a svitky pergamenů. Saoirse na ta léta ale ráda vzpomíná – kdy matka otci vynadala, že je přeci kouzelník, tak ať s těmi hromadami něco provede, a kdy on jí opáčil, že ne všechna kouzla musí existovat ve světě magie a že ty knížky takhle zůstanou. Obvykle se hodinu hádali a pak Saoirse matku častokrát přistihla, jak láskyplně oprašuje desky knih. Bez pomoci hůlky. Až na tyhle spíše jen hrané roztržky ale jinak Saoirse měla moc pěkné dětství, které se nezměnilo ani s příchodem Fearghase, který byl pro jinak klidnou Saoirse tak trochu jako kulový blesk.
Jejími hračkami byl dětský kotlík a hmoždíř, panenky používala jen jako pokusné adepty pro své tehdejší „lektvary“. Není to o tom, že by jí nebylo poskytnuto cokoliv, na co by si ukázala, finančně byli zabezpečení dostatečně, ale ona byla opravdu spokojená takhle. Ke knihám přilnula stejně jako k lektvarům a ta láska ji provází celý prozatímní život. Když pro Saoirse nastal čas nastoupit do školy, Temperance se chvíli zasazovala o to, aby byla poslána do Bradavic, kde studovala i ona, ale Cianán si nakonec prosadil svou, a tak nechali dceru zapsat do soukromé limerické akadamie magie, kde ostatně Cianán vyučoval, což byl jeden z hlavních důvodů, proč nakonec Temperance podlehla. V akademii se Saoirse nechala upsat tamnímu divadelnímu spolku, zprvu jen proto, že to byla jediná povolená možnost, jak se vyhnout hodinám létání, ale postupem času si divadlo zamilovala. A za druhé zde vyprofilovala svou náklonnost k lektvarům, kdy se nezabývala jen praktickým vařením, ale nalezla v sobě nadání pro teoretizaci postupů jak historických, tak i hypotéz ohledně možných modifikací již existujících lektvarů, ale i lektvarů zatím ještě nevynalezených. Už během posledního ročníku začala nepravidelně psát články do jednoho z prestižních lektvarových časopisů a poté, co absolvovala se samými Vynikajícími, se stala dopisovatelkou na plný úvazek a její jméno se ve světě lektvarů pomalu stává pojmem.
Obrázek
Mezitím se ale stále věnovala divadlu, a tak se stalo, že roku 1972 zavítala do londýnského kouzelnického divadelního sboru. Proč, to vlastně ani není podstatné. Podstatné ale je, že zde poznala Charlese Rileyho, ke kterému ji to táhlo jako magnet, ač se tomu zpočátku bránila. Postupem času si ale nacházela více a více důvodů, proč se vracet do Londýna, a nakonec tam i definitivně zůstala, poněvadž nečekaně přišla do jiného stavu. Charlese samozřejmě ani na okamžik nenapadlo, aby Saoirse nechal samotnou, společně se s tím poprali a malý Leo se narodil milujícím rodičům, byť nesezdaným. I k tomu ale mělo dojít… Jenže nedošlo. Saoirse s Charlesem by se dali označit za ideální pár, ale i oni se dohadovali. Z devadesáti procent to bylo kvůli tomu, že se Charles zapojoval do odboje proti Ministerstvu kouzel, a to ne pasivně, ale aktivně v bojích. Nešlo o to, že by to Saoirse nechápala, naopak, ale přednost by přece měla mít rodina a jejich malý syn, ne? Tři měsíce po oficiálních zásnubách se potřeba pomáhat bezbranným stala Charlesovi osudnou a jiskra v Saoirsině životě pohasla. Ne úplně, měla malého Lea, ale tu díru, která po Charlesovi zbyla, ještě nikdo nedokázal zcelit.
Po Charlesově smrti se Saoirse i se synem na chvíli odstěhovala do Irska za svými rodiči, nakonec ale nesnesla, jak kolem ní matka neustále chodila po špičkách, a raději se vrátila do Londýna, kde to sice bolelo, ale Saoirse se tu bolest naučila skrývat. Stejně ale potřebovala další změnu a po delším váhání se rozhodla, že si zkusí podat žádost v Bradavicích jako praktikantka lektvarů. Charles jí častokrát o své bývalé škole vyprávěl a jeho vzpomínky ji vždy okouzlily, proč to tam tedy nepoznat, když má tu možnost?

Obrázek
Obrázek

LEKTVARY 10 Obrázek LÉTÁNÍ 0 Obrázek LEKTVARY +1 Obrázek PŘEMĚŇOVÁNÍ +1 Obrázek PŘEMISŤOVÁNÍ

LEKTVARY
Bezesný spánek
Esence z třemdavy
Kostirost
Mast na léčbu popálenin
Nápoj Euforie
Protijed na běžné jedy
Protijed na málo běžné jedy
Uklidňující lektvar
Výtažek z durmanu
Životabudič
KOUZLA
100%
Accio
Alohomora
Expecto Patronum (salamandr)
Lumos/Nox
Specialis Revelio
Wingardium Leviosa

+2
Crinus Muto
Episkey
Expelliarmus
Locomotor Mortis
Reparo
+1
Evanesco
Fideliovo zaklínadlo
Finite Incantatem
Incarcerous
Orchideous
Pulírexo
Relacio
Rennervate
Silencio
Stupefy

Obrázek

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: NÍ MHÓRÁIN, Saoirse Ciannat
 Příspěvek Napsal: sob 13. čer 2015 11:03:14 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
NÍ MHÓRÁIN, Saoirse C.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: HUCKABEE, Saoirse Ciannat
 Příspěvek Napsal: ned 24. čer 2018 20:14:40 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2015 20:08:02
Příspěvky: 84
Ťuťuňuňu aktualizace. ♥

_________________
Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz